جمعه ۰۴ فروردینساعت ۲۱:۲۹Mar 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پارک های علم و فناوری»

رئیس جهاد دانشگاهی گفت: بیش از 500 شرکت دانش بنیان و فناور در پارک های علم و فناوری این نهاد داریم که با برنامه ریزی های جدید به این پارک ها وسعت خواهیم بخشید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
تأسیس پارک های علم و فناوری کشاورزی و دهکده ها و مزارع نوآوری را می توان از اقداماتی دانست که آغازگر تقویت و بهبود زیست بوم فناوری های حوزه کشاورزی است.
رئیس جمهوری در پیام نوروزی خود به مناسبت آغاز سال جدید، اظهار کرد: سال1401 سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران و درخشش در میدان های سرنوشت ساز بود.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
فرمانده پلیس راه خراسان شمالی از تصادف مرگبار در کیلومتر 37 محور رباط قره بیل با 4 کشته و 3 مصدوم خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو انجمن علمی پارک های علم و فناوری با بیان اینکه ایده، دانش و تخصص از ملزومات موفقیت است، برگزاری رویدادهای استارتاپی در حوزه دانش آموزی را عاملی برای افزایش خلاقیت دانش آموزان عنوان کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری خراسان شمالی از ارتقاء پارک علم و فناوری خراسان شمالی از گروه 3 به گروه 2 پارک های علم و فناوری کشور خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۲:۱۳    
سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران رتبه نخست در بین المللی سازی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری را کسب کرد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۱    
تهران (پانا) - یک فعال حوزه دانش بنیان با بیان اینکه پارک ها و مراکز رشد علم وفناوری بستر خوبی برای آشنایی دانش آموزان با اقتصاد دانش بنیان است، گفت دانش آموزان باید با مفاهیم دانش بنیان، کسب و کار و تجاری سازی علم آشنا شوند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۶:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 40 هزار شغل دانش بنیان توسط پارک های علم و فناوری در طول یک سال گذشته در کشور ایجاد شده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۸:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کل گمرک با بیان اینکه 70 درصد اظهارنامه شرکت های دانش بنیان از مسیر سبز گمرکی ترخیص می شود، گفت: این شرکتها امسال 37 میلیون دلار صادرات و 308 میلیون دلار واردات داشته اند. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم قم در مجلس با بیان این که این نهاد با پارک های علم و فناوری و مراکز رشدی که در استان های مختلف دارد زمینه مناسبی را برای رشد رویش فراهم کرده است ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۷:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون درآمدهای سازمان امور مالیاتی از مشمول معافیت مالیاتی حقوق کارکنان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری خبر داد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۲    
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از ارکان علمی کشور توانسته است با مدیریت پارک های علم و فناوری و فراهم کردن بستر فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان اقدامات موثری انجام دهد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: مجموعه جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از ارکان علمی کشور توانسته است با مدیریت پارک های علم و فناوری و فراهم کردن بستر فعالیت شرکت های فناور و دانش بنیان اقدامات موثری انجام دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۶:۰۵    
آزمایشگاه تخصصی پارک علم و فناوری گلستان موفق به کسب رتبه دوم در بین آزمایشگاه های پارک های علم و فناوری در کشور شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رییس پارک علم و فناوری شیخ بهایی با بیان اینکه شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان در موضوع پارک های علم و فناوری پیشتاز است، گفت: پارک های علم و فناوری یکی از مؤلفه های تأثیرگذار برای ایجاد اکوسیستم اقتصاد دانش بنیان یا اقتصاد مقاومتی است.
مدیرکل دفتر پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تعیین مراکز تعامل بین المللی مشترک میان پارک های علم و فناوری و برخی کشورها خبر داد.
سلام نو / تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۴:۵۷   + ۳۲ سایت دیگر  
مسمومیت سریالی و عجیب دانش آموزان در قم حسابی خبرساز و جنجالی شده است. امروز یونس پناهی معاون وزیر بهداشت گفت: مسمومیت دانش آموزان قمی عمدی بوده است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۰۹:۰۸    
تهران (پانا) - عضو انجمن علمی پارک های علم و فناوری بر هدایت جامعه دانش آموزی به سمت خلق فکر نو و طرح های فناورانه برای رشد و توسعه علم در کشور تاکید کرد و گفت گنجاندن آموزش فناوری های نوین در کتب درسی دانش آموزان ضرورت دارد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۹:۴۵    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تا امروز بالغ بر 400 شرکت در پارک های علم و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی مستقر شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: تکیه بر حضور دانشجویان و تشکل های دانشجویی را مهم ترین هدف پارک های علم و فناوری دانست
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۲۰:۵۳    
همایش پارک های علم و فناوری کشور با هدف انتقال تجربیات موفق کار شناسان گلستانی و هم افزایی در این حوزه امروز در گرگان برگزار شد.
پایگاه خبری همراز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سازمان همکاری های اقتصادی با تدوین برنامه بورس مشترک، زمینه سازی برای ایجاد شبکه های بین دانشگاهی و شبکه های مشترک میان پارک های علم و فناوری، زمینه همکاری علمی و فناورانه گسترده تر جوامع اکویی را فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
معاون فدرال وزیر علوم و فناوری پاکستان در نشست خبری هفتمین اجلاس کمیته اجرایی و پنجمین اجلاس هیئت امنای بنیاد اکو گفت: مشتاق بهره مندی از دانش و توانمندی پارک های علم و فناوری جمهوری اسلامی هستیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم تحقیقات و فناوری از اشتغالزایی بیش از 40 هزار شغلی طی امسال در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۱:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
در لایحه بودجه 1402 به بودجه پارک های علم و فناوری نسبت به ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری توجه بیشتری شده، به گونه ای که این مراکز توسعه فناوری از افزایش 34 درصدی بودجه برخوردار شدند.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: تمام همت خود را بر حمایت از شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری در راستای ارتقای کمی و کیفی آموزش و پژوهش جهت نیل به مرجعیت علمی و دستیابی به فناوری های نوین پزشکی قرار داده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۶:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان وزیر علوم تحقیقات و فناوری از اشتغالزایی بیش از 40 هزار شغلی طی امسال در پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان در کشور خبر داد..
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت : طرح تانا در راستای توسعه و ارتقای فرهنگ نوآوری در استان های کشور ، از اقدامات ارزشمندی است که در حوزه معاونت فناوری کلید خورد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۳   + ۱۳ سایت دیگر  
زلفی گل از ایجاد40 هزار شغل بخش دانش بنیان در پارک های علم و فناوری کشورخبرداد و گفت: در دولت سیزدهم هفت هزار شرکت دانش بنیان در کشور تاسیس شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۰۲    
سمنان- وزیر علوم تحقیقات و فناوری کابینه سیزدهم گفت: در طول یک سال اخیر بیش از 40 هزار شغل در بخش دانش بنیان و در پارک های علم و فناوری کشور ایجاد شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۱:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی گفت: برگزاری اردوهای راهیان نور و راهیان پیشرفت نورانی را برگزار می کنیم تا دانش آموزان با کمک مربیان و معلمان در مدارس از کارخانه ها و پارک های علم و فناوری بازدید داشته باشند که تاکنون120 هزار نفر در قالب این اردو، بازدید علمی داشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیش از 40 هزار فرصت شغلی در زمینه فعالیت های دانش بنیان در پارک های علم و فناوری ایجاد شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر دفتر تعاملات علوم و فناوری ایران در شهرک همکاری های اقتصادی تجاری سازمان همکاری شانگ های از فرصت های تحقیقاتی مشترک و شرایط استقرار در پارک های علم و فناوری استان شاندونگ خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۷:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، معاونت فناوری ونوآوری خوزستان اعلام کرد:در راستای توسعه اکوسیستم فناوری ونوآوری وهمچنین ماموریت های محول شده،ازطرف وزارت علوم،تحقیقات وفناوری،این پارک درخصوص افزایش نقش آفرینی پارک های علم وفناوری در رفع معضلات صنعتی ...
دولت   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۱۳:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: صنایعی که در بخش تحقیق و توسعه دانشگاه ها ، ساخت آزمایشگاه های مرجع، زیرساخت های علمی، پارک های علم و فناوری ، پژوهشگاه ها و دانشگاه های سراسر کشور سرمایه گذاری کنند، از مالیات معاف می شوند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۵۲    
عضو هیئت علمی گروه برق دانشگاه بوعلی سینا همدان گفت: شرکت های زیر مجموعه پارک های علم و فناوری در زمینه ارتباط با بخش بین المللی و بازارهای خوب داخلی محدودیت دارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۴:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرکز همکاری های علمی بین المللی آمادگی دارد در سه زمینه ارتباطات دانشجویی (بورسیه های تحصیلی) ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، در این رویداد، دکتر ناصر گل صنمی، دانشیار دانشگاه علم و صنعت شاندونگ چین، و مدیر دفتر تعاملات علوم و فناوری ایران در شهرک سازمان همکاری شانگ های ...
زومیت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بودجه عمومی پیش بینی شده برای پارک های علم و فناوری در لایحه بودجه 1402 نسبت به سال 1401 حدود 30 درصد رشد داشته است. بررسی های مرکز پژوهش های مجلس از بودجه پارک های علم و فناوری از رشد بودجه پیش بینی شده برای این بخش نسبت به سال گذشته خبر می دهد که نشان از توجه جدی به توسعه فناوری و تجاری سازی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۰۰   + ۴۰ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: باید خانه های خلاق، مراکز نوآوری و پارک های علم و فناوری در پردیس ها شکل بگیرند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۳۰    
مدیر تحقیق و توسعه یک شرکت دانش بنیان گفت: اغلب پارک های علم و فناوری کشور، فضای آزمایشگاه ندارشته و فقط محیط دفتری برای انجام کارهای اداری وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۰    
وزیر علوم گفت: با گفت وگو بسیاری از مشکلات حوزه پارک های علم و فناوری برطرف خواهد شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
امید رضایی فر با انتقاد از وضعیت بودجه حوزه فناوری در لایحه 1402 گفت: در لایحه بودجه 1402 بودجه برخی پارک های علم و فناوری مثل پارک لرستان و آذربایجان شرقی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که این امر در جهت توسعه فناوری نیست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور مالیاتی استان خراسان جنوبی از تسهیلات ویژه مالیاتی اشخاص، شرکت ها و موسسات کمک کننده به بنیادهای حامی در دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل امور مالیاتی خراسان جنوبی از تسهیلات ویژه مالیاتی اشخاص، شرکت ها و موسسات کمک کننده به بنیادهای حامی در دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری خبر داد.
سینا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
مشاور معاونت فناوری و نوآوری وزارت عتف گفت: با کمک پارک های علم و فناوری می توانیم معضلات زیست محیطی کشور را برطرف کنیم و حتی از طریق نوآوری های اجتماعی، معضلات اجتماعی جامعه را نیز مرتفع سازیم. ...
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۵:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل دیوان محاسبات کشور گفت: باید تلاش کنیم تا بیش از گذشته، ظرفیت پارک های علم و فناوری برای توسعه دانشگاه ها و ظرفیت دانشگاه ها نیز برای پیشبرد همه امور کشور به کار گرفته شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۲:۵۶    
رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: همکاری دوجانبه برای ایجاد شرکت های مشترک فناوری در بین کشورهای مختلف می توان با پارک روسیه نیز قراردادی مشابه آن ها امضا کرد و دفتر تعاملات فناوری ایران با روسیه را در پارک علم و فناوری قزوین و یکی از پارک های علم و فناوری روسیه ایجاد کرد.