سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۲:۵۹Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران هویت»

روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
جمهوری ترکیه قرن دوم خود را در روز 29 اکتبر آغاز خواهد کرد در نتیجه بی مناسبت نخواهد بود اگر بازنگری ای در مورد تاریخ معاصر آن کشور صورت گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
در میان دستگیرشدگان تعداد زیادی از افراد وجود دارند که علی رغم سن کم، شیوه های بی مبالات و هنجارشکنانه بخش عادی زندگی آنها را در بر می گیرد، از جمله مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: سازمان های توسعه ای مرتبط با بخش صنعت و معدن باید پوست اندازی جدی داشته باشند زیرا این سازمان ها بازوی دولت در توسعه صنعتی هستند، اما اکنون دچار بحران هویت هستند.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۲:۰۲    
فرشته جباری نیک در نشست به وقت قصه به بیان کرد: کتاب حتی یک دقیقه کافی است به یکی از دغدغه های اصلی نوجوانان یعنی بحران هویت پرداخته، رفتارها و واکنش های شخیصت اصلی را در مقابل این موضوع، دست مایه کار قرار داده است.
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۸:۲۸    
زن غربی که در مسیر مدرنیته حرکت می کند به دلیل اینکه در جهت به فعلیت رساندن استعدادهای فطری خودش حرکت ندارد دچار بحران از خود بیگانگی و بحران هویت می شود ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شمال شهر اصفهان گفت: بحران هویت ریشه تمام مشکلات و چالش های فرهنگی است، دلیل آن تنوع قومیتی و گسست فرهنگی است، مهم ترین چالش فرهنگی شمال اصفهان بحران هویتی است .
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۹:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه در بحران هویت و جنگ تمام عیار ترکیبی علیه ایران اسلامی که معناها در حال واژگونی است گفت: دشمن با وارونه کردن حقیقت به دنبال تحقق اهداف شوم خود است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۴:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
زنجان- رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با اشاره به جنگ ترکیبی دشمن گفت: دشمن با دروغ پراکنی به دنبال ایجاد بحران هویت و بیهوده گرایی است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دشمن برای سال جدید تحصیلی، برنامه خواهد داشت، تاکید کرد: در این حوزه باید برنامه ریزی شود تا کودکان، ابزار دشمنان نشوند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۵:۲۰    
رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: در بحران هویت و جنگ تمام عیار ترکیبی علیه ایران اسلامی که معناها در حال واژگونی است و حقایق کف میدان در فضای مجازی وارد شده، ما باید با کارهای واقعی امیدآفرین خدمت رسان این ورق را برگردانیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۱:۲۲    
یکی از موضوعات مهم در رویکرد واقعیت درمانی، هویت است. گلاسر معتقد است که هر فردی یک هویت متصور دارد که به وسیله آن احساس موفقیت یا عدم موفقیت نسبی می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
چت جی پی تی یک چت ربات پرطرفدار هوش مصنوعی است که میان کاربران تمام گروه های سنی محبوبیت پیدا کرده است، بااین حال، با توجه به اینکه بسیاری از کودکان اکنون از چت بات ها به عنوان منبع سرگرمی و یادگیری استفاده می کنند، نگرانی هایی را مطرح کرده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۹:۱۹    
قسمت اول از فصل اول پادکست حجره با موضوع بحران هویت طلبگی منتشر شد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۹:۱۳    
ماموستا عبدالسلام محمدی با بیان اینکه در استعمار نوین جنگ، جنگ فرهنگی، عقیدتی است؛ عنوان کرد: تزریق فرهنگ غربی در میان مسلمانان و حذف فرهنگ های ملی، مذهبی، بومی، محلی، ایجاد بحران هویت و تحقیر فرهنگ اسلامی از نخستین مأموریت دشمن در جنگ نرم است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نشانه های مهم بحران هویت و خودباختگی افراد و جوامع، نداشتن استقامت است. در مجموعه کنش و واکنش های نیکان شاهد استقامتی هستیم که محصول خودباوری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۳:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد - امروز شاهدیم دشمنان در جنگ نرم و فضای مجازی تلاش می کنند حجاب را از زنان بگیرند در حالیکه عفاف و حجاب جزئی از فرهنگ ایرانی است.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۳:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس حوزه زنان و خانوده با بیان اینکه در حال حاضر حضور اجتماعی زنان به اشتغال انجامیده و متأسفانه بحران هویت اتفاق افتاده و زنان در پازل مردانه قرار گرفته اند، ابراز کرد: مشکل اینجاست که نمی دانیم زنان انقلابی مؤثر اجتماعی را چگونه تعریف کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۴:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
اکبر زنجانپور هنرمند شناخته شده تئاتر در سال 77 نمایش گوریل پشمالو نوشته یوجین اونیل را در سالن اصلی تئاترشهر به صحنه برد که به عنوان اجرایی متفاوت و پرمخاطب در آن سال ها شناخته می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۰۸:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حقیقت انسان بدون تعلیم قرآن شکل نمی گیرد، تعلیم قرآن به عنوان کلام آسمانی و علوم الهی باعث می شود انسان مصداق خالق و اشرف مخلوقات شود.آنچه امروز بشر را رنج می دهد بحران هویت انسانی است. بحرانی که بشریت با آن مواجهه است به خاطر دوری از تعالیم انبیاست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۰۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی سبک زندگی شهدا به دانش آموزان و دانشجویان، برای هویت سازی موثر است و آنان را در برابر تبلیغات مسموم دشمنان واکسینه می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۳۱ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
حسن تقوایی گفت: تغییر ایدئولوژی سازمان مجاهدین در سال 54 و دوگانه اسلام و مارکسیسم، آنان را با بحران هویت روبه رو ساخت. ساواک از همین ضعف استفاده کرد و به مجاهدین ضربات سنگینی وارد کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۰:۴۲    
کتاب انسان معاصر در بحران هویت و معنا نقد وضعیت کنونی بشر از دیدگاه انسانی، اجتماعی و معرفتی است. مقالات نخست آن مشتمل بر تفسیر خصوصیات روحی و احساسی انسان و مقالات بعد، ناظر به بررسی او در جایگاه جامعه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۶:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب تحولات نوپدید دینی و معنوی در دنیای معاصر ، اثر محمدمسعود سعیدی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 398 منتشر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۰۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سومین دور از گفت وگوی دینی گفت: ادیان الهی چراغ هدایت بشر در دوران بحران هویت جهان معاصر هستند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تو بی هویتی ، جوان های امروز معضل بی هویتی دارند ، بحران هویت بحران امروز جامعه است ؛ چنین جمله هایی را ممکن است بارها شنیده و خوانده باشید.
سینما جریان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
سینما جریان | نشست صمیمانه تعدادی از مدیران موزه های علمی- فرهنگی تهران به مناسبت هفته جهانی موزه و میراث فرهنگی به میزبانی موزه سینمای ایران برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۶    
درویش پیشه گفت: خانواده مهمترین نهاد اجتماعی است و بحران هویت دختران حاصل تربیت خانواده های سهل گیر است که خط قرمزی ندارند، البته روابط پرتنش و عواطف سرد والدین هم بر این بحران می افزاید.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۰:۱۰    
گاهی ایجاد برخی سئوالات در ذهن افراد ممکن است به بحران هویت تعبیر شود در حالی که کارشناسان بر این باورند که ایجاد این سئوالات می تواند در شکل گیری آینده فرزندان موثر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۸   + ۶۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه رژیم آپارتاید‬⁩ صهیونیستی امروز بیش از پیش دچار تشتت، اضمحلال درونی و بحران هویت جعلی خویش است، تصریح کرد: پایان نکبت و روز آزادی فلسطین‬⁩ نزدیک است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۱:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
وبگاه شبکه خبری سی ان ان با بیان اینکه اسرائیل در هفتاد و پنجمین سالگرد خود در بزنگاهی خطرناک قرار دارد تأیید کرده که این رژیم در لبه پرتگاه قرار دارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی در تحلیلی امروز به وضعیت رژیم صهیونیستی در هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این رژیم پرداخته و نوشته که اسرائیل در بزنگاهی خطرناک قرار دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۲۰:۴۵    
وبگاه شبکه خبری سی ان ان با بیان اینکه اسرائیل در هفتاد و پنجمین سالگرد خود در بزنگاهی خطرناک قرار دارد تأیید کرده که این رژیم در لبه پرتگاه قرار دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
برنامه قرآنی محفل که طی ماه مبارک رمضان از رسانه ملی پخش شد، ابعاد و زوایای مختلفی داشت که خیل عظیمی از جامعه قرآنی کشورمان نسبت به این برنامه عکس العمل نشان داده و آن را تحسین کردند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۲۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس نمایندگی المصطفی در خراسان با اشاره به بحران اولیه رژیم صهیونیستی که بحران هویت و مشروعیت است، بیان کرد: اسرائیل از همان ابتدا مشروعیت و هویتی نداشت و در اعلامیه بالفور هم مشروعیت آن ها به تصویب نرسید و به اجبار بود که وارد سازمان ملل شد و به خود مشروعیت داد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۳:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
شهید آوینی اساس بحران سینمای ایران را منشأگرفته از بحران هویتش می دانست و علت آن بحران هویت را دوری از باورها و ارزش ها و زمینه های فرهنگی و تاریخی و اجتماعی مردم ایران تلقی می کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۵:۴۵    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین محمودی مدیر حوزه علمیه استان فارس با اشاره به تعریف هویت گفت: هر فردی نتواند با تعالیم دینی و اعتقادی و میراث فرهنگی ارتباط برقرار کند دچار بحران هویت می شود، همچنین هر اندازه بتوانیم با باورها و اعتقاد خود ارتباط محکمی برقرار کنیم احتمال بحران هویت تقلیل پیدا می کند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
اوج گیری مناسبات میان اسرائیل و جمهوری آذربایجان طی سال های اخیر، همزمان با تشدید تنش ها میان باکو و تهران، رخدادی است که در روز های اخیر به شکلی برجسته عیان شده است. در این یادداشت به بررسی مباحث مرتبط با این رخداد خواهیم پرداخت. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۳۸    
در یک مطالعه پژوهشی داخلی که روی دانش آموزان دختر انجام شده است، رابطه مثبت بین بحران هویت و پدیده مذموم مصرف گرایی مشخص شده و بر اهمیت توجه بیشتر به این مسئله تاکید شده است. ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در حاشیه تور بازدید خبرنگاران از اورژانس اجتماعی در نشست خبری با اصحاب رسانه دفتر آسیب های اجتماعی شامل آسیب ها و فوریت های اجتماعی را یکی از دفاتر مهمی این معاونت معرفی کرد و افزود: این دفتر در حوزه آسیب اجتماعی به موضوعاتی چون سلامت زنان و دختران ...
فرادید   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۳:۵۰    
این شترمرغ نر که بلو نام دارد مرتباً در حال دویدن و بازی با دیگر گورخر های پارک دیده می شود و از قرار معلوم علف می خورد و حتی دم خیالی اش را تکان می دهد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۹:۳۰    
نویسنده: دکتر جان دبلیو. وایتهد مترجم: دکتر احمد دوست محمدی ماشین های گوشتی سال ها قبل یک استاد ام . آ.تی.1 مغز انسان را به عنوان ماشین گوشتی تعریف کرد. در آن زمان، فکر می کردم این عنوان یک ناهنجاری است. این فکر دیگر حقیقت ندارد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معصومه ظهیری، مدرس حوزه و دانشگاه معتقد است که می توان مدل های دیگری جایگزین گشت ارشاد برای مراقبت از امنیت اجتماعی، اخلاقی و برخورد با آسیب ها و ناهنجاری ها کرد.
امام جمعه اهواز با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری درباره حجاب، گفت: برخی در حجاب ضعف دارند که تذکر زبانی وظیفه همه ما است اما ورود به ملاحظات فیزیکی وظیفه ما نیست و نگویید تکلیف دولت این است زیرا هر کدام وظایفی دارند؛ هر کجا حجاب برداشتند وظیفه داریم تذکر دهیم و همین تذکر کافی است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۲۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
نسل امروز به ویژه نسل جوان دچار بحران هویت نمی شد و داشته های مملکت را با برخی ارزش های کم رنگ و لعاب غرب مقایسه نمی کرد.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۳:۴۲   + ۶۳ سایت دیگر  
فلسطین نابود شدنی نیست و زوال در ذات و ماهیت رژیم صهیونیستی نهفته است. نخست وزیر تکراری و معلوم الحال رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای واهی خود علیه ایران، بدنبال هویت سازی برای خود و رژیم نامشروع اسرائیل است. ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۰:۱۲    
آیین ها، آداب و رسوم هر ملت، عناصر فرهنگی هر جامعه محسوب می شوند و در روزگار بحران هویت یکی از راه های حفظ هویت فرهنگی بازگشت به آداب و رسوم سنتی با کمک فضای مجازی است.
گیل خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ در راستای آسیب شناسی و بررسی اعتراضات اخیر در کشور، گفتگویی با سید رسول منفرد، رئیس حوزه هنری گیلان داشته ایم. اهم اظهارات منفرد به شرح زیر است: *ریشه اعتراضات اخیر فرهنگی است *حساسیت ها روی ایران بیش از سایر نقاط جهان است. *مسئله اصلی، بحران هویت در جامعه است. ...
شهدای ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۴۶    
شهدای ایران :سرویس سیاسی/ به نقل از خبرنامه دانشجویان،قریب به هشتاد روز از آغاز بزرگترین و پیچیده ترین جنگ ترکیبی علیه کشورمان می گذرد. جنگی که اولین های زیادی داشت و شاید مهم ترین آنها ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی با بیان اینکه جنبش دانشجویی باید مراقب باشد دچار بحران هویت نشود گفت: این جنبش ضمن تاکید بر خودآگاهی نسبت به جایگاه اجتماعی خود باید به عنوان جنبش اصلاحی و مبتنی بر آرمان ، عقلانیت و رویکرد ضد استعماری پیش رود.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۳:۵۸    
کرمی گفت: جوانان دچار بحران هویت شده اند، چون ذهن شان از آموزه های دینی خالی است و قرآن بهترین کتاب برای احیای هویت گمشده نسل جوان است.