پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۰:۰۸Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصدق»

انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۰:۲۴    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: به دلیل این دو گناه، انگلیسی ها از او نفرت داشتند. نخستین کار مصدق در مقام نخست وزیری این بود که به جهان اطمینان دهد ملی کردن، به شکلی منظم و مسئولانه پیش خواهد رفت و اینکه او انقلابی وحشی ای نیست که مایل باشد صنعت نفت را به بن بست بکشاند ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۲:۱۵    
خوزستان- چهار کتاب با عناوین زنان جبهه جنوبی ، سیل و سردار ، پیک سحر و مصدق خمینی از موسسه رسانه بیداری اهواز منتشر شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۲۲    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: آن بهار همه جا می شد نغمه پیروزی را شنید. شیرین و عریان و ساده. در دوردست ترین و برآشفته ترین گوشه های ایران، ایلات چادرنشین بی سواد، ترانه ستایش نخست وزیر جدید را بر لب داشتند ...
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۲۳   + ۱۱ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: استان بوشهر رتبه نخست ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در کشور را کسب کرد. به گزارش فکرشهر به نقل از مهر ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
در مراسم دیدار با خانواده شهید مصدق طاهری که از سوی مجموعه فرهنگی رسانه بیداری انجام شد، آیین تقدیم کتاب مصدق خمینی و خاطره گویی دوستان و خانواده شهید انجام شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم دیدار با خانواده شهید مصدق طاهری از شهدای دفاع مقدس خوزستان و آیین تقدیم کتاب مصدق خمینی به خانواده شهید، شامگاه دوشنبه هشتم خرداد در منزل این خانواده شهید در اهواز برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۴    
ایسنا/خوزستان کتاب مصدق خمینی شامل روایت های کودکی تا شهادت شهید مصدق طاهری که به کوشش هادی سلامات گردآوری شده و به چاپ رسیده به خانواده این شهید اهدا شد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۰:۲۵    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در پی توصیۀ سفارت انگلیس، شاه به جای مصدق، سیدضیاءالدین طباطبایی را به مجلس معرفی کرد: مردی که در سال 1921 به پدرش کمک کرده بود به قدرت برسد و به مدت سی سال به عنوان کارچاق کن و خادم منافع انگلیس شهرت یافته بود ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۲۰    
کتاب تاریخ روابط ایران و آمریکا: در بهار 1951، محمد مصدق به قول یکی از زندگی نامه نویسانش، آن قدر محبوب بود که حتی نمی توانست در خیابان قدم بزند بی آنکه طرفدارانش به دورش جمع نشوند . مقام نخست وزیری در کف او بود؛ اما شاه خود را زیر فشار سنگین انگلیس یافت که این منصب را به وی ندهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۹:۲۲   + ۶ سایت دیگر  
با ابلاغ حجت الاسلام والمسلمین مصدق معاون اول قوه قضاییه غلامعباس ترکی معاون حقوق عامه دادستانی کل کشور بعنوان عضو شورای راهبردی همایش ملی اندیشه های قضایی منصوب شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۳۳    
خوزستان- کتاب مصدق خمینی در دیدار با خانواده سردار شهید مصدق طاهری، برپاییی نمایشگاه کتاب، برگزاری نمایشگاه پوستر گنج جنگ در مسجدسلیمان و... عناوین خبرهای کوتاه کتاب و ادبیات استان خوزستان است.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۱:۰۹    
مصدق در دیوان لاهه در این روز در سال 1331 دکتر محمد مصدق نخست وزیر وقت عازم لاهه شد تا از حقانیت ایران در ملی کردن نفت خود دفاع کند. دکتر مصدق که استاد حقوق در دانشگاه بود قبلا رسیدگی دادگاه لاهه به شکایت انگلستان از ایران را مغایر حاکمیت ملی یک کشور مستقل عضو سازمان ملل و خارج از تکالیف این ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۳    
دکتر مصدق رهبر جبهه ای بود که احزاب و گروه های تشکیل دهندۀ آن نه تنها لیبرال نبودند، بلکه مرزبندی آن ها با لیبرالیسم فاش تر از آفتاب بود. هدف اساسی مصدق، هدفی ناسیونالیستی و پروژۀ سیاسی وی نیز بیش از هر چیز پروژه ای استقلال طلبانه (و نه آزادی خواهانه) بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۲    
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: هر شرکتی که بر اساس قیمت های جدید و با افزایش قیمت نسبت به قیمت های قبلی که مجوز داشتند بخواهد تولیدش را عرضه کند، این مصدق گرانفروشی است و حتماً مستوجب برخورد است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
دکتر مصدق رهبر جبهه ای بود که احزاب و گروه های تشکیل دهندۀ آن نه تنها لیبرال نبودند، بلکه مرزبندی آن ها با لیبرالیسم فاش تر از آفتاب بود. هدف اساسی مصدق، هدفی ناسیونالیستی و پروژۀ سیاسی وی نیز بیش از هر چیز پروژه ای استقلال طلبانه (و نه آزادی خواهانه) بود.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۳۲    
بلوار میرداماد در منطقه سه شهرداری تهران قرار داشته و از غرب و شرق به خیابان ولیعصر و شریعتی محدود می شود. بزرگ راه آفریقا، مدرس و خیابان مصدق با این خیابان متقاطع هستند. در این خیابان ادارات و مراکز تجاری زیادی وجود دارد. به علاوه ساختمان های مسکونی بسیاری در منطقه ساخته شده اند. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصدق بر ضرورت تشکیل کانون های نخبگانی متشکل از جوانان نخبه حوزه و دانشگاه برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کرد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۸   + ۱۷ سایت دیگر  
ساخت طولانی ترین خیابان پایتخت (ولی عصر(عج) ) از سال 1300 شمسی آغاز شد. در آن زمان وزیر جنگ، تصمیم به ساخت این جاده گرفت.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه در بیست و هفتمین جلسه کمیته قضائی شورای قضائی توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور که 30 اردیبهشت ماه در سالن امامت دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۵:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون اول قوه قضاییه بر رونق بازارچه های مرزی برای جلوگیری از قاچاق و رشد اقتصادی و تجاری مناطق مرزی تاکید کرد. حجت الاسلام محمد مصدق در بیست و هفتمین جلسه کمیته قضایی شورای قضایی توسعه و امیت پایدار شرق و غرب کشور که در روز 30 اردیبهشت ماه در سالن امامت دادگستری آذربایجان غربی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۱    
کتاب های آداب تشریفات ، فضائل بلخ ، خاطرات و تالمات مصدق ، تاریخ شورش و ناامنی در ایران و تاریخ تحولات سیاسی ایران در سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پرفروش شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
* مصدق پس از تحصیلات مقدماتی در تبریز به تهران آمد و به مستوفی گری خراسان گمارده شد و با وجود سن کم در کار خود مسلط بود ،وی در اولین انتخابات مجلس در دوره مشروطیت انتخاب شد ولی اعتبارنامه او به دلیل سن که به 30 سال تمام نرسیده بود، رد شد. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۰:۴۳    
به همراه گفت و گو با کوروش زعیم عضو ارشد جبهه ملی ایران به مناسبت زادروز دکتر محمد مصدق
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۲    
مرحوم محمد مصدق، بعد از کودتای 28 مرداد سال 1332 به 3 سال حبس محکوم شد و این رای در اردیبهشت ماه سال بعد، در دادگاه تجدیدنظر نظامی قطعیت پیدا کرد.
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۷:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
اولین روز مسابقات ماهیگیری ورزشی بازی های ساحلی کیش در شاخه کستینگ با پرتاب قلاب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از روابط عمومی فدراسیون؛امیر مصدق رئیس انجمن ماهیگیری ورزشی با اعلام این خبر افزود: 70 ماهیگیر از 12 استان خراسان رضوی، تهران، خراسان شمالی، مازندران، گیلان ...
هورگان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۲    
بانوی جوان، که به مصدق زبان فرانسوی هم می آموخت، مرد شرقی محبوبش را این گونه توصیف کرده است: با مو های کم پشت خرمایی، با چشم های غزال گونه، و همیشه آرام و خوددار، که با هم کلاسی هایش نمی جوشید...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۲:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصدق طی پیامی اعلام کرد: دشمنان می خواهند از فضای فرهنگی کشور علیه انقلاب، نظام و دولت استفاده کنند؛ لذا اطلاع رسانی به موقع می تواند تمامی محاسبات و اهداف آن ها را خنثی کند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد مصدق در سومین روز نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با ابراز خرسندی از حضور در این رویداد مهم فرهنگی، گفت: نمایشگاه کتاب باید همه سلیقه های فرهنگی کشور را پوشش دهد و در این صورت است که به اهداف اصلی نظام نزدیک می شود.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۷    
در اردیبهشت ماه 1332 دکتر مصدق، شاه را وادار کرد که امور املاک پهلوی را به دولت واگذار کند. هنگامی که دکتر مصدق به نخست وزیری رسید، این مصوبه همچنان جریان داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه صبح جمعه 22 اردیبهشت 1402، از سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصدق گفت: یکی از جلوه های ایجاد وحدت بین مردم برپایی نمایشگاه است، نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای قشر خاصی نیست و اگر شخصی اقدامی انجام دهد که تمامی اقشار مردم از آن استفاده کنند به اهداف نظام نزدیک شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
پنجمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری با حضور میهمانان داخلی و خارجی امروز پنجشنبه در گرگان آغاز شد.در این مراسم ، علی محمد زنگانه استاندار گلستان ، ماموستا کریمی مشاور ریاست جمهوری در اهل سنت و آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان سخنرانی کردند.
دانشجویان دوره 33 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در قالب گروه 14 محور شناسی از یگان های ارتش در خراسان رضوی بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی ارتش، دانشجویان دوره 33 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش در قالب گروه 14 محور شناسی به سرپرستی سرهنگ دکتر مسعود مصدق از یگان های ارتش در خراسان رضوی بازدید ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصدق گفت: کیفرخواست متهمان حادثه شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی صادر و پرونده برای رسیدگی و صدور رای به دادگاه ارسال شده است.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه کیفرخواست پرونده شهادت سردار شهید سلیمانی صادر شد، گفت: ایران به زودی با مشارکت نهادهای مدنی بین المللی رئیس جمهور سابق آمریکا و دست اندرکاران این جنایت را محاکمه خواهد کرد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام مصدق گفت: در اسناد حقوق بشری حق حیات یک حق بنیادین و غیرقابل تعلیق است و با مراجعه به آموزه های دینی متوجه در می یابیم که قتل یک انسان مساوی با کشتن همه انسان ها و نجات یک انسان برابر با نجات همه انسان ها است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۲۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اتحاد خبر:به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر برازجان، وحید مصدق به صحن شورای شهر برگشت و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر برازجان معارفه شد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۵   + ۲۷ سایت دیگر  
با مزه ترین بخش از سخنان آقای عباسی اما آنجاست که می گوید: تقصیر نماینده ها نیست که ارزش پول ملی سقوط کرده است. مردم به این نکته توجه کنند که برای نماینده خیلی بیشتر از اینها هزینه می شود . اما این چه توجیهی است؟ هر هزینه ای را بپذیریم چون خیلی بیشتر برای آنها هزینه می شود؟
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۸:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ به گزارش روابط عمومی فدراسیون ورزش های دریایی و ساحلی، این رویداد در قالب مسابقات قهرمانی کشور از تاریخ 26 لغایت 30 اردیبهشت ماه به همت میکامال و مجموعه مارینا در جزیره زیبای کیش برگزار می شود. ...
پایگاه خبری و تحلیلی تیتر قزوین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۳:۴۱    
دکتر مصدق اقدامات قابل توجه مختلفی انجام داد که تلاش برای ملی کردن صنعت نفت و برنامه ریزی در راستای هدایت ایران به سمت عدم تکیه به نفت و اقتصاد تک محصولی از جمله آن ها است؛ او نیک می دانست که اقتصادِ تک محصولی ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین مصدق با بیان اینکه مبارزه جدی با فساد در دستور کار قرار دارد، گفت: اقدامات خوبی برای حذف بسترهای فساد زا انجام شده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کاخ مرمر روزگاری باغ عبدالحسین میرزا فرمان فرما بود که از جنوب به شمال خیابان امام خمینی، از شرق به خیابان ولیعصر، از غرب به خیابان کارگر و محدوده شمالی اش به خیابان جمهوری می رسید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- محمدصادق مصدق در مطلبی که در روزنامه خراسان منتشر شد به سفر رئیس جمهور ایران به سوریه اشاره و تأکید کرده است که تصویر سوریه در افکار عمومی باید از یک تصویر مصرف کننده منابع کشور به تصویر یک فرصت برای درآمدزایی برای کشور تغییر یابد. ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد مصدق کهنموئی صبح امروز پنجشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری لرستان در سخنانی با گرامیداشت شهادت آیت الله مطهری و تبریک روز معلم، اظهار داشت: جلسه بسیار معظم و خوبی است، تشکر می کنم از همه شما که برای تکریم [...]
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۵۰    
حجت الاسلام مصدق با بیان اینکه موارد فسادزا شناسایی شده است، گفت: مبارزه جدی با فساد در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از خرم آباد، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق صبح امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری لرستان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهید مطهری و تبریک روز معلم، اظهار کرد: محمد رزم حدود 4 سال به عنوان رئیس کل دادگستری در [...]
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۱:۱۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون به نقل از روابط عمومی معاونت اول قوه قضائیه، هجدهمین جلسه قرارگاه پیگیری فرامین مقام معظم رهبری در قوه قضائیه، روز چهارشنبه به ریاست معاون اول قوه قضائیه و با حضور سایر مقامات عالی دستگاه قضا برگزار شد. ...
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۳:۱۸    
فکرشهر: وحید مصدق ، عضو شورای شهر برازجان که با حکم قضایی تعلیق عضویتش در دوره ششم شوراها تعلیق شده بود، به شورا باز می گردد و کار خود را به طور رسمی از روز شنبه در شورا از سر خواهد گرفت. ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اتحاد خبر: وحید مصدق منتخب چهارم شورای هفت نفره شهر برازجان به ترکیب اصلی این شورا برمی گردد. وحید مصدق که با 6218 رای در انتخابات شورای اسلامی شهر برازجان به عنوان منتخب چهارم به شورا راه یافته بود با حکم قضایی عضویتش در شورا تعلیق و عضو علی البدل جایگزین وی گردیده بود ...
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
حاج محمدحسن شمشیری یا به قولی حاجی شمشیری متولد سال 1273 درکوچه ایلچی تهران، در نوجوانی شاگرد قهوه چی قهوه خانه دار سیاستمدار حاج اسماعیل کریم آبادی بود، به همین دلیل در اواخر دهه 20، هنگامی که دکتر مصدق نماینده مجلس شورای ملی بود و با شنیدن نطق های شورانگیزش، شیقته او شد.