سه شنبه ۰۱ فروردینساعت ۲۳:۴۸Mar 2023 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اقتصاد دانش بنیان»

بهار نو می سازد، می آفریند، می طراود و باز، می سازد؛ بهار، این نوآورانه ترین نوآفرینانه ی طبیعت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۲:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی به اولویت های استان در سال 1402 اشاره کرد و گفت: اتمام 8 سد نیمه تمام و اجرای پروژه های پایاب آنها، احیای واحدهای تولیدی و رفع موانع تولید، تکمیل زنجیره اشتغال، افزایش بهره وری، توسعه کسب وکارهای کوچک ...
فرودگاه پیام البرز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
هیات دولت در جلسه ای که به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور تشکیل شد، ایجاد گمرک تخصصی فاوا را در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام تصویب کرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
با حکم رییس جهاددانشگاهی دکتر مسعود ابراهیمی به عنوان سرپرست سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاددانشگاهی منصوب شد.
خانه اندیشه ورزان با همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، فراخوان ارائه احکام پیشنهادی برای برنامه هفتم توسعه را برگزار می کند.
برترین ها / رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
پروژه نئوم یک پروژه بزرگ و مهم در عربستان سعودی است که در حال حاضر در دست اجرا قرار دارد.
استانداری مرکزی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۰۷    
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور با استقبال دکتر مخلص الائمه استاندار مرکزی، دکتر سید مجتبی آل یاسین معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و جمعی از مدیران علمی و دانشگاهی وارد استان مرکزی شد. پنج شنبه 18 اسفند 1401
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۴:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به صادرات سه میلیون دلاری شرکت های دانش بنیان استان در سال جاری، متذکر شد: ستاد اقتصاد دانش بنیان آذربایجان شرقی، از فعال ترین ستادهای کشور است و این حوزه یکی از کانون های اصلی توسعه استان در آینده خواهد بود.
توافق نامه همکاری میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و شرکت پترو ایران به امضا رسید تا زمینه توسعه اقتصاد دانش بنیان با محوریت صنایع نفت، گاز و انرژی های تجدیدپذیر فراهم شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از پژوهشگران و مسئولان شرکت های دانش بنیان، پیشرفت کشور در بخش های مهم و دانش های نو و مؤثر در زندگی را در کشور؛ پیشرفتی چشمگیر عنوان کردند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی صبح امروز در هشتمین ستاد استانی توسعه اقتصاد دانش بنیان گفت: هر چندفشارها و تحریم های زیادی در کشور حاکم بود اما با حضور شرکت های دانش بنیان در مسیر رونق اشتغال و درآمد زایی و دستاوردهای آنان شاهد امید بخشی در سطح جامعه بودیم .
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
علی حیدری با بیان دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد خمینی شهر، ایجاد فضای کارآفرینی، اقتصاد دانش بنیان و تربیت نیروهای متخصص را ازجمله این دستاوردها برشمرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
زنجان-استاندار زنجان سرمایه گذاری برای 2 پروژه در زنجان را حاصل توافق ایران و چین خواند و گفت: توسعه اشتغال وابسته به تولید و اقتصاد دانش بنیان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: محصولات دانش بنیان و محصولات دارای فناورری پیشرفته ایرانی امسال به بیش از 80 کشور صادر شده است.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۷:۲۳    
به گزارش پایگاه خبری ربیع ، مرتضی هوشیار، نماینده بنیاد علوی در استان همدان در بازدیدی که از نمایشگاه دائمی شرکت های دانش بنیان داشتند، اظهارکرد: در سال جاری با نامگذاری به نام تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین برای حمایت از اقتصاد دانش بنیان یک جریان خوب حمایتی شکل گرفت و حمایت های قبل را توسعه داد ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اقتصاد دانش بنیان در سال آینده مبنای فعالیت های تولیدی در کشور خواهد شد.
نخستین نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، کمیته امداد امام خمینی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برگزار خواهد شد.
تفاهم نامه همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش امضا شد.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۰۱    
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جاری را به نام دانش بنیان، تولید و اشتغال نام گذاری کردند و حالا که به پایان سال رسیدیم می توان تصویر بهتری از عملکرد استان سمنان در این زمینه داشت.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۰:۳۷    
رهبر معظم انقلاب اسلامی سال جاری را به نام تولید، دانش بنیان، و اشتغال آفرین نام گذاری کردند و حالا که به پایان سال رسیدیم می توان تصویر بهتری از عملکرد استان مازندران در این زمینه داشت چراکه مسئولان استان باید همواره زیر پای شرکت های دانش بنیان فرش قرمز پهن کنند.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۸:۲۱   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی گفت: امسال با وجود تمام محدودیت ها امکان عقد قرارداد تولید بار اول به میزان 90 میلیون دلار برای شرکت های دانش بنیان فراهم شده است.
همایش تجلیل از مدیران شرکت های دانش بنیان شبکه همکار دفاعی با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برگزار شد.
در نشستی مشترک میان ستاد توسعه فناوری های آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و استانداری یزد بر حل مسائل آبی با کمک فناوری های نوین تاکید شد.
توافق نامه همکاری میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف اتصال صنایع بزرگ به نوآوری های دانش بنیان ها امضا شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر-دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی سالی که در روزهای پایانی خود به سر می برد، به نکات کلیدی مربوط به موضوع پیشرفت علمی کشور اشاره کردند و با تعیین شعار سال مبنی بر تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۵    
با حکم معاونت توسعه اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، داوود ادیب، به مدت سه سال به عنوان رییس کانون هماهنگی دانش، صنعت و بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) منصوب شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری خراسان گفت: تاثیرگذاری اقتصاد دانش بنیان در GDP کشور 0.3 بوده که این رقم اکنون در آمریکا 11 و در کره جنوبی بیش از 40 درصد است. ما این عدد را تا سال 1405 به 5 درصد خواهیم رساند.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، مقام معظم رهبری بارها بر مرجعیت علمی ایران در دنیا تاکید کردند و معتقدند این مرجعیت علمی در ظرف پنج سال و ده سال و پانزده سال شدنی نیست بلکه باید به گونه ای برنامه ریزی شود که پنجاه سال دیگر ...
دومین نشست هم اندیشی دفتر سیاستگذاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان با محوریت تدوین برنامه هفتم توسعه در حوزه اقتصاد دانش بنیان و با حضور جمعی از اندیشکده ها و پژوهشکده های مرتبط در محل این معاونت برگزار شد.
پاویون شرکت های دانش بنیان و فناور در بیست و دومین دوره نمایشگاه نفت و گاز مسکو (NEFTEGAZ 2023) با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برپا می شود.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری، با صدور حکمی دبیر ستاد فناوری های فرهنگی و نرم را منصوب کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۱:۵۹    
مدیر کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری های معاونت علمی ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت :روند صادراتی شدن شرکت ها در حوزه ،نانو فناوری و دانش بنیان بسیار سخت و فرسایشی است .
راه امروز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشکل های دانش بنیان با اشاره به ظرفیت های قانونی برای شکل گیری همکاری های مؤثر بین شرکت های بزرگ و شرکت های دانش بنیان، گفت: این تغییر نگاه در تدوین قانون جهش تولید دانش بنیان تجلی یافته و اجرایی شدن آن فرصت بزرگی را برای افزایش سهم اقتصاد دانش بنیان از GDP کشور فراهم خواهد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری گفت: وجود مغزها و مغزافزارهای توانمند در کشور از فرصت های ویژه ایران است و باید چرخ توسعه کشور بر محور دانش بنیان ها بچرخد.
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهوری از نقش شرکت های دانش بنیان در خلق ارزش افزوده و تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی گفت.
سومین کنفرانس ملی فناوری های معدنکاری ایران با مشارکت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری 12 و 13 اردیبهشت ماه سال 1402 برگزار می شود.
جمعی از دانش آموختگان کارآفرین و فناور دانشگاه صنعتی شریف، دغدغه های خود را با معاون علمی مطرح کردند.
توافق نامه همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت صنعت معدن و تجارت به امضا رسید تا فناوری های گلوگاهی صنعت توسط دانش بنیان ها، با تکمیل زنجیره ارزش تامین شود.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
نمودار کلانِ اقتصاد دانش بنیان حاصل بررسی، تحلیل، دسته بندی و نمایه سازیِ مجموعه بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی طی سال های 1389 تا 1401 درباره ی این موضوع با حجم تقریبی 16 هزارکلمه قرار گرفته است ...
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با نخبگان و استعدادهای برتر علمی بر استفاده از نخبگان در برنامه ریزی برای مسائل کشور تاکید کردند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان یزد ، همایش بنگاه، فناوری و رشد اقتصادی با حضور سیدرضا فاطمی امین وزیر صمت، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و جمعی از مدیران و گارآفرینان کشور برگزار شد. ...
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان متفاوت خواهد بود و حمایت ها در معاونت علمی پس از این به اندازه و رشد آن شرکت بستگی خواهد داشت.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۸:۴۱    
تهران (پانا) - یک فعال حوزه دانش بنیان با بیان اینکه پارک ها و مراکز رشد علم وفناوری بستر خوبی برای آشنایی دانش آموزان با اقتصاد دانش بنیان است، گفت دانش آموزان باید با مفاهیم دانش بنیان، کسب و کار و تجاری سازی علم آشنا شوند. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۵   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری گفت: شرکت های دانش بنیان نوپا در تعامل با دانشگاه ها شکل می گیرند و ارزیابی این نوع از شرکت ها به مجموعه هایی در وزارت علوم واگذار می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۳:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
توافق نامه همکاری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت صنعت معدن و تجارت به امضا رسید تا فناوری های گلوگاهی صنعت توسط دانش بنیان ها، با تکمیل زنجیره ارزش تامین شود.
سیتنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۰:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
همراه با معرفی برگزیدگان پیشرو در توسعه فناوری کشور در همایش بنگاه؛ فناوری و رشد اقتصادی با حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، صنایع ارتباطی آوا تندیس طلایی پیشرو در توسعه فناوری را دریافت کرد.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
می متالز - معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور اعلام کرد که در برنامه سال آینده شرکت های دانش بنیان به سه دسته دانش بنیان نوپا، شرکت های دانش بنیان فناور و دانش بنیان نوآور تقسیم می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۹:۴۰   + ۲۰ سایت دیگر  
یک هیات تجاری در حوزه صنعت ساختمان با حمایت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری ، 6 تا 13 فروردین ماه سال 1402 به مسکو اعزام می شود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
توافق نامه 4 هزار میلیارد تومانی حمایت از فناوری های اولویت دار، میان وزارت صمت و معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، امضا شد.