جمعه ۰۲ مهرساعت ۰۲:۴۵Sep 2021 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «میراث فرهنگی»

خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایلام- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در روستای تاریخی سرابکلان واقع در استان ایلام حضور یافت.
شهر بیست   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر منطقه یک شهرداری قم گفت: مصوبه میراث فرهنگی و طرح تفصیلی، دست ما را در حوزه توسعه شهری در منطقه بسته است و عموماً شهروندان از این مسئله گلایه مند هستند و در مناطقی از بافت تاریخی شاهدیم که به دلیل همین محدودیت ها، تخلفات شکل می گیرد.
مدیرکل میراث فرهنگی قزوین گفت: بازرسان یونسکو برای بررسی ثبت جهانی بازار صنایع دستی مجموعه تاریخی سعدالسلطنه مهرماه به قزوین سفر خواهند کرد.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ایلام-وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از بازارچه صنایع دستی شهر ایلام بازدید کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۸   + ۱۳ سایت دیگر  
ایلام- وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه تغییر ذائقه گردشگری مردم از اولویت های وزارت میراث فرهنگی است، گفت: باید زیرساخت های گردشگری در استان ایلام تقویت شود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: مرحله چهارم مرمت بافت تاریخی روستای هدف گردشگری یاسه چای شهرستان سامان به عنوان تنها روستای دالانی ایران به پایان رسید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
کشف چند کتیبه در تخت جمشید،سرگردانی مسافران اربعین برای تهیه بلیت، تفاهم نامه گردشگری با تاجیکستان و تسهیلات مسکن به هنرمندان صنایع دستی از جمله خبرهای میراث فرهنگی وگردشگری در این هفته بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
در بدو ورود به ایلام وزیر میراث فرهنگی با امام جمعه ایلام نشستی را برگزار کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
ایلام-وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان ایلام، گفت: تقویت صنعت گردشگری استان ایلام در اولویت وزارت میراث فرهنگی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
در بدو ورود به ایلام وزیر میراث فرهنگی با امام جمعه ایلام نشستی را برگزار کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: گزارش نهایی گمانه زنی در تپه کوزه چی از کشف کوره های فلزکاری دوره باستان در این استان حکایت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر کل میراث فرهنگی از اجرای دو فاز عملیاتی توسط بنیاد مستضعفان در موزه تخصصی آینه و روشنایی یزد خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۶    
رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: یک فرصت برای رونق بخشیدن به اقتصاد بخش کدکن تربت حیدریه، توسعه صنعت گردشگری است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سید عزت اله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دقایقی پیش از طریق فرودگاه شهدای ایلام وارد استان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: جلب مشارکت و همکاری فرا بخشی از سوی ادارات کل 31 استان کشور به منظور حضوری شایسته در نمایشگاه اکسپو 2022 دبی در ارزیابی کیفیت موثر خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
شیراز - مدیر کل میراث فرهنگی استان فارس گفت: شهرستان اقلید با توجه به ظرفیت های گردشگری و تاریخی باید به عنوان کلید گردشگری استان فارس مطرح شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی خوزستان از انهدام یک باند هفت نفره حفاری غیر مجاز و کشف و ضبط یک دستگاه ردیاب و ادوات حفاری به همراه یک دستگاه خودرو در شهرستان اندیکا خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۹:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: شانزده عمارت تاریخی در بافت بوشهر احیا و مرمت شده است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مرتضی ادیب زاده معاون میراث فرهنگی استان تهران درخصوص نوع همکاری میراث فرهنگی و مدیریت شهری تهران برای برون رفت از مشکل کنونی خانه های تاریخی پایتخت به میزان گفت: خوشبختانه مدیریت شهری تهران از سال های گذشته تا به اکنون نگاهی فرهنگی به فضا ها و بنا های تاریخی داشته است ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۱:۰۳    
امروز سهامداران شرکت های شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سرمایه آفرین و بیمه اتکایی امین در بورس و معامله گران شرکت های بیمه اتکایی ایرانیان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و ریل پرداز نو آفرین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
احمد حمزه زاده روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هم زمان با روز و هفته جهانی گردشگری برنامه های متنوعی با هدف ارتقا و توسعه گردشگری دیجیتال در آذربایجان شرقی برگزار خواهد شد، افزود: عمده هدف اصلی میراث فرهنگی استان در اجرای این برنامه ها سوق دادن به گردشگری دیجیتال است ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، توحید دلاورقوام معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی اردبیل ظهر امروز در جمع خبرنگاران از ساماندهی بازارچه صنایع دستی مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی خبرداد و گفت: قیمت گذاری ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۲۰:۴۷    
انجمن اندیشه عربی در انگلستان اعلام کرد که جشنواره میراث فرهنگی فلسطین را در پایتخت انگلستان برگزار خواهد کرد، این جشنواره بزرگ ترین رویداد از این نوع است که از سوی یک انجمن عربی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان گیلان از شناسایی 42 اثر فرهنگی تاریخی در روستا دارستان شهرستان رودبار خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۱    
نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس با تأکید بر ضرورت توجه به حوزه گردشگری، گفت: از وزیر میراث فرهنگی و مدیران آن وزارتخانه توقع حمایت همه جانبه از فعالان و دست اندرکاران در این عرصه را داریم چرا که این امر می تواند برای کشور ثروت آفرینی و اشتغال زایی بسیار بالایی داشته باشد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام محمود محمدی، رئیس دادگستری زرند کرمان ضمن تقدیر از تلاش های بخش گردشگری شهرستان، اظهار کرد: پیشنهاد تبدیل خانه انصاف به موزه قضائی یک ایده ی جذاب و در عین حال تاثیر گزار در جهت ترویج فرهنگ صلح و سازش قبل از ورود پرونده ها به سیستم قضایی است که دقیقا مبتنی بر اهداف ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۲    
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت 4هزار و 835واحدی در ارتفاع یک میلیون و 386هزار و 400واحد قرار به کار خود پایان داد و بیش از 8میلیارد و 65میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7هزار و 185میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 595هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس قرار گرفت. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سرمایه آفرین و بیمه اتکایی امین در بورس و معامله گران شرکت های بیمه اتکایی ایرانیان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و ریل پرداز نو آفرین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۳۶    
مدیر مرکز مطالعات اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی گفت: پس از تملک و بازسازی خانه های تاریخی، این مکان ها با تعریف کاربری جدید فرهنگی و گردشگری در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان شرقی با انتقاد از روند سامان دهی مجموعه تاریخی مقبرة الشعرای تبریز، گفت: متاسفانه زمانی که تصمیم به بازسازی و مرمت این مجموعه تاریخی گرفته شد به جای اینکه میراث فرهنگی متولی امور شود دستگاه های متعددی بدون تعهد خاصی پای کار آمدند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با افت 4هزار و 835واحدی در ارتفاع یک میلیون و 386هزار و 400واحد قرار به کار خود پایان داد و بیش از 8میلیارد و 65میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7هزار و 185میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 595هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس قرار گرفت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
امروز سهامداران شرکت های شیر پاستوریزه پگاه اصفهان، سرمایه آفرین و بیمه اتکایی امین در بورس و معامله گران شرکت های بیمه اتکایی ایرانیان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و ریل پرداز نو آفرین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۴۱   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی محلات از کشف سنگ نگاره های مربوط به دوره ساسانی در این شهرستان خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: معاون جدید گردشگری وزارت میراث فرهنگی باید ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه گردشگری در مناطق مختلف کشور را شناسایی و در جهت ظهور و بروز آن ها تلاش کند تا در نهایت موجبات جذب گردشگران داخلی و خارجی فراهم شود.
شیرازه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
قانع نسبت به بی توجهی به برخی نکات ایمنی در بازارهای بافت تاریخی و خطرات ناشی از آن هشدار داد و طی نشستی با اعضای شورای بازار، کارشناسان میراث فرهنگی و رییس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، درخواست همکاری در برقراری ایمنی در این اماکن به صورت خاص نمود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان بوشهر گفت: شانزده عمارت تاریخی در بافت بوشهر احیا و مرمت شده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۰   + ۴۳ سایت دیگر  
رئیس صدا و سیما در حکمی محمدمهدی رحمتی را به سمت سرپرست معاونت امور استان های سازمان صداوسیما منصوب کرد. علی عسکری در این حکم از تلاش ها و خدمات علی دارابی در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی قوچان از ضبط ابزارآلات حفاری غیرمجاز از سودجویان و حفاران غیرمجاز با همکاری نیروهای انتظامی و قضایی شهرستان قوچان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز مطالعات اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی از ارائه 9 برنامه راهبردی در راستای توسعه اقتصاد فرهنگی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه ملی میراث فرهنگی کاخ های هخامنشی دشتستان گفت: طرح ساماندهی کاخ هخامنشی چرخاب برازجان امسال تکمیل خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی استان اردبیل گفت: با توجه به موقعیت ویژه منطقه نمونه گردشگری گیلارلو گرمی پیگیر احیای این منطقه هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، از تحویل 162 سند تک برگی گنبد سلطانیه به میراث فرهنگی زنجان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان مبارکه از کشف یک خمرۀ سفالی متعلق به دوره ساسانیان توسط حفاران غیرمجاز و ضبط آن توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۳    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس انجمن علمی طبیعت گردی ایران گفت: از زمان تغییر ساختار سازمان به وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عملا شاهد هیچ رشدی نبوده ایم و باید گفت که تنها عناوین در این حوزه تغییر کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۸:۳۲    
هتلی که هنوز مقابل ارگ کریمخانی کوتاه نیامده این روز ها باز هم در کانون توجه دوستداران میراث فرهنگی قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی مرند از تشدید نظارت بر ساخت وساز های غیرمجاز در مجاورت اماکن و محوطه های تاریخی این شهرستان خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
فرارو: یک ورزشکار فرانسوی همزمان با روز میراث فرهنگی در فرانسه، با عبور از روی یک طناب باریک، فاصله 600 متر میان برج ایفل و میدان تراکادور در آن سوی رود سن را در ارتفاع 70 متری طی کرد. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۲:۲۷    
نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیران میراث فرهنگی و گردشگری از طرح گردشگری محمدی واقع در تپه نورالشهداء باشت بازدید کرد.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به تازگی اعلام کرده است که با رئیس جمهوری درخصوص لزوم توقف منع صدور روادید برای گردشگران خارجی عازم ایران، صحبت کرده است.