دوشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۰:۵۷Sep 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیره اهل بیت»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان زنجان گفت: عشق به اهل بیت (ع) موجب می شود تا مومنان از هرگونه ذلالت و گمراهی دور باشند؛ اگر سیره و روش اهل بیت (ع) در زندگی ها جاری شود، جایی برای افراد شیطانی باقی نخواهد ماند.
مرتضی سعیدی زاده مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: در سفر دولت دهم به مشهد مقدس بنیاد رضوی با مصوبه هیات دولت در سال 1390 تاسیس شد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت : سیره اهل بیت سرشار از الگو های انسان سازی است که تاسی از آن ، جامعه اسلامی را به تعالی و کمال رهنمون می نماید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۳۸    
مدیر گروه تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام پیشینه تقریب ادیان و مذاهب را از دوره پیامبر(ص) معرفی کرد با این حال به این موضوع اشاره کرد که مسئله تقریب در زمان امام رضا(ع) جدی تر شد و حتی پای آن به شرق هم رسید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۱۹    
حوزه/ پژوهشگر سیره اهل بیت (ع) در رابطه با وضعیت فرهنگی عصر امام رضا(ع) گفت: زمان امام رضا(ع) دوران شبهات، ورود فرقه ها و انحراف های فکری متعدد بود به همین خاطر تبیین دین، رفع مشکلات فکری و انحرافات را می توانیم از سیره امام رضا(ع) دریافت کنیم.
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
خویشتن داری و گذشت در برخورد های اجتماعی از ویژگی های اهل تقواست و در آیات قرآن و سیره اهل بیت(ع) شاهد تأکید بر این ویژگی اخلاقی و اجتماعی هستیم.
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی در حاشیه برگزاری این رویداد ملی از ضرورت تبیین هنرمندانه هر رویدادی سخن گفت و با توجه به نقش اثر گذار تعزیه در تبیین و ترویج سیره اهل بیت (ع) بازیابی هویت دینی و تداوم بخشی فعالیت تعزیه خوان ها درکنار انس و الفت بیشتر مردم با این هنر را از دستاوردهای این رویداد ملی ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۲:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس حجت الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست خبری به تبیین خدمات و اقدامات ارائه شده این سازمان در مواکب برپا شده در داخل ایران و عراق پرداخت و اظهار داشت: زیارت اربعین در سیره اهل بیت یکی از مهمترین روزهای زیارتی است. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۶:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
سردار رزمجو با بیان اینکه آزادگان تجلی صبرواستقامت هستند گفت: صبر و استقامت تمامی دلاوران آزاده سرافراز نشأت گرفته از کربلای حسینی و الگو گرفتن آن ها از سیره اهل بیت است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۰:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اردبیل در نشست تخصصی جهاد تبیین گفت: اساس کار ما در جهاد تبیین آیات قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) است.
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۵:۲۸    
رباط کریم (پانا) - مسئول بسیج فرهنگیان آموزش و پرورش شهرستان رباط کریم گفت طب قرآنی علمی است که مورد ساختار روحی و جسمی انسان بحث می کند و بر طریقه صحیح غذا خوردن تاکید دارد. ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: در ایام شهادت فرزند سه ساله اباعبدالله الحسین (ع) پایگاه های جذب حامی به منظور تمسک عملی به سیره اهل بیت عصمت و طهارت در سراسر استان اصفهان برپا می شود.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
در پی درگیری بر سر حجاب در کرمانشاه حالا گفته شده که خانواده ای که حجاب رسمی را رعایت نکرده اند به منطقه سرباز در استان سیستان و بلوچستان محکوم شده بودند ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۰۹:۰۶    
زنجان- مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه سلطانیه گفت: آزادگان با تمسک به سیره اهل بیت و امام حسین (ع) در دوران اسارت نیز دست از مبارزه با یزیدیان زمان برنداشته و با تلفیق تجربیات گرانبهای جنگ سخت نظامی و جنگ به ظاهر نرم اسارت، هم درحال حاضر به عنوان ذخائر ناب ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۸:۴۱    
مشهد (پانا) - رئیس اداره آموزش وپرورش استثنایی استان خراسان رضوی گفت مسابقات قرآن در جهت ترویج فرهنگ قرآن و پیروی از سیره اهل بیت و عترت برگزار می شود و انس با قرآن، نماز و عترت را دل دانش آموزان پایدار می کند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۸:۲۳    
آنچه در فرهنگ ایرانی ها و از تاریخ و ادبیاتش برمی آید و آنچه از سیره اهل بیت (ع) مطالعه می کنیم، همواره با نوعی تاب آوری، ملاطفت، مهربانی، مروت، جوانمردی و روحیه پهلوانی و ... همراه بوده است. پس به فرهنگمان برگردیم، قدری لطیف تر باشیم، هر چه خشک و غیرقابل انعطاف باشیم، خودمان خواهیم شکست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی گفت: دولت مکلف شده به منظور تعمیق ارزش ها، باورها و فرهنگ مبتنی بر هویت اسلامی و ترویج سیره اهل بیت و استفاده بهینه از ظرفیت معنوی اماکن زیارتی در شهرهای مشهد، قم و شیراز نسبت به انجام 15 حکم در حوزه زیارت تا پایان اجرای قانون برنامه اقدام کند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز رشد نسل اخیر انقلاب به مراتب قوی تر از رشد آن روز است، اما انچه باعث تاسف است تحلیل های دینی ومعرفت شناسی نسبت به سیره اهل بیت سهم بسیار کمی در رشد سیاسی جوانان دارد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۶:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز دانشجویان ما در مورد بسیاری از مسائل بین المللی بسیار دقیق تحلیل می کنند، اما متاسفانه این قدرت تحلیل خود را در زمینه شناخت سیره اهل بیت صرف نمی کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۲۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام قرائتی گفت: مطابق منابع در قرآن و سیره اهل بیت (ع) تنها گذاشتن رهبری، فرار از جهاد و جبهه همانند ترک اطعام مساکین و فقرا، ترک فعل است و جرم محسوب می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۸:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز گفت: ماه محرم بهترین زمان برای توجه و تعمق به سیره اهل بیت (ع) به ویژه سیدالشهدا (ع) است و باید از آن بهره ویژه برد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۱    
دورهمی کودکان چهار تا هشت ساله در ورزشگاه مسجد خاتم ص باهدف آشنایی با سیره اهل بیت ع با روش های جذاب برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم یک کارشناسی مسائل دینی عنوان کرد: ما نباید سیره اهل بیت(ع) را منقطع و جدا از هم ببینیم به این معنا که صلح امام حسن و قیام امام حسین منقطع نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در همایش پیامبر رحمت و خاندان عترت؛ طلایه داران فضیلت و وحدت گفت: راز ماندگاری امت اسلامی وحدت و پیروی از سیره اهل بیت است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۱:۵۹    
به گزارش قم پرس; همزمان با میلاد فرخنده هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت موسی بن الجعفر (ع) ویژه برنامه "عطر بهشت "از رادیو معارف پخش می شود. این برنامه به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) و با هدف تبیین سیره اجتماعی امام موسی کاظم (ع) طراحی و تولید می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۳:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام خیاط از فعالیت بیش از 200 گروه جهادی طلبه در سطح کشور خبر داد که در زمینه خدمات اجتماعی خدمت رسانی می کنند و گفت: روحانیت در طول تاریخ خودش با الهام از سیره اهل بیت (علیهم السلام) سه مأموریت و اقدام بزرگ و راهبردی را مد نظر داشته اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
اصلا چه روزی بهتر از همین روزها برای اینکه بدانیم در سیره اهل بیت برای خالی ماندن و خالی شدن دل هایمان از کینه چه توصیه هایی آمده، تا بدانیم و عمل کنیم به مدد امیر غدیر. روزهایی که می شود شادمانی و حال خوش از لحظه لحظه اش ببارد.از همین سالروز تولد امام هادی(ع) تا عید بزرگ غدیر.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۱۹    
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: اگر عاشق اهل بیت(ع) هستیم باید رفتارمان با قرآن با فرهنگ و سیره اهل بیت هم خوانی داشته باشد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۱:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمدی لائینی گفت: خانواده ها توجه به قرآن را جدی بگیرند، کتاب خدا و اهل بیت (ع) از هم جدا نیستند، اگر عاشق اهل بیت (ع) هستیم باید رفتارمان با قرآن با فرهنگ و سیره اهل بیت علیه السلام هم خوانی داشته باشد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۰۱:۲۴    
ورامین (پانا) - معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان ورامین گفت، تعلیمات دینی صرفا عزاداری فقط در باب شهادت ائمه و ظلمی که در حق آنها شده نیست، بلکه توجه اصلی ما در احیا این گونه مراسمات نشر معارف و سیره اهل بیت و ائمه اطهار است. ...
سایت قنوت   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۰۷:۴۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نغمه مستشار نظامی، دبیر اجرایی دومین جشنواره ملی شعر نماز جمعه با بیان اینکه نماز جمعه به عنوان یک رسانه اسلامی و راهبردی و فرهنگی است، گفت: نماز جمعه با ایجاد خط مشی برگرفته از قرآن مجید و سیره اهل بیت (ع) جامعه را آماده شکوفایی و دفاع فرهنگی می کند ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
شاکرد مرحوم مصباح یزدی از روحانیون اصولگرای حامی احمدی نژاد، در واکنش به سخنان مهم حجت الاسلام ابوالحسن نواب [ لینک ] گفت: آقای نواب بر خلاف قرآن و سیره اهل بیت و سخنان امام و رهبری معتقد است باید از فتنه 88 چشم پوشید و دیگر درباره آن سخنی بر زبان جاری نکرد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۴:۳۳    
کارگاه آموزشی آشنایی با سیره اهل بیت (ع) ویژه کارکنان و خانواده ها به صورت غیر حضوری برگزار می شود.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۴:۳۱    
کرمان (پانا) - رئیس سازمان دانش آموزی استان کرمان گفت با اعزام زیارت اولی ها به سفر معنوی مشهد مقدس، دانش آموزان با پذیرش مسئولیت فردی و اجتماعی نیز آشنا می شوند. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۱    
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان ، مسعود حمیدی نژاد مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در آیین بزرگداشت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) که در ناحیه یک اهواز برگزار شد ، گفت : بهره گیری از سیره اهل بیت در زندگی ضروری برای نسل آینده است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۲۱:۲۵    
شبکه رادیویی گفت وگو در سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به ابعاد مختلف یک زندگی ایده آل در سیره اهل بیت می پردازد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۶    
مدیر پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام می گوید: امام جواد(ع) گاهی از راه مناظره و گاهی از راههای دیگر بی مایگی فقها و قضات درباری را روشن نموده برتری خود بر آنان را در پرتو علم امامت ثابت می کرد و از این رهگذر اعتقاد به اصل امامت را در افکار عمومی تثبیت می نمود.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
خدمت و خدمتگزاری سیره اهل بیت(ع) است و خادم یاران شهدا از تشکل های قوی بنیاد شهید است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۵:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنران بعثه مقام معظم رهبری با گرامیداشت 23 ذی القعده روز مخصوص زیارت امام رئوف، به چند روایت از حضرت رضا(ع) اشاره و گفتار و سیره اهل بیت (علیهم السلام) را دستورالعمل هدایت توصیف کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه نگین شهر گفت: کاربرد منابع غنی اسلامی و سیره اهل بیت (س) در زندگی روزمره به عنوان راهکاری در اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است لذا مسئولان مرتبط باید با ارائه راهکارهای اساسی زمینه را برای جذب اعتبارات فرهنگی فراهم کنند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۹:۳۹    
سرویس چندرسانه ای زمان : 1402/3/19 - 09:16 شناسه خبر : 1272136 سهیل اسعد، مبلغ دینی بین المللی در گفت وگو با شبستان: انتشار ارزش های انسانی سیره اهل بیت (ع) در فرهنگ یک ملت، از آن ملت نمایندگی عملی می سازد ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۵۲    
نشست سردار محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان بهمراه معاونین با مدیران دستگاه های اجرایی استان با *محوریت جوانی جمعیت، تاثیرگذار و تحول زا* در محل سالن استانداری برگزار شد.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۲۳:۱۲    
به راستی تفسیرسوره حمدآن امام همام ؛سندعشق آن پیرفررانه است،آن سردمداری که درعمل سیره اهل بیت را به تصویرکشید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- سخنران حرم حضرت معصومه (س) با بیان اینکه جامعه دینی ما با سیره اهل بیت (ع) فاصله زیادی دارد، از رویه جاری بانک ها در زمینه مصادره منزل بدهکاران انتقاد کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نائب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به فرا رسیدن دهه کرامت گفت: باید تلاش کنیم سیره اهل بیت عصمت و طهارت(ع) را الگوی رفتاری خود قرار داده و در این مسیر گام برداریم.
محمدتقی شاه چراغی، استاندار قم در پیامی ضمن دعوت از مردم قم به شرکت در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را رخدادی مبارک دانست که می تواند زمینه ساز تعمیق ارزش های اعتقادی و تبیین سیره اهل بیت (علیهم السلام) در جامعه باشد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۷    
معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز اسلامی استان گلستان، گفت: دهه کرامت فرصتی مغتنم برای دستیابی به معرفت و سیره اهل بیت (ع) به ویژه امام علی بن موسی الرضا (ع) است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
جشن بزرگ "دختران کرامت" در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) با حضور بیش از 4 هزار فرشته ایران زمین برگزار و عهدنامه دختران این سرزمین با تأکید بر داشتن تقوا و رعایت سیره اهل بیت (ع) توسط یکی از دانش آموزان قرائت شد.
رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک بر نقش تاثیرگذار جشنواره کتابخوانی رضوی در آشناسازی کودکان و نوجوانان با سیره اهل بیت علیهم السلام تاکید کرد.