یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۱۴:۳۴Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فروش نفت ایران»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
قانونگذاران آمریکایی برای جلوگیری از افزایش صادرات نفت ایران طرحی ضد ایرانی را ارائه کرده اند.
سلام نو / یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
تد کروز سناتور جمهوریخواه ایالت تگزاس آمریکا: بایدن تحریم های آمریکا علیه ایران را اجرا نکرده است، به همین دلیل حکومت ایران توانسته است روزانه یک میلیون بشکه نفت خام بفروشد و میلیاردها دلار درآمد داشته باشد
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
امیدواری به افزایش تولید و صادرات نفت ایران و بازگشت به ظرفیت واقعی، اولین گزاره ای است که هیثم الغیص، دبیرکل اوپک پس از دیدار با مقامات ایرانی مطرح کرد. درحالی که تحریم های فروش نفت ایران همچنان پابرجاست، اما داده ها از رکورد 4سال اخیر تولید نفت کشورمان در ماه گذشته میلادی حکایت دارند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- فرزین محمدی : امیدواری به افزایش تولید و صادرات نفت ایران و بازگشت به ظرفیت واقعی، اولین گزاره ای است که هیثم الغیص، دبیرکل اوپک پس از دیدار با مقامات ایرانی مطرح کرد ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه ای با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود نوشت: همتی به 4 برابر شدن درآمد ارزی وصولی از صادرات نفت در دولت سیزدهم اعتراف کرد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۰۵    
حمید بهزادی بخش، کارشناس اقتصادی: طی سال های اخیر به دلیل انحصار در فروش نفت خام توسط وزارت نفت، متاسفانه فروش نفت ایران کاملا رصد می شد و امکان گسترش یا خنثی کردن تحریم ها وجود نداشت. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آمارهای رسمی نشان میدهد که فروش نفت ایران در سال های اخیر حتی از میزان صادرات در سال های جنگ تحمیلی کمتر بوده است. داده هایی که مرکز آمار ایران نیز موید آن است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۴:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
فارس : اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره فروش نفت ایران نوشت، ایران در سه ماهه پایانی سال 2022 روزانه 2 میلیون و 560 هزار بشکه نفت تولید کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: گزارش های رسانه های امریکایی نشان می دهد سران این کشور نسبت به اعمال تحریم ها، از جمله ممانعت از فروش نفت ایران دچار انفعال و بی تصمیمی شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۶:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
نشریه آمریکایی مدعی شد که دولت جو بایدن اجازه توقیف نفتکش های حامل نفت ایران را نمی دهد و این موجب نگرانی قانونگذاران آمریکایی شده است.
خبرشهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: در عرضه نفت به شکل اوراق گواهی سپرده کالایی می تواند به افزایش بازارهای صادراتی با نقش دادن به بخش خصوصی در تجارت نفت ایران کمک کند. با این روش، بخش خصوصی نیز به عنوان بازیگر جدید و توانمند ایران به بازویی برای فروش نفت ایران تبدیل خواهد شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۰۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: مساله چاپ پول، افزایش نقدینگی و بالا رفتن پایه پولی معلول بحران های اقتصادی است و این بحران ها نیز دلایل سیاسی با خود دارد. دلایلی که معلول بحران های سیاسی است و تا این بحران ها، از جمله بازگشت پول فروش نفت ایران به کشور حل نشود نمی توان مساله افزایش نقدینگی را حل کرد.
سلام نو   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۴:۵۸    
سؤال بسیاری این است که چطور می توان از عوارض شرکت های تراستی در دور زدن تحریم ها کاست و منافع آن ها را افزایش داد؟ راهکار چیست؟ آیا می توان جلوی عوارض این روش را گرفت؟
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۰۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
قانونگذاران امریکایی باید حواس شان باشد که انرژی دنیا در منطقه غرب آسیا تأمین می شود، لذا توقیف نفتکش های ایرانی می تواند بازار انرژی دنیا را دچار چالش جدی کند. ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
سناتورهای امریکا در پی افزایش صادرات نفت ایران به رغم تحریم ها، خواستار توقیف محموله های نفتی ایران شدند و همزمان به ضبط نزدیک به 228 میلیون دلار نفت خام و نفت کوره ایران در سال 2019 اعتراف کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا : سناتورهای آمریکا در پی افزایش صادرات نفت ایران به رغم تحریم ها، خواستار توقیف محموله های نفتی ایران شدند و همزمان به ضبط نزدیک به 228 میلیون دلار نفت خام و نفت کوره ایران در سال 2019 اعتراف کردند ...
برترین ها / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۳:۰۷   + ۳۸ سایت دیگر  
خبرگزاری بلومبرگ با استناد به داده های شرکت های کشتی رانی گزارش داده است که ایران برای نفت صادراتی به پالایشگاه های چینی، از روسیه نیز تخفیف بیشتری می دهد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
عملکرد مثبت دکتر حسین شیوا در شرکت ملی نفتکش ایران نه تنها منجر به توسعه روز افزون این شرکت شده بلکه عامل موثری بوده در بی اثر کردن تحریم های بین المللی صادارت نفت ایران به بازارهای جهانی.
برترین ها / راه امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۲:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
سود خالص شرکت آرامکو در سال 2022 حدود 161 میلیارد دلار بوده که بیشترین میزان سود این شرکت از زمان عرضه عمومی در بازار بورس عربستان بوده است. این بدین معنی است که این شرکت به طور متوسط ماهانه نزدیک به 13.5 میلیارد دلار سود خالص داشته است ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دولت ابراهیم رئیسی از ابتدا معتقد بود اقتصاد را به تحریم گره نمی زند اما مهمترین منبع درآمد کشور و محرک اقتصاد یعنی فروش نفت به طور جدی با صادرات نفت گره خورده بود! از زمان روی کار آمدن دولت رئیسی، چه رئیس دولت و چه وزیر نفت او جواد اوجی ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت ا... غنیمی فرد را می توان مهم ترین بخش از تاریخ شفاهی و محرمانه تجارت نفتی ایران دانست که پس از پایان مسئولیتش، به دبیرخانه اوپک رفت و در سمت معاون امور مطالعات سازمان اوپک مشغول به کار شد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
یکی از موضوعات اصلی این روزهای کشورهای توسعه یافته حرکت به سوی استفاده از انرژی های تجدید پذیر است. در حالی که با رخ دادن چنین اتفاقی سوخت های فسیلی به حاشیه می رود و منبع درآمدی کشورهای نفت خیز تحت الشعاع قرار می گیرد ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۱۶   + ۲۷ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: از سال 1397 به بعد، امروز بالاترین میزان فروش نفت را داریم و در 11 ماه سال جاری 14 میلیارد دلار در سامانه های نیما و مبادله تزریق شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
قمصری گفت: نمی توان به افزایش سهم فروش نفت ایران در بازارهای بین المللی خوش بین بود، زیرا عربستان به عنوان رقیب ایران است و بعید است سهمی از بازار خود را به ایران بدهد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
سقف درآمدها و هزینه های لایحه بودجه سال 1402 امروز در مجلس تصویب شد. بر اساس این مصوبه، دولت و مجلس فروش روزانه یک میلیون و 400 هزار بشکه نفت با قیمت 85 دلار در هر بشکه را پیش بینی کرده اند ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۰۱:۲۱   + ۶۲ سایت دیگر  
وزیر نفت با اعلام اینکه 100 میلیارد دلار قرارداد و تفاهم نامه برای تکمیل پروژه ها امضای شده است، گفت: پروژه بزرگ ایران ال ان جی که بیش از 8 سال زیر باران و گرمای سوزان منطقه ویژه پارس رها شده بود را توانستیم فعال کنیم و پیش بینی می شود بخش شیرین سازی آن اوایل سال آینده به بهره برداری برسد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
چند روز قبل بود که خبری مبنی بر کشف یک معدن بزرگ لیتیوم در ایران منتشر شد، حجم ناخالص لیتیوم موجود در این معدن سبب شد که برخی تصور کنند، این کشف جدید می تواند، جایگزین برای فروش نفت خام ایران باشد.
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از آنچه درباره توان فروش نفت ایران گفته می شود، توان تولید و صادرات داریم، گفت: سال آینده نفت بر اساس ظرفیت تولید و مقدار فروش، تراز خواهد شد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از آنچه که درباره توان فروش نفت ایران گفته می شود، توان تولید و صادرات داریم گفت که سال آینده بر اساس ظرفیت تولید و میزان فروش، تراز خواهد شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس گزارش نشریه پلتس واردات نفت روسیه به چین رشد چشمگیری داشته است. گویا پالایشگاه های مستقل چین (مینی ریفاینرها) در استان شاندونگ به این مبادله تمایل زیادی دارند و خواهان خریداری گریدهای مختلف نفت روسیه هستند ...
طلا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۱:۰۴   + ۴۰ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیش از آنچه که درباره توان فروش نفت ایران گفته می شود، توان تولید و صادرات داریم گفت که سال آینده بر اساس ظرفیت تولید و میزان فروش، تراز خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۷   + ۲۲ سایت دیگر  
رویترز مدعی شده که ایران قیمت فروش رسمی گرید نفتی سبک خود برای عرضه به خریداران آسیایی را افزایش داده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۲/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
اقتصاد ایران اگرچه به فروش نفت وابسته است ولی کشور گرفتار صادرات تک محصولی نیست. فروش نفت ایران بیش از یک دهه تحریم های سختی را متحمل شده ولی تورم های چندهزار درصدی مانند ونزوئلا میهمان سفره های مردم نشده است.
تازه نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۲   + ۱۴ سایت دیگر  
یک گزینه توسط گروه بین المللی بحران و انجمن کنترل تسلیحات پیشنهاد شده است: تعیین گام های مجزا که مانع پیشرفت های هسته ای ایران می شود در ازای کاهش محدود تحریم ها.
شانا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۳:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دشمنان اعلام کردند شما نمی توانید نفت بفروشید، اما لایحه بودجه 1401 و 1402 و مقدار نفتی که در آن اعلام شده است می توانیم بفروشیم و بر آن مبنا بودجه تنظیم می شود مشخص است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۲۰:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
با متوقف شدن تمام تعاملات دیپلماتیک از سپتامبر 2022، بحران بر سر برنامه هسته ای ایران در پس زمینه سیاست بین المللی قرار گرفته است. هر دو طرف نگران تشدید اوضاع هستند ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۷:۳۰   + ۵۳ سایت دیگر  
دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که 9 نهاد فعال در تولید، فروش و ارسال محصولات پتروشیمی و نفت خام ایران به ارزش میلیون ها دلار به خریداران آسیایی را تحریم کرده است ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۰۱:۰۴    
فروش نفت ایران در اوایل دهه 50 به 6 میلیون بشکه در روز رسید و درآمد نفت ایران 20 برابر شد، ولی آیا این درآمد خرج اقتصاد و رفاه مردم ایران شد؟
برترین ها / هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۴۱   + ۲۴ سایت دیگر  
به نوشته فایننشال تایمز در ماه گذشته میلادی 9 میلیون بشکه نفت روسیه با 16 نفتکش ناوگان ارواح ایرانی جابجا شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۵:۱۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که تشریفات قانونی آن طی شده و مصوبه شورای اقتصاد دریافت و هماهنگی ها برای انتشار انجام شده است ...
حیات   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۴:۴۱    
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که برای آن مصوبه شورای اقتصاد نیز اخذ شده است و در اولین زمان در مرحله نخست از طریق این اوراق، نفت به فروش خواهد رسید.
روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۰۹:۱۴   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: انتشار اوراق ارزی اقدام جدیدی است که مصوبه شورای اقتصاد نیز اخذ شده است و در اولین زمان در مرحله نخست از طریق این اوراق، نفت به فروش خواهد رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
بازسازی پالایشگاه های ونزوئلا از آن جهت برای ایران حائز اهمیت است که به مقصد صادراتی نفت ایران و فروش فرآورده های حاصله تبدیل شده و میزان فروش نفت ایران در تحریم را افزایش داده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۲۲:۵۱   + ۱۸ سایت دیگر  
بارزترین نشانه های اجرای پلن بی، تلاش بی سروصدای دولت بایدن برای محدود کردن تعاملات مالی ایران با امارات، عراق و ترکیه – خصوصا ورود دلار- و نیز تحرک دوباره دولت بایدن برای محدود کردن فروش نفت ایران به چین است. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
فروش نفت ایران در اوایل دهه 50 به 6 میلیون بشکه در روز رسید و درآمد نفت ایران 20 برابر شد. ولی آیا این درآمد خرج اقتصاد و رفاه مردم ایران شد؟
پترو تحلیل   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
پتروتحلیل-راب مالی، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران گفت، آمریکا از روند صعودی صادرات نفت ایران در ماه های اخیر خوشحال نیست و به اقدامات خود برای منصرف کردن و تحت فشار قرار دادن کشورهای خریدار نفت از ایران ادامه خواهد داد. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۳:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
با افزایش فروش نفت ایران در یکسال گذشته، برخی رسانه ها و کارشناسان ادعا کردند که این اجازه دولت بایدن بوده تا باعث شده ایران نفت بیشتری بفروشد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، حال ارزی اقتصاد خوب است؛ چه نفتی و چه غیرنفتی. این عبارتی است که مسئولان بر آن تاکید دارند و معتقدند هم فروش نفت ایران و هم صادرات غیرنفتی در ماه های اخیر رشد خوبی داشته است که طبیعتا این موضوع در کنار شروع آزادسازی منابع بلوکه شده کشورمان در عراق و کره جنوبی می تواند ...