چهارشنبه ۰۲ فروردینساعت ۱۱:۱۵Mar 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «توسعه پایدار»

ایمنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
آب، یکی از عناصر ضروری و اولیه حیات روی زمین، هسته اصلی توسعه پایدار و لازمه توسعه های اجتماعی_ اقتصادی، تولید انرژی، غذا و سالم ماندن اکوسیستم است، اما کمبود آب نگرانی فزاینده ای در سراسر جهان به حساب می آید که همه را به تلاش برای رفع این بحران واداشته است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۶:۰۱    
مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب خود را مکلف می داند تا در توسعه پایدار صنایع انرژی بر کشور ، نقش موثری را ایفا کند و همزمان با ارتقاء توان عملیاتی و سطح فن آوری صنعت آلومینیوم ایران ، الزامات زیست محیطی ، اقتصادی و اجتماعی را مورد نظر قرار دهد.
مازند اصناف   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۴:۲۸   + ۷ سایت دیگر  
استاندار مازندران گفت: سرمایه گذاری های خوبی با تشکیل ستاد رشد اقتصادی در استان انجام شد و ریل گذاری مطلوبی در توسعه در استان اتفاق افتاد.
شارا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
براساس گزارش شادی جهانی که شبکه راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل متحد با استفاده از داده های نظرسنجی جهانی گالوپ، هر بهار آن را تهیه می کند، چنین پنداشته می شود که میزان پایین جرم و جنایت، وفور زیبایی های طبیعی، تاکید بر جامعه و همکاری، مراقبت های بهداشتی همگانی، و شمار اندک فقرا ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۲:۱۷    
استاندار مازندران گفت: سرمایه گذاری های خوبی با تشکیل ستاد رشد اقتصادی در استان انجام شد و ریل گذاری مطلوبی در توسعه در استان اتفاق افتاد.
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
جماران به نقل از یادداشت اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در دولت های یازدهم و دوازدهم نوشت: واگذاری فروش نفت به خارج از مجموعه وزارت نفت به سبب هر محدودیت و هر نیاز آنی می تواند خسارت های ملی جبران ناپذیری در پی داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
جفری ساچز، رئیس شبکه راه حل های توسعه پایدار سازمان ملل گفت آمریکا، از ویتنام گرفته تا اوکراین، همواره از کودتا ها به منظور سرنگونی دولت ها حمایت کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شهرداری مرزن آباد در توسعه پایدار و بالندگی دیار علویان به عنوان یکی از ورودی های استان مازندران در سال 1401 با همت و کار مضاعف جهادی دستاوردهای ارزنده ای را در همه عرصه های مدیریت شهری خلق نمود و این دستاوردها موجب توسعه زیرساخت های عبور و مرور شهری، بهبود خدمات متنوع شهری ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره محیط زیست و توسعه پایدار گفت: با هدف بهبود وضعیت محیط زیست شهری و رعایت الزامات سیستم مدیریت محیط زیست، اندازه گیری آلاینده های محیط زیستی در دستورکار قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : جهان پساکرونا، گردشگری و سیاستگذاری ها برای این صنعت را وارد فاز جدیدی کرده و جهت دستیابی به توسعه پایدار در این بخش، دو موضوع کربن صفر یا همان سفرهای سبز و همچنین توسعه نقش شغلی و مدیریتی زنان در مرکز و محور سیاست های کشورها، سازمان های بین المللی و بخش خصوصی در جهان قرار گرفته است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه تهران گفت: حمایت سازمان منطقه آزاد ارس برای تسریع در عملیاتی شدن طرح توسعه پردیس بین المللی ارس دانشگاه تهران، بر توسعه پایدار و پایداری توسعه این منطقه تاثیر مستقیم دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی شکل گیری، پایداری و توسعه گردشگری در هر جامعه نیازمند امر آموزش است که از ارکان اصلی توسعه پایدار گردشگری به شمار می رود، موفقیت آینده صنعت گردشگری در گرو آموزش و آگاه سازی افراد است که باید در اولویت قرار گیرد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: امسال و در راستای اجرای برنامه تحولی در شهرک صنعتی بزرگ شیراز، گام های موثری برای ارتقا و بهبود سطح کمی و کیفی زیرساخت ها در این شهرک صنعتی برداشته شده که در 10 سال گذشته بی سابقه بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دبیرکل اتحادیه عرب در سفر به بیروت برای حضور در همایش عربی توسعه پایدار سال 2023 با جمعی از مقامات لبنانی دیدار کرده و به بررسی شرایط عمومی و تقاضای سیاسی لبنان پرداخت.
آنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۳۴    
ایجاد شرکت های کشت و صنعت اهدافی نظیر تکمیل زنجیره تولید، تولید محصولات به صورت انبوه، تشویق بخش خصوصی در امر سرمایه گذاری را دنبال می کند و در این میان شرکت کشت و صنعت شریف آباد نمونه موفقی از تحقق این اهداف است.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۲۰    
با کاشت درختان میوه می توان در راستای اقتصاد عمومی و توسعه پایدار و پیشرفت شهری گام بلندی برداشت.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۸    
معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان، فراهم کردن امنیت را ضرورتی مهم و اساسی برای توسعه پایدار گردشگری در استان عنوان کرد و گفت: تأمین امنیت و آرامش خاطر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از مهم ترین مؤلفه ها در جذب توریست است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
بدون اغراق بیش از نیمی از لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوءرفتار به دستان نه چندان پنهان غرب برای اعمال سیاست های سند توسعه پایدار در ایران سپرده شده و اگر در این لایحه قانونی، اصطلاحاتی صورت نگیرد، زمینه برای اجرای اسناد متعدد بین المللی که مخالف سبک زندگی ایرانی-اسلامی هستند، آماده می شود.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصادتهران: سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه 2 گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته منابع طبیعی مراسم کاشت120 اصله نهال توسط اعضای خانواده بزرگ شریف برگزار شد. ...
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۳۳    
رئیس سابق کمیسیون محیط زیست کمیته ملی المپیک لوح تقدیر و نماد سبز دومین کنفرانس بین المللی برند سبز را دریافت کرد . به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۸:۱۵    
میناب- رئیس مجتمع آموزش عالی میناب با بیان این دانشگاه تنها محل آموزش نیست، گفت:رسالت اصلی مجتمع آموزش عالی میناب نقش آفرینی در توسعه پایدار هرمزگان و به ویژه منطقه مکران است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - میکائیل زین الدین : شامگاه روز دوشنبه 15 اسفندماه نشستی با محوریت حکمرانی خوب و نظام سلامت از سوی واحد مطالعات گروه رسانه ای دنیای اقتصاد برگزار شد که در آن سه تن از صاحب نظران حوزه سیاستگذاری و سلامت به تشریح ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها در توسعه پایدار نقش اساسی دارند. کسب علم و دانش واقعی و تاثیرات فردی و اجتماعی آن برای توانایی فرد و جامعه، فراهم کردن زمینه توسعه کشور (نه فقط رشد در یک زمینه) از اهداف مهمی است که انتظار می رود دانشگاه به آن دست یابد. اما وقتی که افراد [...]
تهران پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
برنامه مشترک هفته منابع طبیعی به همت اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران و میزبانی منطقه 21 شهرداری تهران در بوستان طبیعت برگزار شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۰۵    
نایب رئیس شورای اسلامی استان چهارمحال وبختیاری با بیان اینکه تصویب قانون درآمد پایدار شهرداری ها از مطالبات شورای اسلامی شهر دستنا است، گفت: امیدواریم با پیگیری های مکرر شاهد پیشرفت و توسعه پایدار در مناطق مختلف این شهر باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه دشمن سعی دارد در فتنه اخیر و توطئه های آینده ملت ایران را از مسیر توسعه پایدار منحرف کند، گفت: انقلاب اسلامی مفهوم و هندسه قدرت را در جهان تغییر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با اعلام اینکه در روزهای اخیر با آمریکایی ها درباره تبادل زندانیان به توافقی دست یافته ایم، گفت: اگر همه چیز از طرف آمریکایی خوب پیش برود، در کوتاه مدت شاهد تبادل زندانیان نیز خواهیم بود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای بین المجالس مجلس شورای اسلامی در نشست کمیته توسعه پایدار اتحادیه بین المجالس جهانی بحرین، گفت: منابع مالی عمومی بین المللی باید برای افزایش ظرفیت های محلی و حذف موانع زیست محیطی اختصاص یابد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۶:۱۳   + ۱۰ سایت دیگر  
مرسدس بنز از اولین خودروی آینده چهارصندلی مفهومی سازگار با محیط زیست خود که با الهام از فیلم آواتار در بخش توسعه پایدار با عنوان بلندپروازی 2039 رونمایی کرد.
شرکت ملی گاز ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نظر به اهمیت گاز طبیعی در سبد انرژی کشور و نقش تعیین کننده و راهبردی این محصول در تحولات بین المللی و تجارت انرژی، توجه به دارایی های فیزیکی شرکت ملی گاز ایران به عنوان یک شرکت دارایی محور، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
دیده بان علم ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۱۱    
همزمان با هفته درختکاری و منابع طبیعی به همت اداره محیط زیست و توسعه پایدار و با همکاری شهرداری منطقه 22 تهران در بوستان تندرستی به نام هر یک از برگزیدگان جایزه ترویج علم ایران از دوره اول تا دوره بیست و سوم درختی کاشته شد. ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۳:۲۷    
لادن ایرانمنش: بی شک صادرات نقش مهمی در ثبات اقتصادی کشور دارد و در حوزه های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی موجب تحول چشمگیر می شود. در این میان استان اصفهان به عنوان استانی استراتژیک و صنعتی تاثیری پررنگ در مقوله ارزآوری داشته و می تواند در صادرات که همسو با اشتغال و توسعه پایدار است گامی موثر ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس با بیان اینکه نگاه ملی مجلس برای توسعه پایدار تمام مناطق از اهمیت بالایی برخوردار است، از رئیس مجلس خواست برای تحقق این مهم ورود کند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
با این که پیوسته از مولدبودن روستاها و توجه ویژه به این مناطق صحبت می شود اما در حال حاضر روستاییان و عشایر با مشکلات عدیده ای مواجهند که باید با یک برنامه ریزی مشخص و مدون در جهت حل و رفع آنها قدم برداشت ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست؛ بانک تجارت نیز در این عرصه با نگاهی بلند مدت و هدفمند، ضمن حرکت در مسیر منافع ذینفعان خود، همواره تلاش کرده همچون مشاوری امین، مطمئن و پشتیبانی قدرتمند برای مشتریان و هلدینگ های بزرگ کشور باشد و این امر طی چند دهه گذشته ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۰۹:۰۱    
امیدآفرینی اجتماعی ازجمله کلیدواژه های مهمی است که به مثابه محرک پیشرفت و توسعه پایدار جوامع عمل می کند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۱۱    
مازندران تامین کننده بخش عمده برنج کشور است، اگر با برنامه ریزی دقیقی سازماندهی شود می تواند اهرم محرکی برای اقتصاد مازندران محسوب شود چراکه رشد و توسعه پایدار کشاورزی، یکی از شاخص های مهم خودکفایی و محور و اساس توسعه اقتصادی کشور است.
تیتر20   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
شرکت فولاد هرمزگان در راستای افزایش بهره وری و سهم خود در صنعت فولاد کشور، به تدوین استراتژی 3 ساله پرداخته است که می تواند توسعه پایدار و افزایش بهره وری را به همراه داشته و سهم این مجموعه از زیرمجموعه های هلدینگ فولاد مبارکه در صادرات را افزایش دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس اداره توانمند سازی و مشارکت های محیط زیستی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران از جمع آوری بیش از 1364 جلد کتاب کمک آموزشی کنکور همزمان با اجرای پویش جمع آوری کتاب های کنکوری خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: تغییرات اقلیمی علاوه بر ایجاد ناامنی غذایی، حتی دستیابی به اهداف توسعه پایدار را دچار نقصان نموده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۵    
مفهوم توسعه پایدار را می توان از راه های مختلفی تفسیر کرد؛ قابلیت دسترسی به جاده های اصلی و فرعی،خطوط ریلی، آزادراه ها و بزرگراه ها از شاخص های توسعه پایدار است.
می متالز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
می متالز - دوره نهم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان با شکل گیری اتاق نسل سوم، اتفاق فرخنده ای را در محیط کسب وکار استان رقم زد. در این دوره سعی شد خدمات پارلمان بخش خصوصی اصفهان با حرکت از اتاق نسل اول به سمت اتاق نسل سوم توسعه یابد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۲۰:۲۰    
اهمیت توسعه فضای سبز در توسعه پایدار شهری نقش بسیار مهمی دارد و در این سالها سرانه فضای سبز شهر قیامدشت به بیست متر رسیده است که در جای خود در سلامتی شهروندان بسیار حیاتی است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۶:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان شهردار ملایر یکی از شاخصه های اصلی توسعه پایدار را نگهداشت توسعه محیط زیست دانست و حفظ و نگهداری محیط زیست را یک وظیفه ملی و دینی عنوان کرد و گفت: طرح "مدرسه سبز" حرکتی به سوی نهادینه کردن فرهنگ مهربانی با طبیعت و نگهداری فضای سبز برای نسل آینده است.
فلزات آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تولیدکنندگان فولاد کشور طی سالیان اخیر با چالش های فراوانی اعم از کمبود مواد اولیه و قطعی حامل های انرژی مواجه بوده اند. این در حالی است که در افق 1404، تولید 55 میلیون تن فولاد هدف گذاری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۰:۰۴   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده ایران در نیویورک گفت: هدف ما دستیابی به صلح همه جانبه و پایدار در افغانستان و نیز توسعه پایدار در کشور است
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۸:۴۹    
مدیر منطقه 15 شهرداری اصفهان از ساماندهی ضلع شرقی خیابان مقداد دوم خبر داد و گفت: بهسازی و ساماندهی معابر شهری، توسعه پایدار و متوازن شهرها را به دنبال دارد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۲۳:۴۱    
نصر: رئیس هیئت مدیره شرکت بتن کاوه گفت: نوسانات قیمت مواد اولیه و مشکلات بانکی و سرمایه ای باعث شده است تا آینده سرمایه گذاری مشخص نباشد لذا برای اینکه به توسعه پایدار برسیم باید به تمامی جوانب توجه کنیم و تمامی حوزه هارا در نظر بگیریم.