چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۱۷:۳۲Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه پایدار»

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: آینده اقتصادی و توسعه پایدار کشور در گرو سیاست های کلان و ایجاد ثبات در تعاملات داخلی و بین المللی است که در این عرصه سند آمایش نقش مهمی به عهده دارد.
اهل کاشانم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۲:۱۹    
فرمانداری و شهرداری پاسخگو باشند: گرانی زمین و مسکن در سایه فقدان مدیریت و نظارت بر اقتصاد مسکن در کاشان حمیدرضا دهقانی؛ کارشناس اقتصاد شهری، سرمایه گذاری و توسعه پایدار ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پاسداران شهرستان بر لزوم همکاری و تعامل میان بخش ها و نهادهای مختلف جهت افزایش کیفیت زندگی ساکنان جزیره قشم و حرکت به سوی توسعه پایدار تاکید کرد.
خرد و کلان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۷:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
در میان گزینه های مطرح شده برای وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا بزرگی و شمس الدین نیک منش بیشترین سوابق اجرایی و علمی را در در حوزه کشاورزی داشته اند و به نظر می رسد برای انتخاب به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس از شانس بیشتری برخوردار باشند. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۵۳    
پنجمین وبینار از مجموعه وبینارهای محیط زیستی بخشی از راه حل با موضوع الزامات حقوقی محیط زیست و توسعه پایدار در ایران به مناسبت هفته محیط زیست و با همت گروه های دانشجویی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره مدیریت انرژی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران از پتانسیل بالایی جهت تولید برق از طریق نیروگاه های خورشیدی برخوردار است که می تواند منجربه کاهش مصرف و بار شبکه برق شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۰۶    
امروزه اکثر صاحب نظران سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بر این باورند که دستیابی به رشد و توسعه پایدار شهرها بدون مشارکت هدفمند گروه های مختلف مردم از جمله زنان امکان پذیر نیست.
صمت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۰۱    
معادن و صنایع معدنی از پویاترین بخش های صنعتی جهان هستند و می توانند اثرگذاری قابل توجهی بر توسعه ملی و رشد اقتصادی داشته باشند. طی سال های گذشته علاوه بر اثرگذاری معدن و صنایع معدنی بر اقتصاد، توسعه پایدار نیز موردتوجه سیاست گذاران قرارگرفته است ...
صمت   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
اهمیت استراتژیک صنعت فولاد، اثرگذاری آن در مسیر توسعه اقتصادی و همچنین وجود ذخایر غنی معدنی و انرژی موجب شده این صنعت از جایگاه ویژه ای در کشور ما برخوردار باشد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۲۵    
بوشهر-ایرنا- راه اندازی دفترهای تسهیلگری و توسعه محلی برای کاهش آسیب های اجتماعی از جمله سیاست های وزارت کشور است که با تحقق این مهم درشهرهای بوشهر و برازجان بستری برای توسعه پایدار در استان است که هم استانی ها بنابر موقعیت مکانی قابلیت استفاده از ظرفیت های آن دارند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
حزب ندای ایرانیان عصر روز دوشنبه نسبت به چالش ها و بحران های ناشی از عدم حکمرانی صحیح و توسعه پایدار در استان خوزستان بیانیه ای انتقاد آمیز صادر کرد. به گزارش مردم سالاری آنلاین، متن بیانیه بدین شرح است:
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اگر دنبال کننده اخبار مسائل مالی جهان باشید، به احتمال زیاد شنیده اید که چگونه ارزش یک بیت کوین از 11هزار دلار در اکتبر 2020 با صعودی شتابان، به 62هزار دلار در آوریل 2021 رسید؛ صعودی که البته در دو ماه قبل، نزولی شد و ارزش یک بیت کوین به حدود40هزار دلار رسید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان این که کمک به ایجاد اشتغال موثر از ماموریت های اصلی این دانشگاه است، افزود: دانگاه علم و فرهنگ همواره با رویکرد کارآفرینی در تلاش برای ایجاد بسترهای لازم بوده ایم و مرکز آموزش های کوتاه مدت تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۰    
دکتر سید سعید هاشمی با اشاره به این که کمک به ایجاد اشتغال موثر از ماموریت های اصلی دانشگاه علم و فرهنگ است، افزود: از این رو همواره با رویکرد کارآفرینی در تلاش برای ایجاد بسترهای لازم بوده ایم و مرکز آموزش های کوتاه مدت تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ، استقرار پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۰    
منابع آب در کل جهان درحال محدودترشدن هستند. خشکسالی در کمین همه مردم جهان است و کمبود آب درحال تبدیل شدن به اصلی ترین چالش توسعه پایدار در جهان است؛ چالشی که قرار است هرروز بیش از دیروز مردم جهان را تحت فشار قرار دهد؛ جمعیتی که هرلحظه بزرگ تر می شود، استانداردهای زندگی آن بالاتر می رود ...
مجله سلامت/ محافظت از تغذیه با شیر مادر یک مسئولیت مشترک همگانی است و این امر به تضمین بقا، سلامتی و رفاه فرزندان و خانواده های آنها کمک می کند و در دستیابی به اهداف توسعه پایدار نقش کلیدی دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۷:۱۴    
یزد- اقتصاد استان یزد به صنعت وابسته است به ویژه آنکه این صنعت بومی و از نوع دانش بنیان باشد تا دغدغه محدودیت های اقلیمی و زیست محیطی توسعه پایدار شهر را تحت شعاع قرار ندهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
حق دسترسی آحاد بشر به امکانات و پیشرفت های علمی روز دنیا و بهره مندی از آنها بصورت تساوی و نقش این امکانات جدید در توسعه پایدار و پیشرفت کشورها درابعاد مختلف علمی و بهداشتی ودرمانی و اقتصادی و تولیدی و امثالهم و تاثیر بی بدلیل آن در روندشفاف سازی و جلوگیری از فسادهای مخفی موریانه وار بر پیکره کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۸:۳۵    
تهران- ایرنا- پژوهشگر صنایع خلاق و مدرس دانشگاه از ظرفیت های بی نظیر هنرهای سنتی ایرانی گفت و افزود: توجه به هنرهای سنتی زمینه ساز توسعه پایدار است.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: مدیرکل فنی و حرفه ای استان قم گفت:نظام آموزش فنی و حرفه ای باید با سرمایه گذاری بر نیروی کار، تمام تلاش خود را در جهت نیل به توسعه پایدار به کار بگیرد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۵۶    
آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان می شناسیم، فرآیندی است که به دنبال آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، روستاییان و عشایر از بازیگران اصلی عرصه اقتصاد مقاومتی و توسعه پایدار به شمار می روند و باید خود را در همه امور کشور سهیم و شریک بدانند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۶:۴۸    
همدان- صنایع دستی بخش ارزشمندی از میراث فرهنگی گذشتگان ما است که در شرایط فعلی جامعه که بیکاری و رفع آن مهم ترین دغدغه مسئولان به حساب می آید توجه به آن نقش موثری در اشتغال و توسعه پایدار خواهد داشت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شرکت توسعه پایدار کیش از جمله شرکت های متعلق به بابک زنجانی متهم نفتی است که زیر نظر هلدینگ سورینت فعالیت می کند. این مجموعه ها پس از آن که دادگاه به اتهامات بابک زنجانی رسیدگی کرد برای پرداخت بخشی از بدهی های وی در اختیار شرکت ملی نفت قرار گرفته که اکنون زیرنظر کرباسیان فعالیت می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اعضای شورای برنامه ریزی و توسعه استان بر ضرورت توسعه همه جانبه گردشگری و توجه ویژه به توسعه پایدار در استان تأکید کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان مدیرکل امور اجتماعی استانداری لرستان گفت: سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در توسعه پایدار اجتماعی دارند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۶    
عضو انجمن مخاطرات محیطی و توسعه پایدار ایران گفت: در حال حاضر 90 درصد نقشه جغرافیایی ایران از وضعیت خشک و بحران آب متوسط و شدید برخوردار بوده و تحت تاثیر تنش آبی قرار گرفته است و این مهم متوجه استان های مرکزی، شرق و جنوبی و جنوب غرب کشور است. ...
هانا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
خشایار صنعتی، معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار مهاباد می نویسد: تعریف تقسیماتی و ایجاد بخش جدیدی با مرکزیت گوک تپه در مهاباد، علاوه بر ایجاد رضایت مندی در میان شهروندان و آحاد جامعه، زمینه ساز گامهایی اساسی برای محرومیت زدایی، صرفه جویی اقتصادی ...
شما نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه سوره مهلت دریافت خلاصه و یا چکیده مقالات برای همایش آینده پژوهی، آموزش عالی و توسعه پایدار را تا 20 اَمرداد ماه 1400 تمدید کرد.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۳۸    
احسان سپهوند – استان خوزستان پیش از اینکه به عنوان یک استان صنعتی و نفتی برای کشور شناخته شده باشد؛ به واسطه جلگه مسطح و خاک حاصلخیزش، از قرن ها پیش مرکز تولیدات زراعی و باغی بوده است ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
من و همکارانم مفتخر هستیم که در این دوره توانستیم شهر را متعادل و کم عارضه مدیریت کنیم و رویکرد نظری روشن و پایداری برای آینده شهر تهران ارائه دهیم و ریل گذاری نوینی برای آینده شهر تهران و توسعه پایدار آن طراحی و عملیاتی کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۰۸    
گچساران - ایرنا- طرح منظومه توسعه پایدار روستایی که چند سالی است در گچساران آغاز شده چشم اندازی روشن برای رونق اشتغال و تولید بشمار می رود که با تداوم و فراگیر شدن می تواند وضعیت معیشتی ساکنان مناطق روستایی این شهرستان را بهبود بخشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۷:۲۸    
کرج - ایرنا - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز مطالبه خواسته های مشروع و به حق بخش خصوصی از حاکمیت را از راهبردها و اولویت کاری مهم این نهاد بخش خصوصی برای توسعه پایدار اقتصاد کشور عنوان کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
اگر قرار باشد نوری به ابعاد پنهان ولی مهم طرح صیانت از فضای مجازی و ارتباط آن با موضوع توسعه پایدار و اقتصاد دیجیتال کشور بتابانیم که این روزها نمایندگان تک بعدی و یک سویه آن را در مجلس دنبال می کنند،
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۹:۰۷    
کاظم پالیزدار در روزهای آینده به عنوان مدیرعامل و عضو هیئت مدیره هولدینگ توسعه پایدار کیش معرفی شود
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۴:۰۱    
جهانی هورامانی بانی توسعه پایدار گردشگری در منطقه کردستان است چرا که اولین سایتی که گردشگران خارجی برای مقصد سفر خود به آن مراجعه می کنند، سایت یونسکو است، در نتیجه انتخاب منطقه هورامان از سوی این سازمان، قطعا به رونق گردشگری و اقتصاد منطقه منجر خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت قرقیزستان و نماینده سازمان بهداشت جهانی در بیشکک دیدار و درباره توافقنامه های دوساله 2022-2023 گفت وگو کردند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
شهزاد بهادری گفت: شرکت فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فولادی کشور همواره نقش مهمی را در صادرات غیرنفتی با وجود تحریم ها توانسته در بازارهای جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
ملانوری گفت: آموزش های فنی و حرفه ای باید در راستای فعال کردن منابع و ظرفیت های استان و در جهت دست یافتن به توسعه پایدار و متوازن صورت پذیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۴:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - تفاهم نامه چهار جانبه همکاری معاونت محیط زیست دریایی وتالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست، معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، استانداری سیستان و بلوچستان و برنامه توسعه ملل متحد به امضا رسید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: از ظرفیت های گردشگری کشاورزی برای توسعه پایدار روستاهای استان استفاده می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر جامعه حرفه ای اقامتگاه های بوم گردی ایران با اشاره به مشکلات ناشی از قطعی برق و شیوع ویروس کرونا، گفت: صدور مجوز تأسیس اقامتگاه های بوم گردی مستلزم ملاحظات دقیق زیست محیطی، فرهنگی و توسعه پایدار است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۰:۴۱    
مدیر آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت : جوان گرایی مدیریت مدارس، یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در هشت سال گذشته بود که موجب ارتقا کیفیت آموزشی شده است. ...
راک نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۲:۲۹    
به گزارش راک نیوز ؛ از حیث دیدگاه علمی و تکنولوژیکی, مدرنیته فرایندی است که جوامع با بهره گیری از جدیدترین دستاوردهای علمی و فناوری به عرصه های جدیدی از رفاه و پایداری اقتصادی, اجتماعی و زیست محیطی دست می یابند. ...
موکان بوکان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۰۰    
به گزارش مکریان بوکان آنلاین؛ هدیه ای ماندگار به مردم لایق و قدرشناس برای توسعه پایدار منظر فرهنگی هورامان / اورامانات در چهل و چهارمین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو که در شهر فوجوی چین به صورت آنلاین برگزار شد، به عنوان بیست و ششمین اثر میراث فرهنگی ملموس ایران در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی با تبریک ثبت منظر فرهنگی اورامانات/هورامان در فهرست میراث جهانی یونسکو، گفت: این رویداد تاییدی بر ارزش های برجسته این سرزمین در مقیاس جهانی و گواه توافقی بین المللی برای حفاظت و توسعه پایدار این منطقه در آینده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
این نوع فناوری ها می توانند به کشورها برای رسیدن به توسعه پایدار کمک کنند. در بسیاری از کشورها اولین گزینه برای تولید برق انرژی خورشیدی است. مطمئنم که برای ایران هم این موضوع ممکن است و از انرژی خورشیدی می توان برای تولید برق و حتی آب استفاده کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
سلامت نیوز :یک پژوهشگر آب و توسعه پایدار ضمن بیان اینکه از سال 1332 روند تعرض و مهندسی تهاجمی نسبت به حوضه آبریز کارون آغاز شده است، پیشنهاد داد: وزارتخانه مستقلی برای مدیریت منابع آب تشکیل شود که تنها مدیریت پایشی را برعهده داشته باشد و تصمیم گیری های کلان درباره منابع و حوضه های آبی را با مشارکت ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: به منظور ارتقای نرخ جمعیت باسواد در مناطق روستایی بالغ بر 60 درصد فعالیت های سوادآموزی به مناطق روستایی اختصاص یافت. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۰:۴۵    
مدیر آموزش و پرورش شهرستان پارسیان گفت: پایدارسازی منابع انسانی به بهره وری آموزش و پرورش و تعالی و توسعه پایدار در آینده می انجامد. به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان هرمزگان و به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان پارسیان ...