پنجشنبه ۰۷ مردادساعت ۰۴:۱۱Jul 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گیاهی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۵ ساعت پیش    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی گیلان با توجه به پیش بینی هواشناسی به کشاورزان توصیه کرد : آب داخل زهکش ها را تخلیه کنند.
تیتر برتر   ۷ ساعت پیش    
ریزش مو، خشکی مو، خارش پوست سر، کم پشت شدن مو، درماتیت، رشد مو کوتاه، آیا بدنبال راه حل هایی برای این مشکلات مو هستید؟ خوب، پس این مقاله برای شما مناسب است!
کاهش بارندگی و در پی آن خشکسالی شرایط بسیار سختی را برای اهالی و ساکنین تالاب هورالعظیم به وجود آورده است. مرگ گونه های آبزی، گیاهی و بومی منطقه و به جا ماندن بقایای آنها در رودخانه های خشک شده منتهی به هورالعظیم در جای جای این منطقه مشاهده می شود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - استاد گروه مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی دانشکده کشاورزی دانشگاه شهید چمران اهواز عوامل کاهش و کمبود آب در حوزه کشاورزی و راهکارهای موثر در حل این معضل را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاروزی گیلان گفت: بارندگی های امروز و فردا رنج و سختی ها را در برداشت برنج از شالیزارها بیشتر می کند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۱    
مسئول اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان فارسان از آغاز برداشت پیاز از اراضی زراعی این شهرستان خبرداد.
اتحاد خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
اتحادخبر: انگور حاوی مواد مغذی گیاهی برای حفظ سلامت قلب از جمله پلی فنول ها و اسید فنولیک است.
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
هادی سینایی فعال زیست محیطی با بیان اینکه اقدامات سخت افزاری نرم افزاری بودجه و نیرو متناسب با سرمایه های جنگلی و ملی در استانی که یک درصداز خاک کشور را تشکیل می دهد اما در همین وسعت کم بواسطه 15 درصداز جنگل های زاگرس و 20درصد از گونه های گیاهی 10 درصد از منابع آب شیرین کشور را تولید میکند، نیست ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
ذوب شدن یخ ها زندگی گیاهی منجمد شده از عصر پلیستوسن را که عصری از 2.6 میلیون سال تا 11 هزار و 700 سال پیش است، هم آشکار کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
آتش سوزی در این فصل سال تمامی جنگل ها و مراتع کشور را تهدید می کند. این در حالی است که بخش قابل توجهی از حریق به دلیل سهل انگاری انسانی بروز می کند. فقط 7 درصد از مساحت کل در کشور ما از پوشش جنگلی تشکیل شده است و 93 درصد مابقی آن خشک و نیمه خشک بوده که پوشش گیاهی آن اندک است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۲    
بحران کم آبی و عدم دسترسی به میزان آب مورد نیاز، کشاورزان را برآن داشته تا سیستم آبیاری خود را به قطره ای ارتقاء دهند یا از پوشش های گیاهی استفاده کنند که کمترین مصرف اب را دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۵۶    
ایسنا/خراسان شمالی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی خراسان شمالی از کشف سه محموله گندم احتکار شده توسط دلالان در شهرستان شیروان خبر داد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۴۶    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان: پس از اتمام مهلت سه ماهه سوخت تراکتورهای فاقد پلاک قطع می گردد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۴۶    
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به این که پس از بروز خشکسالی با از دست رفتن پوشش گیاهی سیلاب ایجاد می شود، گفت: آبخیزداری 70 درصد خسارت سیلاب را کاهش می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۸:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: خشکسالی ها باعث افزایش آفات گیاهی در خراسان جنوبی از جمله کنه تار عنکبوتی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان از برداشت 80 درصدی کدو سبز از مزارع استان خبر داد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
محققان استرالیایی در یک پژوهش جالب نشان داده اند که استفاده نادرست از انواع مکمل های گیاهی و رژیمی، ممکن است کبد ما را حتی بدتر از داروهایی شیمیایی دچار مشکلات حاد و مسمومیت شدید کند.
به گزارش رابط روابط عمومی امور ماشین آلات و ادوات کشاورزی سومین جلسه کار گروه تخصصی ماشین آلات با حضور معاون امور تولید و توزیع سموم ،مدیر فنی و بهبود کیفیت کود و مواد دفع آفات گیاهی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تمبر قوچ لارستان در کنار 31 گونه گیاهی و جانوری ایران به تصویب رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۲۶    
منطقه حفاظت شده خائیز بهبهان زیستگاه گونه های مختلف جانوری و گیاهی است .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن های علمی دانشجویی کشاورزی و کارآفرینی، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی و گیاهپزشکی دانشگاه رازی دوره جامع کشت بافت گیاهی را برگزار می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
فرسایش بادی به صورت مستقیم سالیانه 3 هزار میلیارد تومان به منابع زیست انسانی در کشور خسارت وارد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور اعلام کرد: در سال های اخیر، تغییر اقلیم و مسائل زیست محیطی خسارات آفات گیاهی را افزایش داده است.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
بادام به ویژه به مقدار بالایی سموم دفع آفات و کود هم نیاز دارد که ردپای کربن درختان بادام را افزایش می دهد، مخصوصا در کالیفرنیا که مستعد خشکسالی است و در عین حال محل کشت بیش از 80 درصد از بادام جهان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان از شناسایی 3 محموله 53 تُنی گندم به ارزش 265 میلیون تومان در شیروان خبر داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پروژه طرح فرمولاسیون و تولید آفت کش های گیاهی جهاددانشگاهی، خبر از تدوین دانش فنی تولید 5 آفت کش گیاهی بر علیه آفات گلخانه ای در جهاددانشگاهی داد و گفت: پرونده 5 فرمولاسیون آماده جهت اخذ مجوزهای لازم به سازمان حفظ نباتات کشور جهت طی کردن مراحل قانونی ارایه شده است.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: امسال استان قزوین رتبه هفتم کشور را در زمینه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا به خود اختصاص داده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۰۸    
باقلاقاتق یکی از غذاهای محلی استان گیلان است که گیاهی است و ترکیبی از انواع طعم های جذاب است و سریع هم درست می شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
تالاب هشیلان زیستگاه گونه های مختلف گیاهی و جانوری است که با بی توجهی انسان ها مواجه شده و در معرض تخریب و نابودی است.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
طرح 31 گونه گیاهی و جانوری زیست بوم ایران در قالب تمبر آماده و به تصویب شورای تمبر رسید. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سیدجمال هادیان طبائی زواره ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
جوشانده های گیاهی بر دردهای مزمن بدن چگونه تأثیر می گذارد و چگونه می توانیم با استفاده از جوشانده خانگی و ارزان از دردهای عضلانی و التهابی کم کنیم؟
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۰    
پنکیک سبزیجات ، یک غذای سبک، خوشمزه و گیاهی می باشد که می توانید با انواع سبزیجات مورد علاقه خود این غذای عالی و مقوی را در منزل طبخ کنید. سبزیجات مورد استفاده در این رسپی کدو سبز و هویج می باشد اما می توانید از سایر سبزیجات مورد نظر خود چون سیر، پیازچه و.. ...
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۴    
فیروزآباد - ایران پرس: تنگه هایقر در 35 کیلومتری جنوب فیروزآباد قرار دارد و عمق این دره 450 متر است و در فصل بهار تنگه هایقر از نظر زیبایی پوشش گیاهی بی نظیر می شود و در فصل تابستان هم بهترین شرایط برای تفریحات آبی را داراست.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
شهر بافق از لحاظ موقعیت مکانی در نقطه ای واقع شده که با مراتع و گیاه مرتعی فاصله زیادی در حدود 50 کیلومتر دارد و اطراف شهر عمدتا بیابانی و کویری است که کمتر بوته ای در آن رویش دارد و پوشش گیاهی آن بسیار فقیر است ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مستند فرهنگ سه شنبه 5 مرداد به موضوع بحران آب در تالاب چغاخور اختصاص دارد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند فرهنگ، داستان شهرها و روستاهای کشور را که با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کنند، روایت می کند ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: بیش از یک میلیون و 260 هزارتن علوفه در سیستان و بلوچستان تولید می شود که به تدریج در اختیار دامداران سیستان و بلوچستان و خارج از استان قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۸:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: سالانه یک میلیون و 267 هزار تن علوفه در استان تولید و مورد بهره برداری دامداران سطح استان و خارج از استان قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد - ایرنا - گل آفتابگردان گیاهی است یک ساله و تا حدود سه متر رشد می کند. گل آن درشت و زیبا و به قطر 35 سانتیمتر است. این گیاه در اکثر نقاط دنیا وجود دارد. خراسان شمالی همه ساله حدود 15 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خود را که به کاشت گیاهان دارای دانه های روغنی از جمله آفتابگردان اختصاص می دهد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۳:۴۱    
اگر به دنبال پوستی شاداب و جوان هستید بهتر است از لوازم آرایش گیاهی استفاده کنید زیرا مزیت هایی دارد که در این مقاله بررسی کرده ایم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۱:۳۲    
پاستا یکی از غذا های خوشمزه و پرطرفدار ایتالیایی است که با استفاده از پاستا (ماکارونی شکلی) و انواع حبوبات و سبزیجات تازه تهیه می شود.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۳:۰۳    
انتهای پیام/ انتهای پیام/ برچسب ها پیشگیری از کرونا دانستنی آنلاین علائم کرونای دلتا کرونا ویروس دلتا برچسب ها
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۱:۲۶    
صبوری گفت: کشت گیاهان دارویی علاوه بر خاصیت دارویی که دارد، می توانیم به پوشش گیاهی کشور و اقتصاد مردم با محوریت مشاغل خانگی کمک کنیم.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۲۰:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
سماق ادویه خوش رنگ و خوش طعم است و خاصیت فوق العاده ای برای سلامتی دارد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سماق احتمالاً به عنوان ادویه ای آشپزی شناخته می شود و مردم نیز قرن هاست که آن را در شیوه های سنتی طب گیاهی استفاده می کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۵    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: طبق برآوردها بر اثر خشکسالی حدود سه میلیارد و 100 میلیون تومان خسارت به بخش کشاورزی، تولیدات باغی، زراعی، گیاهی و آبزیان در استان وارد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۷:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت تامین نهاده کشاورزی در توسعه کشاورزی گفت: نخستین شهرک نهاده کشاورزی کشور در شهرستان بروجن راه اندازی می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۳    
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی اهمیت خودمراقبتی افراد مستعد ابتلاء به ویروس کرونا، بایدها و نبایدهای تغذیه در اپیدمی، باورهای غلط در مورد پیشگیری از کرونا، مشکلات دوره نقاهت بیماران، مصرف داورهای گیاهی و توجه به نوع تغذیه در زمان واکسیناسیون را تشریح کرد.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۵:۲۸   + ۱۳ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم حفظ پایدار منابع آب، خاک ، پوشش گیاهی و تنوع ژنتیکی کشور به عنوان حقوق نسل های آتی و نوجوانان امروز تاکید کرد.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۳۳    
تعداد افرادی که به دلیل مصرف دارو های مکمل و گیاهی دچار آسیب دیدگی کبد شده بودند از 2 بیمار در بین 11 بیمار (15 درصد) در مابین سال های 2009 تا 2011 به 10 بیمار از بینِ 19 بیمار (41 درصد) در مابین سال های 2018 تا 2020 افزایش یافته است.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
میزان: با توجه به بارش های کم و پایین رفتن سطح آب سد ها و افت منابع زیر زمینی و مدیریت نادرست منابع آبی بخش کشاورزی در مازندران، تالاب ها و آب بندان ها در وضعیت بحرانی به سر می برند و با ادامه این رویه و کاشت دوم برنج که به صورت غیر قانونی انجام می شود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۳:۲۱    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون، حدود 115 هزار تن محصولات کشاورزی از کشاورزان استان قزوین خریداری شده است.