چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۸:۴۹Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تبادل فرهنگی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۳:۰۸    
رشیدی پور گفت: جشنواره موسیقی اقوام ایرانی رخداد هنری بی نظیری در سنندج شهر خلاق موسیقی و بستری برای تبادل فرهنگی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس صنایع دستی خوزستان: همان گونه که کپوباف های دزفول این شهر را جهانی کردند مسئولان نیز تفکر جهانی در خصوص کپوبافی داشته باشند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
صحن کبوتران، برنامه ای ست که با اجرای مشترک مراکز اصفهان، کرمان، فارس و به میزبانی رادیو یزد ، بر روی آنتن این مراکز می رود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، این برنامه باعنوان صحن کبوتران از صدای یزد و مراکز با اجرای مشترک به سمع مخاطبان رادیو می رسد ...
شوشان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۳:۴۸    
شوشان دکتر حمید خادم مسجدی : همانطور که تجارت بین المللی باعث رونق و تکاپو و پیشرفت یک کشور می شود در بخش فرهنگی نیز دانشجویان با کمک انقلاب فرهنگی عاشورایی می توانند زمینه ساز فرهنگ اربعین گردند گفتمان بین تمدنها، چون در کربلا اصول اصلی انسانیت و نمادهایی چون ظلم ستیزی، کفرستیزی، مظلومیت ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نمایشگاه عکس عاشورا تا اربعین با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا افتتاح شد. نمایشگاه عکس عاشورا تا اربعین در شهر مادرید با حضور رضا زبیب سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا افتتاح شد. ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۱۲    
رکنا: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موکب بزرگ هنرمندان ایران ایلام (شین)با هدف تبادل و تعامل فرهنگی و بومی فعالیت دارد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۶:۳۲    
حسن عسکری با بیان اینکه اربعین زمینه مناسبی برای تبادل فرهنگی و رسیدن به وحدت اسلامی است؛ عنوان کرد: اربعین بهتر راه در مقابل اقدامات تفرقه افکنانه استکبار جهانی و رسانه ای بزرگی برای نمایش قدرت جهان اسلام است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار کردستان با اشاره به اینکه اربعین عامل بسیار خوبی برای تحکیم و تقویت برادران اهل تسنن و اهل تشیع در استان و اقلیم کردستان است، گفت: از حیث شرایط آب و هوایی نیز با توجه به اینکه مریوان یک شهر گردشگری است، شرایط مناسبی برای زائران ایجاد شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۷:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یک ویژگی مهم برپایی نمایشگاه های بین المللی کتاب در کشورها می تواند تبادل تجربیات و دستاوردها در زمینه کتاب کودک و در نتیجه تبادل دستاوردهای حوزه تعلیم و تربیت میان ملت ها باشد.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
فعال فرهنگی گفت: مشارکت و تبادل فرهنگی از مهمترین آثار پیاده روی بزرگ اربعین است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۲۳:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، دکتر سید محمدامین آقامیری دبیر شورای عالی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور براساس این حکم، مقدم داشتن محتوا نسبت به زیرساخت ها، قالب ها و خدمات، زمینه سازی تولید وسیع و زاینده محتوای جذاب بر اساس اسلام ناب محمدی و گفتمان انقلاب اسلامی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۱:۵۹    
زنجان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در راستای تبادل فرهنگی بین استان ها، ماه فرهنگی زنجان برگزار می شود.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ایرنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، ابن سینا میراثی مشترک برای تبادل فرهنگی ایران و ازبکستان است. محسن معصوم علیزاده در نشست با جمعی از ابن سینا پژوهان ازبکستان با اشاره به اینکه همدان شهری است که 3300 سال زندگی در آن جریان داشته است، اظهار داشت: وجود آثار بسیار در این شهر نشان دهنده قدمت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۲۰:۵۳    
همدان- ایرنا- بنیاد عمومی ابن سینای ازبکستان که در صدر یک هیات علمی و در راستای تبادل فرهنگی بین ایران و ازبکستان به ایران سفر کرده اند در سفر به استان همدان و زادگاه حکیم هزاره ها بوعلی سینا دیدارها و نشست های تخصصی و علمی با برخی ابن سینا پژوهان و متولیان امور فرهنگی و همچنین اداره کل میراث ...
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
با پیشرفت روابط تهران و قاهره، پتانسیل بسیار زیادی برای رشد اقتصادی، همکاری انرژی و تبادل فرهنگی وجود دارد. منطقه خاورمیانه و به طور کلی جهان اسلام از این توسعه بهره مند می شوند، زیرا درها را برای همکاری های بیشتر و هماهنگی منطقه ای باز می کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار فارس در دیدار با سفیر بولیوی یکی از بهترین زمینه های تبادلات فرهنگی بین دو کشور که استان فارس می تواند جزو پیشتازان این تبادل فرهنگی باشد، بحث رفت و آمد گردشگر است که ما از این اتفاق استقبال می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل هنرهای نمایشی در دیداربا اعضای گروه های نمایشی دو کشور برزیل و گرجستان با تاکید بر اهمیت تبادل فرهنگی گفت در صورت آمادگی گروه های نمایش عروسکی ایرانی برای شرکت در جشنواره های عروسکی خارجی، از این گروه ها برای حضور در این رویدادها همکاری می کنیم.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۳:۲۱    
مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با اعضای گروه های نمایشی 2 کشور برزیل و گرجستان با تاکید بر اهمیت تبادل فرهنگی گفت با گروه های نمایش عروسکی ایرانی برای شرکت در جشنواره های خارجی همکاری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۲:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل هنرهای نمایشی در دیدار با اعضای گروه های نمایشی 2 کشور برزیل و گرجستان با تاکید بر اهمیت تبادل فرهنگی گفت با گروه های نمایش عروسکی ایرانی برای شرکت در جشنواره های خارجی همکاری می شود.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- کنیا برای اولین بار از زمان استقلال خود از بریتانیا در سال 1963، جشنواره فرهنگی مردم ماسایی را برای قدردانی از اهمیت میراث این قوم که توسط سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) طبقه بندی شده است، برگزار کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۲۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
رویداد فرهنگی نمایشگاه عکس شیراز در شهر خواهرخوانده پچ در کشور مجارستان با حضور مقامات دیپلماتیک و فرهنگی دو کشور و همچنین مقامات ارشد شهری و شهروندان این شهر اروپایی و جمعی از دانشجویان ایرانی دانشگاه پچ با همت و پیگیری اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز برگزار شد.
شبکه تصویر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۰:۵۳    
همایش هنر عکاسی با حضور منتخبی از هنرمندان و اساتید انجمن عکاسی ایران و چین، در راستای تبادل فرهنگی و هنری به همت موزه هنرهای معاصر تهران و آزانس هاوین برگزار گردید. در این نشست هنرمندانی چون سید عباس میرهاشمی، کاوس گودرزی، محمد مهدی رحیمیان، کوروش ادیم، امیر علی جوادیان و... حضور داشتند
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس با بیان اینکه در کشور از تبادل فرهنگی غافل هستیم، گفت: استان فارس هنرخیز است، اما فقدان شبکه منسجم فرهنگ و هنر استان باعث عدم استفاده از تمامی ظرفیت ها شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
مدیر غرفه مرکز انتشاراتی دار المعرفه سوریه در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران گفت این رویداد در تقویت تبادل فرهنگی میان جمهوری اسلامی و سوریه نقش مهمی دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ولید الموسوی گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در تبادل فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عربی به طور عام و کشور عراق به طور خاص، نقش برجسته ای دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نشست اساتید دانشگاه هنر و سفرای کشور های آمریکای جنوبی و اسپانیولی امروز برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گییرمو پوئنته اوردوریکا گفت: موضوع تبادل فرهنگی چالش بزرگی برای ما است زیرا این تبادل باید دو طرفه باشد. وقتی ادبیات مکزیک و اسپانیایی زبان به ایران می آید و با استقبال روبه رو می شود، برای یک اثر فارسی هم در مکزیک این اتفاق رخ می دهد. این چالش ما است و تلاش داریم که این وضعیت را بهبود ببخشیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۰:۳۵    
رئیس انجمن دانشجویان یمنی در ایران گفت: نمایشگاه کتاب تهران توانسته موجب تبادل فرهنگی کشورهای منطقه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
قائم مقام سی و چهارمین نمایشگاه کتاب گفت: علاوه بر حضور موثر در نمایشگاه های دو کشور ایران و هند باید تبادل فرهنگی بین ناشران نیز اتفاق بیفتد و آثار ادبی ایران توسط ناشران هندی ترجمه شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: زنجان تیرماه میزبان میزبان ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم است که در اواسط تیرماه برگزار خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران گفت: نمایشگاه کتاب فضایی فراهم می کند تا همه اعضای این خانواده بزرگ بتوانند اندیشه ها، نگاه و هنرشان را عرضه کرده و نوعی تبادل فرهنگی بین اقشار مختلف صورت گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۵:۰۰    
معاون وزیر توسعه اقتصاد و تجارت تاجیکستان و هیأت تاجران چینی به رهبری رئیس شرکت تبادل فرهنگی جیلین استان فوجیان موضوع گسترش روابط چندجانبه بین دو طرف را بررسی کردند.
همگردی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۳:۳۲    
ایرنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، نشست تبادل فرهنگی گردشگری و نمایشگاه عکاسی معاصر ایران در شهر شیان چین برگزار شد. این نشست فرهنگی با حضور علی دارابی، معاون وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و جبرائیل نوکنده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۲۰:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری فارس با تأکید بر اینکه توسعه صنعت گردشگری یکی از راه های انتقال فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی به جهانیان است، گفت: ظرفیت تبادل فرهنگی در حوزه گردشگری می تواند بخش عمده ای از تبلیغات سوء دشمنان علیه ایران را خنثی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
جشنواره "صنایع دستی و غذای ملل" با هدف ایجاد شور، نشاط و تبادل فرهنگی بین کشورها، در بوستان بهشت مشهدبرپا شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
جشنواره صنایع دستی و غذای ملل با هدف ایجاد شور، نشاط و تبادل فرهنگی بین کشورها در مشهد آغاز شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون زیارت و گردشگری شهرداری مشهد گفت: جشنواره غذای ملل با هدف تبادل فرهنگی بین کشورها به ویژه کشورهای اسلامی در ماه رمضان برگزار خواهد شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۳:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
هیئت امنا تصمیم گرفت زبان ترکی و زبان فارسی را از قاعده هشت سال مستثنا کند و به جای هر هشت سال، زبان ترکی هر سه سال و زبان فارسی هر چهار سال به عنوان زبان اصلی مسابقات خواهند بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون عمران با بیان اینکه با توسعه گردشگری اقتصاد مردم و کشور به چرخش در می آید، گفت: فرهنگ و آیین های مختلف به مردم معرفی می شوند و تبادل فرهنگی خوبی ایجاد می شود.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه ای که قرار است به منظور بهره گیری از توان تئاتر در توسعه ارتباطات فرهنگی کشورهای اسلامی با حضور 37استاد دانشگاهی، روسای انجمن های تئاتر و روسای خانه های برخی هنرمندان کشورهای اسلامی از جمله عمان، سوریه، اردن، عراق، کویت، لبنان، قطر، تونس، الجزایر، آذربایجان و.. ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۱:۰۶    
تجربه ای که با چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر تداوم می یابد / هنر نمایش بازار داغ تبادل فرهنگی این مطالب و دیگر گزارشات در حوزه فرهنگ و ادب را در روزنامه جام جم بخوانید و برای مشاهده جلد دوم اینجا کلیک کنید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش کشور نیکاراگوئه گفت: علاقه داریم تبادل فرهنگی بین ایران و نیکاراگوئه صورت بگیرد و همبستگی بین ملت ها با تبادلات فرهنگی مستحکم شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قصه گویی را ضامن حفظ هویت ملی و تبادل فرهنگی میان ملت ها دانست و گفت: قصه گویی روایت قصه زیبای زندگی است؛ قصه با هنر قصه گو بر ذهن و زبان مخاطب اثر می گذارد و تار و پود شخصیت کودک و نوجوان را می سازد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
مترجم: مریم مرادخانی منبع: forbes توبی اسمیت از مهاجران نیجریه و اهل آمریکاست. تنها جایی که او در این سال ها می توانست از آنجا غذای نیجریه ای پیدا کند، فروشگاهی بود که 40 دقیقه با او فاصله داشت. او می گوید بسیاری از مهاجران نیجریه ای در آمریکا همین مشکل را دارند ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۱:۴۳    
هوشنگ رضایی، هنرمند پیشکسوت ساری احیای جشنواره منطقه ای را فرصت مغتنمی برای تبادل فرهنگی و میزبانی از مفاخر و استادان تئاتر دانست و بر لزوم همدلی و همبستگی هنرمندان برای روشن نگه داشتن چراغ تئاتر تاکید کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایران تئاتر نوشت: امید ابراهیمی می گوید جشنواره تئاتر منطقه ای موجب می شود تا تبادل فرهنگی و اندیشه ای بین هنرمندان استان ها شکل بگیرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۸:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و افغانستان: به دختران افغانستانی اجازه تحصیل نمی دهند که خلاف قوانین بین المللی و شرعی و عقلی است. ما از این بابت متاسفیم و هر کمکی از ما ساخته باشد دریغ نمی کنیم.
پانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۱۸:۳۱    
تهران (پانا) - محمدتقی خسروی تئاتر ایران سرشار از ایده های ناب دانست که برگزاری این جشنواره ها می تواند در تبادل فرهنگی و گسترش ایده های نمایشی برای هنرمندان بسیار مفید واقع شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۱:۳۱    
قم- دومین شهر مذهبی کشور با اهداف تبادل فرهنگی و کسب بازارهای اقتصادی و رونق گردشگری با چند کلان شهر دنیا پیوند خواهرخواندگی دارد اما مردم قم مدتی است منتظر مشاهده نتایج این پیمان ها هستند.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
شهردار کلانشهر شیراز با تصریح بر تبادل سردیس و تندیس این چهره ادبی شیراز و نانجینگ گفت: این تبادل فرهنگی ارزشمند، فصل جدیدی در روابط دیپلماسی فرهنگی بین دو شهر را نیز رقم خواهد زد. ...