سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۰۱:۳۹Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سقط»

ایرنا   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری البرز گفت: مرکز مردمی نفس برای جلوگیری از سقط جنین در این استان راه اندازی شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان سمنان ؛ آئین افتتاح اولین مرکز تخصصی مردمی نفس استان سمنان با محوریت تحقق جوانی جمعیت و پیشگیری از سقط جنین "نجات فرزندان سقط" افتتاح شد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۶:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
گروه بین الملل: توماس بی ادسال ستون نویس هفتگی نیویورک تایمز در گزارشی نوشت: من اخیرا فهرستی از پرسش ها را در مورد انتخابات 2024 برای فعالان سیاسی، فعالان عرصه نظرسنجی و دانشمندان علوم سیاسی ارسال کردم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۵:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان با تاکید بر موفقیت اقدامات انجام شده در مورد پیشگیری از سقط جنین در قالب طرح نفس اشاره کرد و گفت: با این اقدامات که با کار فرهنگی ساده و اعتقادات مردم انجام شد، از سقط حدود 450 جنین پیشگیری شد که تاکنون 151 نوزاد از این تعداد به دنیا آمده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
نایب رئیس مرکز مردمی نفس در یزد: طی 6 ماهه ابتدایی امسال 162 مادر با مداخلات این مرکز از انجام سقط منصرف شده اند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اولین مرکز تخصصی مردمی نفس یا نجات فرزندان سقط در استان سمنان با محوریت تحقق جوانی جمعیت و پیشگیری از سقط جنین افتتاح شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۹:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان سمنان و در راستای طرح جوانی جمعیت، اولین مرکز تخصصی مردمی نفس در خصوص پیشگیری از سقط جنین با حضور مهندس هاشمی استاندار و رئیس قرارگاه جمعیت استان و سردار دامغانی فرمانده سپاه استان سمنان و اعضای قرارگاه جوانی جمعیت استان افتتاح شد.
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ادویه در بارداری نقشی بسیار حائز اهمیت دارد و مصرف بعضی ادویه ها باعث سقط جنین میشوند.در اینجا با ادویه های مناسب برای بارداری آشنا میشوید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مرکز مردمی "نفس" در خمین با هدف فرهنگ سازی و آموزش در راستای جلوگیری از سقط جنین، در خمین آغاز بکار کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
سمنان_ مدیرکل کمیته امداد استان سمنان از افتتاح نخستین مرکز تخصصی مردمی نفس در استان خبر داد و گفت: محوریت این مرکز تحقق جوانی جمعیت و پیشگیری از سقط جنین است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- اولین مرکز تخصصی مردمی نفس یا نجات فرزندان سقط در استان سمنان با محوریت تحقق جوانی جمعیت و پیشگیری از سقط جنین افتتاح شد.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: مرکز تخصصی مردمی نفس ( نجات فرزندان سقط ) با هدف پیشگیری از سقط جنین جنایی در سمنان آغاز بکار کرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار سمنان از افتتاح نخستین مرکز تخصصی و مردمی نفس در استان سمنان با محوریت تحقق جوانی جمعیت و پیشگیری از سقط جنین خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/یزد عضو هیئت مدیره و نایب رییس مرکز مردمی نفس در یزد با اشاره به فعالیت این مرکز در هفت شهرستان این استان، گفت: تنها طی شش ماهه ابتدایی امسال 162مادر با مداخلات این مرکز از انجام سقط منصرف شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
خمین - ایرنا - مرکز مردمی نفس برای جلوگیری از سقط جنین روز شنبه با حضور مسئولان شهرستانی در بسیج خواهران خمین گشایش یافت.
گام خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
گام خبر: رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر در خصوص برنامه های اجرا شده ابراز داشت: برنامه های مختلفی درخصوص کودکان کار، تکدی گری، ترافیک و فرهنگسازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، پیشگیری از جرم و اعتیاد، سقط جنین ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۰۴:۴۷    
فیلم گل مریم به کارگردانی حسن محمدزاده و نویسندگی حسن محمدزاده، حسین خندان و یوسف صمدزاده محصول سال 1366 است. خسرو دهقان صاحب یک شرکت خصوصی که پروژه احداث جاده بر روی دریاچه ارومیه را در دست دارد و به رغم مخالفت های خانواده اش با مریم همکار خود ازدواج کرده است ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۸:۵۸    
هر سال بیش از شهدای دفاع مقدس برای سقط جنین تلفات می دهیم و فرزندان این کشور از مسیر سقط جنین از دست می روند. اینکه می گوییم نباید سقط جنین انجام شود منافاتی با مدیریت بر بدن ندارد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۹    
گنبدکاووس - ایرنا - دومین مرکز تخصصی نجات فرزندان سقط (نفس) گلستان ویژه نواحی شرق این استان شمالی و به منظور ارائه خدمات پزشکی، مشاوره ، آموزشی و فرهنگی به والدین برای جلوگیری از سقط جنین سالم و کمک به جوانی جمعیت، به مرکزیت شهرستان گنبدکاووس راه اندازی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
مسئول مرکز تخصصی مردمی نفس در گلستان گفت: از ابتدای امسال تا کنون در این استان از 10 سقط جنین جلوگیری شده است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۰۹:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری لرستان گفت: با توجه به لزوم افزایش جمعیت و جلوگیری از کاهش فرزندآوری باید داروهای سقط جنین و پیشگیری از بارداری در عطاری ها جمع آوری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
در کارگروه جوانی جمعیت لرستان مباحث مختلفی از جمله لزوم جمع آوری داروهای سقط جنین از عطاری ها تا تولید داروهای درمان ناباروری باکیفیت مطرح شد.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۰:۰۸   + ۲۰ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت:در سال 1360 شمار زنان با توانایی باروری در جامعه به 10 و نیم میلیون نفر می رسید و کشور از 2 و نیم میلیون نوزاد برخوردار بود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۸:۳۹    
دبیر کارگروه جوانی جمعیت استان یزد:به منظور کاهش موارد سقط جنین، فرهنگ سازی، آگاهی بخشی و تغییر نگرش از سوی دستگاه های مختلف در درستور کار قرار گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور توضیحاتی درباره چرایی اجرا نشدن قانون جوانی جمعیت به صورت 100 درصدی، مرخصی زایمان، سقط جنین و ماجرای تجردگرایی دهه شصتی ها ارائه داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۴   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، با بیان اینکه بیش از شهدای دفاع مقدس هر سال برای سقط جنین تلفات می دهیم، گفت: گاهی برای سقط جنین اسم گذاشته می شود و به آن مدیریت بر بدن یا پایان خودخواسته بارداری می گویند، این در حالی است که شما بر بدن خود می توانید مدیریت داشته باشید اما وقتی آن فرزند آمد ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
بیش از یک سال و نیم از ابلاغ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده می گذرد. طرحی که هدف آن تشویق جوانان برای ازدواج و تشویق خانواده ها برای فرزندآوری است ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۶:۰۹   + ۶۳ سایت دیگر  
مهندس بهزاد ولی زاده در گفت وگو با ایسنا، گفت: سال 1387 وزارت بهداشت دستورالعملی طبق ماده 7 قانون جامع کنترل دخانیات در ستاد کشوری تصویب و با تایید ریاست جمهوری وقت ابلاغ کرد که بر اساس آن تنها سه صنف سوپرمارکت، خواروبار و سقط فروش، اجازه خرده فروشی محصولات دخانی را داشتند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج_ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: توزیع داروهای سقط جنین کاملا رصد می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۱۲    
گرگان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان گفت: با توجه به اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، باید برای مقابله با سقط غیرقانونی جنین در استان، برخورد قضایی و انتظامی با مراکز غیرقانونی این کار با جدیت و بدون مماشات صورت گیرد.
برترین ها / اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۳۰ سایت دیگر  
ویتامین D محلول در چربی است و بیماری های دیابت، ام اس، آلزایمر و بروز برخی موارد سقط جنین نیز با کمبود این ویتامین در بدن ارتباط مستقیم دارد.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۱۰    
معمولاً بانوان باردار در سه ماهه اول به علت حالت تهوع های صبحگاهی و مواجه بودن با احتمال سقط جنین (احتمال سقط جنین در سه ماه اول بسیار بالا است) دوره سختی را در ابتدای بارداری خود می گذرانند. اما با ورود به سه ماهه دوم شرایط فرق کرده و کمی آسودگی خیال برای مادر ایجاد می شود. ...
نی نی بان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
آرتروز، وضعیتی است که باعث دردهای مفاصل، تورم، سفتی و کاهش دامنه حرکت عضلات می شود. اما آرتروز در بارداری چه علائمی دارد؟ آیا خطر سقط جنین در زنان باردار مبتلا به آرتروز هست؟
راه ملت   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: توزیع و فروش هرگونه داروی سقط جنین در داروخانه های غیربیمارستانی، غیرقانونی تلقی و با متخلفین برخورد می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۲    
دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که برای نامزدی جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2024 رقابت می کند، روز یکشنبه در شبکه NBC ظاهر شد. ترامپ در مصاحبه با کریستن وِلکِر در مورد اتهامات قضایی خود، احتمال انتخاب یک معاون زن، موضع خود در قبال سیاست های سقط جنین جمهوری خواهان و موارد دیگر صحبت کرد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۵:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ترامپ از جمهوری خواهان می خواهد که در مورد حق سقط جنین واقع بین باشند و با دقت بیشتری در مورد آن صحبت کنند. به اعتقاد وی این موضوع می تواند زمینه شکست در انتخابات 2024 را برای جمهوری خواهان فراهم کند.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۱    
پادشاهی را شنیدم به کشتن اسیری اشارت کرد. بیچاره در آن حالت نومیدی ملک را دشنام دادن گرفت و سقط گفتن که گفته اند هرکه دست از جان بشوید هرچه در دل دارد، بگوید. وقت ضرورت چو نماند گریز دست بگیرد سر شمشیر تیز اذا یئس الانسان طال لسانه کسنور مغلوب یصول علی الکلب ...
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
از سوی دیگر نداشتن شناخت کافی این زوج بخصوص مهران از ماهیت زندگی مشترک باعث شده از نیازهای یکدیگر هیچ شناختی نداشته باشند و درگیر این بحران ها شوند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سقط جنین در جهان سابقه ای طولانی دارد. به طوری که براساس آمارهای بهداشت جهانی هرسال حدود 205 میلیون بارداری در دنیا اتفاق می افتد که بیش از یک سوم آنها ناخواسته هستند و حدود یک پنجم به سقط جنین عمدی ختم می شوند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۱:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از تشکیل کارگروه تخصصی پیشگیری از سقط جنین با هدف پیگیری و برخورد با متخلفان در صورت انجام سقط غیرقانونی خبر داد.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۴    
موضوع سقط جنین کودکان همیشه مورد جدال و بحث بوده، اما جدای از بحث های حقوقی و اخلاقی، برخی مسائل نیز باید برای مادرانی که تصمیم به این امر می گیرند وجود دارد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
یک کارشناس دینی و مذهبی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که امروزه در جهت کاهش جمعیت کمک کننده شده است، را سقط یا به تعبیر صحیح قتل جنین خواند و گفت: سالانه در سراسر دنیا 45 میلیون نفر از طریق سقط جنین از بین می رود.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۷:۵۳    
اسهال در بارداری معمولا طبیعی بوده و به دلایلی چون تغییرات هورمون، تغییرات عادات غذایی باشد. با این حال حتی ممکن است اسهال به بارداری مربوط نباشد و در اثر یک اختلال گوارشی، روده ای یا حتی ویروسی به وجود آید؛ درست مانند زمانی که فرد باردار نیست. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از نگرانی های جدی در خصوص فروش دارو در بستر پلتفرم ها، افزایش خطاهای دارویی و به خطر افتادن ایمنی بیمار، ارائه داروی قاچاق، تاریخ مصرف گذشته، تقلبی یا ارائه برخی داروهای با کاربرد سقط جنین، سوء مصرف و سایر موارد پرخطر است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۷:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به عقیده کارشناسان یکی از عواملی که باعث شده سقط جنین در غرب ترویج پیدا کند و عادی شود، بحث جنبش بی بند و باری و آزادی جنسی بود که در دهه 60 شکل گرفت.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش شهدای ایران ،یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، سالانه حدود یک هزار مورد سقط جنین در داخل ارتش این رژیم به وقوع می پیوندد. به نقل از قدسنا، پایگاه عبری زبان و خبری TOV فاش کرد، در ساختار ارتش اسرائیل سالانه حدود یک هزار مورد سقط جنین به ثبت می رسند، امری که بسیار نگران کننده است. ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، دکتر مهری حجت دوست با تاکید بر اینکه بیشترین سهم خطاهای درمانی مربوط به خطاهای دارویی است افزود: با نگرش ارتقای ایمنی بیمار و کاهش خطاهای دارویی، اضافه شدن واسط به عنوان پلتفرم فروش آنلاین دارو پیش از طراحی دقیق سازوکارهای قانونی و نظارتی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز تاکید کرد، آمار دقیق عملکرد بانکها در خصوص حمایت از جوانی جمعیت توسط بازرسی استان احصا شود و مورد بررسی قرار گیرد و بانک های کم کار در این راستا مورد پیگیری قانونی قرار گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری البرز از تشکیل کارگروه مقابله با سقط غیرقانونی جنین زیر مجموعه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان خبر داد.