چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۰:۴۶Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قدرت هسته ای»

مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۵:۳۴    
به گزارش مشرق، عبدالرحیم انصاری در رشته توئیتی نوشت: دستیابی عربستان به فناوری هسته ای، و به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی بعنوان دو شرط اساسی سعودی ها جهت برقراری ارتباط با اسرائیل در رسانه ها مطرح میشود؛ دو شرطی که جزو خطوط قرمز اسرائیل است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۰:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر امورخارجه روسیه با اشاره به اینکه رهبر انقلاب اسلامی ایران فتوایی درحرام بودن بمب اتم صادر کرده ، گفت که ایران به دنبال سلاح هسته ای نیست.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
غنی سازی اورانیوم یکی از مواردی است که سعودی ها به عنوان راهی برای عادی سازی روابط با اسرائیل مطرح می کنند. در حالی که واشنگتن نمی خواهد یک قدرت هسته ای بالقوه دیگر در خاورمیانه وجود داشته باشد، ممکن است یکی از تنها راه های قابل تصور برای اطمینان از عادی سازی روابط همین باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه رشت با اشاره به حضور رئیس جمهور ایران در هفتاد هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با قدرت حضور پیدا کرد و با عزت به کشور بازگشت، گفت: امروز بر خلاف دولت گذشته که گام های ایران را متکی به برجام کرده بودند پول های بلوکه شده ما آزاد و قدرت هسته ای ایران در مسیر پیشرفت حرکت می کند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهور در نشست با مدیران ارشد رسانه های آمریکایی گفت: چرا از کشور هایی که صاحب قدرت هسته ای هستند سوالی نمی شود که به چه علت قدرت هسته ای دارید؟ در بیست سال حضور آمریکا در افغانستان بیش از 180 هزار نفر کشته شدند و بیش از 35 هزار کودک معلول شدند ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۲    
عربستان طی سال های اخیر تمایل بالایی برای تبدیل شدن به قدرت هسته ای نشان داده اما واشنگتن در این زمینه سنگ اندازی کرده است. ورود چین به این خط، فرصت های دوگانه ای را برای ریاض فراهم می کند تا آمریکا را زیر فشار قرار می دهد.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۱:۴۷   + ۵۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به تداوم همکاری این سازمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت که با اقدام نظامی و یا تحریم نمی توان برنامه هسته ای ایران را حذف کرد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۰:۱۲    
33110065 ساعت 3 تا 6 بعدازظهر سامانه پیام کوتاه 30002323 *دلیل اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیرا فرموده اند به قله ها نزدیک شده ایم این است که دشمنان به عنوان مثال می خواستند از هسته ای شدن کشور ممانعت کنند ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کنست (پارلمان رژیم آپارتاید اسرائیل) از حزب راست افراطی لیکود با ابراز نگرانی، هشدار داد که مصر، عربستان و امارات به زودی به قدرت های هسته ای در منطقه تبدیل خواهند شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
رسانه های صهیونیستی در گزارشات خود به افزایش قدرت هسته ای ایران و قدرت نظامی حزب الله و نگرانی رژیم صهیونیستی از این مسئله پرداختند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نامزد ریاست جمهوری آمریکا نسبت به قدرت هسته ای روسیه و و برتری آن در برابر ایالات متحده هشدار داد.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهوری فعلی در جریان خطرناک ترین زمان در تاریخ ایالات متحده، نمی فهمد چه کاری انجام می دهد. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سئول کره شمالی را تهدید کرد که استفاده از تسلیحات هسته ای این کشور به معنای پایان رژیم کیم جونگ اون خواهد بود.این تهدید کره جنوبی پس از تهدید پیونگ یانگ صورت می گیرد که گفته بود در واکنش به استقرار نظامی فزاینده نیروهای آمریکایی در شبه جزیره، از قدرت هسته ای خود استفاده خواهد کرد ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۴:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
گروه بین الملل: یوشکا فیشر وزیر خارجه سابق آلمان در مقاله ای نوشت: جنگ بی معنای روسیه در اوکراین نزدیک به یک سال و نیم است که ادامه دارد و ماهیت جنایتکارانه اصلی آن تغییر نکرده است. یک قدرت هسته ای بزرگ (روسیه) قصد دارد حق وجود پیش تر برسمیت شناخته شده را از همسایه اش به عنوان "ملت برادر" سلب کند ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۷:۵۱    
خبرگزاری میزان _ حسین نوش آبادی در گفت وگو با میزان، با اشاره به اهمیت تببین پیشرفت های هسته ای برای مردم گفت: در حوزه هسته ای جزو 10 کشور برخوردار از توانایی هسته ای در دنیا و عضو باشگاه کشور های هسته ای دنیا شناخته شده ایم و این موفقیت بزرگی به شمار می رود. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۲۰:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره خطر ناشی از بی ثباتی سیاسی در این کشور به عنوان یک قدرت هسته ای هشدار داد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اگرچه شورش گروه واگنر را نشانه ضعف نظامی روسیه تلقی کرد، اما هشدار داد که به هر حال، بی ثباتی سیاسی در یکی از قدرت های هسته ای دنیا، امر خطرناکی است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
یورونیوز نوشت: جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست امروز وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل با تصریح بر اینکه بی ثباتی در درون یک قدرت هسته ای خوشایند نیست اولویت اروپا را کمک به اوکراین در جنگی دانست که پوتین آغاز کرده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۰۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه با جدی ترین تهدید قدرت در تمام 23 سالی که اداره امور روسیه را به عنوان یک قدرت هسته ای در اختیار داشته روبه رو شده است. تحلیل آماری فوری با نرم افزار SPSS به همراه آموزش کامل حتی یک روزه !! ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۱:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
دولت سیزدهم اکنون در شرایطی مذاکرات رفع تحریم را پیگیری می کند که فروش نفت ایران به اعدادی نزدیک به شرایط پیش از تحریم رسیده و قدرت هسته ای کشورمان در بی سابقه ترین وضعیت ممکن قرار دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۲۰:۰۹    
شفقنا- آموس یادلین رئیس سابق سرویس اطلاعات نظامی اسرائیل(آمان) در سخنانی نسبت به وقوع توازن هولناک بین دو قدرت هسته ای در خاورمیانه در صورت دستیابی ایران به بمب هسته ای هشدار داد. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت: طبعا افزایش قدرت هسته ای ایران بر تمایل کشورهای غربی در مذاکره با ایران اثر گذار بوده و ما باید هم زمان دیگر مولفه های قدرت و از جمله توان اقتصادی خود را هم افزایش دهیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۱:۲۲    
اقتصادنیوز: رسانه های چین در واکنش هشدارآمیز به اظهارات وزیرامور خارجه تایوان نوشتند: واشنگتن نه مبنای قانونی برای قرار دادن تایوان در چتر هسته ای خود دارد و نه می تواند مخالفت ها و واکنش های شدید چین به عنوان یک قدرت هسته ای را نادیده بگیرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نگرانی صهیونیست ها از موشک بالستیک خیبر و بازگشت موفقیت آمیز ناو گروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از گردش دور دنیا و بازتاب آن در رسانه های اسرائیلی در غیاهب الکیان شبکه العالم بررسی می شود. ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۱:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه قدرت هسته ای ایران قابل نفی نیست، تصریح کرد: امروز کل چرخه فرآیند سوخت هسته ای کشور کاملا بومی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۰:۱۵   + ۴۴ سایت دیگر  
رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه قدرت هسته ای ایران قابل نفی شدن نیست گفت: روایتگری از فعالیت هسته ای ایران یک تصویر وارونه از حقایق را نشان می دهد و در این زمینه نقش سفرا بسیار مهم است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
بادهای تغییر در خاورمیانه در حالی می وزد که می تواند، هم جنگ و هم صلح را به ارمغان بیاورد. اخیرا، آنقدر تغییرات کمی در آنجا انباشته شده است که به زودی باید به تغییرات کیفی تبدیل شوند. این منطقه انفجاری درست جلوی چشمان ما در حال دگرگونی است و دیگر هرگز مثل سابق نخواهد بود. ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۱:۲۰   + ۴۳ سایت دیگر  
سران هفت کشور صنعتی جهان موسوم به گروه هفت (G7) پس از یک نشست سه روزه در ژاپن علیه ایران و کره شمالی بیانیه صادر کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۰:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که شهرهای ایالات متحده در برابر حمله هسته ای روسیه و چین آسیب پذیر هستند و ایران، چین، روسیه و کره شمالی ترسی از قدرت هسته ای آمریکا ندارند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نتانیاهو این ادعا را مطرح کرد که اگر می خواهید مانع از تبدیل شدن ایران به یک قدرت هسته ای شوید، تنها راه تهدید نظامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۰:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بخش منع اشاعه و کنترل تسلیحات وزارت خارجه روسیه هشدار داد خطرات درگیری مستقیم بین این کشور و آمریکا به عنوان دو قدرت هسته ای مرتب در حال افزایش است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
مهر : یک دیپلمات ارشد روسی روز سه شنبه گفت که خطرات درگیری نظامی مستقیم بین دو قدرت هسته ای روسیه و ایالات متحده، به طور پیوسته در حال افزایش است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۰۸:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
یک مقام وزارت خارجه روسیه گفت، خطرات درگیری مستقیم نظامی میان روسیه و آمریکا به عنوان دو قدرت هسته ای به طور مداوم در حال افزایش است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۰۹:۰۶    
معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی گفت: امروز جمهوری ایران در هسته ای، وضعیت پیشرفته ای دارد و می تواند با تبدیل شدن به یک قدرت تمام عیار هسته ای، تا حد زیادی موقعیت و جایگاه خود به عنوان یک قدرت برجسته خاورمیانه ای را ارتقا بخشد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۵:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی روسیه تمرینات خود را با موشک بالستیک قاره پیما یارس آغاز کرده است و مسکو برای نشان دادن قدرت هسته ای خود، چند هزار سرباز را به کار گرفته است. سامانه های سیار یارس در سه منطقه روسیه مانور هایی را انجام خواهند داد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۲۱:۵۰   + ۱۵ سایت دیگر  
محمود سریع القلم می گوید: اقتصاد ایران همیشه دچار مشکلات ساختاری بوده اما دولتها با پول و منابع مالی حاصل از فروش نفت، مشکلات را پوشانده اند. وقتی آن پول نیست، بحران ها تشدید می شود و به مسائل اجتماعی و سیاسی تبدیل می شود. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
ین متن تلاش می کند در یک چارچوب آکادمیک، ذهن و عمل تصمیم سازان اروپا و آمریکا نسبت به ایران را واکاوی کرده (Deconstruction) و نقشۀ شناختی آنها را حتی المقدور ترسیم نماید (Cognitive Mapping). ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
روسیه به آمریکا هشدار داد تهدید به سرنگون کردن هواپیما های روسی به معنای اعلان جنگ آشکار علیه بزرگترین قدرت هسته ای دنیا خواهد بود.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که حمله عمدی آمریکا به هواپیمای روسی در حریم هوایی بی طرف، اعلان جنگ آشکار علیه یک قدرت هسته ای خواهد بود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۹:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مهر : آناتولی آنتونوف سفیر روسیه در واشنگتن به آمریکایی ها درباره هرگونه ماجرایی جویی علیه روسیه هشدار داد.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۴:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، با تاکید بر اینکه تنها راه برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته ای تهدید نظامی است و گفت: موشک های ایران به اروپا هم می رسند.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۱۵:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
در ادامه این گزارش آمده است: کیم تقریباً به طور قطع سلاح های هسته ای و موشک های هسته ای را ضامن نهایی حکومت خود می داند و قصد ندارد این برنامه ها را کنار بگذارد، زیرا معتقد است که با گذشت زمان به عنوان یک قدرت هسته ای مقبولیت بین المللی به دست خواهد آورد .
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۰۸:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
فرارو- علی رغم آن که ایالات متحده و متحدانش هفته جاری را به دلیل ناکامی روسیه در تلاش برای تسلط بر اوکراین پس از یک سال جنگ جشن گرفتند برخی تحولات می تواند پیامد هایی بسیار فراتر از پابرجا ماندن دولت اوکراین در کی یف به همراه داشته باشد. ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۴:۴۵   + ۷۸ سایت دیگر  
آژانس بین المللی انرژی اتمی در ابتدا و زمانی که برای بازدید آمد موارد زیادی بازدید انجام داد. آن ها اعلام کردند تغییراتی در زیرساخت ها انجام شده است. اما باید بگویم که زیرساخت ها تغییر نکرده است. هیچ تغییری ایجاد نشده است. ما به آن ها گفتیم که بازرس شما اشتباه اعلام کرده است
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۱۴ سایت دیگر  
کره شمالی امروز (پنجشنبه) با برگزاری مانور نظامی گسترده ای به مناسبت هفتاد و پنجمین سالروز تشکیل نیرو های مسلح موشک های بالستیک قاره پیمای خود را به نمایش گذاشت؛ موشک هایی که طبق ادعای پیونگ یانگ قابلیت حمل کلاهک اتمی را دارند. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک روزنامه روسی به نقل از منابع ناشناس نوشت، پنج قدرت هسته ای جهان اوایل ماه جاری میلادی اجلاس دو روزه ای را در شهر دوبی به منظور بحث درباره مسائل مربوط به عدم اشاعه تسلیحات هسته ای برگزار کردند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، روزنامه روسی کامرسانت به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پنج قدرت هسته ای جهانی در اوایل ماه جاری میلادی نشستی دو روزه در دوبی امارات متحده عربی برگزار کردند تا در مورد موضوع منع اشاعه هسته ای گفتگو کنند. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۲۲:۰۱   + ۴۱ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه اختصاصی با روزنامه ال پائیس اسپانیا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا توافق هسته ای با ایران آینده ای دارد؟ گفت: توافقی که قرار بود در ازای اجازه به مشارکت در تجارت بین المللی و به ویژه صادرات نفت، ایران به یک قدرت هسته ای تبدیل نشود ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۱:۵۲   + ۲۴ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه اسپانیایی ال پائیس درخصوص برجام صحبت می کند و می گوید: این توافق هنوز نمرده است. ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۴۳   + ۳۳ سایت دیگر  
جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفتگو با یک رسانه اسپانیایی زبان خاطر نشان کرد که برجام هنوز نمرده است. بورل در مصاحبه اختصاصی خود با columnadigital در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اظهار داشت ...