دوشنبه ۰۳ آبانساعت ۰۵:۰۲Oct 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «الجزایری»

ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۲۶    
تهران - ایرنا - پس از گذشت 60 سال از کشتار معترضان الجزایری توسط فرانسوی ها، رئیس جمهوری فرانسه که 130 سال چتر استعماری کشورش بر روی الجزایر پهن شده بود، با یک عذرخواهی تلویحی جرائم اکتبر 1961 را نابخشودنی خواند؛ ابراز ندامتی که آن هم چاره ساز نشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
منابع الجزایری خبر دادند که یک هیأت پارلمانی این کشور که اخیرا در نشستی در اروپا شرکت کرده، نشستن پشت سر هیأت صهیونیستی را نپذیرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های الجزایری گزارش دادند که هیئت پارلمانی الجزایری شرکت کننده در کنفرانس اروپایی نمایندگان پارلمان 47 کشور در آتن از نشستن پشت سر اعضای هیئت رژیم صهیونیستی امتناع ورزید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
پس از اعتراض شدید نمایندگان الجزایر در نشست رؤسای پارلمان ها، مقامات برگزارکننده این کنفرانس مکان هیئت اسرائیلی را تغییر دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
هیئت الجزائری به ریاست رشید عاشور، رئیس فراکسیون اقتصادی و مالی مجلس الجزائر ترجیح داد صندلی خود را خالی کند و در پشت سر نماینده رژیم اشغالگر ننشیند.
بشیر بلاح در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان در الجزایر تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران پیشتاز رشد علم در جهان اسلام است. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بشیر بلاح، ادیب، تاریخ پژوه و اندیشمند الجزایری در دیدار با سیدجلال جعفری میرآقایی ...
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرانسه که خود را مهد تمدن و دموکراسی می داند، خاطره تلخ کشتار الجزایری ها را در سال 1961 فراموش نکند.
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۱    
یکی از کاربران فضای مجازی در واکنش به اعتراف فرانسوی ها به قتل عام مردم الجزایر و عذرخواهی رئیس جمهور این کشور به خاطر کشتار الجزایری ها، توئیتی را منتشر کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی، فعال رسانه ای در توییتر نوشت: عبارت"کشتار الجزایری ها در پاریس"را سرچ کنید ببینید در مهد دمکراسی غربی در17 اکتبر(25مهر) 1961 یعنی 60 سال پیش چه اتفاقی افتاده است. در راهپمایی استقلال خواهی بیش از 300 نفرکشته، 1000نفر زخمی و نزدیک به 14 هزار الجزایری زندانی شدند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، روز شنبه به اولین رئیس دولتی تبدیل شد که در مراسم کشتار جمعی معترضان استقلال طلب الجزایری به دست پلیس پاریس در 60 سال پیش حضور یافت؛ دوره ای دهشتناک که بسیاری از مورخان آن را خشن ترین سرکوب اعتراضات مسالمت آمیز در اروپای غربی معاصر می نگرند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۳۱    
در سالگرد کشتار هزاران الجزایری در پاریس، رئیس مجلس الجزایر گفت حوادث 17 اکتبر1961، لکه ننگی بر پیشانی استعمارگران فرانسوی بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۸:۳۱    
مراسم بزرگداشت صد ها قربانی حمله وحشیانه پلیس فرانسه به الجزایری ها این روز ها در پاریس پایتخت فرانسه در جریان است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مراسم سالگرد کشتار چهار هزار الجزایری که در قرن نوزدهم به دست نیروهای استعمار فرانسه در این کشور کشته شدند، برگزار شد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۱۶    
رئیس جمهور فرانسه به کشتار معترضان الجزایری در تظاهرات سال 1961 پاریس اعتراف کرد، اما عذرخواهی نکرد.
برترین ها / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
ایرنا: رییس جمهوری فرانسه به مناسبت شصتمین سالگرد اعتراضات سال 1961 الجزایری ها در پاریس، برخورد خشن پلیس با معترضان را یک "جنایت نابخشودنی" توصیف کرد. به نقل از "رویترز"، ده ها سال بود که مقامات فرانسوی ابعاد ضد انسانی اعتراضات پاریس در سال 1961 را پنهان می کردند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
امانوئل مکرون روز شنبه در مراسم بزرگداشت کشتار قربانیان 60 سال پیش معترضان مخالف با حاکمیت این کشور بر الجزایر حاضر شد. این نخستین بار است که یک رئیس جمهور فرانسه در چنین مراسمی شرکت می کند. وی اذعان کرد که ده ها معترض کشته شده و اجساد آن ها به رودخانه سن انداخته شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۳۱   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه سرانجام به قتل عام شهروندان الجزایری در پاریس در شصت سال قبل اعتراف کرد و گفت، آن جنایت نابخشودنی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۱:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کاخ ریاست جمهوری فرانسه با صدور بیانیه ای مسئولیت دولت این کشور در کشتار الجزایری ها در سال 1961 در فرانسه را برعهده گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۰:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه جرائم پلیس فرانسه علیه اقلیت الجزایری در پاریس در 17 اکتبر 1961 را محکوم کرد و آن را جرائمی نابخشودنی علیه تظاهرکنندگان خواند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۴۵    
مراسم یادبود کشتار معترضان الجزایری در سال 1961 با حضور امانوئل مکرون امروز در پاریس برگزار می شود. مکرون نخستین رئیس جمهور این کشور است که در چنین مراسمی شرکت می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه می خواهد در مراسم رسمی به مناسبت شصتمین سالروز کشتار الجزایری ها در سال 1961 در پاریس حقیقتی مسلم را به رسمیت بشناسد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
الجزایر هر ساله یاد و خاطره کشتار هفدهم اکتبر 1961 را گرامی می دارد. روزی که یادآور رفتار کشور استعمارگر فرانسه در سرکوب معترضان الجزایری و انداختن آنها به داخل رود سن در پاریس است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
امانوئل ماکرون قرار است تبدیل به اولین رئیس جمهوری فرانسه شود که در یک مراسم یادبود قربانیان کشتار 60 سال پیش معترضان مخالف با حاکمیت فرانسه بر الجزایر از سوی نیروهای پلیس شهر پاریس شرکت می کند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، عبدالرزاق قسوم، رئیس جمعیت علمای مسلمان الجزایر در واکنش به اظهارات ماکرون در توجیه استعمار فرانسه، با انتشار مقاله ای در روزنامه البصائر متعلق به انجمن علمای مسلمان الجزایر (بزرگ ترین نهاد علمای مسلمان در کشور الجزایر)، این کشور را عامل مصیبت های الجزایر توصیف کرد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
رمان نویسنده اثر یاسمینا خضراء که زندگی نامه خودنوشت این نویسنده الجزایری است منتشر شد. مولی السهول نام اصلی نویسنده این کتاب است؛ نویسنده ای که داستان هایش را برای فرار از سانسور با نام مستعار به چاپ می رساند و در این کتاب علاوه بر نوشتن سرگذشت خود ...
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۹    
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، نورالدین ابولحیه، پژوهشگر و اندیشمند الجزایری در وبینار الگوی رضوی در دین داری و خرد ورزی شرکت کرد. ...
جلد سوم تفسیر موضوعی التنزیل و التأویل نوشته نورالدین ابولحیه، اندیشمند الجزایری تحت عنوان القرآن و تحریف الغالین چاپ و منتشر شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۲۴    
رمان نویسنده نوشته محمد مولسهول با ترجمه مسعود سنجرانی توسط انتشارات نگاه منتشر و راهی بازار نشر شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
نویسنده رمانی است نوشته مسعود سنجرانی که زندگی نامه خودنوشت افسری الجزایری به نام محمد مولسهول را شامل می شود.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۰۹:۵۷    
شاعر ، ادیب و نویسنده بزرگ الجزایری آقای پرفسور قیصر مصطفی 14مهرماه در دیدار با رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در الجزایر ، میراث علمی ، ادبی و تاریخی ایران را در جهان اسلام بی نظیر توصیف کرد . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد روابط دوستانه ای با همتای الجزایری خود دارد و خواستار آرامش در روابط با این کشور است.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۲:۱۷    
دولت الجزایر شنبه شب در پی اظهارات ضد الجزایری اخیر "امانوئل مکرون" رئیس جمهوری فرانسه، سفیر خود در این کشور را برای رایزنی فراخواند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۲۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش شنبه شب پایگاه خبری المیادین، مکرون هفته گذشته در گفت وگو با روزنامه فرانسوی لوموند، تاریخ رسمی الجزایر را مورد حمله قرار داد و آن را نیازمند بازنویسی دانست و خاطرنشان کرد که تاریخ الجزایر نه بر حقایق بلکه بر گفتمان نفرت از فرانسه مبتنی است. وی همچنین وجود ملتی الجزایری پیش از [...]
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
مقامات الجزایری امروز سفیر خود را در فرانسه برای مشورت فرا خواندند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۰۶    
منابع الجزایری اعلام کردند یک زیردریایی رژیم صهیونیستی هنگام جاسوسی از ارتش این کشور شناسایی و از ترس مجبور به فرار شده است.
جهت پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۷:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رسانه های اسرائیلی اعلام کردند که نزدیک شدن زیردریایی اسرائیلی به آب های منطقه ای الجزایر با هدف اطلاع یافتن از قدرت و توانایی های نیروی دریایی این کشور بود.
برترین ها / پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۴:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرورزشی: در آغاز فصل گذشته لیگ ستارگان، ایران با هشت سهمیه در صدر جدول بیشترین بازیکنان خارجی لیگ قطر البته در کنار الجزایری ها قرار داشت، اما در فصل جدید باشگاه های قطری ترجیح داده اند از ستاره های ایرانی کمتری در ترکیب خود استفاده کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۲:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
وزارت خارجه الجزایر سفیر فرانسه در این کشور را برای اعلام مراتب اعتراض شدید و رسمی کشورش از بابت تصمیم یکجانبه پاریس درخصوص کاهش سهمیه ویزای اختصاص یافته به شهروندان الجزایری احضار کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۲۱:۰۲    
وزارت خارجه الجزایر از احضار سفیر فرانسه به دلیل سیاست مهاجرتی جدید پاریس علیه شهروندان الجزایری خبر داد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۴:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرورزشی – در دیدار تیم های پاری سن ژرمن و منچسترسیتی و در صحنه ای که ریاض محرض می خواست ضربه ایستگاهی بزند، مائوریسیو پوچتینو از لیونل مسی خواست تا پشت دیوار دفاعی بخوابد و مانع از آن شود که بازیکن الجزایری از زیر دیوار خط دفاعی توپ را عبور بدهد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر روزنامه الوطن الجزایر گفت که این روزنامه چند روز پیش عمداً مناره مسجد اعظم الجزایر را در تصویری در صفحه اول خود حذف کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۷ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
نورا فرحات، نویسنده الجزایری تصریح کرد: تا زمانی که همه امیدهای مظلومان برآورده و پیروزی آنها بر نیروهای استکبار و شرارت محقق نشود، راه امام حسین(ع) پر رهرو و ادامه دار بوده تا وعده صادق که همان وعده الهی فَآوَاکُمْ وَأَیَّدَکُمْ بِنَصْرِهِ است، به دست آید.
ورزش 3   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
ستاره الجزایری پی اس جی معتقد است نباید در باد پیروزی فصل گذشته بر پی اس جی بخوابند چرا که پاریسی ها نسبت به فصل قبل قدرتمندتر شده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۹:۰۲    
افسر مسلمان الجزایری دستم را بست و به فرمان فرمانده ارشدش مرا به سمت خاکریزی برد. مطمئن بودم اعدام می شوم. تنها چند لحظه با کشته شدنم فاصله داشتم.
ورزش 3   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مهاجم الجزایری تیم القطر در کپی کردن سوپر گل مهدی طارمی ناموفق بود.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۲۲ سایت دیگر  
امیرعبداللهیان در دیدار با همتای الجزایری خود، در خصوص تحولات منطقه گفت وگو و خصوصاً از موضع این کشور در قبال اقدامات رژیم صهیونیستی، تقدیر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
روابط بین مراکش و الجزایر وارد تنش بی سابقه ای شده است. در این خصوص یک مسوول الجزایری رباط را به انجام اقداماتی فراتر از قطع روابط و بستن حریم هوایی تهدید کرد و رسانه های مراکش نیز از تنش نظامی در مرزهای مشترک میان دو کشور خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
آثار و برکات امام حسین (ع) در دنیا ، اثر السید الهاشم الناجی الموسوی الجزایری با ترجمه محمود مهدوی دامغانی منتشر و روانه بازار نشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۷:۲۵    
همزمان با بالا گرفتن تنش ها بین الجزایر و مراکش بر سر مناطق مرزی که منجر به وخیم تر شدن روابط دو کشور شده است، یک مقام الجزایری اقدامات اضافی در قبال رابطه با مراکش را بعید ندانست.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور الجزایر بود که توانست این کشور را پس از سال ها از جنگ داخلی نجات دهد. بوتفلیقه روز گذشته در سن 84 سالگی درگذشت. در این گزارش زندگی پرماجرای این سیاستمدار الجزایری را بررسی شده است.