یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۰:۴۵Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «استاد حوزه علمیه»

ایکنا   ۳ ساعت پیش    
استاد حوزه علمیه خواهران گفت: امام حسن عسکری (ع) قدرت استنباط از احکام و بصیرت برای فهم بیشتر احکام را فراهم کردند یعنی با پاسخگویی مردم را به ارمغانی که از آل محمد(ص) باقیمانده، ارجاع می دادند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۷    
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در جنگ تحمیلی، اخلاص و انگیزه الهی موجب شد رزمندگان با دست خالی در مقابل تمام دنیا ایستادگی کنند، گفت: این اخلاص و انگیزه از باورهای رزمندگان سرچشمه می گرفت و ما امروز باید این اخلاص و انگیزه را به نسل جوان منتقل کنیم.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۱   + ۲۴ سایت دیگر  
سروش محلاتی استاد حوزه علمیه قم : اگر تحت فشار قرار بگیرم از شوون حوزوی ام صرف نظر می کنم ولی از انذار صرف نظر نمی کنم . آیا کسی که سی سال تفقه دارد ولی سه کلمه انذار ندارد و یا انذارش فقط برای ضعیفان است، به وظیفه الهی اش عمل کرده است و آیا مردم از او می پذیرند؟
برترین ها / نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
محمد سروش محلاتی استاد حوزه علمیه قم گفت: وقتی تاریخ را ورق می زنیم می بینیم که حوزه های علمیه و علمای ما فراز و فرودهای زیادی را پشت سر گذاشته اند ولی هرگز هیچ گونه فشاری نتوانسته است علم را از بین ببرد ...
مرحوم صلواتی پس از امضای این نامه توسط رژیم پهلوی به استان سیستان و بلوچستان شهرستان زابل تبعید شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه قم گفت: چیزی که موجب پیروزی رزمندگان در دوران دفاع مقدس با دست خالی شد اخلاص رزمندگان بود که این موضوع باید به نسل امروز منتقل شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۲    
حوزه / استاد حوزه علمیه گفت: فرزندآوری یک امر طبیعی است و اعتقاد ما بر این بوده که طبیعت بیرون ما را خداوند از روی حکمت خلق کرده و برای همه موجودات آن را تعریف کرده و طبیعت ما نظامند و حکیمانه است و این حکیمانه بودن نشان می دهد که امری اخلاقی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه گفت: نرخ باروری واقعی و تمایل به فرزندآوری در خانواده های مذهبی بیشتر است و دلیل این که چرا مذهب و باورهای دینی به فرزندآوری کمک می کند و نگرش خانواده ها را به فرزندآوری اصلاح می کند این است که خانواده های مذهبی به توصیه هایی که قرآن کریم ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه خواهران یزد گفت: وجود نظم در دوران تحصیل یک طلبه باعث رشد و پویایی او می شود.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۵:۵۱    
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه اگر انسان می خواهد به آرامش و قرار در دنیا برسد به برکت ارتباط با معصومین(ع) ممکن خواهد بود، گفت: جواد الائمه(ع) فرمودند هر کسی پدرم را زیارت کند و یک شب بماند و نماز زیارت بخواند من ضمانت می کنم به حوائجش می رسد. Source ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه اراک با بیان که علم مقدمه ایمان و عمل است، گفت: علم مقدمه ایمان و عمل است و از دیدگاه معصومین(ع)، عالِم واقعی کسی است که پارسا باشد و هر علمی هر چه در افراد بیشتر می شود باید بر پارسایی او هم بیفزاید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه خواهران مرکزی با تأکید بر اینکه علم آموزی و عمل به علم و نشر آن همه باید با نیت الهی باشد، گفت: تهذیب نفس و مجاهده علمی در راستای سنت نبوی از وظایف مهم طلاب حوزه های علمیه است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۲:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه کرمانشاه گفت: نباید هرگز دشمن خود را ضعیف تصور کنیم زیرا دشمن از هر فرصتی برای ضربه زدن به اقتدار و وحدت ملت ایران بهره برداری می کند.
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۱۰    
استاد حوزه علمیه قم گفت: اتصال مستمر به بیانات معصومین(ع) حائز اهمیت است و انسان باید به صورت مداوم با ائمه(ع) ارتباط داشته باشد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم بیان کرد: درخواست عاجزانه ما این است که با تغییر در رویه های موجود امید به اصلاح را در این جامعه آسیب دیده و رنج کشیده تقویت کنید و پند خیرخواهان را بشنوید؛ و بدانید که حتی اگر این کار در نگاه شما و برخی طرفداران شما به عنوان ننگ آلود باشد ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۸:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم تأکید کرد که با عصبانیت، درگیری و گرفتن یقه نمی توان حجت های الهی را اثبات کرد. امیرالمومنین علی(ع) فرمودند که اگر گریبان کسی که ناسزا گفته را گرفتید و دهانش را بستید، فکر می کنید از این طریق و با این عصبانیت و ناراحتی می توانید راه خدا را در جامعه تثبیت کنید؟ ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۷:۳۲    
شفقنا- استاد سید باقر موسوی اصفهانی در نوشتاری تاکید کرده است: ایام محسنیه با فاطمیه یک جا برگزار شود متن نوشتار این استاد حوزه علمیه را در ادامه می خوانید: ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۵:۳۱    
استاد حوزه علمیه خراسان، اسکان زائران در مساجد و مدارس علمیه در پیاده روی امسال را از کارهای مقدس و مبارکی دانست که هرچه بیشتر باید به آن ها دامن زد تا جایگاه حوزه در میان مردم بهتر شناخته شود و تبلیغات علیه روحانیت خنثی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- استاد حوزه علمیه گفت: جریان نفاق تا قبل از حکومت امام زمان (عج) حذف نمی شود و فقط باید با روشنگری بدون نام بردن تلاش کرد تا این جریان شناخته شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه با بیان اینکه شخصیت انسان وابسته به تقوا و روحیه مجاهدت است افزود:اگر انسان در این مسیرها قدم بردارد، خداوند نیز از وی مراقبت خواهد کرد و نخواهد گذاشت انسان سقوط کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۰    
قم- استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه باید در دفاع از دین در میدان حضور داشته باشیم گفت: این اربعینی ها هستند که پای کار انقلاب اسلامی ایستاده اند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۲۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
استاد دروس خارج فقه حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه اگر روابط سیاسی را بهبود ببخشید، رفاه مردم بالا می رود، گفت: آمار می گوید که در سال 90، حدود 19 میلیون نفر جمعیت ایران زیر خط فقر بودند اما الآن بیش از 30 میلیون نفر زیر خط فقر هستند؛ یعنی 35 درصد از جمعیت ایران زیر خط فقر هستند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۶:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به آیه 157 سوره اعراف تبعیت از پیامبر را تنها راه رستگاری انسان دانست و گفت: تبعیت یعنی از هر چیزی که پیامبر(ص) نهی کردند اجتناب کنیم و هر چیزی که ایشان به آن امر کرده اند را امتثال کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: این که برخی پوشش ها به سمت بی حیایی و بعضی از مدیران به سمت زندگی اشرافی حرکت می کند، نشان دهنده فاصله ما از الگوگیری از آداب و ارکان نماز است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با اشاره به وصایای آخر عمر پیغمبر(ص) گفت: شیعه و سنی هر دو از وجود مبارک پیغمبر اکرم(ص) روایتی به نام حدیث ثقلین نقل کرده اند، این حدیث یکی از احادیث معتبر، صحیح و متواتر است و احدی در صحت این حدیث تشکیک و تردید نکرده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین حاجتی گفت: اساتید حوزه باید در صف اول جنگ شناختی باشند و هر استادی که از نظام، انقلاب و شهدا فاصله گرفت و از آنها دفاع نکرد والله باخته است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۲۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل رمضانی استاد حوزه علمیه آموزه های دین رسول الله(ص) با توجه به جامعه ای که حضرت در آن کار کردند و مخاطبی که ایشان با آن سر و کار داشتند، چطور می تواند آموزه هایی قابل استفاده برای کل بشریت باشد؟ در پاسخ به این پرسش نیاز به ذکر این مقدمه است که ما معتقدیم پیامبر(ص) در دوران جاهلیت مبعوث ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۲۲    
ایسنا/کرمان استاد حوزه علمیه قم گفت: بالاترین هدف مجالس اهل بیت این است ما را پای کار امام زمان بیاورد و اگر بخواهیم از 72 شهید کربلا درس بگیریم، باید پای کار امام زمان(عج) باشیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه الگوگیری از سبک زندگی شهید مدنی نیاز امروز جامعه ماست گفت: کار اصلی شیطان ایجاد بغض و کینه بین مردم است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۰:۱۲    
بغداد - ایرنا - آیت الله محسن اراکی عضو مجلس خبرگان رهبری و استاد حوزه علمیه قم از مردم، دولت و مسوولان عراق به خاطر میزبانی شکوهمند از زائران اربعین حسینی قدردانی کرد.
جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۸:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: یک استاد حوزه علمیه قم گفت: بدعت یعنی وارد کردن چیزی در دین که از دین نیست و با توجه به این که جزء دین نیست، آن را جزء دین قرار دهد ...
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۵    
کارشناس دینی و مذهبی و استاد حوزه علمیه در بجنورد گفت: چالش فرزندآوری و کاهش جمعیت قطعاً یک مسئله فرهنگی است و الزاماً به موضوع اقتصاد به تنهایی مرتبط نمی شود، بلکه امروزه اکثر خانواده های مرفه از فرزند کمتری برخوردارند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۳۶    
استاد حوزه علمیه خواهران یزد در مراسم عزاداری ایام پایانی ماه صفر در مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، رنج ها را متناسب با ظرفیت وجودی افراد دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۰۹:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم منیت ها و منفعت طلبی ها را مانع رسیدن جامعه به کمال و سعادت دانست و گفت: منیت و منفعت طلبی زمانی از بین می رود که همه به دنبال محبوب واحد باشیم همانند اربعین که همه به دنبال امام حسین(ع) هستیم و در این صورت است که دزدی ها، اختلاس ها و ظلم ها پایان می یابد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۶:۵۵    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه احیای امر اهل بیت(ع) در گفتمان امامت و امت خلاصه می شود، گفت: دشمنی نظام سلطه با ایران به خاطر حقوق بشر و دموکراسی دروغی بزرگ است بلکه آنها به خاطر احیای گفتمان امامت و امت با جمهوری اسلامی مخالفت می کنند ولی اراده خدای متعال به این تعلق گرفته که این گفتمان با امام ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه با بیان اینکه احیای امر اهل بیت(ع) در گفتمان امامت و امت خلاصه می شود، گفت: دشمنی نظام سلطه با ایران به خاطر حقوق بشر و دموکراسی دروغی بزرگ است بلکه آنها به خاطر احیای گفتمان امامت و امت با جمهوری اسلامی مخالفت می کنند ولی اراده خدای متعال به این تعلق گرفته که این گفتمان با ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه گفت: کهن ترین و مستندترین کتاب یا نوشتاری که مشتمل بر اخبار صحیح عاشورای امام حسین(ع) باشد، مقتل ابی مخنف نوشته لوط ابن یحیی بن سعید سالم ازدی قامدی کوفی است که البته در زمانی به درز تحریفات به آن، به دو مقتل ابی مخنف صحیح و مستند و مقتل ابی مخنف تحریف شده، تبدیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم گفت: کسانی که دنبال پاک کردن ننگ از چهره منحوس پهلوی هستند بیایند همین واقعه کشتار مردم در 17 شهریور سال 57 را پاسخ بدهند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دوره اصول عقاید اسلامی، با نگاهی نو به اصول دین، به همت مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل بیت(ع) با تدریس حجت الاسلام والمسلمین رضا محمدی، استاد حوزه علمیه قم و کارشناسان برنامه سمت خدا برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه کسی که ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد حضرت حق در قلوب مردم او را محبوب خواهد کرد، گفت: اگر کسی ارتباطش با خدا مستحکم شود، در قلب ها جایگاه خواهد یافت و خداست که می تواند ما را محبوب یا منفور قلوب مردم کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ فاضلی گفت: اربعین به یک حرکت جهانی تبدیل شده است و امروز نه تنها در عراق و کربلا بلکه در همه دنیا این گردهمایی به یک حرکت و قیام آزادگان علیه استکبار تبدیل شده و به همین دلیل است که دشمنان به سانسور آن در رسانه های خود می پردازند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۲:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه کسی که برای امام حسین(عج) گریه نکند، به کوری قلب و کوری چشم ظاهر مبتلا می شود، و نمی تواند ببیند، افزود: بکا و گریستن برای امام حسین (عج) زمینه رشد و کمال را فراهم می کند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۰:۴۰    
استاد حوزه علمیه قم، بیان کرد: بسیاری از اهل سنت در مراسم اربعین حضور دارند، حدود چهل موکب در مراسم اربعین توسط اهل سنت مدیریت می شود، مسیحیان و دیگر ادیان دسته و موکب دارند ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۱    
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم به این فراز از زیارت اربعین حسینی که خداوندا شهادت می دهم که امام حسین (ع) جانش را در راه تو بذل کرد تا بندگانت را از جهالت و سرگردانی گمراهی برهاند اشاره و درباره مفهوم جهالت و گمراهی در این فراز گفت ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- استاد حوزه علمیه اصفهان معتقد است: روز اربعین برای تجدید عهد با سالار شهیدان است و با زیارت اربعین اعلام می کنیم که بر مرام آن حضرت پایدار و استوار باقی می مانیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه در برخی از متون تاریخی آمده که شیعیان روز اربعین را روز بازگشت سرهای شهدای کربلا عنوان می کنند، گفت: اینکه سرها به دست فرد دیگری غیر از امام زین العابدین(ع) به کربلا برگشته باشد رد و غیرمنقول است ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه علمیه نجف دو خصلت مهم مهمان نوازی و عشق وصف ناشدنی به امام حسین(ع) را مهمترین عامل در شکل گیری شکل امروزین اربعین حسینی در کشور عراق دانست.
شبکه اجتهاد   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۸:۲۵    
استاد حوزه علمیه مشهد گفت: روش اعتدالی سبب می شود که قواعد فلسفی در اصول به کار گرفته نشود. استاد مطهری در اصول فلسفه و روش رئالیسم می فرمایند اگر مبنای علامه طباطبایی در اصول اجرا شود، اصول متحول و زیر و رو می شود و بسیاری از مسائل کوچک و روش عقلایی خود را طی می کند. جایگاه بحث در علم اصول ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۳۳    
حوزه/ استاد حوزه علمیه گفت: ما هر چقدر که در راستای معرفت افزایی در پیاده روی اربعین کار کنیم در واقع در جهت خنثی سازی توطئه های دشمنان اهل بیت(ع) گام برداشته ایم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۸:۳۳    
یک استاد حوزه علمیه با بیان اینکه از شبیه سازی پیاده روی اربعین برای مناسبت های دیگر پرهیز شود، گفت: باید تلاش شود پیاده روی اربعین ویژه اربعین باقی بماند تا جایگاه این مراسم باشکوه حفظ و از ابهت آن کاسته نشود.