جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۵:۳۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پول ملی»

اقتصاد نیوز   ۵ ساعت پیش   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده ویژه رئیس جمهور در امور روحانیت با بیان این که مشکل گرانی و مسئله کاهش ارزش پول ملی، مشکل امروزه جامعه ما است اظهار داشت: علت این مشکل عبارتند از عدم توازن نقدینگی به میزان تولید و اگر نقدینگی از تولید ناخالص ملی بیشتر باشد ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۴:۲۱   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: می توانیم در زمینه همکاری های اقتصادی با اقلیم کردستان عراق با پول ملی مبادله داشته باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۲:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کشوردر ارومیه گفت: با توجه به ظرفیت های فراوان اقتصادی ما میتوانیم باایجاد روابط بانکی مناسب و حذف پول خارجی ؛ با پول ملی معامله کنیم .
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۵:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: رییس پیشین بانک مرکزی با انتشار توییتی در انتقاد از وزارت اقتصاد برای کاهش تورم نوشت: بابت عمل به وعده هایتان در مهارتورم و تقویت پول ملی خسته نباشید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۹    
بانک مرکزی عراق تاکید کرد دینار پول ملی است و نیازی به معاملات با غیر آن وجود ندارد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : عضو کمیسیون شوراهای مجلس درباره شکل گیری بانک های نوین و کیف های پول به مسئولان هشدار داد و گفت: دستگاه های مختلف با جمع آوری پول های خرد در کیف های پول، می توانند پول های کلانی بدست آورده و با آن دلالی کرده و بر بازارهای مختلف اثر بگذارند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : رئیس کل اسبق بانک مرکزی در یادداشتی اشاره داشت: "برای کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران، به خاطر سیاست های آمریکا و تحریم های طولانی آن علیه اقتصاد ایران، دلارزدایی از تجارت خارجی یک ضرورت است؛ اما باید توجه کرد، لازمه تداوم و تقویت این سیاست حفظ و تقویت ارزش پول ملی است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
امروز ارزش هر دلار آمریکا در ترکیه به 20.40 لیر رسید که حاکی از سقوط ادامه دار ارزش پول ملی ترکیه است. روند کاهشی ارزش لیر در برابر دلار آمریکا از مدت ها قبل آغاز شده بود اما با پیروزی دوباره رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری، شدت گرفته است ...
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۶    
طرح جدید کارمزد در حوزه پرداخت الکترونیک، شروعی برای اصلاحات نظام های پرداخت است که می تواند با اراده بانک مرکزی در اصلاح سیستم های پرداخت و با در نظر گرفتن منافع ملی و وظایف اساسی بانک مرکزی در کاهش نرخ بهره و صیانت از ارزش پول ملی با همراهی بقیه سازمان ها به خصوص اصناف ادامه یابد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
فرارو- لیبی پس از سپری کردن دوره سخت و پرتلاطم اکنون بارقه امیدی را پیش روی خود می بیند. "مصطفی" یک مغازه دار در طرابلس مشتاقانه می گوید: "البته هنوز با چالش هایی مواجه هستیم. افزایش نرخ تورم، کاهش ارزش واحد پول ملی و افزایش هزینه ها از جمله مشکلاتمان هستند ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۷   + ۵۰ سایت دیگر  
از منظر اقتصادی، تورم و کاهش ارزش پول ملی به آسیب های اجتماعی می انجامد که فقر، بالا رفتن سرقت و کیف قاپی و زورگیری و اعتیاد و طلاق و... تنها بخشی از آنهاست.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
فکرشهر: عبدالناصر همتی، رییس کل اسبق بانک مرکزی در یادداشتی با عنوان دلاریزه شدن یا دلارزدایی؟ در روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: در حال حاضر دلار آمریکا بخشی از 88درصد کل انتقالات بین المللی بوده و همچنان ذخیره غالب بین المللی است ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۵   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: برای کشوری مثل جمهوری اسلامی ایران، به خاطر سیاست های آمریکا و تحریم های طولانی آن علیه اقتصاد ایران، دلارزدایی از تجارت خارجی یک ضرورت است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۰۳:۲۷    
اردوغان توانست اکثریت آرا را در انتخابات به دست آورد، سیاست های وی فارغ از وضعیت داخلی کشور ترکیه، تورم انتظاری را دارند و بورس آنها در این مدت رشد خوبی داشت و این نشان می دهد که با کاهش ارزش پول ملی هر کشوری، بورس کشور مذکور رشد می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر 41 نماینده به رئیس جمهور درباره لزوم افزایش ارزش پول ملی برای مهار تورم را قرائت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
طرح جدید کارمزد در حوزه پرداخت الکترونیک، شروعی برای اصلاحات نظام های پرداخت است که می تواند با اراده بانک مرکزی در اصلاح سیستم های پرداخت و با در نظر گرفتن منافع ملی و وظایف اساسی بانک مرکزی در کاهش نرخ بهره و صیانت از ارزش پول ملی ادامه یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۳۶   + ۱۶ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس تذکر 41 نماینده به رئیس جمهور درباره لزوم افزایش ارزش پول ملی برای مهار تورم را قرائت کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
پیروزی اردوغان برای پول ملی این کشور خبر خوبی نبود و لیر ترکیه شاهد کاهش مختصری در مقابل دلار بود و ارزش هر دلار به 20.054 لیر رسید.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۲   + ۲۳ سایت دیگر  
برای حفاظت از ارزش پول ملی و جلوگیری از تورم و گرانی، وعده می دهند، به تعزیرات متوسل می شوند، علیه این و آن شعار می دهند، خبر بازداشت فله ای دلالان ارز را منتشر می کنند، به بورس دخیل می بندند، رئیس کل بانک مرکزی عوض می کنند ...
شبکه اینترنتی آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
زبان حال این افراد اینست که می مانیم اگرچه به خاطر تصمیمات خلق الساعه ما به اعتبار بین المللی کشور آسیب برسد! می مانیم اگرچه راهکارهای غیرکارشناسانه ما به پول ملی آسیب بزند! می مانیم اگرچه تورم و فقر کمر ملت را بشکند! و خلاصه می مانیم اگرچه به دین مردم بخاطر شرائط سخت زندگی صدمه وارد شود! ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: ارمغان افزایش اختیارات بانک مرکزی، ایجاد ثبات اقتصادی و حفظ ارزش پول ملی خواهد بود.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
مسعود توکلی، معاون بازار مرکز مبادله ارز و طلای ایران در گفت وگویی که با خبرنگار ما داشت به جزئیات عملکرد این مرکز پرداخته است که مشروح آن را در ادامه می خوانید. مرکز مبادله ارز و طلای ایران با مراکز قبلی چه تفاوتی دارد؟ ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: مالیات برسوداگری ارزش افزوده پول ملی و کاهش تورم را موجب می شود که سود مضاعف برای مردم خواهد داشت.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دولت سیزدهم که تلاش می کند با هدف خنثی کردن آثار تحریم استفاده از دلار را در تجارت خارجی ایران به حداقل برساند، تفاهمنامه استفاده از ارزهای ملی را با رئیس جمهور اندونزی امضا کرده و قرار است از این پس دو کشور از پول ملی خود به جای دلار آمریکا استفاده کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
فرارو- اخیرا رئیس جمهور لایحه افزایش اختیارات بانک مرکزی در مدیریت بازار ارز را برای بررسی و تصویب به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد. در مقدمه توجیهی این لایحه آمده است: نظر به ضرورت ایجاد ثبات اقتصادی و حفظ ارزش پول ملی از طریق تقویت اختیارات ارزی و ریالی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ...
نقدینه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۱۲۲ سایت دیگر  
نقدینه - ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با اشاره به هدفگذاری انجام شده برای رساندن حجم مبادلات تجاری دو کشور ایران و اندونزی به رقم 20 میلیارد دلار گفت: البته دو کشور تصمیم گرفته اند که مبادلات خود را با ارز های ملی انجام دهند. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
فلاحی با انتقاد از عدم هماهنگی تیم اقتصادی دولت متذکرشد: واقعا برای اقشار مختلف جامعه سوال است که کشور افغانستان با این حجم از مشکلات بحرانی، چرا ارزش پول کشورش تغییر نکرده است اما چنین اتفاقاتی برای ارزش پول ملی ما رخ می دهد؟
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور با اشاره به هدف گذاری انجام شده برای رساندن حجم مبادلات تجاری دو کشور به رقم 20 میلیارد دلار افزود: البته دو کشور تصمیم گرفته اند که مبادلات خود را با ارز های ملی انجام دهند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۱۲    
خبرگزاری میزان _ کریدور شمال به جنوب یکی از مهم ترین مسیر های راهبردی در نیم کره شرقی محسوب می شود. ایران با موقعیت مناسب ریلی و جاده ای و دسترسی به سواحل می تواند پل ارتباطی کشور های اروپایی با اقیانوس هند و خلیج فارس باشد. ...
نفت آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۲:۵۳    
در حالی که قیمت دلار این روزها بین 50 تا 60 هزارتومان در حال چرخش است و ارزش پول ملی بصورت بی سابقه ای پایین آمده است ، کارکنان غیررسمی وزارت نفت با ارسال فیش حقوقی خود از پرداخت مبلغ 100 هزارتومان بعنوان فوق العاده کار در روز جهانی کارگر بشدت انتقاد کردند!!!!
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: توسعه همکاری های بانکی و استفاده از پول ملی ایران و ویتنام در مراودات تجاری می تواند به تسهیل همکاری های اقتصادی منجر شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
نظرسنجی های ترکیه که قبل از انتخابات روز یکشنبه منتشر شد، نشان می داد که قلیچ داراوغلو پیشتاز است. اما پس از شمارش آرا، اردوغان 69ساله با کسب 49.5 درصد آرا جلو افتاد. قلیچداراوغلو نیز 44.9 درصد به دست آورد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: استفاده از پول ملی و توسعه همکاری های بانکی به عنوان عاملی مهم در تقویت مناسبات و مراودات تجاری می تواند زمینه تبادلات گسترده اقتصادی میان دو کشور را فراهم کند.
بانکداری ایرانی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۴   + ۴۱ سایت دیگر  
ایبنا : رئیس جمهور لایحه تقویت اختیارات بانک مرکزی را برای انجام تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد. در نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس آمده: لایحه تقویت اختیارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مدیریت بازار ارز که به پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در جلسه 6/ 2 ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
برخی از کارشناسان معتقد هستند اعطای اختیارات تازه به بانک مرکزی این بار برای گذر از حداقل دو مرحله پرخطر دیگر در سال جاری است. پیش بینی انفجار تورمی در خرداد ماه و پس از آن مرداد ماه بار ها به دولت داده شده است و به نظر می رسد دولت فعلا تنها با دادن اختیارات ویژه به بانک مرکزی برای کنترل پایه پولی ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۱۴    
رئیس جمهور جهت ثبات بخشی به اقتصاد و حفظ ارزش پول ملی لایحه افزایش اختیارات بانک مرکزی را به مجلس ارسال کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مقتدایی گفت: در چند روز گذشته با حضور رئیس کل بانک مرکزی جلسه ای در مجلس تشکیل شد و این نهاد توضیحاتی به نمایندگان مجلس ارائه داد که نشان دهنده آن است که گشایش های اقتصادی قابل توجهی رخ داده است.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا با هدف ایجاد ثبات اقتصادی و حفظ ارزش پول ملی در جلسه ای اختیارات ارزی بانک مرکزی را افزایش دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۱:۰۵   + ۱۰۶ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سه قوه با دستور ادامه بررسی اختیارات ارزی بانک مرکزی با حضور سران قوا و دیگر اعضا و به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۱۹    
روسیه و ایران اکنون 80 درصد از تسویه حساب های دوجانبه خود را با پول ملی خود انجام می دهند./پیوندهای بانکی بین روسیه و ایران به سرعت در حال گسترش است و بانک مرکزی ایران اکنون می گوید که 2 بانک ایرانی در حال برنامه ریزی برای افتتاح دفاتر یا شعب خود در روسیه هستند.
دنیای معدن   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن: بدون شک، با تغییر شکل ظاهری پول و کم کردن تعداد صفرهای آن، نمی توان ارزش پول ملی را حفظ نمود و سنگینی بار تورم را از دوش مردم برداشت بلکه، با افزایش ظرفیت تولید، برقراری عدالت مالیاتی و اعمال سیاست های ارزی منطقی ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مراجع تقلید گفت: چگونه می شود که همدان در سینه کوه های الوند از مشکل کم آبی رنج ببرد. باید دقت کرد برای رفع مشکلات باید عوامل و ریشه های آن را پیدا کرد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی باید در راستای تثبیت و کاهش قیمت ارز تلاش کرده و از سوی دیگر به حفظ ارزش پول ملی توجه جدی داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۹:۱۷    
رئیس اتحادیه شرکت های تعاونی خدماتی درون شهری و برون شهری حمل و نقل تاکسیبار سراسر کشور با اشاره به ضرورت مهار تورم گفت: درصورتی که تورم مهار شود, ارزش پول ملی تقویت می شود و برای جامعه مفید است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۶:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
ژاپن در بحبوحه کاهش ارزش پول ملی این کشور در برابر دلار، با شاخص های اقتصادی منفی مواجه شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۲۸   + ۵۲ سایت دیگر  
حوزه/ حضرت آیت الله نوری همدانی با انتقاد از سختی معیشت مردم، گرانی مسکن و پایین بودن ارزش پول ملی تصریح کردند: باید در مدیریت کارها اهم و مهم ها لحاظ شود چنانچه بعضی از مناطق کشور گرفتار مشکل کم آبی هستند و باید برای رفع این مشکل اقدامات مفید و مؤثری صورت بگیرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
روند کاهشی ارزش لیر و افزایش تورم باعث شده مردم ترکیه به خرید طلا رو بیاورند که به کاهش ارزش پول ملی دامن می زند.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۰۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
محدودیت های ارزی و کاهش ارزش روزانه پزو واحد پول ملی آرژانتین، دلار امریکا را به یک وسواس در آرژانتین تبدیل کرده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از کاربران فضای مجازی با انتشار متنی در صفحه توئیتر خود نوشت: حتی اگر اختلافات حل شود و آمریکا از خطر ورشکستگی مالی رهایی یابد، نزدیک شدن به این خطر برای اقتصاد اول جهان ، کشوری که پول ملی آن، اصلی ترین ارز ذخیره در جهان است ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
هشدارنیوز محمدباقر قالیباف جلسه علنی امروز (سه شنبه 19 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی و پس از بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن مورد آسیب شناسی ساز و کار تأمین و تخصیص نیازهای ارزی حوزه واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحدهای صنعتی، تولیدی به کشور ...