یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۰۵:۵۶Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موازنه قدرت»

قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۳    
به گزارش قم پرس: حجت الاسلام شعبان زاده در آیین اختتامیه نخستین همایش ملی مکتب فاطمی حاج قاسم که شب گذشته در مجتمع فرهنگی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه شخصیت حاج قاسم سلیمانی به علت مبارزه علیه دشمنان ممتاز و بالنده شد ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه بین الملل دفاع پرس : پس از سلسله شکست ها و ناکامی های ائتلاف متجاوز سعودی در جریان جنگ یمن و ضربات جربان ناپذیری که آن ها در جبهه های مختلف این کشور تجربه کردند که آخرین آن ها تغییر موازنه قدرت در استان مارب یمن و تسلط کامل انصارالله بر این استان بود ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو اندیشکده آمایش بنیادین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: تحقق سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و دستیابی آن به تمدن دریاپایه و خشکی پایه و ایجاد موازنه قدرت بین اتحادیه های رقیب با غرب، لازمه نقش آفرینی ایران در پیشرفت توسعه منطقه جنوب غرب آسیا بر اساس اصول و مبانی فرهنگ اسلامی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دو سال پس از شهادت سردار شهید سلیمانی، دولت آمریکا و متحدان آن به هیچکدام از اهداف خود از انجام این ترور نظیر ایجاد موازنه قدرت علیه ایران و شکل دهی به محیط منطقه ایِ مطلوب خود ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سفیر کشورمان در عراق گفت: امروز معادله قدرت بین صهیونیست ها و جبهه مقاومت در لبنان و فلسطین در یک توازن قرار گرفته است.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۷:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
همایش علمی یک روزه باعنوان نقش سردار قاسم سلیمانی در تغییر موازنه قدرت در منطقه و جهان اسلام امروز یکشنبه 12 دی در کابل، پایتخت افغانستان برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۷    
کابل - ایرنا - همایش "نقش سردار سلیمانی در تغییر موازنه قدرت در منطقه و جهان اسلام" روز یکشنبه با حضور شماری از علما،استادان دانشگاه و حوزه علمیه ،دانشجویان و مردم در کابل برگزار شد.
یک نشریه آمریکایی با تأکید بر این که ایران بیش از هر زمانی در تاریخ مدرن خود از تسلیحات بهتر و نفوذ بیشتری برخوردار است گزارش کرد که موشک های کروز ایران موازنه قدرت در خلیج فارس را تغییر داده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۳:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- پرتاب سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره بر سیمرغ حرکتی غرورآمیز و مقتدرانه ایران در عرصه دفاعی-فناوری به شمار می رود که باعث شد تا نگاه متفاوتی به رویکرد ایران در پیشروی های دفاعی-علمی ترسیم شود و موازنه قدرت به نفع ایران تغییر کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۰۶:۲۲    
شاگردان مکتب سلیمانی در آستانه سالروز شهادت آن سردار پرافتخار اسلام، ماهواره بر سیمرغ را با سرعت 7350 متر بر ثانیه به ارتفاع 470 کیلومتری از سطح زمین پرتاب کردند و بار دیگر موازنه قدرت را دگرگون ساختند.
برترین ها / کیهان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۴:۳۸   + ۳۲ سایت دیگر  
تسنیم: سیداحمد حسینی سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از پرتاب موفق سه محموله تحقیقاتی توسط ماهواره بر سیمرغ خبر داد. در این مأموریت تحقیقاتی فضایی، برای نخستین بار 3 محموله تحقیقاتی به صورت همزمان به ارتفاع 470 کیلومتری و با سرعت 7350 متر بر ثانیه پرتاب و محقق شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
"جدایی آنگلا مرکل از صحنه سیاست پس از 16 سال نه تنها فصل جدیدی از تاریخ آلمان را رقم زده بلکه موازنه قدرت اروپا را هم تغییر داده است."
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
سردار شریف با بیان اینکه دنیای امروز دنیای موازنه قدرت است گفت: دغدغه های سپاه پاسداران ایجاد امنیت، رفاه و آسایش است
انتخاب   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
انتخابات اکتبر عراق منجر به تغییر موازنه قدرت در این کشور شد و شبکه های شبه نظامی را تحت تأثیر قرار داد. مقتدی صدر و اکرم الکعبی هر دو به عنوان دو شخصیت کلیدی ظاهر شده اند که به دنبال شکل دادن به خطوط امنیتی کشور هستند.. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۰    
شفقنا-اگر آمریکا خواهان آن است که از تحمل فشار حفظ موازنه قدرت در خاورمیانه خلاص شود، باید به دنبال جایگزین های پایدار باشد؛ تدابیری که بتواند منطقه را از خطرناکترین کشمکش ها برهاند و قواعد بازی یک نظم منطقه ای کارآمد را وضع کند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - هماهنگ کننده سازمان عقیدتی سیاسی ارتش استراتژی گفتمان قوی در مذاکرات هسته ای جدید را امید بخش دانست و گفت: موازنه قدرت ایران و آمریکا در منطقه در حال تغییر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۹:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها عراق در خردادماه 59 میمک که فقط 150 کیلومتر با بغداد فاصله داشت را تصرف کرد. صدام مست از تصرف میمک رجزخوانی کرد و گفت: هرکس میمک را پس بگیرد کلید بغداد رابه او می دهم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه استان ها سخنگوی سپاه پاسداران گفت: تاریخ 43 ساله انقلاب ما نشان می دهد که هر گاه بسیج وارد میدان شده موازنه قدرت به نفع ملت ایران تغییر کرده است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۶:۵۰    
حجت الاسلام پنجی، تفکر بسیجی را یک فرصت راهبردی در جبهه مقاومت دانست و گفت: بسیج آمادگی نظامی و دفاعی خویش را بیش از پیش برای مقابله با هرگونه تهدیدی روزآمد کرد و با این تفکر توانست موازنه قدرت در منطقه را تغییر دهد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۲۲:۲۲    
یکی از نشانه های افول امریکا و غرب، بهره مند نبودن از ادبیات ابتکاری و نو در همه زمینه هاست که به موازات شاخص های کلان در اقتصاد و سیاست و امنیت و موازنه قدرت و آثار راهبردی در جهان، بیش از گذشته خودنمایی می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
بر اساس اعلام یک منبع دولتی ایتالیا، ماریو دراگی و امانوئل ماکرون، رهبران ایتالیا و فرانسه، قصد دارند چند روز دیگر توافقی را با هدف تلاش برای تغییر موازنه قدرت در اروپا پس از کنار رفتن آنگلا مرکل از صدراعظمی آلمان امضا کنند.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۸:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
پهپادها به سرعت در حال تبدیل شدن به سلاح مورد علاقه ایران برای جنگ نامتقارن هستند که دشمنان را عصبی می کند و تهدیدی برای تغییر موازنه قدرت در منطقه به شمار می رود. پهپادهایی که اخیراً در عراق مورد استفاده قرار گرفته است، ماشین های پیچیده ای مانند پرداتور یا ریپر که توسط آمریکا اداره می شود، نیستند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۲ - ۱۰:۵۱    
عبدالباری عطوان معتقد است سفر اخیر وزیر امور خارجه امارات متحده عربی به سوریه بیانگر شکست طرح های آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در سوریه و همچنین تغییر موازنه قدرت به نفع دمشق و محور مقاومت است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ - ۱۰:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، استان مأرب از دیرباز اهمیت ژئوپلتیک، نظامی و اقتصادی ویژه ای در موازنه قدرت موجود در یمن داشته است. در جریان تجاوز ائتلاف سعودی به یمن نیز این استان به عنوان یکی از اهداف راهبردی متجاوزان تعریف شده و طی 6 سال گذشته تلاش زیادی برای تحت کنترل داشتن آن از ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۲:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
انتخابات 10 فدراسیون ورزشی در شرایطی برگزار خواهد شد که الزامی برای استعفای رییس یا سرپرست وجود ندارد؛ اتفاقی که تا پیش از این با ورود نامحسوس وزارت ورزش، منجر به استعفای رییس یا سرپرست مربوطه می شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
طبق گفته سردار باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح، ایران قصد خرید بالگرد و جنگنده از روسیه دارد که این امر می تواند موازنه قدرت هوایی در منطقه را تا حد زیادی به نفع کشورمان تغییر دهد.
سلام نو / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۸:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
به گفته سردار باقری، رییس ستادکل نیروهای مسلح، ایران قصد خرید بالگرد و جنگنده از روسیه دارد که این امر می تواند موازنه قدرت هوایی در منطقه را تا حد زیادی به نفع کشورمان تغییر دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
نمایندگی ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ما باید بتوانیم اسلام را به جهانیان معرفی کنیم چرا که اسلام موازنه قدرت ها را به هم ریخته و هرجایی این سرمایه را ندارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۲۷    
تهران- ایرنا- روزنامه فرهیختگان در گزارشی می نویسد: بعد از گذشت 6 سال از قطع ارتباط دیپلماتیک میان ایران و عربستان به نظر می رسد تغییر شرایط منطقه و تغییر موازنه قدرت به نفع جریان مقاومت در کشورهایی چون سوریه و یمن، عربستانی ها را به این نتیجه رسانده است که روابط خود را با ایران ازسر بگیرند.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۱:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
روزنامه اینترنتی فراز: ایران و رقبای منطقه ای و بین المللی اش با تمامی کارت های خود در حال تغییر موازنه قدرت در خاورمیانه هستند. بازیگران منطقه ای و بین المللی کارت های مشارکت در بازی قدرت تازه در خاورمیانه را گردآوری می کنند ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
موسسه خاورمیانه در واشنگتن بر این باور است که نقش عراق به عنوان میانجی منطقه ای که یکی از دستاور دهای الکاظمی بوده، نتیجه موازنه درست قدرت میان آمریکا و ایران در عرصه سیاست و نفوذ در عراق بوده است. اگر الکاظمی نخست وزیر بعدی نباشد همه این ابتکار عمل ها ممکن است از بین برود.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۰    
یک روزنامه آمریکایی گزارش داد: همه مردم در منطقه خاورمیانه انتخابات عراق را دنبال می کنند، زیرا این انتخابات می تواند بر موازنه قدرت در منطقه تاثیر بگذارد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۰۷:۰۵    
اداره اطلاعات ملی آمریکا پیش بینی می کند چین تا سال 2040 از اقتصاد آمریکا پیشی می گیرد. ولی برخی از محققان اقتصادی انگلیسی تبار و هلدینگ های Nomura (از بزرگترین کارگزاری های بورس ژاپن) معتقدند که با توجه به تجربه کرونا این تاریخ در اوایل 2028 یا حتی زودتر خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد مطالعات منطقه ای گفت: ایجاد بستر برای حضور و نفوذ رژیم صهیونیستی و سلفی ها، گناه نابخشودنی آذربایجان به شمار می رود اما برای مقابله با آن نباید تعادل و موازنه قدرت در منطقه قفقاز را به نفع سایر بازیگران بر هم زد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مرتضی عبدی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و در پیش گرفتن سیاست نه شرقی و نه غربی، آثار و نتایج آن منطقه را با خلاء قدرت و تغییر در موازنه قدرت روبرو کرد و این امر باعث به وجود آمدن اوضاع جدید بین المللی، منطقه ای و داخلی به [...]
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد ضرب الاجل فلسطینیان برای رژیم صهیونیستی نشان از مقدم تحقق حکومت مردمی در این منطقه است.
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
این روزها با عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای، شرایط برای اعضای این پیمان مطلوب شده و در موازنه قدرت برای مقابله با آمریکا و ناتو آثار مثبتی را به دنبال خواهد داشت. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۶    
فرمانده کل سپاه در همایش یاد ها و نام ها گفت: موازنه قدرت تغییر کرده و این انقلاب اسلامی است که با حرارت و نشاط در حال پیشروی است.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۸   + ۴۲ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما باید اولین گام ها را مستحکم برمی داشتیم گفت: دفاع مقدس این ظرفیت و استعداد را برای جوانان ایرانی فراهم کرد که بدانند دشمنان بزرگ شکست پذیرند. پس عاشورا دفاع مقدس را آفرید و دفاع مقدس یک مقاومت جاری را آفریده است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
سرلشکر سلامی با بیان اینکه امروز دشمن در حصر اقتصادی متوقف شده و عاجز مانده است، گفت: ابهام راهبردی، مهم ترین خصیصه ای است که بر دشمن عارض شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
فرمانده کل سپاه گفت: موازنه قدرت تغییر کرده و این انقلاب اسلامی است که با حرارت و نشاط در حال پیشروی است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل معتقد است: با عضویت دائم ایران در سازمان همکاری های شانگهای سد تحریم ها شکسته می شود و ایران می تواند علیرغم تحریم ها با نیمی از جمعیت دنیا ارتباط تجاری داشته باشد. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
محمود احمدی بیغش گفت: با توجه به حضور اسرائیل، آمریکا و اروپا در خلیج فارس و منطقه آذربایجان بر اساس پیمان ناتو و مواضع دور از عرف ترکیه علیه ایران، پیمان شانگهای می تواند پشتوانه محکمی برای کشورمان باشد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
دشمنان اسرائیل با بهره گیری از نیروی موشکی، موازنه قدرت در درگیری با رژیم صهیونیستی و نتایج آن را تغییر داده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
سازمان همکاری شانگهای (SCO) از دل رقابت قدرت های بزرگ بر سر منطقه ژئوپلیتیک آسیای مرکزی ظهور کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
برنامه گفتگوی سیاسی رادیو گفت وگو در خصوص تبیین و بررسی مقاومت لبنان و میدان داری اقتدار آمیز انقلاب اسلامی در مدیترانه با حضور دکتر علیرضا تقوی نیا، کارشناس مسائل غرب آسیا به روی آنتن رفت. ...
جهان نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۱۱:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
در پروژه طراحی شده؛ قرار است هر امتیازی که در کشور موجود است کتمان شود و کسانی از مردم به تصور زیست جهنمی برسند. و در نتیجه همین تصور غلط ذهنی هم به خیابان بیایند، علیه حکومت شعار بدهند و پروژه وارد فازهای بعدی شود.
برترین ها / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
ایلنا: مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت امور خارجه گفت: تجربه 40 سال اخیر نیز نشان می دهد که تا وقتی ما رابطه به دور از تنش با غرب و آمریکا نداشته باشیم در ایجاد رابطه نزدیک با همسایگان خود نیز موفق نخواهیم بود و برعکس آن هم صدق می کند که تا زمانی که روابط ما با همسایگان دارای تنش است و آن ها احساس ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۰:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
جانشین فرمانده سپاه احمدبن موسی (ع) شیراز با بیان اینکه امروز در جنگ رسانه ای قرار داریم، گفت: موازنه قدرت در حوزه رسانه به نفع کسی خواهد بود که فضای ذهن ها را خوب بشناسد.