یکشنبه ۰۷ آذرساعت ۱۵:۱۱Nov 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۴    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران در پاسخ به این سؤال که آیا صحیح است که شریعت را در مقابل عقلانیت قرار داد با وجود کسانی که با تمسک به شریعت به واکسن نه گفتند؟ گفت: بین شرع و عقل نزاع نیست و این دو در نبرد نیستند، زیرا هر دو حجت خدا هستند و تقابل این دو امری محال است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم یکی از مؤثرترین عوامل تقویت دین داری را امر به معروف دانست و گفت: ضعف در شناخت دین، مشکلات خانوادگی، فقر و شاید پررنگ ترین همه عملکرد بد متولیان دین از دلایلی است که موجب فاصله گرفتن جامعه از دین می شود.
برنامه دست خط شبکه پنج سیما، این هفته جمعه ( 5آذر ماه) ساعت 16:10 میزبان دکتر حجت الاسلام والمسلمین دکتر ناصر رفیعی استاد حوزه علمیه خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خوزستان گفت: دشمن تلاش دارد جوانان ما در فساد و فضای مجازی غرق شوند و اعتراضی به جنایات مستکبران نکنند اما حاج قاسم سلیمانی به عزت ایران افزود و باید ادامه دهنده راه او باشیم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۱۸    
حوزه/ آیت الله کمیلی خراسانی استاد حوزه علمیه در مسجد سلماسی واقع در شهر قم به ارائۀ شرح اخلاقی، معرفتی کتاب آداب الصلاة حضرت امام خمینی (ره) می پردازد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۳:۳۹    
کارشناس علوم دینی و استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: مسلمانان باید در زمان ظهور بیماری ها به دیدار همدیگر بروند و در مورد فقر و مشکلات مالی همیار همدیگر باشند و در سختی ها بی تفاوت نباشند، اگر این روحیه در بین مسلمانان ایجاد شود نتیجه اش قطع امید از کفار و دلگرمی مسلمین خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه امنیت کشور را مدیون شهدا هستیم، گفت: به آقایی که در فضای مجازی کلیپ پخش می کند و ماشین زیرپا و خانه اش خیلی چیزها را مشخص می کند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران با بیان اینکه زن، رکن آرامش بخشی در محیط خانه و خانواده است، گفت: آرامش در خانواده بسترساز آرامش در جامعه و بسترساز تعالی و توسعه تمدنی جوامع بشری است و آرامش جز با اعتقاد و ایمان قلبی به خداوند حاصل نمی شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۲۱:۴۰    
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه حضرت معصومه (س) به مرگ طبیعی از دنیا نرفته بلکه ایشان را به شهادت رسانده اند، گفت: از مستندات تاریخی برداشت می شود که حضرت را در بیرون شهر ساوه مسموم یا مجروح کردند وگرنه مرگ یک دختر 27 ساله طبیعی نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۲۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- استاد حوزه علمیه قم گفت: نماز محک و معیار ارزش گذاری انسان ها و آرامبخش زندگی آن هاست.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۵:۰۸    
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران آذربایجان غربی، با بیان علائم افسردگی، گفت: توجه به معنویت و نماز، کمک گرفتن از خانواده و توجه به سبک زندگی سالم در مقابله با افسردگی بسیار مؤثر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۴:۰۰    
گرگان - ایرنا - استاد حوزه علمیه قم گفت: بسیج ظرفیتی ویژه و کاربردی برای ترویج و نشر فرهنگ دینی و انتقال آن به نسل آینده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۳:۱۹    
استاد حوزه علمیه قم گفت: علم درصورتی دارای برکت است که توام با عمل باشد مردم از روحانیون علم همراه عمل می خواهند.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۵    
پژوهشگر و استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: بعد از چند قرن که در حوزه خلافیات و به تعبیری "علم الخلاف" کار کرده ایم اکنون باید مسئله علم الوفاق را پیشنهاد کرده و به مواردی که مذاهب اسلامی وفاق دارند بپردازیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه نماز، نماد قدرت معنوی و مادی است، گفت: باارزش ترین چیزی که انسان را به خدا نزدیک می کند، نماز است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) در حکمت 150 نهج البلاغه می فرمایند از کسانی نباش که امید دارند آخرت آبادی داشته باشند ولی عملی انجام نمی دهند، گفت: در ذیل این فرمایش در شرح نهج البلاغه آمده است که متاع بی ارزش دنیا بدون تلاش به کسی نمی رسد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه زمانی که مقام معظم رهبری امر به واکسیناسیون می کنند، به عنوان امام امت نباید اعتراضی به این روند باشد، تاکید کرد: مخالفت با واکسیناسیون کرونا "دهن کجی به نظام و ولی امر" است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه صلوات فرستادن راه رسیدن به محبت الهی است، گفت: آیت الله بهجت فرمودند راه رسیدن به خدا این است که محبت خدا در دل انسان جای بگیرد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۷:۴۸    
ردنا ( ادیان نیوز ) – لعن هایی که در زیارت عاشورا آمده گاهی به صورت قومی و طایفه ای و گاهی نیز به صورت شخصی فردی اشخاص را مورد لعن و نفرین قرار می دهد؛ کسانی که در زیارت عاشورا مورد لعن قرار گرفتند از رحمت خداوند متعال دور هستند ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۰۱    
استاد حوزه علمیه قم گفت: آیت الله عمید زنجانی همیشه اخلاق همراه با کرامت و احترام داشت و در برخورد با اشخاص، بسیار محترمانه و بزرگوارانه عمل می کرد.
مرکز خدمات حوزه های علمیه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۱    
مشهد/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه های علمیه استان خراسان رضوی با حضور در منزل حجت الاسلام والمسلمین محدث، استاد حوزه علمیه خراسان، از ایشان عیادت کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا – استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: ما باید در مکتب قرآن زانو بزنیم و نگاه ساده انگارانه به این کتاب مقدس نداشته باشیم. گمان نکنیم که با فقه و اصول خواندن تنها می توانیم مکتب تربیتی و علمی داشته باشیم ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۸:۵۲    
حوزه / استاد حوزه علمیه قزوین گفت: مبارزه با فساد در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مورد تأکید قرار گرفته و باید با جدیت از سوی مسئولان امر تداوم پیگیری شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه انسان برای رسیدن به آرامش راهی بجز توجه به خدا ندارد، گفت: امیرالمؤمنین(ع) فرمودند خداوند بنده ای که زیاد دعا می کند را دوست دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۸:۴۱    
مشهد- ایرنا- استاد خارج فقه و اصول حوزه علمیه مشهد گفت: علم فلسفه یک سرمایه بزرگ درون و برون دینی است که در تحکیم بنیان های دینی، پاسخ به شبهات و همچنین تفسیر آیات و روایات دینی تاثیر فراوان دارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۷:۰۷    
حوزه/ حجت الاسلام میرزایی مهم ترین وظیفه طلاب علوم دینی را تبیین مبانی حکومت اسلامی عنوان کرد و گفت: حکومتی که دین را از زندگی مردم و سیاست جدا کند، نمی تواند نجات دهنده بشریت باشد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه گناه نعمت های خدا را به نقمت تبدیل می کند، گفت: امام سجاد علیه السلام فرمودند چهار گناه است که نعمت ها را تغییر می دهد که اول ظلم به مردم، دوم کنار گذاشتن عادت به انجام کارهای خیر مثل افرادی که می گویند پشت دست خود را داغ کردیم که کار خیر انجام ندهیم ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به توانمندی و ظرفیت بانوان حوزوی در تربیت نسل انقلابی و متدین از وجود موانعی در این زمینه انتقاد کرد و خواستار رفع آنها شد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم گفت: دشمن به دنبال دور کردن نسل امروز از مقوله دانش اندوزی و علم آموزی بوده و به دنبال گسترش بینش سطحی و بدون پشتوانه علمی در میان نسل جوان است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۹    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه مجتهدین آشنا به مسائل روز باید تقویت و تشویق شوند، گفت: اگر حوزه با روند فعلی به حرکت خود ادامه دهد از موضوعات عقب خواهد ماند. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۹:۴۴    
حوزه/ حجت الاسلام میرزایی با بیان این که تفسیر المیزان تفسیر استدلال های عقلانی است، گفت: هیچ کتاب تفسیری به اندازه المیزان رفع مهجوریت از قرآن نکرده است؛ شهید مطهری می فرماید، من در هیچ موردی به المیزان مراجعه نکردم مگر این که جواب آنچه را که می خواستم، در آن یافتم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان این که خداوند برای امت پیامبر(ص) وادی مقدسی قرار داده که وادی ولایت اهل بیت است، افزود: اینکه امام صادق علیه السلام فرمودند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۹    
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه امام رضا علیه السلام به ما یاد می دهند که در حرم حضرت معصومه سلام الله علیها از خدا عاقبت بخیری را بخواهیم، اظهار کرد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۸:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: بانوان شهیده و البته دیگر شهیدان والامقام ما با تأسی به حضرات معصومین(ع) و ارتباط با قرآن و اهل بیت(ع) به چنین جایگاه رفیع و بلندی دست یافته اند.
برترین ها / حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۲۲:۲۸   + ۲۳ سایت دیگر  
انتخاب: امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه حرم حضرت معصومه (س) پایگاه ارتباط با ائمه اطهار(ع) است، گفت: در این پایگاه برای دولت و نظام اسلامی دعا کنید زیرا دولت با مشکلات زیادی مواجه است که حل این مشکلات به دعا و کمک خداوند و اهل بیت(ع) نیاز دارد. ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۵:۲۱    
حوزه/ محمدلو گفت: امام رضا (ع) ماموریت مهم و حسّاس افشای چهره منافقانه مامون عباسی را با ارسال آن نامه سرّی، به خواهر دانشمند، فرهیخته و شجاع خود واگذار کرد تا زینب وار به میان شیعیان برود و برخی ذهنیت های خطرناکی که در ذهن قاطبه شیعیان شکل می گرفت را با سخنان بلیغ خویش اصلاح کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۰    
حوزه/ تمامی روایات حاکی از جایگاه معنوی بسیار رفیع حضرت معصومه در درگاه الهی است که طبق احادیث زیارت ایشان از روی معرفت بهشت را بر انسان واجب می کند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۰    
استاد حوزه علمیه اصفهان: یکی از ویژگی های مهم قرآن، تنوع اسرار است و با نزول قرآن دیگر معجزات کنار رفتند، چون قرآن زنده است و مخصوص زمان و شخص خاصی نیست.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۰    
حوزه/ علم سبب اوج گرفتن انسان ها و تغییر جوامع بشری است و آنچه که بشر را از مسیر جهل عبور می دهد، دانش است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت معصومه سلام الله علیها رحلتی شهادت گونه نداشتند بلکه مسلماً به شهادت رسیده اند، گفت: شهادت ثمره و نتیجه ولایت مداری حضرت معصومه سلام الله علیها است و بنابر کلام امام صادق علیه السلام کلیدواژه شناخت اهل بیت، شناخت با معرفت بانوی کرامت است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخستین جلد از کتاب تبار انحراف به تبارشناسی انحراف با محوریت یهود تا دوران قبل از خلفا برگرفته از تحقیقات و دروس حجت الاسلام مهدی طائب استاد حوزه علمیه قم منتشر شد.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۲    
استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: اگر میان مسلمین اختلافاتی بعد از پیامبر اسلام می باشد در قبول پیامبر اختلاف نیست، این عقیده در زمان خود پیغمبر مورد بحث قرار گرفته بوده است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ - ۰۹:۱۱    
حوزه/ محترم گفت: با بیان این که از شهر قم در روایات معصومین به عنوان محل قیام شیعیان، مقدمه سازان ظهور امام عصر (عج) و حرم اهل بیت علیهم السلام یاد شده است، گفت: یکی از علت های فضیلت شهر قم وجود مقدس حضرت معصومه (س) است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۲۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به جایگاه قم گفت: حضرت معصومه(س) به خاطر دین داری اهل قم این شهر را انتخاب کردند و در روایت داریم که زمین به مردمش قداست نمی دهد بلکه این اعمال صالح است که به خاک قداست می دهد و اگر وضعیت عفاف و حجاب قم درست نشود قداست قم هم خدشه دار می شود.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۵۹    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین قائمی گفت: از زمان و فرصت ها به خوبی استفاده کنید؛ شما به عنوان کسی که طلبه شده و در خانه امام زمان (عج) درس می خوانید، باید زکات دهید، زکات شما تبلیغ دین و نشر علم است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه حضرت معصومه(س) به مرگ طبیعی از دنیا نرفته بلکه ایشان را به شهادت رسانده اند، گفت: از مستندات تاریخی برداشت می شود که حضرت را در بیرون شهر ساوه مسموم یا مجروح کردند وگرنه مرگ یک دختر 27 ساله طبیعی نیست.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۶:۵۹    
حوزه/ خانم آلبولافی، گفت: یک طلبه به عنوان مبلغ و سرباز امام زمان(عج) باید برای زمینه سازی ظهور کار جهانی کند.
قم نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
قم نیوز: استاد حوزه علمیه قم گفت: ائمه اطهار(ع) بعد از امام هادی(ع)، نمایندگانی برای ارتباط با مردم در شهرهای مختلف داشتند و در شهر قم احمدبن اسحاق قمی نماینده امام یازدهم(ع) بوده و مسجد امام حسن عسکری(ع) را در جوار حرم قم به امر خود این امام ساخت.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۵:۳۶    
حوزه/ استاد حوزه علمیه قم با اشاره به آغاز به کار پایگاه کتابخانه دیجیتال نور، گفت: ایجاد بزرگ ترین کتابخانه دیجیتال با بهره مندی از هوش مصنوعی دستاورد بسیار بزرگی است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۱۵:۲۱    
استاد حوزه علمیه ضمن انتقاد از عملکرد مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام گفت: خبرگزاری رسا در دفاع از گفتمان امامین انقلاب و ارزش های انقلاب اسلامی پیش قدم است.