جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۵:۵۱Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۳    
حوزه/ اولین مرکز پژوهشی استان اصفهان وابسته به موسسه آموزش عالی حوزوی فاطمه الزهرا(س) اصفهان آذرماه 1398 با حضور آیت الله مقتدایی افتتاح شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۱:۰۷    
حجت الاسلام نوروزی گفت: برای مدیریت فضای مجازی باید بر علوم انسانی مسلط باشید. در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر انقلاب هم تأکید شایانی بر پیگیری این موضوع دارند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۱۹    
نشست مجازی بزرگداشت روز شعر و ادب پارسی به مناسبت سالروز درگذشت محمدحسین شهریار و به همت پژوهشکده ی زبان و ادبیات فارسیِ پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۲    
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مهم ترین نکته در حکمت اربعین موضوع استمرار پیام عاشورا بوده و این پیام عاشورا احیای دین و اسلام نبوی در مقابل اسلام اموی است.
خبرگزاری مهر: سخنگوی دانشگاه آزاد افزایش شهریه دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 1401-1400 را نزدیک به 20 درصد اعلام کرد. احمد حیدری درباره نحوه محاسبه شهریه دانشگاه آزاد در سال تحصیلی 1400-1401 ...
سمپوزیوم بین المللی هند شناسی در ایران، گام اول: نگاهی به آثار و فعالیت های علمی سید محمدرضا جلالی نایینی به همت دفتر همکاری های علمی بین المللی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو و موسسه مطالعات فارسی هند برگزار شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری نشست از خاطره نگاری تا واقعه نگاری برگزار می شود و پژوهش های دفاع مقدس و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، نشست از خاطره نگاری تا واقعه نگاری را برگزار می کند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست فرهنگ، علوم انسانی و پیشرفت کشور با سخنرانی مهدی گلشنی، استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۲    
رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری بیان کرد: آیین اربعین حسینی به عنوان پدیده بزرگ دینی در طول 14 قرن گذشته، همواره محور ماندگاری نهضت عاشورا و گفتمان امام حسین علیه السلام بوده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
سومین همایش علوم انسانی قرآن بنیان در مبانی علمی و آرای علامه طباطبایی از سوی دانشگاه علامه طباطبایی، برگزار می شود.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۴۱    
دکتر موسی نجفی، رییس پژوهشکده اندیشه، انقلاب و تمدن اسلامی در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، از معدود آکادمیسین های ما در حوزه علوم انسانی است که ایمانی راسخ به نظریه تمدن نوین اسلامی به عنوان امتداد طبیعی و حقیقی انقلاب اسلامی دارد.
الف   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۷:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه تعاملی الف - عبدالباسط انصاری؛ سالیان طولانی است که در علوم انسانی و فرهنگ، و به طور خاص در علوم اجتماعی برای تحقیق، نقد، بررسی، توصیف و گاها نتیجه گیری پدیده ها و تحولات، جدال بر سر نگاه کیفی و کمی جریان دارد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۷    
شوشتری گفت: دانشگاه ها منابع مالی، اعتباری و شأنیت لازم در حوزه علوم انسانی را پیدا نکرده و به همین دلیل، پژوهش ها به سمت محصول محوری سوق داده نمی شوند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۵:۴۶    
پایان نامه دانشجوی مقطع دکتری علم اطلاعات و دانش شناسی پردیس بین الملل دانشگاه شهید چمران اهواز به عنوان اثر برتر سومین جشنواره تألیفات علمی برتر علوم انسانی اسلامی، جایزه ویژه علامه جعفری معرفی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۳:۲۹    
کتاب کلان روایتها در تاریخ نگاری ایران دوره قاجار(1264- 1210) نوشته محمدامیر احمدزاده به همت انتشارات پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشرشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دوره های آموزشی توسعه دانش و مهارت های مدرسان بازآفرینی شهری پایدار با همکاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی و شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۱:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
دایره المعارف جنبش های دینی نوظهور نوشته جمعی از اندیشمندان، به سرویراستاری پیتر بی. کلارک با مقدمه و ترجمه هادی وکیلی به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۰:۵۴    
به گزارش سرویس آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ، دوره آموزشی کارگاه خانواده، تربیت سالم و متعادل فرزندان: تربیت جنسی با همکاری پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و کلینیک تخصصی روانشناسی خشت فیروزه به صورت مجازی برگزار می شود. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۸    
عبدالرحمن حسنی فر (عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) در یادداشتی به دلایل بازگشت مجدد طالبان به صحنه ی قدرت در افغانستان پرداخت و نوشت: آمریکا بعد از 20سال حضور همه جانبه نظامی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۸:۵۲    
در بین رشته های مختلف علوم انسانی بدون اغراق زبان شناسی یکی از بسط یافته ترین و با ثبات ترین و به روز ترین رشته های علمی در ایران است. این امر دلایل مختلفی دارد که از آن جمله می توان به پیشینه مطالعات زبانی و دستوری نزد ایرانیان و مسلمانان اشاره کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
سورنا ستاری ورود نوآوری و تحول به متن حکمرانی را کار مهمی دانست که به دست فعالان دانش آموخته و نوآور شرکت های خلاق در حوزه علوم انسانی محقق می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۹:۳۵    
چرا باید علوم انسانی بخوانیم؟ ؛ این، عنوان پرسشی بود که سارا شریعتی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در پنجمین نشست از سلسله نشست های عصر علوم انسانی که به همت دبیرستان تخصصی علوم انسانی شرف الدین برگزار می شود به آن پرداخت.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۸:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا: اصلاحات و تغییرات مجموعه های امتحانی آزمون ورودی نیمه متمرکز دکتری (Ph.D) و کارشناسی ارشد سال 1401 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۴:۱۴    
ایسنا/خراسان رضوی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تولید محتوا، فناوری و دانش فنی و کاربست دانش و تجاری سازی سه استراتژی مهمی است که برای آن ها سیاستگذاری های دقیق و کاربردی در حوزه پژوهش این دانشگاه انجام شده است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مراسم آغاز سال تحصیلی 1401-1400مجتمع آموزش عالی علوم انسانی اسلامی جامعه المصطفی برگزار شد.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۴    
کارگاه مجازی مقاله نویسی مقدماتی و پیشرفته به همت بنیاد نخبگان استان سمنان، ویژه پژوهشگران حوزه علوم انسانی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۰۰    
به گفته پاسدار شیرازی در لیبتک سه، ترکیبی از همکاری متخصصان هوش مصنوعی و متخصصین حوزه های مختلف علوم انسانی از جمله کتابداری وجود خواهدداشت تا این سامانه تقویت شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۲:۰۶    
معاون هماهنگ کننده حوزه نمایندگی ولی فقیه سپاه امام حسن مجتبی (ع) از جذب نیرو فارغ التحصیل رشته های علوم انسانی در دفتر نمایندگی ولی فقیه این سپاه خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۵:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی از فوت بنیانگذار رشته ادبیات و علوم انسانی این دانشگاه بر اثر کهولت سن خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مسابقه کتابخوانی از کتاب "آیینه تمام نما"، تالیف آیت الله حائری شیرازی و با همکاری مشترک بنیاد علوم انسانی اسلامی آیت الله حائری شیرازی، نهادهای نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های شیراز، آزاد، جامع علمی کاربردی، فرهنگیان و پیام نور فارس برگزار می شود.
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
دستورالعمل ساماندهی برگزاری جلسات دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیمسال دوم 1400-1399 از سوی معاونان علوم، مهندسی و کشاورزی و علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
استاد فلسفه دانشگاه شهید بهشتی گفت: یکی از دلایل انسداد رابطه فلسفه و علوم انسانی در ایران تقلیل کل فلسفه های کلاسیک سنتی به یک سنت صدرایی است، انگار یک دایره المعارفی است که تقدس هم دارد.
با همکاری خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی، جشنواره فیلم های ایرانی در دانشکده علوم انسانی و تجربی هندوستان در شهر کویمباتور ایالت تامیل نادو هند برگزار شد. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
جهاد دانشگاه واحد الزهرا با همکاری اداره زنان سازمان منطقه آزاد کیش برگزار می کنند : سلسله نشست های دختران و نقش آفرینی در گفتمان توسعه با محوریت توانمندسازی فرهنگی دختران با حضور دکتر مهدی فیض (هیات علمی جهاد دانشگاهی و مدرس دانشگاه ) و دکتر سمیه سادات شفیعی ( عضو هیات علمی پژوخشکده مطالعات ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۸:۳۵    
نوام چامسکی هم علاوه بر دستاوردهای چشمگیری که در زبانشناسی و چند شاخه دیگر علوم انسانی و اجتماعی داشته، چشمگیرترین کارش انتفاد از وضع موجود است که چون در سراسر دنیای معاصر کارکرد دارد، خیلی ها از جمله ایرانیان را هم بر آن داشته نسبت به افکار این اندیشمند نستوه و ستیهنده روی خوش بیشتری نشان دهند.
دکتر حسین میرزایی رئیس دبیرخانه جشنواره بین المللی فارابی با اعلام خبر فراخوان سیزدهمین دوره این جشنواره، زمان دریافت آثار این دوره را از بیست و هفتم شهریورماه تا دهم آبان ماه سال جاری اعلام کرد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۲:۳۱    
طی دهه های گذشته و در حوزه علوم انسانی و علوم اسلامی فرصت های بی نظیری در اختیار اندیشمندان، پژوهشگران، اهل قلم، موسسات، پژوهشگاه ها، دانشگاه ها و مراکز حوزوی قرار گرفت ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۲:۱۶    
اقتصاد منابع طبیعی یک حیطهٔ فرارشته ای در تحقیقات آکادمیک اقتصادی است که هدف آن نشان دادن ارتباط و وابستگی میان فعالیت های اقتصادی انسان و اکوسیستم های طبیعی است. در این رشته بررسی می شود که با توجه به محدودیت های اکولوژیک منابع طبیعی، کارکرد اقتصاد باید چگونه باشد ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۱:۴۰    
به همت کمیته سیاست و تنظیم گری انجمن علوم سیاسی ایران و با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی نشست قانون طرح جهش تولید مسکن؛ ابعاد و پیامدها با حضور کمال اطهاری پژوهشگر توسعه و کارشناس مسکن ...
آیت الله سید ابراهیم رییسی رییس جمهور بعد از ظهر امروز جمعه در ادامه برنامه های سفر به تاجیکستان در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه ملی این کشور حضور یافت.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۰:۵۱   + ۵۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: دانشگاه های ایران در رشته های فنی و مهندسی، پزشکی و علوم انسانی به پیشرفت های بسیار خوبی در تراز جهانی دست یافته اند و آماده ایم تجربیات خود در این زمینه را در اختیار تاجیکستان و دیگر کشورهای همسایه قرار دهیم.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۸:۵۸    
یکی از مهم ترین چالش های الهیات اسلامی در قرون اخیر، چالش رابطه دین و علم تجربی است؛ از آغاز رنسانس و پس از تحولات گسترده و عمیق در حوزه علوم تجربی و پس از آن در حوزه علوم انسانی و ظهور نظریه ها و تبیین های جدید در عرصه جهان شناسی و انسان شناسی ...
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۱۱    
انسان شناسی یکی از شاخه های علوم انسانی است که خود شامل چندین زیرشاخه است مثل انسان شناسی فیزیکی، باستان شناسی و انسان شناسی فرهنگی که انسان شناسی فرهنگی گسترده ترین شاخه انسان شناسی برای محققان جهان عرب و به ویژه در لبنان است.
کانون سبحان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۰۷:۵۹    
مبلغی نوشت:دیری نپایید که این درنگرش ویژه در آدمی و آموزه دانشی برآمده از آن، در سویه های گوناگون علوم انسانی و علوم سیاسی چنان گسترد که یکی از کانونی ترین جستارهای درگردش را در این دانش ها برساخت و پرداخت ...
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۵۱    
نمی شود با علم سکولار یا الحادی زیست مومنانه داشت و مسلمان نمی تواند زندگی و تدبیر حیات خود را به علم ضددینی بسپارد؛ باید علوم انسانی اسلامی تولید کنیم.
دولت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس مجلس شورای اسلامی، خانه خلاق و نوآوری قوه مقننه را افتتاح کردند تا ظرفیت های علوم انسانی به عرصه قانون گذاری و سیاست گذاری راه یابد. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۸:۲۵   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام علی اکبر رشاد، رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه بیان کرد: متاسفانه امروزه یکی از مشکلات ما نقدهای بی جا، بی رویه، غیرروشمند، بی مبنا و بی منطق خطاب به حوزه، دروس و کتب حوزه، اساتید و زعمای حوزه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: بخشی از مرکز نوآوری و خانه خلاق قوه مقننه بر نوآوری در حوزه علوم انسانی تکیه دارد و این نگاه جدید در نوآوری باید در کل کشور وجود داشته باشد و در دیگر سازمان ها و مراکز توسعه یابد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رهبر انقلاب معتقدند که لازم نیست همه دستاوردهای علوم انسانی غربی را نفی کنیم و یا بپذیریم، بلکه روش صحیح در مواجهه با علوم انسانی غربی به تعبیری زبده گزینی است.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۷:۱۲    
عمده مسائل در دست متخصصان علوم انسانی است که غالباً هم انسان های سالم و متدین هستند اما با معارف دینی آشنایی ندارند که علوم انسانی اسلامی تولید کنند؛ حوزه علمیه باید این کار را انجام دهد.