شنبه ۱۲ فروردینساعت ۱۴:۴۰Apr 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

خبرگزاری دانشجو   ۵۸ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علامه طباطبایی اولین جلسه کارشناسی از سلسله جلسات کارشناسی اسلامی سازی علوم انسانی، با حضور سید شمس الدین حسینی کیا، استاد دانشگاه و حوزه و جمعی از دانشجویان انجمن اسلامی مستقل برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی گفت: باید سرفصل دروس دانشگاه های انسانی و اسلامی حتما به روز و بازنگری شوند و در این زمینه کم کار کرده ایم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۰۲:۳۵    
همایش بین المللی جهاد تبیین (چیستی، فرصت ها، راهبردها و راهکارها) صبح امروز چهارشنبه با حضور شخصیت های داخلی و خارجی در سالن اجتماعات فرهنگ و ادب دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مجتبی نامخواه گفت: فرایند دریافت آثار برای شرکت در دومین جشنواره علوم انسانی عمار آغاز شده است و تا تاریخ 10 اردیبهشت ماه 1402 ادامه دارد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۴:۴۶    
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی معتقد است که علوم مرتبط با ای کیو که مرتبط با هیجانات است، به تربیت رهبران جامعه می انجامد. علوم تجربی خوب است؛ اما برای تربیت رهبران جامعه به علوم انسانی نیاز است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۹    
دانشیار پژوهشکده تحقیق و توسعه علوم انسانی سمت معتقد است که یکی از شاخص های تقویت علوم انسانی، توجه و رفع نیازهای جامعه است. فقط نباید به جنبه علمی پژوهش های علوم انسانی اکتفا کرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس هادی موسوی عضو پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در هشتمین نشست از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با عنوان کارکردشناسی تفسیر موضوعی شهید صدر در حوزه علوم انسانی و نظام اجتماعی که در پژوهشگاه تخصصی شهید صدر در قم برگزار و به صورت مجازی پخش شد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۲:۳۲    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن اشاره به ضرورت گفت وگو و تعامل میان دستگاه مفهومی قرآن کریم و دستگاه مفهومی علوم انسانی مدرن تصریح کرد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۶    
سلمان صادقی زاده مترجم، پژوهشگر و استادیار پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی کتاب های امنیت سوژه مبنا و جامعه شناسی جنبش های اجتماعی را برای مطالعه در ایام نوروز پیشنهاد داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
بنا به اعلام بنیاد ملی علوم انسانی آمریکا، کولسون وایتهد، امی تان و آن پچت از جمله نویسندگانی هستند که نشان های ملی علوم انسانی 2023 را از دست رئیس جمهور آمریکا دریافت کردند. این مدال ها هر سال به افراد یا سازمان هایی اهدا می شود که سهم قابل توجهی در ترویج علوم انسانی داشته باشند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی ملکیان، نظریه پرداز حوزه علوم انسانی و فیلسوف با اشاره به دیدارش با زنده یاد مسعود دیانی، روایت دیانی از این دیدار را بازنشر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
نشست هشتم از سلسله نشست های تخصصی تفسیر موضوعی شهید صدر با موضوع کارکردشناسی تفسیر موضوعی شهید صدر در حوزه علوم انسانی و نظام اجتماعی برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۴۰    
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با تشریح چهار نوع تورم ناشی از فشار تقاضا، فشار عرضه، ساختاری و تورم نهادی در کشور، راهکار های متفاوتی را با تکیه بر دیدگاه ها و رویکرد های تعدادی از اقتصاددانان برای حل این بیماری مزمن پیشنهاد داد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی با تشریح چهار نوع تورم ناشی از فشار تقاضا؛ فشار عرضه؛ ساختاری و تورم نهادی در کشور، راهکارهای متفاوتی را با تکیه بر دیدگاه ها و رویکردهای تعدادی از اقتصاددانان برای حل این بیماری مزمن پیشنهاد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد دانشگاهی با تأکید بر ضرورت تلاش مسوولان برای تحقق مطالبه مقام معظم رهبری در زمینه مهار تورم و رشد تولید، گفت: پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاد دانشگاهی با برگزاری هم اندیشی های استادان و متخصصان تلاش دارد نظرات کارشناسی را به مسوولان ارسال کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۰۰    
در طی سال های گذشته و هر چه جلوتر آمده ایم با افزایش دانشجویان رشته های علوم انسانی و درگیری جوان ها و طبقه متوسط با موضوعات فلسفی، گرایش به فلسفه مضاف به شکل قابل توجهی افزایش یافته است
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۰:۱۷    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه ؛ دکتر مصطفی کریمی، رئیس خانه نخبگان شهرستان کرمانشاه عنوان کرد: رویداد "سیمرغ" یک رویداد علمی در شاخه های علوم پایه و پزشکی، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، علوم انسانی و هنر، علوم نظامی و پدافند غیرعامل، علوم فنی و مهندسی ...
سلام نو / قم پرس   ۱ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
روزهای پایانی سال 1401 شمسی است و به سنت حسنه ایرانیان برای گرامیداشت یاد درگذشتگان در روزهای آخر سال شمسی ، یاد بزرگوارانی که جامعه علمی در سال 1401 به سوگ آنها نشست را گرامی می داریم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حوزههای علمیه گفت: انتظار می رود دانشگاه قم قطب علوم انسانی اسلامی کشور و همچنین در عرصه فعالیت های فرهنگی قطب دانشگاه های کشور شود.
عطنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
عطنا - علی شریفی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، به بیان نکاتی درباره تأثیر مشکلات اقتصادی و وضعیت معیشتی پژوهشگران بر پژوهش های قرآنی پرداخت و ابتدا در پاسخ به سؤالی درباره وضعیت بودجه های تخصیص یافته به پژوهش های قرآنی گفت ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۴    
انجمن علمی دانشجویی جامعه شناسی دانشگاه تربیت مدرس آخرین یافته های پژوهش های دانشجویی در حوزه فقر را 16 اسفند 1401 با حضور 100 نفر از دانشجویان در دانشکده علوم انسانی مورد ارزیابی قرار داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس دانشگاه علامه طباطبائی از راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری از ابتدای سال آینده خبر داد. به گزارش شفقنا، دکتر عبدالله معتمدی در آیین افتتاح مرکز نوآوری دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: یکی از دغدغه های جدی ما از ابتدا در دانشگاه علامه طباطبائی ...
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۲۷    
روزهای پایانی سال 1401 بهانه ای است تا مروری بر مهمترین رویدادهای کتاب محور حوزه اندیشه داشته باشیم. در سالی که گذشته برنامه های مهمی چون نخستین کنگره جهانی فارابی و فرهنگ و تمدن اسلامی، نخستین دوره دوسالانه کتاب علوم انسانی با رویکرد اسلامی، همایش ملی بزرگداشت شیخ اشراق و ... برگزار شد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- نشست بازشناسی معنای اثربخشی در فعالیت های دینی رسانه ای با حضور دکتر اعظم راودراد هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر مسعود کوثری هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر داوود مهرابی هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و البته با همکاری آکادمی هدی برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پارک علم و فناوری استان یزد با اشاره به فعالیت پردیس علوم انسانی و هنر در استان گفت: مؤسسات قرآنی که صاحب ایده و نوآوری باشند در قالب این پردیس پذیرش و از خدمات این پارک بهره مند می شوند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
چهارمین دوره ی طرح ملی فصل سخن با موضوع نقد و بررسی کتاب لوازم نویسندگی نادر ابراهیمی با حضور دکتر جلالی دانشیار دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی، غنچه وزیری نویسنده حوزه ی ادبیات و بهاره هاشمی مترجم از سوی معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی واحد شهید بهشتی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر در امور علوم انسانی و رئیس مرکز همکاری و توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی و علوم انسانی کشور با اشاره به اهمیت جایگاه علوم انسانی در فرآیند پیشرفت توسعه، بر ضرورت بهره گیری از برنامه مدون آموزشی برای توسعه رشته های علوم انسانی بر مبنای آمایش و نیازهای جامعه تاکید کرد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۵۸    
حوزه/ نماینده مقام معظم رهبری در عراق گفت: در حال حاضر علاوه بر دروس حوزوی، دوره هایی را از رشته های علوم انسانی برای طلاب برگزار می کنیم و این آمادگی را داریم تا درسی را با عنوان احیای تراث در دوره تحریری نویسی بگنجانیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
انجمن علمی دانشجویی علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران با همکاری انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و انجمن علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی، کارگاه یادگیری ماشین و علوم انسانی از سلسله کارگاه های تکنولوژی و علوم انسانی را برگزار می کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۰۲    
فاطمه طاری بخش، خبرنگار: اعتراضات چندماه اخیر به خصوص در حوزه زنان موضوعی است که انتظار می رود، فعالان و پژوهشگران علمی و دانشگاهی به آن بپردازند و آن را بررسی کنند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۲۲:۵۱    
عضو بازنشسته هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی تأکید کرد: ما جای خالی زنان را در تفسیر و ترجمه و تدبر قرآنی مشاهده می کنیم و اگر قرار باشد زنان قرآن را تفسیر و مورد تأمل قرار دهند تفسیر متفاوتی خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ضمن اشاره به دیدگاه کلی ویتگنشتاین نسبت به دین توضیح داد که دی زی فیلیپس چگونه زبان دین ویتگنشتاین را استخراج کرد و آن را در تحلیل موضوعات مهم دینی به کار بست.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۳۱    
شفقنارسانه_ همایش اعتراضات، رسانه و فرهنگ با همکاری انجمن ایرانی مطالعات فرهنگی و ارتباطات و خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزارشد که هادی خانیکی؛ استاد علوم ارتباطات، علی ربیعی؛ استاد علوم ارتباطات وتقی آزاد ارمکی؛ جامعه شناس به عنوان سخنران حضور داشتند. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله یزدان پناه با اشاره به اینکه مباحث هستی شناسانه و انسان شناسانه تاثیر زیادی در علوم انسانی دارند، گفت: فلسفه و معرفت شناسی غرب عقل گرایی را جدی نگرفته است و کنار گذاشته، بنابراین اتفاقات امروز غرب ثمره جدی نگرفتن عقل گرایی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۰:۵۵    
نشست هم اندیشی درباره سند تولید علوم انسانی اسلامی از سوی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشکده تاریخ ایرانِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، سلسله نشست های چیستی و چرایی فلسفه تاریخ را برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
علی مصباح یزدی گفت: چون غربی ها به تفصیل در خصوص فلسفه های علوم انسانی بحث نکردند دچار خیلی از مغالطات شدند که حالا ما باید بنشینیم،آن اشتباهات را در بیاوریم و به جای آن حرف صحیح بنشانیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۵    
نرگس اکبرپور/ روشن عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی بودجه، برنامه مالی دولت در طول یک سال است که شامل پیش بینی منابع تامین اعتبار و برآورد هزینه ها برای وصول سیاست ها و اهداف قانونی دولت می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ششصد و شصتمین شب از شب های بخارا به بزرگداشت میمنت میرصادقی، شاعر نیمایی، اختصاص یافته است. این مراسم از ساعت 17 امروز یکشنبه با حضور محمدرضا شفیعی کدکنی و سخنرانی فرخ لقا نوایی بروجنی، مریم میرشمسی، زهرا نادری، مسعود جعفری جزی، کامیار عابدی ...
دروازه سنگی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۳۵    
چهل و یکمین شماره ماهنامه اجتماعی- فرهنگی ندای قلم منتشر شد. به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی؛ چهلمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی ندای قلم اسفندماه 1401 و با محوریت اندیشه و علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم زاده خوئی ...
حوزه هنری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۴۲    
بیستمین نشست مساله شهر که به گفت وگوهای انتقادی مدیریت شهری و علوم انسانی در باب شهر اختصاص دارد، با عنوان حوزه هنری در آوردگاه شهر برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، در این نشست که به موضوع کاربست کنش فردی هنرمندان در موقعیت جمعی شهر اختصاص دارد، محمد مهدی دادمان، رئیس حوزه هنری ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
در برنامه رنگ های فرهنگی از رادیو عربی شبکه عربی و آفریقایی معاونت برون مرزی، مرکز علمی جامعه المصطفی العالمیة برای مخاطبان و عرب زبانان معرفی و تشریح می شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۱۶    
رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت: مهمترین نقطه ضعف پژوهش های علوم انسانی و اسلامی این است که ما چندان با کار گروهی آشنا نیستیم در حالی که مراکز مختلف پژوهشی باید هر چند ماه یا نهایتاً هر سال یکبار دور هم جمع شده و از کارهای همدیگر با خبر شوند و بدانند کارهای هر بخشی تا چه اندازه پیشرفت کرده ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- علی باکیر استادیار پژوهشی مرکز علوم انسانی و اجتماعی ابن خلدون در دانشگاه قطر است. او روند های ژئوپولیتیکی و امنیتی در خاورمیانه، سیاست قدرت های بزرگ، رفتار کشور های کوچک، خطرات و تهدیدات غیرمتعارف نوظهور را با تمرکز ویژه بر سیاست های خارجی و دفاعی ترکیه ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی از رفع مشکلات اقتصادی با ایجاد شبکه ای از نخبگان کشور خبر داد و گفت: پژوهش های علوم انسانی در جامعه مغفول باقی مانده اند در حالی که مهمترین چالش و بحران های مسائل کشور و راه حل های آن مربوط به این حوزه است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۰۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
استادیار گروه علوم اجتماعی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، با بیان اینکه ایده انتظار منحصر به یک جامعه خاص نیست، گفت: انتظار در تعداد قابل توجهی از جوامع ریشه دار انسانی که منظومه های دینی قدرتمند، بخشی از حیات فرهنگی آنها بوده، صورت هایی از این ایده ارائه شده، حضور داشته ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۰:۵۶    
حسین بابایی ضمن اشاره به اینکه امور انسانی و علوم انسانی مقوم یکدیگر هستند، نشان داد که قرآن کریم چگونه اصلاح امر انسانی و ذهنیت انسانی را همگام پیش می برد تا به اقامه عامه در جهت نظام سازی اسلامی منتهی شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۸:۰۲    
اولین نشست مدرسه علوم انسانی همگرا با عنوان دانشجوی تراز علوم انسانی به همت انجمن علمی دانشجویی مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۷:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب درآمدی بر فقه تحزّب در نظام اسلامی که با تلاش حجت الاسلام والمسلمین مهاجرنیا و به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم و موسسه آموزش عالی طلوع مهر به چاپ رسیده است، در لیست نامزدهای نخستین دوره دوسالانه کتاب علوم انسانی با رویکرد اسلامی قرار گرفت.