سه شنبه ۱۶ خردادساعت ۱۰:۵۱Jun 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افزایش حداقل دستمزد»

فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۳:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
فکرشهر: صولت مرتضوی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) امروز دهم اردیبهشت در محوطه شرکت دخانیات، در جمع خبرنگاران و مدیران شرکت اظهار کرد: افزایش حداقل دستمزد 1402 به منظور بهبود وضعیت معیشتی کارگران صورت گرفته است. ...
عصر خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
وی به موارد مطرح شده در خصوص میزان افزایش حداقل دستمزد اشاره کرد و گفت: تصمیمات منفعت طلبانه دولت های گذشته سبب شد، تعیین میزان حداقل دستمزد در کشور تورم زا باشد.
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
بررسی روند افزایش حداقل دستمزد کارگران با میانگین قیمت هر متر مربع مسکن در پایتخت طی یک دهه گذشته، نشان از افزایش فاصله توان خرید مسکن با قیمت های این بازار دارد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۸:۲۷    
وزارت کار فرانسه افزایش حداقل دستمزد ماهانه را از 1709.28 یورو به 1747.20 یورو اعلام کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۲:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
اگر شورای عالی کار قصد افزایش حداقل دستمزد تنها براساس معیار تورم را هم داشت، باید به رقمی بالاتر از رقم کنونی می رسید. به گفته فعالان کارگری؛ ارزش حداقل حقوق کارگران در ابتدای سال 1401 حدود 283 دلار بود که در اسفندماه ارزش آن به 122دلار رسیده است و حتی هم اکنون ارزش قدرت خرید کارگر حداقل بگیر به ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۱:۳۲    
معاون دبیرکل خانه کارگر تصریح کرد: در سال گذشته با اینکه نرخ تورم اعلامی دولت از طریق بانک مرکزی 43 درصد بود و باوجود اینکه طبق آمار بانک مرکزی تورم نقطه به نقطه در اسفندماه به 63 درصد بود، افزایش حداقل دستمزد 27 درصدی حداقل بگیران و 21 درصدی متوسط بگیران را شاهد بودیم ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۲۶    
سال گذشته نیز مانند سال های قبل، پس از برگزاری چندین جلسه، سرانجام شورای عالی کار در آخرین روزهای سال میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران را برای سال جاری 27 درصد تصویب و اعلام کرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۱۶ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در موضوع تعیین حداقل دستمزد و طبق ماده 41 قانون کار، افزایش مزد به ماخذ تورمی گرفته می شود که بر ما وارد شده و توسط جامعه تجربه شده، نه تورمی که قرار است در آینده تجربه شود! اینکه در آینده قرار است چه تورمی در کشور باشد، نمی تواند معیار میزان افزایش حداقل دستمزد در شورای عالی کار باشد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۳   + ۵۳ سایت دیگر  
سال گذشته که افزایش 57 درصدی رقم خورد، از نظر بسیاری از دولتی ها و کارفرمایان افزایش حداقل دستمزد 1401 هیجانی انجام شده بود. این درحالی است که این میزان افزایش حتی کمتر از مجموع تورم دوسال و بسیار کمتر از سبد حداقل معیشت بوده است ...
نواندیش   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۷:۰۳   + ۵۷ سایت دیگر  
ایلنا: خانه کارگر در واکنش به مصوبه مزد 1402 شورایعالی کار بیانیه ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: شورای عالی کار در آخرین نشست سال 1401 پس از بحث و بررسی فراوان میزان افزایش حداقل دستمزد سال جاری را 27 درصد افزایش نسبت به سال قبل اعلام نمود و موجی از تلخ کامی را در ابتدای سال به خانواده های ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
افزایش حداقل دستمزد سال 1402 تاکنون حواشی و انتقادات فراوانی را متوجه مسئولان و دولتی ها ساخته است. فراتر از فعالان کارگری و کارشناسان حوزه بازار کار و اقتصاددانان، این خبر و رقم افزایش 27 درصدی برای جامعه ای که شاهد تورم نزدیک به 50 درصدی است ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۲   + ۴۱ سایت دیگر  
شفقنا- عضو خانه کارگر گفت: در شرایطی که دولت خط فقر 14 میلیون و نیم اعلام کرد، چگونه دقیقا نصف این مقدار را به عنوان مزد کارگر به رسمیت شناخته است؟ به گزارش شفقنا از ایلنا ...
برترین ها / خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۱:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
حسن صادقی گفت: دولت در جلسه شورایعالی کار به این دلیل از افزایش درصد ناچیز 27 درصدی دفاع کرده است که به نمایندگان کارگری و جامعه وعده برنامه ریزی برای کاهش نرخ تورم در سال آینده را داده است. به نظر من این اقدام به اصطلاح آن ضرب المثل قدیمی وعده کباب آهوی شکار نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
حسن ایزدی گفت: متاسفانه دولت عادت کرده است که مشکلات خود را به گردن تحتانی ترین لایه ها و اقشار جامعه از جمله کارگران بیاندازد و تئوری تاثیر کامل افزایش حداقل دستمزد در تورم را مطرح کند.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۶:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را اعلام کرد.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۸:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
جلسه شورای عالی کار که از عصر روز گذشته (یکشنبه) شروع شده بود که در ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد امروز (دوشنبه 29 اسفند ماه) بعد از هشت ساعت جلسه و مذاکره، مزد کارگران برای سال آینده تعیین شد.
جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی بعد از هشت ساعت مذاکرات سه جانبه به نتیجه رسید و حداقل حقوق کارگران با 27 درصد افزایش همراه شد.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۲    
به گزارش اینتیتر به نقل از فارس، مبلغ بن خواروبار کارگران یک میلیون و 100 هزار تومان و حق مسکن 900 هزار تومان تعیین شد. امسال مبلغ بن خواروبار 850 هزار تومان و حق مسکن 650 هزار تومان بود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر کار گفت: معدل افزایش حداقل حقوق و دست مزد برای حداقل بگیران 27 درصد افزایش پیدا کرد و برای سایر سطوح 21 درصد افزایش داشتیم.
تقریب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را اعلام کرد.
برترین ها / تیتر ۱   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۲۲   + ۷۶ سایت دیگر  
اعضای شورای عالی کار بر سر افزایش حداقل دستمزد کارگران برای سال 1402 به توافق رسیدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۳:۱۰   + ۵۷ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جزئیات افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را اعلام کرد.
جماران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۲:۱۶    
برای سال 1402، پایه مزد ماهانه کارگران به رقم 53082840 ریال افزایش یافت. همچنین بن کارگری به رقم 11000000ریال، حق مسکن به رقم 9000000ریال و حق اولاد به 5308284 ریال افزایش یافت. پایه سنوات روزانه نیز به 2100000 ریال رسید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۴:۲۷    
با توجه به گمانه زنی های مطرح شده درباره میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران بیم آن می رود که مزد 1402 بدون امضای نمایندگان کارگری در شورای عالی کار به جمع بندی برسد و اتفاق تلخ سال 99 دوباره تکرار شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۳:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: نشست روز گذشته (26 اسفند) شورایعالی کار بعد از بیش از 15 ساعت بحث و چانه زنی، بازهم بدون نتیجه خاتمه یافت و مذاکرات به روز یکشنبه موکول شد.براساس اعلام اصغر آهنی ها (نماینده کارفرمایان در شورایعالی کار) رقم های مورد بحث در نشست روز گذشته، 20 تا 24 درصد افزایش حداقل دستمزد بوده است. ...
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، رعیتی فرد گفت: مذاکرات مزدی همچنان ادامه دارد. به نقل از خبرگزاری کار ایران، علی حسین رعیتی فرد (معاون روابط کار وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی) اعلام کرد: سیصد و سیزدهمین جلسه شورایعالی کار با حضور وزیر کار برگزار شد و این جلسه همچنان ادامه دارد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۲:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرنگار صداوسیما به نقل از اصغر آهنی ها، نماینده کارفرمایان در شورای عالی کار، میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال 1402 را اعلام کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
ادعاها درباره اثر منفی افزایش حداقل دستمزد بر بازار کار شاید به نحو دیگری قابل سنجش باشند و اتفاقا مزد در شرایط فعلی کمکی به رونق و رشد مشارکت اقتصادی و کاهش بیکاری است تا عامل ورشکستگی کارفرمایان!
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۱۲/۱۸ - ۰۲:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادتهران: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعیین و میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده با رویکرد سه جانبه گرایی در مرحله کارشناسی است و با حضور نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در حال بررسی است. ...
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۳:۱۵   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعیین و میزان افزایش حداقل دستمزد کارگران برای سال آینده با رویکرد سه جانبه گرایی در مرحله کارشناسی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۰۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
با اظهارات غیرشفاف طرف کارفرمایی و دولت در زمینه افزایش حداقل دستمزد باتوجه به دلار نزدیک به 60 هزارتومانی و تورم سالانه حدود 48 درصدی 1402، طرح برخی گمانه زنی ها مانند افزایش مزد 30 و 40 درصدی یا طرح بحث مزد منطقه ای از سوی کارفرمایان بسیار حساسیت برانگیز است.
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۷:۰۳   + ۱۷ سایت دیگر  
آیا همین 15 میلیون تومان مبنای تعیین حداقل دستمزد 1402 قرار می گیرد، هرچند به گفته کارگر مخابرات روستایی، با 15 میلیون تومان هم نمی شود به زندگیِ معمولیِ قبل از سال 97 برگشت.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
کارشناس بازار کار می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۰    
کارشناس بازار کار می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۰۰:۲۳   + ۳۱ سایت دیگر  
کارشناس بازار کار می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است.
برترین ها / روند بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۰۰:۴۵   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس، حداقل حقوق برای سال آینده 7 میلیون و 920 هزار تومان تعیین شد؛ مبلغی که حتی برای پرداخت به سربازان متاهل هم پرداخت خواهد شد.
سلام نو / بیتوته   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۶:۴۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد برای سال 1402 قطعی است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۸۸ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه کار به تجارت نیوز می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد برای سال 1402 قطعی است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس بازار کار با اشاره به تعیین حقوق کارمندان می گوید: دیدیم که رقم بالای 41، 42 درصد براساس حداقلی که کمیسیون تلفیق و دولت براساس توافق در کمیسیون تایید کردند، قطعی شده است. یعنی کارگران بدانند که افزایش حداقل دستمزد بیش از 44، 45 درصد امسال خواهد بود.
برترین ها / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۰:۱۵   + ۳۸ سایت دیگر  
یک کارشناس بازار کار درباره رقم دستمزد کارگران در سال آینده می گوید: امیدواریم در شورای عالی کار روندی پیش برود که بتواند رقم 10 میلیون تومان را به عنوان حداقل تثبیت کند.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۲۹ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است. قبلا هم گفتم که رقم 10 میلیون تومان را حداقل برای حقوق بگیران و کسانی که کف دریافتی را دارند، باید تعیین کنیم ...
دنیای معدن   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
دنیای معدن: حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار، می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۰۸:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار، می گوید: چراغ سبز دولت برای افزایش حداقل دستمزد به میزان 40 درصد و افزایش سایر سطوح به میزان 25 درصد قطعی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : دو نهاد پژوهشی کشور پیشنهادهای خود را برای اصلاح روند تعیین دستمزد در شرایط تورمی مطرح کردند. بر اساس گزارش مرکز پژوهش های توسعه و برنامه ریزی، افزایش حداقل دستمزد کارگران به صورت دفعی منجر به بروز آثار منفی مانند تعدیل کارگران ...
تاریخچه وضع حداقل دستمزد و برآورده کردن نیازهای نیروی کار در ظاهر مساله ای اقتصادی است؛ اما از آنجا که منافع نیروی کار و کارفرما نقش مهمی در تعیین آن دارد و دولت ها نیز نقش هدایت کننده اجماع در تعیین حداقل دستمزد را بر عهده دارند، پدیده ای سیاسی نیز تلقی می شود ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۰۰:۴۳    
بهاره چراغی : رابطه بین میزان رشد دستمزدها و رشد قیمت ها در چند سال اخیر، یکی از موضوعات مورد بحث و چالش برانگیز میان سیاستگذاران، مدیران و نیروی کار بوده است. چالش میان کارگران و کارفرمایان درخصوص تعیین سقف دستمزدها هرسال تازه می شود ...