دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۰:۲۳Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حذف دلار»

خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۴۱    
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: با توجه به عملکرد بانک مرکزی در ایام اربعین اگر سیاست های ارزی ادامه دار باشد ما شاهد دلارزدایی بیشتری خواهیم بود چرا که انجام مبادلات با ارز های غیر از دلار و تخصیص ارز کشور های مقصد برای اهداف گردشگری تا حدی منجر به دلارزدایی خواهد شد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۴۳    
به گزارش پارسینه ، وحید حاجی پور، خبرنگار اقتصادی نوشت: در تاریخ اوپک چهار چهره مجدانه به دنبال کاهش نقش و حذف دلار از معاملات نفت بودند هوگو چاوز صدام قذافی و محمود احمدی نژاد سه نفرشان کشته شدند و نفر چهارم از عرصه سیاسی کشورش حذف شد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
اقدام بانک مرکزی در جایگزین کردن دینار به جای دلار برای زوار اربعین اقدامی قابل تقدیر و گامی مهم در مسیر حذف دلار است.
صدای بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۰:۴۱    
کارشناس بازارسرمایه گفت: حذف دلار 28.500 تومانی اقدام مثبتی است که در راستای آن صنایع پتروشمی می توانند از آن بهره ببرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
نائین - امام جمعه موقت نائین گفت: حذف دلار از مبادلات ارزی کار بسیار خوبی است که تن آمریکا را به لرزه انداخته چرا که قدرت آمریکا به ثروت و سرمایه او است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۸:۵۲    
گفتگو با فیلیپ آگیون، استاد هاروارد درباره روش های تقویت پول ملی ایران و پرونده ویژه درباره حذف دلار از مراسم اربعین امسال، از مهمترین مطالب این شماره است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
طی هفته جاری موضوع حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی در اربعین مورد تقدیر رئیس بانک مرکزی قرار گرفت. وی این اقدام را سرآغاز حذف دلار و یورو از مبادلات منطقه ای عنوان کرد. تجارت نیوز در گفت وگو با عبداله مشکانی، کارشناس و فعال اقتصادی به برررسی امکان وقوع این فرضیه، پرداخته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: تخصیص و عرضه دینار به زوار اربعین و حذف دلار از این بخش توسط بانک مرکزی گامی مهم در مسیر دلار زدایی از اقتصاد کشور است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- علی قاسمی : شاخص کل بورس تهران آخرین روز معاملاتی هفته را با رشد اندکی به پایان رساند. با وجود آنکه شاخص کل در ساعات ابتدایی معاملات در حال اوج گیری بود، با کشیده شدن ترمز حرکت صعودی، نماگر اصلی بازار در محدوده 2میلیون و 127هزار واحد تثبیت شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تخصیص و عرضه دینار به زوار اربعین و حذف دلار از این بخش توسط بانک مرکزی گامی مهم در مسیر دلار زدایی از اقتصاد کشور است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه با اشاره به تجربه موفق تخصیص دینار عراق به جای دلار به زائران اربعین امسال، گفت: توازن بین دو ارز می تواند سبب حذف دلار از چارچوب مبادلات ارزی و تجاری بین دو کشور ایران و عراق و حتی کشورهای همسایه شود.
روند بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۵۰   + ۲۲ سایت دیگر  
مسکو به روزرسانی دلارزدایی روسیه و چین را منتشر کرد. به گزارش روند بازار به نقل از ایسنا ، به گفته گئورگی زینوویف – مدیر بخش آسیایی شماره یک وزارت خارجه روسیه – دلارزدایی از تجارت روسیه و چین عملا کامل شده است. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۰۵   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیر بخش آسیایی شماره یک وزارت خارجه روسیه گفت: دلارزدایی از تجارت روسیه و چین عملا کامل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۷:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
میانمار از یوان برای پرداخت مالی محصولات نفتی به روسیه استفاده می کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۱:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون اقتصادی بانک مرکزی گفا: خوشبختانه اتفاق خوبی که در ایام اربعین امسال رخ داد برای یک میلیون و 100 هزار نفر، 190 میلیارد دینار عراق معادل 6 همت تامین کردیم که فقط هم به صورت ارز کشور مقصد پرداخت شد.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مقامات بانک مرکزی در روزهای اخیر از تلاش برای حذف دلار از ارز مسافرتی گفته اند. آنها مدعی هستند تجربه اربعین نشان داد که این طرح می تواند موفق باشد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۷:۳۳    
محمد شیریجیان گفت:بانک مرکزی امسال 190 میلیارد دینار معادل 6 همت ارز اربعین تامین کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۲:۲۶   + ۱۹ سایت دیگر  
در اربعین سال جاری، بانک مرکزی توانست با وجود افزایش تقاضای ارز، نرخ ارز را مدیریت کند، از سوی دیگر تخصیص ارز زیارتی به صورت دینار به جای دلار و عرضه ارز اربعین توسط 6 بانک کشور در قالب 1790 شعبه شهری و روستایی، موجب شد زوار اربعین در تأمین ارز دینار با چالش مواجه نباشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۳۴   + ۸ سایت دیگر  
آمریکا به واسطه سلطه بر دلار فشارهای اقتصادی ای را به برخی از کشورها از جمله ایران وارد می کند که همین موضوع باعث شده این کشورها برای کاهش این فشارهای آمریکا و کاهش تاثیر تحریم های آمریکا به فکر حذف دلار از تبادلات تجاری خود باشند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، محمدرضا فرزین رئیس کل بانک مرکزی در پیامی ضمن تشکر از همه دست اندرکاران و برگزارکنندگان اربعین حسینی و تقدیر ویژه از مدیریت مدبرانه مسئولان ارزی بانک مرکزی، مدیران بانک های عامل فروش ارز اربعین ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۰:۰۱    
رضا کربلایی- روزنامه نگار امسال از نظر بانک مرکزی عرضه دینار به زائران اربعین یک تجربه موفق در مسیر حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی بوده است، به طوری که حالا محمدرضا فرزین می گوید: الگوی به کارگرفته شده را که مورد رضایت زوار اربعین و مقامات مختلف نیز قرار گرفت ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۴۸    
به گفته مهدیه علیجانی، تغییر قیمت پایه مبادلات و افزایش بهام تمام شده محصولات باعث جامپ قیمت و ارزش معاملات شد
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۸:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
امسال از نظر بانک مرکزی عرضه دینار به زائران اربعین یک تجربه موفق در مسیر حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی بوده است، به طوری که حالا محمد رضا فرزین می گوید: الگوی بکار گرفته شده در اربعین امسال را ، می توان برای تخصیص ارز مسافران به سایر کشورهای منطقه نیز به کار برد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
حذف دلار 28 هزار و 500 تومانی از نرخ تسعیر ارز، برخی از صنایع پایین دستی را دچار کاهش حاشیه سود خواهد کرد. سهام شجم از این دست شرکت هاست. با این وجود آنالیز تکنیکال نمودار شجم چه چشم اندازی را پیش روی سهامداران ترسیم می کند؟
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۵:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی جایگزینی عرضه و تحویل دینار به زائران اربعین حسینی را که برای نخستین بار با موفقیت انجام گرفت تجربه عملی "حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی" اعلام کرد و گفت ...
پول پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی جایگزینی عرضه و تحویل دینار به زائران اربعین حسینی را که برای نخستین بار با موفقیت انجام گرفت تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی اعلام کرد.
صفحه اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
در این خبر به توضیحاتی درباره یک خبر مهم رئیس کل بانک مرکزی از حذف دلار در مبادلات پرداخته شده است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۹    
اقتصاد ایران: رئیس کل بانک مرکزی در وعده ایی جدید اعلام کرد: حذف دلار از مبادلات غیر تجاری و سیاحتی در آینده ایی نزدیک اجرا خواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل گفت:کنار گذاشتن دلار در مبادلات تجاری میان کشور ها شدنی است اما نه به این سرعت که انتظار می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه روسیه از حذف دلار در روابط اقتصادی این کشور با چین خبر داد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی جایگزینی عرضه و تحویل دینار به زائران اربعین حسینی را که برای نخستین بار با موفقیت انجام گرفت، تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی اعلام کرد و گفت: تعمیم تجربه رضایت بخش اربعین حسینی به سایر کشورهای منطقه در حال برنامه ریزی عملیاتی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۳   + ۱۵۷ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی جایگزینی تحویل دینار به زائران اربعین حسینی را تجربه عملی حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی اعلام کرد و گفت: تعمیم این تجربه رضایت بخش به سایر کشور های منطقه در حال بررسی کارشناسی و برنامه ریزی عملیاتی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - علی قاسمی : شاخص کل بورس تهران طی هفته گذشته روزهای سبزی را با محرک نرخ تسعیر پشت سر گذاشت. نگاهی به معاملات هفته گذشته نشان می دهد که بازدهی هفتگی نماگر اصلی بورس در پایان روز معاملاتی سه شنبه به 18/ 2درصد رسید ...
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۲۱:۵۱    
الناز جمالی کارشناس بازار سرمایه گفت: با اعلام حذف دلار 28 هزار و 500 تومانی شاهد رشد شارپی بازار سرمایه بودیم اما هفته آینده بازار متعادلی خواهیم داشت.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
از روز گذشته نرخ پایه محصولات پتروشیمی از 28500 تومان به 37500 تومان تغییر یافت که کارشناسان بر دو وجه تورم زایی و تاثیر آن به عنوان محرک تولید نظر دارند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۱۱   + ۵۲ سایت دیگر  
پس از حذف ارز چهارهزارو 200 تومانی کالا های اساسی و جایگزینی آن با ارز 28هزار و 500 تومانی، حالا نوبت حذف ارز موسوم به دلار فرزین رسیده است و دولت گام های اولیه برای حذف ارز 28 هزار و 500 تومانی را برداشت ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۵:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
خطیب جمعه موقت تربت حیدریه عضویت ایران در پیمان بریکس را ادامه خنثی سازی تحریم ها، مقدمه تحول اقتصادی، حذف دلار و گام اساسی در انزوای آمریکا در جهان برشمرد و گفت: همایش اربعین حسینی به نماد عزت، اقتدار و شکوه اسلام تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۴۳    
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره عضویت ایران در بریکس نکاتی را مطرح کرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
فرشید ایلاتی در گفت وگو با ایران اکونومیست با بیان اینکه باید از ظرفیت بریکس به خوبی استفاده کرد، اظهار داشت: با توجه به تحریم هایی که چند دهه است که از سوی غرب علیه کشور ما اعمال می شود، می توان از بریکس به عنوان یک محیط شتاب دهنده و کاتالیزور برای مواجه با این تحریم ها استفاده کنیم. ...
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۲:۳۸   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور آفریقای جنوبی اعلام کرد، سران کشورهای عضو گروه بریکس در نشست کنونی این گروه در ژوهانسبورگ روی کاهش وابستگی به دلار تمرکز خواهند کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- همزمان با تلاش آرژانتین و برزیل برای تقویت روابط تجاری و حذف دلار از مبادلات خود، آرژانتین در توافق با برزیل در نظر دارد هزینه واردات از این کشور را با یوان (واحد پول چین) بپردازد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۵:۰۱   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس در توئیتی پیوستن ایران به گروه بریکس درکنار عضویت دائم در شانگهای را اتفاق مهمی در هموار شدن مسیر دیپلماسی اقتصادی دانست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به دستاوردهای سیاسی و اقتصادی عضویت در بریکس برای ایران گفت: حذف دلار یکی از کارکردهای اصلی بریکس برای عبور از یک نظم تک قطبی به سمت نظم چندقطبی است که به معنای برهم خوردن سلطه دلار و کم ارزش شدن ساختارهایی همچون سوئیفت می شود و یک فرصت بی نظیر برای کشور در جهت دور ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۱۶    
بسیاری از کارشناسان غربی اذعان می کنند که پیوستن ایران به بریکس که با حمایت شدید روسیه و چین انجام شد، موجب تقویت محور ضدآمریکایی در این گروه بین المللی خواهد شد و حرکت کشورها به سوی حذف دلار از تجارت جهانی را تسریع می کند.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۲۰:۴۱   + ۱۳ سایت دیگر  
پس از بیش از 20 سال از زمانی که جیم اونیل ایده تشکیل برکس را مطرح کرد بسیاری از حذف دلار در معاملات جهانی و همچنین تشکیل واحد پولی مشترک در میان کشور های بریکس هستند؛ ایده ای که جیم اونیل آن را مضحک می داند ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۲۱    
ایران چندسالی به دنبال حذف دلار است و تلاش هایی مبنی بردلارزدایی از سوی اعضای بریکس نیز صورت گرفته، حذف دلار از معاملات بریکس در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد؟
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۲۵ سایت دیگر  
ارز ذخیره جهان با چالشی از سوی کشور های جنوب جهانی مواجه شده که خواستار گزینه هایی فراتر از دلار هستند. با این وجود، این چالش به اندازه ای توان دارد که دلار را از پادشاهی ساقط کند. ...
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۰۵:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه حذف دلار از معاملات جهانی توسط ایران در صندوق بریکس مطرح شد، گفت: مسئولان با همت خود آثار شوم جنگ اقتصادی را خنثی کنند ...