سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۹:۳۸Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش تولید نفت»

به گزارش گروه اقتصادی ایران اکونومیست از وبگاه اویل پرایس، فاتح بیرول اظهار کرده است: پیش از این هم انتظار می رفت که در نیمه دوم سال جاری میلادی، بازار نفت بی ثبات باشد اما اکنون شکاف عرضه و تقاضا افزایش خواهد یافت. ...
شانا   ۵ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
بانک سیتی در تازه ترین برآورد خود آورده است که بعید به نظر می رسد کاهش تولید نفت عربستان قیمت نفت را به بالای 80 تا 90 دلار برای هر بشکه برساند.
تدبیر و امید   ۸ ساعت پیش   + ۱۷ سایت دیگر  
کربی در خصوص کاهش تولید نفت از سوی عربستان و اینکه آیا عربستان به آمریکا در این خصوص اطلاع داده است گفت که از اطلاع رسانی قبلی مطلع نیست اما نیازی به این اطلاع رسانی نیز نبود زیرا این یک تصمیم یک جانبه از سوی یک کشور مستقل است.
اعتدال   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت که از هرگونه اطلاع قبلی به دولت در مورد تصمیم عربستان برای کاهش تولید نفت بی اطلاع است.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش    
بازداشت مظنونان تلاش برای کودتا در قرقیزستان، همراهی قزاقستان با سیاست های اوپک در راستای کاهش تولید نفت و مشارکت تاجیکستان و 3 کشور در مانور پلنگ برفی ؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۰:۴۳    
دنیای اقتصاد - امیرمحمد بختیاری : پس از اینکه قانون گذاران آمریکایی روز پنج شنبه به توافقی مبنی بر افزایش سقف بدهی این کشور دست یافتند، بازارهای اروپایی در روز جمعه برای شروع هفته امیدوار شدند ...
نبض بورس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۱:۲۰    
روز یکشنبه، سازمان کشور های صادرکننده نفت و شرکای آن (معروف به اوپک پلاس) هیچ تغییری در کاهش تولید نفت برنامه ریزی شده خود برای بقیه سال ایجاد نکردند. با این حال، عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت جهان، کاهش تولید داوطلبانه بیشتری را اعلام کرد که از ژوئیه اجرا خواهد شد.
سلام نو / ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
ائتلاف اوپک پلاس با تمدید کاهش تولید نفت از دسامبر 2023 تا پایان سال 2024 موافقت کرد.
برترین ها / شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۱:۳۷   + ۲۴ سایت دیگر  
در نشست امروز اوپک پلاس در وین بر سر سطح تولید به میزان 40.46 میلیون بشکه در روز از 1 ژانویه 2024 تا 31دسامبر 2024 توافق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
کشور های تولید کننده نفت اوپک پلاس درباره سیاست کاهش تولید نفت تا پایان سال 2024 میلادی به توافق رسیدند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۲۰:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: یک منبع آگاه در ائتلاف اوپک پلاس اعلام کرد که عربستان سعودی به عنوان بخشی از توافق اوپک پلاس، کاهش داوطلبانه جدیدی را انجام خواهد داد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۹:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
منابع آگاه اعلام کردند که اوپک و متحدانش روز یکشنبه در حالی برای توافق بر سر کاهش بیشتر تولید مذاکره کردند که این گروه با کاهش قیمت نفت و مازاد عرضه رو به رو است.
سه منبع مطلع از اوپک پلاس به رویترز گفته اند که کاهش تولید نفت در میان گزینه های روی میز جلسه روز یکشنبه وزرای این سازمان صادرکننده نفت قرار دارد و آنطور که این منابع گفته اند ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۷   + ۱۶ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ماه مه، پس از این که عربستان سعودی و اعضای دیگر گروه اوپک پلاس کاهش تولید داوطلبانه را برای حمایت از بازار انجام دادند، کاهش پیدا کرد. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
مسکو امیدوار است با حفظ سطح فعلی تولید بتواند قیمت نفت را تثبیت کند و از طرف دیگر از سقف قیمت 60 دلاری که غرب برای نفت اورال آن تعیین کرده تجاوز نکند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق طی اظهاراتی در مجمع اقتصادی قطر اعلام کرد که بغداد به تعهد خود و تصمیم کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت پایبند خواهد بود.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۳۲ سایت دیگر  
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 68 سنت معادل 0.88 درصد افزایش به 77 دلار و 52 سنت رسید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تولید نفت کردستان عراق پس از دو ماه توقف، بدون هیچ نشانه ای مبنی بر از سرگیری پمپاژ صادرات به بندر جیهان ترکیه،کاهش یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
تولید نفت در اقلیم کردستان عراق همچنان رو به کاهش بوده و بیش از 1.5 میلیارد دلار برای این منطقه هزینه داشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بنا به نوشته یک نشریه آمریکایی، عربستان با کاهش تولید نفت قصد خروج از زیر چتر آمریکا را دارد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۱:۲۹   + ۱۲ سایت دیگر  
بر اساس گزارش رویترز، شاخصهای بازار جهانی نفت به دلیل نگرانی از بروز رکود در آمریکا و ریسک ورشکستگی تاریخی دولت این کشور در اوایل ژوئن، هفته گذشته برای چهارمین هفته متوالی کاهش پیدا کردند که طولانی ترین کاهش هفتگی از سپتامبر سال 2022 بود.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
پس از وقفه ای یک ساله، امسال با تماس هایی که با سرکیس نعوم، روزنامه نگار مشهور لبنانی داشتیم مجددا توانستیم یادداشت های او را دریافت کنیم. به دلیل پاندمی کرونا، وی سال گذشته به ایالات متحده سفر نکرد و برای همین سلسله یادداشت هایش در دیدار از امریکا را نیز منتشر نکرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر نفت عراق در گفتگو با رویترز پیش بینی کرد که ائتلاف اوپک پلاس در نشست آتی خود به تصمیمی درباره کاهش اضافی تولید نفت نخواهد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در آوریل، به دلیل توقف بخشی از صادرات عراق و تاخیر در ارسال محموله های نفت نیجریه، کاهش پیدا کرد و تاثیر پایبندی بالای تولیدکنندگان بزرگ به توافق محدودیت عرضه اوپک پلاس را مضاعف کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
قیمت نفت نسبت مستقیمی با سیستم عرضه و تقاضای این محصول داشته و با توجه به این که تقاضای جهانی صنایع برای خرید نفت تقریبا روند ثابتی دارد، مواردی مانند بحران های سیاسی و اقتصادی بر قیمت نفت تاثیر گذاشته و در این میان کشورهای تولید کننده طلای سیاه تلاش می کنند با کنترل عرضه این محصول ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
برخی کشور شرکت کننده در توافق اوپک پلاس کاهش تولید روزانه 1.66 میلیون بشکه نفت را از اول ماه می ( 11 اردیبهشت ) که تا پایان سال 2023 ادامه خواهد داشت؛ آغاز کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر روسیه با اشاره به توازن بازار نفت گفت، گروه اوپک پلاس نیازی به کاهش بیشتر تولید نمی بیند اما این سازمان همیشه می تواند در صورت لزوم سیاست خود را تغییر دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۲۳:۳۸   + ۱۵ سایت دیگر  
اکنون بعد از وارد شدن شوک های متعدد غافلگیرانه ایران به آمریکا از جمله پیشرفت های صنعت هسته ای و قدرت موشکی و دفاعی و شراکت های راهبردی با روسیه و چین و توافق با عربستان و حرکت رو به پایان جنگ یمن و همچنین کاهش تولید نفت اوپک بدون اذن و اراده آنها ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی عربستان در سال جاری 3.1 درصد باشد. دستکم در کوتاه مدت کاهش تولید نفت در کل اقتصاد عربستان اختلالی ایجاد نخوهد کرد، حتی این کاهش تولید اکنون درآمد عربستان را افزایش داده است.
شانا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
طرح ارتقای کیفیت محصولات سنگین شرکت پالایش نفت بندرعباس از طرح های مهم، راهبردی و اولویت دار کشور با هدف تولید فرآورده های با ارزش افزوده بالا و سازگار با محیط زیست و کاهش تولید نفت کوره و در عین حال با محور تولید کک اسفنجی مورد نیاز صنایع آلومینیوم سازی در حال اجراست ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۲:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرد بودجه عربستان سعودی کاهش تولید نفت که در راستای توافق اوپک و متحدانش اعلام شد را کاملا جبران خواهد کرد زیرا درآمد بیشتری به لطف قیمت بالاتر نفت به ارمغان خواهد آمد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی (IEA) هشدار داد که کاهش غیرمنتظره تولید نفت از سوی ائتلاف اوپک پلاس می تواند کسری عرضه را در سال جاری میلادی تشدید کند و بهبود وضعیت اقتصاد جهان را در معرض تهدید قرار دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اگرچه بسیاری تصمیم ریاض مبنی بر کاهش تولید نفت را دهن کجی به واشنگتن قلمداد کردند، مقام های دولتی می گویند که ایالات متحده از این تصمیم آگاه بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۰:۰۶   + ۱۱ سایت دیگر  
تولید نفت اوپک پلاس 680 هزار بشکه در روز کاهش یافته و به 37.64 میلیون بشکه رسیده که بیشترین کاهش تولید این گروه را از ماه مه 2022 نشان می دهد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۴:۲۱    
منابع آگاه نزدیک به شرکت نفت آرامکو عربستان سعودی از تصمیم این غول نفتی برای تامین کامل سفارش های فروش به چند کشور خریدار آسیایی در ماه می خبر دادند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه فایننشال تایمز نوشت: تصمیم اخیر اوپک پلاس برای کاهش بیشتر تولید نفت بازارهای جهانی را شوکه کرد و نگرانی ها را درباره سلامت اقتصاد جهانی افزایش داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۲۲:۲۵    
یک کارشناس صنعت نفت گفت: کاهش تولید نفت اوپک پلاس ارتباطی به وضعیت تولید و صادرات نفت ایران ندارد.
با تصمیم اوپک پلاس مبنی بر کاهش تولید نفت خام تا 1.2 میلیون بشکه در روز و تلاش آشکار برای افزایش قیمت نفت، این سیاست در بازار نفت اثرگذار بود و باعث افزایش شش درصدی شاخص نفت خام برنت و آمریکا، در طول هفته گذشته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۳:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیران نفت و انرژی عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و غیراوپک موسوم به اوپک پلاس تصمیم گرفتند، عرضه نفت خود را برای ماه های نوامبر و دسامبر 2022 روزانه 2 میلیون بشکه نسبت به رقم تولید ماه اوت 2022 کاهش دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
اعضای اوپک پلاس تصمیم گرفتند داوطلبانه تولید خود را کاهش دهند و از کاهش تولید نفت به میزان بیش از 1.5 میلیون بشکه در روز از ماه آینده برای ایجاد ثبات در بازار جهانی انرژی خبر دادند.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: واشنگتن پست نوشت: تصمیم عملگرایانه عربستان سعودی در آخر هفته گذشته برای کاهش تولید نفت و افزایش قیمت پیامی ساده داشت: ایالات متحده دیگر در خلیج فارس یا بازار نفت تصمیم گیر نیست. خوب یا بد، دوران هژمونی آمریکا در خاورمیانه به پایان رسیده است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
جاناتان فولتون استاد مطالعات چین دانشگاه زاید ابوظبی در توییتی نوشت: کاهش تولید نفت توسط عربستان سعودی و متحدانش نشان داد که چگونه ولیعهد محمد بن سلمان مایل است نگرانی های ایالات متحده را برای دنبال کردن یک سیاست انرژی ملی گرایانه با هدف تامین مالی تغییر گران قیمت پادشاهی خود کنار بگذارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - شکیبا خیرخواهان : ناترازی عرضه و تقاضا برای کاتد مس در بورس کالا همچنان ادامه دارد. افزایش اختلاف بین بهای آزاد و نیمایی ارز موجب شده است تا با وجود کاهش جزئی بهای ارز در بازار آزاد، همچنان عرضه این فلز در رینگ داخلی بورس کالا برای خریداران جذابیت داشته باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه تلگراف نوشت، کاهش تولید نفت اوپک پلاس ضربه سه گانه ای به غرب و بزرگ ترین سلاح پادشاه سعودی برای پوتین در جنگ نفتی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه پولیتیکو از پیامدهای کاهش تولید نفت اعضای اوپک پلاس بر بانک مرکزی اروپا خبر داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۵:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت که تصمیم ناگهانی عربستان در کاهش تولید نفت نشان می دهد که این کشور دیگر برای جلب رضایت آمریکا اهمیتی نمی دهد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۵:۱۵    
روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشت که تصمیم ناگهانی عربستان در کاهش تولید نفت نشان می دهد که این کشور دیگر برای جلب رضایت آمریکا اهمیتی نمی دهد. مسئول وبسایت اصفهان زیبا تاریخچه پیدایش سواد رسانه ای، به سال 1965 بازمی گردد. مارشال... ...
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۲:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عصر خودرو- تاثیر اقدام غیرمنتظره اوپک و متحدانش برای کاهش تولید نفت، به زودی در پمپ بنزین های آمریکا احساس خواهد شد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۱۲:۲۹    
فرارو- اوپک پلاس اخیرا به عربستان سعودی یک برد نفتی اعطا کرد. احتمالا رفتن به پمپ بنزین برای رانندگان امریکایی به زودی با شوک مشاهده افزایش قیمت ها همراه خواهد بود، زیرا اوپک پلاس مجموعه دیگری از کاهش تولید نفت را در روز یکشنبه اعلام کرد ...