دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۰۴:۴۰Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کرخه»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها_مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: با توجه به کاهش آورد و کیفیت پایین تر آب کارون و کرخه نسبت به دز موضوع طرح غدیر جهت انتقال آب شرب از پایین دست رودخانه دز توسط سازمان آب و برق خوزستان در حال اجرا است.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: معاون مطالعات جامع سازمان آب و برق خوزستان با تاکید بر این که هورالعظیم فعلا خشک نیست، اظهار داشت: هم اکنون ورودی سد کرخه کمتر از 6 متر مکعب بر ثانیه است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
روستای ابوغریب و مراغیه در 45 کیلومتری مرز ایران و عراق قرار دارند. نبود آب شرب، قطعی برق و عدم وجود زیر ساخت روستایی باعث مهاجرت روستاییان به شهرهای مجاور یا روستاهای با امکانات بهتر شده، از مشکلات اصلی روستا نبود آب شرب و لوله کشی شده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان فرماندار شهرستان کرخه در خصوص آخرین وضعیت تامین آب دو روستای ابوغریب و مراغیه در این شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۵:۰۹    
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس،گفت: 100 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های آبرسانی شهرستان کرخه اختصاص یافت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس،گفت: به منظور رفاه حال مردم عملیات گازرسانی به روستاهای فاقد گاز بخش فتح المبین وارد فاز اجرایی شد.
کاوش خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۱۵    
رییس سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت:براساس مصوبه ستاد خشکسالی استان ، امسال به علت کمبود آب ، محدودیت کشت پاییزی در چهارحوضه آبی کارون ، مارون ، دز و کرخه اعمال می شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان این مطلب که یکی از شرایط اعطای نهاده های کشاورزی به کشاورزان بیمه محصولات خواهد بود، گفت: به جز چهار حوضه کارون، مارون، دز و کرخه در هیچ حوضه ای محدودیت کشت پاییزه وجود ندارد.
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۰   + ۳۰ سایت دیگر  
با حمایت بانک ایران زمین و در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی سازمانی، دو مدرسه به نام فرزندان ایران زمین در مناطق محروم استان خوزستان احداث و افتتاح شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان شوش از آغاز فعالیت بوجاری گندم در مرکز خرید غرب کرخه خبر داد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با ادامه مراحل تصویربرداری سریال مستوران ، علی دهکردی به جمع بازیگران این سریال تلویزیونی پیوست. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی به نقل از باشگاه خبرنگاران ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۴:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
همزمان با ادامه مراحل تصویربرداری سریال مستوران ، علی دهکردی به جمع بازیگران این سریال تلویزیونی پیوست.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ فاضل عبیات معاون عمرانی استاندار خوزستان، فرهاد ایزدجو مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان و نمایندگان شهرداری و راهداری از پروژه ایستگاه پمپاژ شهید چمران و خطوط لوله انتقال آب کرخه به تصفیه خانه شماره 2 اهواز بازدید کردند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - نماینده مردم شهرستان های شوش و کرخه گفت: فرآیند تکمیل و بهره برداری از طرح های آبرسانی به شهرهای خوزستان که با مشکل تامین آب روبه رو هستند، برابر دستور رییس جمهوری، پیگیری معاون اول وی و نیز وزیر نیرو، تا پیش از تابستان سال آینده تکمیل خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان در خصوص روند اقدامات لایروبی به منظور کنترل سیلاب در استان خوزستان توضیحی ارائه کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۳:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- نماینده مردم شوش و کرخه در مجلس شورای اسلامی در مورد تعیین تکلیف شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه گفت: قرار است در نشست هیات دولت مشکل این شرکت بررسی و درباره مدیریت آن تصمیم گیری شود.
در شرایط خشکسالی، 623.5 میلیون متر مکعب از آب سد کرخه، خرج مدیریت نامناسب و نبود حکمرانی موثر آب شد و امروز بدون برنامه رهاسازی شده است در این راستا ضرورت دارد حساسیت برداشت از آب سد کرخه بیشتر شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
پس از فتح خرمشهر جنگ پدافندی و دفاعی جای خود را به مرحله نوینی از جنگ یعنی موقعیتی داد و به برکت این مدل بومی از کنار رود کرخه به سواحل مدیترانه تغییر موقعیت دادیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۶:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
رهاسازی بدون تدبیر آب در انتهای سال99و همچنین از دو ماه گذشته موجب کاهش تراز آبی سد کرخه و خروج نیروگاه آن از مدار شده است؛برای جلوگیری از تسری چالش به سال آینده به اقداماتی عاجل نیاز است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۶:۳۶    
کانال اصلی پای پل در شبکه آبیاری کرخه شمالی مرمت و تعمیر شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
موسوی از اجرای طرح ساماندهی محوطه تاریخی بیت مشحوت از توابع شهرستان کرخه خبر داد و گفت: این محوطه مجموعه تپه هایی با وسعتی بالغ بر 100 هکتار و با ارتفاع تقریبی هفت متر است که در سمت شرقی و غربی روستا گسترش یافته است.
لحظه آخر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۸:۰۵    
3 مهر 00 امروز قصد داریم به بررسی یکی از روستا های شهرستان دزفول بپردازیم. این روستا که پامنار نام دارد، یکی از روستا های مهم استان خوزستان می باشد. بر اساس آخرین سرشماری انجام گرفته در سال 1395 شهرستان دزفول تقریباً 550 هزار نفر جمعیت داشته است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۷:۴۱   + ۲۶ سایت دیگر  
واحدهای نیروگاه سد کرخه به دلیل کاهش آب از مدار تولید خارج شدند .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
ماموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی کرخه 3 گروه از متخلفان حوزه محیط زیست را شناسایی و دستگیر کردند.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛ علی اکبر محرابیان شامگاه شنبه در نشستی با مدیران خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: در حال حاضر10 متر مکعب بر ثانیه آب از رودخانه کرخه در شبکه طرح غدیر تزریق می شود. وی گفت: اما در طرح افق نهایی، این میزان به 24 متر مکعب بر ثانیه خواهد رسید. ...
تجارت گردان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه آب گفت:مدیریت منابع آب کشور باید با اصول حکمرانی دنبال شود و تداوم شیوه کنونی با استفاده از مسئولانی که سوءمدیریتشان در سطوح پایین هم اثبات شده، زمینه ساز تشدید بحران است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
سوءمدیریت متولیان وزارت نیرو در حوضه آبریز کرخه از عوامل اساسی شکل گیری و تشدید بحران آب استان خوزستان به حساب می آید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل سد و نیروگاه کرخه اندیمشک گفت: تعمیرات اساسی سالیانه واحد های نیروگاه سد کرخه از یکم مهرماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران بیان کرد:سهمیه شهرستان از سد کرخه برای کشت کلزا باید مد نظر باشد و مسائل فنی کشت کلزا باید لحاظ شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۲۱:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا علی قربانی روز سه شنبه در آیین بهره برداری از یک مدرسه 6 کلاسه در شهرستان تازه تاسیس کرخه بیان کرد: تا پایان مهر امسال 750 کلاس درس و تا پایان امسال یکهزار و 500 کلاس درس در استان بهره برداری و تحویل آموزش و پرورش می شود. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۹:۰۱    
جهانگیری گفت: 6 مهر در تاریخ هشت سال دفاع مقدس و دلاورانه ملت ایران، یادآور دفاع، ایثارگری، حماسه و مقاومت مردم و عشایر غیور شهرستان اندیمشک در برابر ارتش بعث عراق در پل کرخه (جسر نادری) است.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۷:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بعد از گذشت 3ماه از اعتراض خوزستانی ها به تنش های آبی در حوضه کرخه، این بار با فرونشست کارون، آب آشامیدنی شهرها و روستاهای مسیر رودخانه در شهرستان های اهواز، کارون، باوی، شادگان، آبادان و خرمشهر شور شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۳۸    
دزفول-ایرنا- مدیر آموزش و پرورش شهرستان کرخه گفت: 17 هزار دانش آموز شهرستان کرخه امروز با نواختن زنگ مهر و مقاومت سال تحصیلی را آغاز کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون مهندسی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی گفت:در عملیات فتح المبین، برای انتقال تجهیزات نظامی رزمندگان به خاک دشمن و خلق آن حماسه بزرگ، بالغ بر 11 پل بر رودخانه کرخه احداث شد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۹    
بندرعباس- ایرنا- یک شاعر و جانباز دوران دفاع مقدس که از زمان درگیری گروهک ها درغرب تا محاصره سوسنگرد خاطرات جالبی دارد، معتقد است: هرچند بنی صدر محرم سال59 در محاصره سوسنگرد به مردم خود خیانت کرد ،اما بسیاری از رزمندگان با هوشیاری و شورحسینی به دل کرخه زدند و داغ اسارت را به دل او و [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۴۳    
بندرعباس- ایرنا- یک شاعر و جانباز دوران دفاع مقدس که از زمان درگیری گروهک ها درغرب تا محاصره سوسنگرد خاطرات جالبی دارد، معتقد است: هرچند بنی صدر محرم سال59 در محاصره سوسنگرد به مردم خود خیانت کرد ،اما بسیاری از رزمندگان با هوشیاری و شورحسینی به دل کرخه زدند و داغ اسارت را به دل او و دشمنان گذاشتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۴:۴۵    
12 هکتار از مزارع شهرستان کرخه امسال به زیر کشت کلزا می رود.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۲۰:۲۷   + ۵۲ سایت دیگر  
برترین ها: معاون آب و آبفای وزیر نیرو گفت: سال آبی 1400-1399 با 37 درصد کاهش بارندگی در مقایسه با متوسط 52 سال گذشته به پایان رسید و می توان این سال را خشک ترین سال نیم قرن اخیر نامید. ...
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آبیاری کرخه و شاوور به همراه بهرام لوافیان نژاد مدیر امور آب منطقه جنوب غرب از شاخه های نیسان و هوفل در شهر رفیع و بستان بازدید کرد.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۴۶    
معاون تعمیرات نیروگاهی در شرکت نصب، تعمیر و نگهداری نیروگاههای برق آبی خوزستان از پایش وضعیت واحدهای نیروگاه سد کرخه توسط این شرکت خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۱    
امسال 40 هزار هکتار از مزارع شهرستان کرخه به زیر کشت گندم می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حمیدیه- امام جمعه شهرستان حمیدیه با اشاره به آبرسانی به هشت روستای این شهرستان گفت: معضل تنش آبی در خوزستان باعث شده تا 43 روستای مسیر کرخه خسارت های جدی در همه ابعاد ببینند.
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: دریچه تونل سد کرخه به مدت یک ماه برای آماده سازی کشت پاییزه در دشت عباس باز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
روز گذشته دریچه تخلیه کننده تحتانی سد کرخه تست شد و احتمالا در 2 هفته آینده به طور کامل بازگشایی و ریسک بهره برداری از این سد، وارد دوره ای جدید، حساس و بسیار خطرناک شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۹:۱۰    
بیش از 856 دریچه آبیاری در شبکه های آبیاری دز و کرخه شمالی از ابتدای تابستان امسال بازسازی یا تعمیر شده اند.
ایثار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۱۹    
کدخبر: 1058404 || تاریخ: 27 شهریور 1400 قدس خراسان: شهید جواد قربانی فروتقه تاریخ ولادت:9 اردیبهشت 1352 تاریخ شهادت:26 شهریور 1367 محل شهادت: رودخانه کرخه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۳:۰۱    
افتتاح ساختمان شبکه بهداشت و درمان کرخه، گامی در جهت افزایش رفاه مردم این شهرستان تازه تاسیس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۶:۲۱    
شهرک گلخانه ای در شهرستان کرخه ایجاد می شود.