دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۰:۱۹Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اسناد رسمی»

همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دفتر اسناد رسمی 1285 سردفتر: مریم صفری کوپائی
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۶:۲۴   + ۳۰ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی گفت: دیدگاه کلی دولت، معتبر دانستن اسناد رسمی و نامعتبر شدن اسناد غیر رسمی املاک است که این طرح برای جلوگیری از سوداگری در بازار مسکن لازم است و هم اکنون در هماهنگی با مجمع تشخیص مصلحت نظام آن را پیگیری می کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۴۹    
هیأت رئیسه مجلس طرح اصلاح ماده 54 قانون دفاتر اسناد رسمی که به نحوه توزیع درآمد های این دفاتر می پردازد، به صورت عادی اعلام وصول کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی طرح اصلاح ماده 54 قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران را اعلام وصول کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۸:۲۶    
نمایندگان مجلس به منظور ساماندهی و کنترل بر قیمت اجاره بهای املاک مسکونی؛ برای موجرانی که قرارداد اجاره خود را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم کنند، تخفیف تا سقف 50 درصدی عوارض نوسازی و همینطور کاهش سود و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات خرید و بازسازی املاک در نظر گرفتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران گفت: باید یک بار برای همیشه در خصوص اسناد عادی و سند رسمی تعیین تکلیف شود، بر اساس قوانین و شرع اسناد رسمی بر اسناد عادی ارجعیت دارد و مزیت های اسناد رسمی در مقایسه با اسناد عادی قابل مقایسه نیست.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۲۱    
عبارات و جملاتی هم چون "وکیل، حق توکیل به غیر ندارد ولو یک بار."؛ "وکیل، ولو یک بار، حق توکیل به غیر ندارد."؛ "وکیل، حق توکیل به غیر ندارد ولو کراراً." ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۱   + ۸۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، موجران املاک مسکونی را مکلف کردند تا قرارداد اجاره املاک و مستغلات را از طریق دفاتر اسناد رسمی در سامانه الکترونیک ثبت اسناد و یا در سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس، مشاوران املاک و معاملات ملکی را مکلف به ارسال یک نسخه از قرارداد اجاره تنظیمی به اداره امور مالیاتی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی روسیه به موسسات مالی این کشور مجوز داده تا با بانک های خارجی بدون دریافت اسناد رسمی مربوط به شرایطشان قرارداد ببندد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۴:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاونت امور اسناد سازمان ثبت اسناد از اعلام اسامی تائیدشدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی بعد از وصول پاسخ استعلام صلاحیت های عمومی خبر داد.
روز پلاس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۷    
طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول در دفاتر اسناد رسمی در اردیبهشت 99 در مجلس دهم تصویب شد اما در شورای نگهبان اشکالات متعددی به آن گرفته شد. این طرح در زمان شروع کار مجلس یازدهم اعاده می شود. مجلس ایرادات را برطرف و به شورا می فرستد ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
پس از ارسال نامه وزیر اقتصاد به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام جهت تصویب طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول ؛ رئیس کانون سردفتران و دفتریاران اعلام کرد: تمامی 8 هزار و 500 دفتر اسناد رسمی کشور دارای زیرساخت های لازم جهت اجرای انقلاب اسنادی ایران هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
با وجود تکذیب نامه معاونت توسعه وزارت بهداشت مبنی بر حذف 72 پروژه بهداشتی از خوزستان توسط دانشگاه علوم پزشکی، اسناد رسمی منتشر شده نشان میدهد این پروژه ها ویژه مناطق محروم بودند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه کمیسیون قضایی مجلس از بررسی برخی ابهامات در مورد آزمون سردفتری در نشست با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک و مدیرکل امور مجلس قوه قضائیه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۶    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از متصل نشدن سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به درگاه ملی مجوزها برای صدور مجوز دفاتر اسناد رسمی گلایه کرده است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه ایران و افغانستان برای حقابه هیرمند از اسناد رسمی بین المللی است/ هیات حاکمه افغانستان باید هرچه زودتر حق مردم سیستان و بلوچستان را بدهد
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
اخبار بازنشستگان از " شرایط لازم برای دریافت کمک هزینه ازدواج از سازمان تامین اجتماعی" نوشت: بیمه شده باید ظرف 5 سال قبل از تاریخ ازدواج حداقل 720 روز سابقه کار و پرداخت حق بیمه داشته باشد. در تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه شده با کارفرما قطع نشده باشد. ازدواج اول باشد. ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۹:۰۲    
طبیعتا با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه، نرخ تعرفه های ثبت در دفاتر اسناد رسمی و همچنین دفاتر ازدواج و طلاق، دچار تغییراتی می شود و این موضوع کاملا بدهی در جامعه ما است.
نبض بازار   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
خرید و فروش حواله خودرو در صورت قانونی بودن، با تنظیم قراردادی بین خریدار و مالک با ثبت آن در دفترخانه اسناد رسمی میسر است.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
مشکلات زیر ساختی اجرای قانون تصدیق الکترونیکی پس از گذشت سه ماه همچنان پابرجاست. به گزارش خبرگزاری صداسیما، مرکز اصفهان؛ عضو شورای عالی کانون های سردفتری کشور در اصفهان با بیان اینکه یکی از اصلی ترین کار های دفاتر اسناد رسمی برای انتقال سند، احراز هویت افراد ...
تمدن لر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
امکان دریافت اسناد مالکیت تک برگ ششدانگ برای مالکان و خریداران اراضی در طرح ملی حدنگار لرستان فراهم است. به گزارش تمدن لر، بط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان در اطلاعیه ای اعلام کرد: به اطلاع کلیه مالکان اراضی کشاورزی در استان لرستان می رساند؛ در راستای طرح ملی حدنگاری اراضی کشاورزی ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ سرپرست معاونت امور املاک و کاداستر و مدیرکل نظارت بر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت به همراه مدیرکل ثبت خراسان رضوی با حضور در دو مسجد در مشهد مقدس، به درخواست ها و مشکلات ثبتی مردم رسیدگی کردند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
شهروندخبرنگار های ما با ارسال پیامی از بلاتکلیفی پذیرفته شدگان آزمون سردفتری اسناد رسمی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۲:۴۶    
کرملین اقدام دولت لهستان در تغییر دادن نام شهر روسی کالینینگراد در اسناد رسمی خود را یک "اقدام خصمانه" خواند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از قم، همایش ملی اخلاق حقوقی با هدف تبادل افکار بین پژوهشگران و حقوقدانان در محل تالار شهید بهشتی دانشگاه قم و با حضور رئیس کل دادگستری استان قم و همچنین استادان، قضات، وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی دادگستری، سردفتران اسناد رسمی و دانشجویان برگزار شد. ...
شادا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی فراجا با قدردانی از چاپخانه دولتی ایران برای تعریف شاخص های امنیتی خاص که منجر به کاهش جعل و کلاهبرداری شد به مردم نیز توصیه کرد در تبادل اسناد دولتی دقت بیشتری داشته باشند.
شادا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی قوه قضائیه تاکید کرد: اطلاع رسانی به مردم و اشراف آنها درباره مسائل مختلف می تواند از وقوع بسیاری از جرایم از جمله جعل و کلاهبرداری در حوزه اسناد رسمی و پول جلوگیری کند و برگزاری نمایشگاه ها یکی از راه های اطلاع رسانی در این خصوص است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون اسناد اداره کل ثبت اسناد و املاک گیلان: برای تعیین اصالت اسناد باید همه معاملات و استعلام وکالت در سامانه تصدیق اصالت اسناد و اوراق دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۰:۱۹    
کنجی کاوازه/ فایننشال تایمز هفت سال پس از اینکه پکن طرح ساخت چین 2025 خود را برای تقویت تولیدات پیشرفته و نوآورانه در این کشور راه اندازی کرد، این اصطلاح عملا از بحث های عمومی و اسناد رسمی ناپدید شد. اما خود سیاست نمرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیرکشور نقش پلیس در پیشگیری و مبارزه با جعل مدارک و اسناد رسمی در کشور را بسیار مهم و محوری برشمرد.
شادا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۰۹:۵۸    
وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور سومین نمایشگاه دستاوردهای وزارت خانه ها و سازمان های دولتی و حاکمیتی در زمینه پیشگیری و مقابله با جعل اسناد مدارک رسمی آخرین دستاوردهای این وزارتخانه را برای مقابله با اسناد و مدارک در معرض دید عموم قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: صدور اسناد رسمی برای زمین های خرد کشاورزی امری اشتباه است زیرا به تغییر کاربری اراضی دامن می زند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۲:۲۲    
دبیر علمی همایش اخلاق حقوقی ، گفت: این همایش در روز دوشنبه 18 اردیبهشت 1402 با حضور استادان، قضات، وکلای دادگستری، کارشناسان رسمی دادگستری، سردفتران اسناد رسمی و دانشجویان در قم برگزار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۳:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
پرونده هایی دارای مهر رسمی حساس مربوط به یک زیردریایی اتمی انگلیس در یک سرویس بهداشتی واقع در شمال این کشور کشف شده اما سخنگوی نیروی دریایی لندن مدعی است که حاوی اطلاعات محرمانه نبودند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۳۴    
ایسنا/آذربایجان شرقی استاد دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی با بیان اینکه امنیت سرمایه گذاری و سایر امنیت های موجود در گرو ثبت اسناد است، گفت: ماده 46 قانون ثبت به نقل و انتقال املاک در دفتر نقل و انتقالات اشاره می کند و اعلام می دارد که این عملیات باید در دفترخانه های اسناد رسمی صورت بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۷:۲۲    
تسریع در خدمات رسانی قضایی و بهبود کیفیت رسیدگی از مزایای استفاده از سیستم ثنا در دفاتر اسناد رسمی است
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری همدان، با راه اندازی سامانه شهرداری الکترونیک بیش از هفتاد درصد پاسخ دهی استعلامات دفاتر اسناد رسمی ، بانک ها و ادارات مربوطه به مراجعان شهرداری به صورت الکترونیک و غیرحضوری ارائه می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۶:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
اسناد رسمی وزارت دفاع ایالات متحده تأیید می کند که امارات متحده عربی در صدر فهرست کشورهای خارجی است که در دهه گذشته بیشترین تعداد از پرسنل نظامی بازنشسته ایالات متحده را استخدام کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۱۵:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: کد ملی 73.6 میلیون نفر به کد پستی متصل شده و این اطلاعات در سامانه ملی املاک و اسکان وجود دارد اما به روزرسانی باید در دستور کار قرار گیرد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
داود صفی خانی – در راستای بهبود محیط کسب و کار بود که قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار در تاریخ 24/12/1400 در صحن علنی مجلس به تصویب رسید. این قانون شامل مفادی است که یک ماده و 7 تبصره به قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 مصوب سال 1386 و دو ماده و 4 تبصره به قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان – سردفتران روسیه برای آشنایی با عملکرد دفاتر اسناد رسمی ایران به اصفهان سفر کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کانون سردفتران و دفتریاران: طرح الزام به تنظیم سند رسمی کشور در مجمع در حال بررسی است که ساماندهی اسناد رسمی عادی هم در آن سامانه موجود است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۰۸:۴۳   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال 1401 تعداد 17 میلیون و 519 هزارو 994 سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده است.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اسناد رسمی نشان می دهند ایلان ماسک اواخر اسفند سال گذشته شرکتی جدید به نام X.AI ثبت کرده است. ایلان ماسک شرکت جدیدی به نام X.AI بنیان گذاری کرده که در حوزه ی هوش مصنوعی فعالیت می کند. مطابق اسناد رسمی، این شرکت ماه گذشته در ایالت نوادا ثبت شده و ایلان ماسک را به عنوان مدیر خود می شناسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۹    
یک سردفتر اسناد رسمی می گوید: "سردفتر شدم تا شأن اجتماعی و درآمد حلال مناسب داشته باشم؛ اما با وعده بهشت پای در دوزخی گذاشتم که امید را از من گرفته است!"
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۳ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اسناد رسمی که به تازگی در انگلیس منتشر شده ضمن تکذیب بهانه های حمله به عراق، تایید می کند تونی بلر می دانست عراق عاری از سلاح کشتار جمعی است.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اسناد رسمی نشان می دهند شرکت توییتر دیگر وجود خارجی ندارد و به صورت رسمی با شرکت X Corp ادغام شده است. بر اساس گزارش Social Media Today ، احتمالاً اقدام مهم بعدی ایلان ماسک در رابطه با توییتر، تغییر نام این شبکه ی اجتماعی است. اسناد رسمی نشان می دهند شرکت .Twitter Inc دیگر وجود خارجی ندارد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۱:۵۹    
رییس سازمان ثبت اسناد رسمی از پیشگیری از وقوع جرم در دوران تحول قوه قضاییه با صدور اسناد اراضی و املاک قول نامه ای در کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یزد- مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد گفت: 70 درصد پرونده های محاکم قضایی استان یزد مربوط به اختلافات ملکی است که راهکار آن، تبدیل اسناد عادی به اسناد رسمی است.