دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۲:۲۶May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قطعنامه ضد ایرانی»

ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۲ - ۰۹:۲۵    
حادثه در پارچین و نطنز، شناسایی عوامل آمریکایی دخیل در ترور شهید سلیمانی، تشکیل فراکسیون قرآن مجلس یازدهم، سفر نخست وزیر عراق به ایران، اولین سفر گروسی به ایران، دستگیری سرکرده گروه تروریستی تندر ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۰۹:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس: روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در سال 1399 دستخوش تحولاتی بود از دو سفری که رافائل گروسی مدیرکل این نهاد بین المللی به تهران داشت، تا توقف نظارت های فراپادمانی و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در راستای اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۶:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
دبیر ستاد حقوق بشر گفت: این اتفاق نشانه ای از کند شدن تیغ ترفندهای سیاسی غربی ها در موضوع حقوق بشر است.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۵ - ۱۸:۱۴    
ترکیب کشورهایی که به قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر رای دادند، مشخص شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۶:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا : اسماعیل بقایی هامانه با اشاره به قطعنامه ضد ایرانی که در شورای حقوق بشر توسط برخی کشورهای غربی ارایه شد، تصریح کرد که رویکردهای جانبدرانه و غیر منصفانه برخی کشورها موجب نخواهد شد که ایران از تلاش دائمی و مداوم خود در زمینه حمایت و ارتقای حقوق بشر دست بردارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
قطعنامه پیشنهادی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان علیه ایران، امسال در شورای حقوق بشر در حالی به تصویب رسید که بسیاری از کشورهای عضو این شورا به قطعنامه رای مثبت ندادند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۳:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
ستاد حقوق بشر ایران در واکنش به انتشار قطعنامه پیشنهادی آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان در شورای حقوق بشر، بیانیه ای صادر کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایران پرس: سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، در واکنش به قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل تاکید کرد کشورهای ناقض حقوق ملت ها نمی توانند مدعی وضعیت حقوق بشر باشند.
اقتصاد آنلاین / ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۲۲:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
نماینده دائم کشورمان در دفتر سازمان ملل درباره سوءاستفاده برخی کشورها از شورای حقوق بشر هشدار داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۰   + ۱۱۸ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ایران طرح قطعنامه وضعیت حقوق بشر در چهل و شمشین اجلاس شورای حقوق بشر را مردود خواند و گفت: کشورهایی که خود ناقض حقوق دیگر ملت ها هستند، نمی توانند در مقام مدعی و یا قاضی وضعیت حقوق بشر در یک کشور بنشینند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۶:۱۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز با اشاره به عقب نشینی طلبکارانه اروپای فریبکار از قطعنامه ضدایرانی آمریکا، گفت: این عقب نشینی هرچند ممکن است یک اقدام تاکتیکی باشد اما بیش از این که محصول دیپلماسی باشد، نتیجه گفتمان مقاومت، وحدت و دست برتر و عمق راهبردی ایران در منطقه است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۵۱    
حجت الاسلام سیادت به دلایل فریبکاری و عقب نشینی طلبکارانه اروپا در قبال قطعنامه ضد ایرانی اشاره کرد و گفت: دشمنان به قدرت جمهوری اسلامی و غلبه عقلانیت واقف و پی برده اند.
هرمز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۵:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
امامان جمعه هرمزگان گفتند: عقت نشینی اروپای فریب کار از قطعنامه ضد ایرانی خود هر چند ممکن است تاکتیکی باشد اما این عقب گرد ثمره گفتمان مقاومت، ایستادگی و کوتاه نیامدن ایران اسلامی از اهداف خود، قانون مجلس شورای اسلامی و یک صدایی است که از کشور به جهان غرب مخابره شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۴:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود – ایرنا – امام جمعه شاهرود گفت: عقب نشینی طلبکارانه اروپا از قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام نتیجه مصوبه قوی مجلس شورای اسلامی بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه قیدار با اشاره به عقب نشینی اروپایی ها از ارائه پیش نویس قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام گفت: این عقب نشینی بدون تردید بیش از آن که محصول دیپلماسی باشد نتیجه گفتمان مقاومت و دست برتر ایران است.
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم ، دولت جدید آمریکا با اینکه بارها از تمایل خود برای بازگشت به برجام سخن گفته و مدعی شده که آماده مذاکره با ایران برای پیوستن دوباره به این توافق است اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این راستا و رفع تحریم های وضع شده علیه کشورمان انجام نداده است ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- عقب نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و اغلب مقامات کشور های عضو 1+4 و حتی آمریکا نیز از این مساله استقبال کرده اند. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب نشینی غربی ها از صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام به علت ایستادگی ملت ایران بود.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
علی جمشیدی طی یادداشتی نوشت: بعد از آنکه اروپایی ها رادیکالیسم صدور قطعنامه در شورای حکام را کنار گذاشتند و پیش نویس قطعنامه ضدایرانی ارائه شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی را پس گرفتند تا راه های جایگزین و عاقلانه تری را برای تعامل با ایران پیدا کنند
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۹:۳۰   + ۲۱ سایت دیگر  
عقب نشینی تروییکای اروپایی از پیگیری تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس، همان گونه که نماینده ایران در آژانس اعلام کرد، مابه ازای هیچ امتیازی نبوده و بیشتر فرصتی تلقی می شود که اروپایی ها برای خروج از این وضعیت در اختیار خودشان قرار دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۹:۰۲   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- انصراف سه کشور اروپایی از ارائه قطعنامه توبیخی علیه ایران در شورای حکام در واقع عقب نشینی اروپا و آمریکا در مقابل دیپلماسی اثرگذار ایران بود. صدور این قطعنامه قدم گذاشتن در مسیری بود که در سال های گذشته هم دستاورد و نتیجه ای به همراه نداشت.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۵:۳۴    
قادری گفت: عقب نشینی اروپایی ها از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام نشان از قدرت ایران و پی بردن آن ها به توان کشورمان در اجمرایی کردن این تهدیدها بود.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۵۸   + ۹ سایت دیگر  
میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ضمن استقبال از پس گرفتن قطعنامه ضدایرانی توسط اروپا، نوشت امیدواریم در مورد سایر موضوعات حیاتی نیز عقل سلیم غالب باشد.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۵۷    
عقب نشینی آمریکا و اروپا از صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام نشان داد مقاومت فعال در راستای احقاق حقوق برجامی اثرگذار است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دیپلمات ارشد روسیه در نهاد های بین المللی در وین فضای پیرامونی پرونده هسته ای ایران را مثبت ارزیابی کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
طی روز های اخیر و پس از عقب نشینی آمریکا و اروپا از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام، شایعاتی از سوی رسانه های غربی مبنی بر ارسال پیام های مثبت از سوی ایران به غرب منتشر شد که این گونه القا می کرد گویا ایران برای عقب نشینی از مواضع مقتدرانه خود، چراغ سبز نشان داده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
رویه قابل تشخیص درباره کشورهای غربی این است که هرگاه ایران بر مواضع خود ایستادگی کرده است دستگاه محاسباتی غرب دچار اخلال شده و مجبور شده است از مواضع غیرعقلانی و زورگویانه اش کوتاه بیاید.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: عقب نشینی از صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس اتمی اجرای سیاست چماق و هویج برای حل مشکلات برجامی است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۳۰    
در مساله قانون راهبردی رفع تحریم ها، اگر سازمان انرژی اتمی و وزارت امور خارجه تعهد و تخصص لازم را نداشتند و شخص رئیس جمهور پایمردی نمی کرد، تردیدی نبود که این قانون به ضد خودش تبدیل می گشت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۳    
کنکاش ، شنبه 16 اسفند ماه با موضوع، تلاش اروپا و آمریکا برای تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - میخائیل اولیانوف ، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین، با اشاره به پایان نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی در مورد برجام ، فرصت را برای احیای دیپلماسی برجامی مناسب خواند. ...
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۵:۲۴    
در هفته گذشته به دلیل ترس اهالی بازار سرمایه از صدور قطعنامه ضد ایرانی نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی بازار سرمایه قرمز پوش شد و با افت هفتگی 2.3 درصدی شاخص کل بورس به کار خود پایان داد. شاخص کل هموزن نیز با افت 0.09 درصدی معادل 379 واحد روی کانال 431 هزار واحدی توقف کرد... ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۳۶    
پنجشنبه گذشته پس از چالش چندروزه میان ایران و کشورهای غربی بر سر قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، طرف غربی اعلام کرد از به رای گذاشتن این قطعنامه منصرف شده است.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۱۲    
در مورد موضوع عقب نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۴:۰۶    
مهم ترین عاملی که موجب عقب نشینی غرب از صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی شد اتخاذ مواضع قاطعانه و محکم از سوی جمهوری اسلامی بود.
برترین ها / گام خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
ایسنا: آلمان، انگلیس و فرانسه در بیانیه مشترکی مدعی پایبندی کامل خود به برجام شدند. در بیانیه مشترک تروئیکای اروپا خطاب به شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی آمده است که آلمان، انگلیس و فرانسه به طور کامل به توافق هسته ای با ایران پایبند می باشند. ...
راهبرد معاصر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۱۲    
اینکه آیا این اقدام اروپا را باید به حساب یک چرخش مهم و مثبت ارزیابی کرد یا نه، هنوز جای بحث و بررسی بیشتری دارد. به تعبیر دیگر چنانچه گفته شد این دست از سیگنال های مثبت، در مراحل بعدی به ظن قوی، با اعمال فشار و یا حتی تهدید ارائه خواهد گردید.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
رکنا : شورای حکام آژانس شاهد عقب نشینی سه کشور اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی بود و این قضیه حاصل نشد مگر با مقاومت، دیپلماسی با دست پر و پیشرفت های فنی حاصل از تلاش متخصصان صنعت هسته ای که میزان اورانیوم غنی شده حدود چهار درصد را به چهار و نیم تن و 20 درصد را به حدود 30 کیلوگرم رسانده اند.
یکتا پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۴۸    
آمریکا و سه کشور اروپایی در پیگیری قطعنامه ضدایرانی در نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی عقب نشینی کردند.
روزنامه سیاست روز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
در حالی تروییکای اروپایی از صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی عقب نشینی کرد که ناظران سیاسی بر این باورند؛ همه اقدامات دولت جدید آمریکا و 3 کشور اروپایی همپیمان آن کاملا در رصد مقامات ایرانی بوده و تا زمانی که تمامی تحریم های ظالمانه در مهلت مقرر 3ماهه متعهد شده از جانب مقامات ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۶    
عقب نشینی سه کشور اروپایی عضو برجام (انگلیس، آلمان و فرانسه) از صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی که در هماهنگی کامل با طرف آمریکایی صورت گرفت، از ابعاد مختلف مورد توجه تحلیلگران قرار گرفته است ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، مالک شریعتی، نماینده مجلس در توییتر نوشت: با یکصدایی کشور در اجرای قانون اقدام راهبردی، طرفهای غربی عملا فهمیدند جاده یکطرفه فشار به ایران و امتیازگیری مسدود شده و تهدیدات ما پشتوانه محکم دارد: در اتفاقی نادر، پیش نویس قطعنامه ضدایرانی پس گرفته شد. ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
هرچند بالاخره اقدام ایران و ایستادگی روی مواضع و تهدید طرف مقابل موثر بود و اروپایی ها را از تشدید دشمنی و خصومت بازداشت، اما واقعیت ماجرا این است که عقب نشینی تروئیکا از تصویب قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی ایجاد یک فرصت برای طرف غربی ماجرا بود.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنان رهبر انقلاب درباره مشکلات معیشتی مردم، انصراف اروپا و آمریکا از صدور قطعنامه ضدایرانی در آژانس و سفر پاپ به عراق از مهمترین مضوعات روزنامه های امروز ایران هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تروئیکای اروپا در حالی با چراغ سبز آمریکا از تصمیم خود مبنی بر ارایه طرح قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی عقب نشست که مقامات ایران پیشتر نسبت به هر گونه اقدام در شورای مذکور و تبعات آن هشدار جدی داده بودند و احتمال لغو توافق ایران و آژانس نیز دور از ذهن نبود.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا، نشست هفته گذشته شورای حکام آژانس حتی تا آستانه ارائه و تصویت یک قطعنامه ضدایرانی پیش رفت؛ قطعنامه ای که بنا به گزارش منابع خبری غربی، معمار آن آمریکایی ها بودند و اعضای هم پیمان واشنگتن در شورای حکام هم شاید صرفا به دلیل همراهی و دنباله [...]
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
به گفته فعالان، اخبار متفاوتی در انتهای هفته به بازار رسید و این موضوع موجب شد که سمت و سوی انتظارات معامله گران بازار تغییر کند. ظهر پنج شنبه شبکه خبری الجزیره خبر داد که کشور های اروپایی عضو برجام از ارائه قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی عقب نشینی کرده اند. ...
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
عقب نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و اغلب مقامات کشور های عضو 1+4 و حتی آمریکا نیز از این مساله استقبال کرده اند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۱    
عقب نشینی تروئیکای اروپایی از صدور قطعنامه ضدایرانی در نشست اخیر شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی منجر به گشایش روزنه های امید جدیدی درخصوص حل وفصل دیپلماتیک برجام شده است و اغلب مقامات کشورهای عضو 1+4 و حتی آمریکا نیز از این مساله استقبال کرده اند ...