جمعه ۳۱ شهریورساعت ۰۸:۴۲Sep 2023 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گفتمان دینی»

ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
روزنامه ایران: یک سال از اغتشاشات 1401 گذشت. در جریان آن ناآرامی ها، تحلیلگران اجتماعی و متعاقب آن، روشنفکران کوشیدند تا صورت بندی هایی از چرایی وقوع آن و مسیری که در آینده طی خواهد کرد، ارائه کنند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سی و سومین نشست از سلسله برنامه های کانون گفتمان دینی با موضوع تفسیر قرآن در دنیای مدرن در مؤسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
محفل قرآنی قاریان ارشد مصری از سوی وزارت اوقاف این کشور عصر دیروز یکشنبه با حضور وزیر اوقاف، مهمانان کنفرانس بین المللی فضای مجازی و ابزارهای نوین گفتمان دینی و قاریان برجسته مصری برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کنفرانس فضای مجازی و ابزارهای نوین گفتمان دینی روز گذشته شنبه با حضور وزرا، علمای دینی و مفتیانی از بیش از 60 کشور جهان در قاهره آغاز شد.
ندای اصفهان   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۵:۰۰    
آنچه در این شبها دنبال می کنیم این است که هرچه می شود قلبها به هم نزدیک شود. قلب مؤمنین. با نیت خالصانه، نه با نیت منفعت طلبانه. تا بشود فاصله بین پدر و مادر و فرزند را کم کرد، بشود بین زن و شوهرها الفت ایجاد کرد. بشود در مجمع مومنین صفا و صمیمیت آورد. این اتفاق خیلی مبارکی است...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۴۵    
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه وبویراحمد به تحقق پایداری مؤلفه های امنیت برخواسته ازمفهوم فرهنگی، گفتمان دینی و ملی اشاره کرد و ابراز داشت: ترکیب مولفه های فرهنگی وگفتمان دینی به عنوان زیربنای امنیت در یک جامعه نمونه، کارساز است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۰:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی فرماندار ساوه گفت: در اجرای برنامه های فرهنگی، دقت در هزینه ها، هدفمند کردن برنامه های تأثیرگذار، اجرای برنامه ها با هدف تحکیم و تقویت نمازگزاران و فعالان مساجد که نتیجه آن تبدیل به گفتمان دینی و انقلابی شود، از جمله موضوعاتی است که باید به درستی و با دقت انجام شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان لرستان، گفتمان دینی و نشست بصیرتی ویژه فرهنگیان ازنا، با حضور عضو مجلس خبرگان رهبری و معاونت پرورشی آموزش و پرورش این شهرستان، در کانون آفرینش برگزار شد. ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۰:۴۴    
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: فضاسازی سطح شهرها علاوه بر زیباسازی بصری بیان گر گفتمان دینی و انقلابی و رویکرد دولت مردمی باشد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۸    
حوزه/ عبدالوهاب حسین سخنگوی جریان الوفاء الاسلامی بحرین گفت: استقلال در انتخاب ائمه جمعه و جماعت و محتوای گفتمان دینی حقی است تغییر ناپذیر.
مازنی نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۲:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
روح الله سلگی در جلسه هم اندیشی با کانون های فرهنگی و هنری مازندران افزود: انقلاب اسلامی تحول آفرینی و مردم گرایی را سرلوحه خود قرار داده است. این مسوول سیاسی با تاکید بر نقش تشکل های مردمی در تقویت گفتمان دینی ادامه داد: مردم وفادار و هوشیار کشورمان از آغازاستقرار نظام اسلامی همواره حافظ [...]
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۴:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
قزوین- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال ایجاد شبکه کنش گران دانش آموز به منظور ترویج گفتمان دینی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۱:۱۷    
به همت مؤسسه فرهنگی میرداماد گرگان سی و دومین کرسی گفتمان دینی با موضوع معنای زندگی از نظر تا عمل برگزار می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۲۳:۵۱    
گفتمان دینی با موضوع گناهان زبانی از جمله غیبت در مدرسه دخترانه عصمت شهر اردل برگزار گردید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۸:۳۸    
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، وحدت را یکی از موضوعات راهبردی در گفتمان دینی که برخاسته از قرآن کریم و اندیشه پیامبرمکرم اسلام و ائمه معصومین است، دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
همدان- مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر از برگزاری 160 گفتمان دینی با موضوع عفاف و حجاب در مدارس ملایر خبر داد.
جهت پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۰:۵۸    
احمد بن قاسم الغامدی گفت: آنچه عربستان سعودی در زمینه اصلاحات در سطح گفتمان دینی انجام داده و خواهد داد تأثیر چشمگیری در آگاهی بخشی صحیح و اصلاح تصویر اسلام و مسلمانان خواهد داشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۴:۲۳    
مدیر دارالقرآن ناحیه سه آموزش و پرورش اصفهان از اجرای طرح گفتمان دینی در مدارس به عنوان طرح ابتکاری این مجموعه خبر داد و گفت: در این طرح، از مدارس نیازسنجی و براساس نتایج به دست آمده از آن، جلسات پرسش و پاسخ در خصوص موضوعات مورد دغدغه دانش آموزان برگزار می شود.
جابری انصاری با اشاره به تازه ترین مواضع مطرح شده از سوی دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون مسیٴله حجاب در جامعه صراحتا بیان کرد که در مسیر تمدن نوین اسلامی بازگشت به کشف حجاب مصداق ارتجاع است و ملت ایران با گفتمان دینی مقابل ارتجاع می ایستد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به آغاز به کار نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از 12 فروردین گفت فعالیت های تربیتی و گفتمان دینی در نمایشگاه امسال ارائه می شود. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
گفتمان دینی نماز برای گروه های مختلف سنی و شغلی به منظور ترویج نماز در تیران و کرون شکل گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سی ویکمین کرسی گفتمان دینی با موضوع روانشناسی تحول دینداری با همکاری مؤسسه فرهنگی میرداماد گرگان برگزار می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۵:۱۱    
جلسه گفتمان دینی در دبیرستان دخترانه عدالت جوادآباد برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۲۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
مراسم معنوی اعتکاف از 13 رجب همزمان با 15 بهمن ماه در 36 مسجد شهری و 94 مسجد روستایی خراسان شمالی به مدت سه روز برگزار می شود. برگزاری حلقه های معرفت، کرسی های تلاوت قرآن کریم، اقامه نماز جماعت، برگزاری سخنرانی مذهبی ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۶:۵۱    
جلسه گفتمان دینی با محوریت نماز در دبیرستان سروش ناحیه 3 برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در سلطانیه، از برگزاری بیش از 50 گفتمان دینی و نشست بصیرتی در مدارس و پایگاه های بسیج سلطانیه خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان مسئول نهضت پیشرفت بانوان ملایر از برگزاری جلسات سبک زندگی و گفتمان دینی در مدارس ویژه دانش آموزان با همکاری آموزش و پرورش به مناسبت فرارسیدن روز زن و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
اردستان-رئیس اداره تبلیغات اسلامی اردستان با اشاره به ساماندهی اعزام بانوان مبلغه به نقاط مختلف این شهرستان گفت: روحانیون در مراکز مختلف، برای برپایی جلسات گفتمان دینی حضور دارند.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۹/۲۶ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اداره تبلیغات اسلامی کنگان از برگزاری بیش از 15 گفتمان دینی در این شهرستان در شش ماهه نخست امسال خبر داد.
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام موسوی گفت: بیش از 40 گفتمان دینی در 10 مدرسه بروجرد با محوریت دهه بصیرت و ایام فاطمیه برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۹:۳۵    
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش البرز از آغاز طرح گفتمان دینی در مدارس استان با حضور اساتید حوزه علمیه قم خبر داد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اجرای جلسه گفتمان دینی و مهدوی با موضوع پاسخ به شبهات دینی و اعتقادی دانش آموزان در دبیرستان نمونه آیت الله خامنه ای(ره) با همکاری مدیریت و مشاور مدرسه برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی سند تحول بنیادین آموزش را تربیتی و فرهنگی دانست و گفت: از شش ساحت تعلیم و تربیت، 5 ساحت آن مربوط به حوزه پرورشی و فرهنگی و 131 راهکار آن دانش آموز محور و معلم محور است.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۶ - ۰۸:۳۳    
حجت الاسلام میری گفت: طی دهه فاطمیه اول 25 مبلغ بومی با حضور در مساجد و روستاهای شهرستان زیرکوه به گفتمان دینی با موضوع جهاد تبیین و بصیرت شناسی خواهند پرداخت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گفت: نسل جدید به ضعف باورهای دینی دچار شده است، یعنی علامت سؤال روی قرآن و قیامت می گذارد، لذا در خانواده باید گفتمان دینی را با زبانی برخاسته از محبت انجام دهیم و از جایی هم شروع کنیم که آسان باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گفتمان دینی گناهان زبان با حضور حجت الاسلام رضاکشیری، امام جمعه مینودشت امروز، 12 آذرماه در حوزه علمیه امام صادق (ع) این شهرستان برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گفته حجت الاسلام خدابنده لو، گفتمان دینی مدارس و نشست های بصیرتی با هدف نهادینه کردن دین و ارزش های اسلامی و انقلابی در بین قشر جوان و نوجوان برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کربلا با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ دینی است، گفت: سازندگی و محرومیت زدایی در کشور به برکت انقلاب اسلامی و نیروهای جهادی و بسیجی در حال رقم خوردن است.
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۷    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، با حضور اساتید مرکز تخصصی نماز مشهد نشست های دینی گفتمان دانش آموزی با موضوع نماز در نواحی 1 آموزش و پرورش مشهد در روز یکشنبه 6 آذرماه برگزار شد. ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، طی گزارشی که توسط عباس قاری دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان تیران و کرون به ستاد اقامه نماز استان اصفهان ارسال شده است، دوره های آموزشی و گفتمان دینی با موضوع تربیت دینی ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۵۴    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، برنامه گفتمان دینی ویژه اولیاء دانش آموزان با موضوع طرح پیوند نماز مسجد ، مدرسه و منزل و بررسی آسیب های اجتماعی و شیوه های دعوت فرزندان به نماز و مسجد با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه شهرستان طبس در یکم آذر ماه در محل دبیرستان امیر ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، 30آبانماه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمیلی مدیر ستاد اقامه نماز استان کارگاه نماز با موضوع اهمیت نماز ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۱:۵۸    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، به همت و پیگیری دبیران اقامه نماز شهرستان های جغتای و نیشابور و هماهنگی با آموزش و پرورش این دو شهرستان نشست های معرفتی نماز در روز های سه شنبه مورخه 17 و 24 آبان در شش مدرسه انجام شد. ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۷:۲۲    
کوهرنگ (پانا) - کارگاه های جهاد تبیین و گفتمان دینی با هدف تعمیق پیوند بین مسئولان و دانش آموزان در مدارس شهرستان کوهرنگ برگزار شد. در برنامه ای که به همین مناسبت و با حضور امام جمعه شهرستان کوهرنگ ، علی یوسفی بابادی، مدیر آموزش و پرورش شهرستان کوهرنگ ، رضا شیروانی ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۰:۲۶    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی، برنامه گفتمان دینی ویژه دانش آموزان با موضوع طرح پیوند نماز، مسجد ، مدرسه و منزل و بررسی آسیب های اجتماعی و پرسش و پاسخ احکام نماز به کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین محمدی امام جمعه شهرستان طبس دربیست و چهارم آبانماه در محل دبیرستان شریعتی برگزار ...
ستاد اقامه نماز   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۳:۲۱    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی حجت الاسلام رضا بهشتی فر رئیس اداره تبلیغات اسلامی و از مدرسین بومی ستاد اقامه نماز استان در گفتگو با روابط عمومی ستاد اقامه نماز گفت : 25 گفتمان دینی با محوریت نماز، قرآن و.. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۵:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: خطیب جمعه مشهد گفت: استکبار در این جنگ از بین مجریان نظام ، مقام معظم رهبری را به عنوان مظهر حاکمیت اسلامی در کشور نشانه گرفت و از این طریق به مبارزه با گفتمان دینی پرداخت.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۱:۱۱    
بمناسبت ایام بزرگداشت روز دانش آموز، گفتمان دینی با موضوع استکبارستیزی از منظر قرآن در آموزشگاه سبزپوشان ابوزیدآباد از توابع شهرستان آران و بیدگل برگزار شد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۹:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
فروغ پارسا، پژوهشگر دین و استاد دانشگاه معتقد است که دین یک قشر و پوسته دارد و یک مغز و لُب، ولی الان قشری گرایی در گفتمان های دینی حاکم شده است و همین مسئله سبب انحراف در معرفت دینی است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور جوانان ورزش و جوانان استان زنجان گفت: 14 شبکه ملی در موضوعات مختلفی مانند ازدواج و جوانی جمعیت، سبک زندگی ایرانی اسلامی، میراث فرهنگی، شبکه نشاط و اوقات فراغت، گفتمان دینی و جهاد تبیین، سلامت اجتماعی، محیط زیست راه اندازی می شود.