دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۱۷:۱۰Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تثبیت نرخ ارز»

آزادسازی منابع ارزی ایران در هفته گذشته انجام شد و قرار است منابع ارزی دیگری نیز به اقتصاد ایران تزریق شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: اثرات روانی آزادسازی ارز های بلوکه شده روی تولید، مانع ایجاد تنش در بازار و افزایش نرخ ارز می شود.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۲:۱۲   + ۲۲ سایت دیگر  
برخی خودروسازان داخل به تازگی درخواست افزایش قیمت مجدد را به سازمان حمایت داده اند، این در حالی است که از ابتدای امسال با اجرای سامانه یکپارچه، تثبیت نرخ ارز و کاهش تورم، بازار متلاطم خودرو آرام گرفت و قیمت ارز و نرخ تورم که از مؤلفه های تاثیرگذار بر قیمت خودرو لحاظ می شود، کاهشی بوده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
ارز ترجیحی کالاهای اساسی حذف نمی شود وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: سیاست تثبیت نرخ ارز به جهت رویکرد حمایتی مربوط به کالاهای اساسی همچنان مدنظر دولت، شخص رئیس جمهوری و بانک مرکزی بوده و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است. فروش گوشت بالای 400 هزار تومان گران فروشی است ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۹:۲۱    
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: سیاست تثبیت نرخ ارز به جهت رویکرد حمایتی مربوط به کالاهای اساسی همچنان مدنظر دولت، شخص رئیس جمهوری و بانک مرکزی بوده و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است ...
اقتصاد آنلاین / شادا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۵۴   + ۴۷ سایت دیگر  
وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: سیاست تثبیت نرخ ارز به جهت رویکرد حمایتی مربوط به کالاهای اساسی همچنان مدنظر دولت شخص رئیس جمهور و بانک مرکزی بوده و هیچ تغییری در آن ایجاد نشده است.
هانا خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
پس از تثبیت نرخ ارز در ماه های اخیر و همچنین کاهش تقاضای سفته بازی خودرو با اجرای سامانه یکپارچه، هم اینک انتشار دستورالعمل واردات خودروهای کارکرده توسط سازمان ملی استاندارد، گامی دیگر در جهت بازگشت تعادل به بازار خودرو و کاهش حباب قیمت ها در آن به شمار می رود.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مجید کریمی - مدیرکل دفتر مطالعات بازارهای مالی وزارت اقتصاد - گفت: سیاست تثبیت نرخ ارز 28 هزار و 500 تومانی در سال گذشته معادل دو میلیارد دلار به سود دلالان و به زیان تولیدکنندگان و دولت تمام شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۴:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن صنایع پلیمر گفت: تثبیت نرخ ارز هر چند به نام صنایع تکمیلی بود اما به کام پتروشیمی ها شد زیرا آنها قیمت خوراک را با ارز 28500 تومان تسویه می کردند ولی محصولاتشان را با رقابت با نرخ ارز 40 هزار تومان می فروختند.
ایران اکونا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۱:۳۲   + ۲۲ سایت دیگر  
- اخبار اقتصادی - به گزارش ایران اکونا به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر بعد از ابلاغیه بانک مرکزی به وزارت نفت در خصوص تغییر نرخ تسعیر ارز مبنای محاسبه خوراک پتروشیمیها و همچنین قیمت پایه در بورس کالا از 28500 به نرخ مرکز مبادله حواشی در رسانه های مختلف در خصوص پایان ...
ایران جیب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
اعلام سیاست های تثبیت بانک مرکزی در بهار امسال با محوریت تثبیت نرخ ارز حول نرخ 28500، اعتراض برخی کارشناسان به این سیاست ها را در پی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۰:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - راضیه احقاقی : بانک مرکزی از نرخ گذاری دستوری محصولات پالایشی و پتروشیمی عقب نشست و به این ترتیب پس از حدود هشت ماه خط بطلانی بر نرخ ارز 28 هزار و 500تومانی کشیده شد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار ارز در شرایط آرامی قرار دارد،گفت:سیاست های دولت در زمینه تثبیت نرخ ارز باید مداومت داشته باشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۴:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارشناس اقتصادی گفت: سیاست تثبیت نرخ ارز که ثبات را به بازار بازگرداند، مورد تمجید رهبر معظم انقلاب و فعالان اقتصادی است و باید به عنوان عامل کلیدی موثر بر کاهش تورم بر آن پافشاری کند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۲:۳۰   + ۳۷ سایت دیگر  
فعال بازار طلا گفت: سیاست های بانک مرکزی در تثبیت نرخ ارز و شرایط اقتصادی باعث شده تا برای سومین ماه متوالی ثبات قیمت را در بازار طلای داخلی شاهد باشیم.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار جام جم آنلاین یزد، محمدرضا صادقی به تشریح دستاورد های اقتصادی دولت پرداخت و اظهار داشت: اگر دستاوردهای اقتصادی دولت را بشماریم باید ببینیم که دولت در چه شرایطی کشور را تحویل گرفت و در این شرایط که از هرسویی تحت فشار بود به دستاوردهای خوبی رسیدیم. ...
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۴:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اثر تعدیل نرخ ارز فروکش کرده و عدم تکرار آن به تنظیم گری دولت بستگی دارد، گفت: با وجود اینکه در سقف مصرف انرژی قرار داریم دولت برنامه ای برای افزایش قیمت ندارد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۱:۱۳   + ۶۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اثر تعدیل نرخ ارز فروکش کرده و عدم تکرار آن به تنظیم گری دولت بستگی دارد، گفت: با وجود اینکه در سقف مصرف انرژی قرار داریم دولت برنامه ای برای افزایش قیمت ندارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۱۰:۵۳   + ۲۱ سایت دیگر  
در شرایطی که وادرات کالاهای اساسی با نرخ 28500 تومانی صورت می گیرد، اما بررسیها نشان میدهد ابلاغیه رسمی در این خصوص از سوی هیئت دولت به بانک مرکزی صورت نگرفته است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۱:۳۵    
سادات فاطمی، کارشناس اقتصادی در گفت و گو با قدس ابعاد تثبیت نرخ ارز را بررسی کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
سازمان برنامه و بودجه با اشاره به برنامه ریزی برای انجام سیاست گذاری همزمان پولی و ارزی در ابتدای سال، اعلام کرد، ممکن است برخی مسئولان از واژه تثبیت نرخ ارز استفاده کنند، ولی آنچه سازمان برنامه دنبال می کند ثبات بخشی به بازار ارز است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۴:۵۹    
دبیرخانه شورای مرکزی جبهه مردمی اقتصاد مقاومتی با صدور بیانیه ای پیرامون مهارم تورم و رشد تولید از طریق دلارزدایی و تثبیت نرخ ارز در اقتصاد کشور توضیحاتی ارائه کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس و تحلیلگر اقتصادی گفت: سیاست تثبیت به دنبال ثبات بخشی به فضای اقتصاد کلان کشور است. این یعنی سیاستگذار می خواهد در یک کلان تصویر اقتصاد کشور را پیش بینی پذیر کند. در این مسیر مسلما باید به سمت تثبیت نرخ ارز حرکت کنیم، بانک مرکزی هم از همین رو این سیاست را برگزیده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
انضباط پولی دولت، کنترل مقداری ترازنامه بانک ها، تعدیل انتظارات تورمی و اصلاح بانک های ناتراز از عوامل کلیدی کاهش تورم هستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۵:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اواخر سال گذشته و بعد از رشد قابل توجه بهای ارز در حدود 30 هزار تومان به سطح نزدیک به 50 هزار تومان در بازار غیررسمی، برخی ذینفعان افزایش نرخ ارز پیش بینی های عجیبی از ادامه افزایش بهای ارز در سال 1402 داشتند. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۲:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: تصمیم به تثبیت نرخ ارز رسمی روی 28 هزار و 500 تومان، یکی از نخستین سیاست هایی بود که محمدرضا فرزین، پس از تکیه زدن بر کرسی ریاست بانک مرکزی در دی ماه سال گذشته اجرا کرد؛ سیاستی که از همان روز اول مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی قرار گرفته است و این کارشناسان ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کنترل سمت عرضه ارز در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات و افتتاح حساب ارزی از جمله اقدامات بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۰۸:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
بازار ارز با حضور موثر بانک مرکزی آرامش را سپری می کند و انتظارات تورمی کاهش یافته است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شرکت سلوشن در جدیدترین گزارش خود با بررسی سیاست تثبیت نرخ ارز مبنای خوراک و محصولات پتروشیمی و پالایشی، شکست سیاست دستوری سازی نرخ کالاها در بورس را به وضوح نشان داده است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
شرکت سلوشن در جدیدترین گزارش خود با بررسی سیاست تثبیت نرخ ارز مبنای خوراک و محصولات پتروشیمی و پالایشی، شکست سیاست دستوری سازی نرخ کالاها در بورس را به وضوح نشان داده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۷:۴۶    
کاهش قیمت نسبی در برخی کالاها ازجمله لوازم خانگی، خودرو، مسکن و برخی کالاهای اساسی در روزهای اخیر، سبب شده برخی کارشناسان و مسئولان این روند را ناشی از درپیش گرفتن سیاست های تثبیت نرخ ارز توسط دولت بدانند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم کرمان گفت: همان دلایلی که در دولت آقای رئیسی منجر به حذف ارز 4200 تومانی شد، برای حذف ارز 28 هزار و 500 تومانی کفایت می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - شکیبا خیرخواهان : بررسی روند معاملات گواهی سکه در بازار مالی بورس کالا حاکی از کاهش ارزش و حجم معاملات برای اکثر نماد ها در این بستر معاملاتی است. به نظر می رسد تثبیت نرخ ارز در بازار آزاد موجب شده است تا سرمایه گذاران نیز ترجیح دهند نقدینگی خود را به سمت سایر دارایی ها هدایت کنند ...
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۷:۵۱   + ۴۳ سایت دیگر  
همان دلایلی که در دولت آقای رئیسی منجر به حذف ارز 4200 تومانی شد، برای حذف ارز 28 هزار و 500 تومانی کفایت می کند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۴:۱۹   + ۸۳ سایت دیگر  
فرزین نوشت: بانک مرکزی در برنامه های آتی خود اقداماتی نظیر اصلاح سیاست های خرید و فروش ارز، توسعه مرکز مبادله ارز و طلای ایران و ایجاد صندوق تثبیت جهت کمک به تثبیت نرخ ارز در مواقع لزوم را در دستور کار قرار داده است.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان با انتقاد از رویه فعلی دولت در کنترل بازار ارز گفت: سازوکار فعلی که اکنون توسط بانک مرکزی برای تعیین نرخ ارز استفاده می شود، جواب گوی مسائل ارزی کشور نیست؛ لذا، دولت برای کنترل بازار ارز چاره ای جز تثبیت نرخ ارز ندارد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: یکی از سیاست هایی که محمدرضا فرزین از همان روز اولی که بر صندلی ریاست کلی بانک مرکزی تکیه زد، اجرا کرد، تثبیت نرخ ارز رسمی روی 28 هزار و 500 تومان بود ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
جام جم آنلاین آذربایجان شرقی: " یونس ژائله " در مراسم گرامیداشت روز صنعت و معدن، اظهار کرد: شرایط کشور به گونه ای است که همه با آن آشنا هستیم و تحریم به حد اعلی رسیده است، این تحریم ها به هر کشوری می رسید کاملا نابود می شد اما این صنعتگران با تلاش شبانه روزی که انجام دادند ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی با اشاره به اهمیت تثبیت نرخ ارز در اقتصاد و سرمایه گذاری گفت: سازمان شانگهای کمک می کند تا روابط تجاری به دوراز دلار برقرار شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۲:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در نشست علمی و تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری مطرح شد: در مسئله تثبیت نرخ ارز هیچ چوب جادویی وجود ندارد. با تثبیت نرخ ورودی فروش نفت به اقتصاد کشور می توان نوسانات ارزی و نقدینگی را کنترل کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
یک استاد دانشگاه گفت: تثبیت نرخ ارز باعث ثبات اقتصادی می شود چراکه نوسانات نرخ ارز قیمت کالا ها را نیز تغییر می دهد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۱:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
با وجود موج اخبار منفی طی روزهای اخیر شاهد بودیم که نرخ دلار در محدوده 50 هزار تومان باقی ماند که این مسئله تئوری خبر درمانی را رد، و نشان دهنده تاثیر سیاست تثبیت است.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
به دلیل این که سیاست پرداخت رسمی در کشور وجود ندارد و همچنین تحریم هایی که متوجه اقتصاد کشور شده، امکان تثبیت یا تعدیل به صورت کامل را نداریم اما بانک مرکزی در این شرایط گام بزرگی برداشته تا زیرساخت آن را کامل کند ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۰۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-میکائیل زین الدین : سیگنال های منتشر شده از سوی بازوی مدیریت ارزی بانک مرکزی، مرکز مبادله ارز و طلا، خبر از تعیین محدوده نرخ ارز می دهد. روز گذشته روابط عمومی مرکز مبادله ارز و طلا در مطلبی از احتمال تثبیت نرخ ارز تا پایان سال 1402 خبر داد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
نوسان بازار ها باعث شده تا سرمایه گذاران بجای سرمایه گذاری در تولید، سرمایه های خود را به سمت دلالی و واسطه گری سوق دهند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - شکیبا خیرخواهان : نگرانی فعالان بازار محصولات فولادی از افزایش هزینه های تولید به دلیل انتشار اخباری در خصوص افزایش نرخ خوراک گاز به همراه تثبیت نرخ ارز در بازار آزاد در کانال 49 هزار تومانی و تداوم محدودیت مصرف برق صنایع در تابستان موجب شده است تا معاملات محصولات زنجیره فولاد در فاز ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 12 تیر در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود، مشاهده می کنید.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۰:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
بهزادیان، کارشناس اقتصادی معتقد است سیاست های اخیر دولت و دیپلماسی بین المللی و منطقه ای تاثیر فراوانی در تثبیت نرخ ارز داشت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
مقاومت قیمت دلار در برابر ریزش سنگین در حالی ادامه دارد که سید مرتضی افقه، اقتصاددان معتقد است: قیمت دلار نه از سیاست های پولی بانک مرکزی که از متغیر های سیاسی و خارجی در حال حاضر فرمان می پذیرد.