دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۷:۵۴May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کم کاری»

میزان   ۲ ساعت پیش   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - نشست خبری غفور کارگری ، رئیس کمیته ملی پارالمپیک از ساعت 14 امروز (دوشنبه) با حضور ماجد راشد ، رییس کمیته پارالمپیک آسیا و اصحاب رسانه برگزار شد. ...
ایرسا آنلاین   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایرسا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ، تشخیص و درمان به موقع کم کاری مادرزادی غده تیروئید را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت :عدم تشخیص و درمان به موقع این بیماری می تواند باعث ایجاد عوارض جبران ناپذیر مغزی گردد اما خوشبختانه این بیماری از زمان اجرای برنامه غربالگری دوران نوزادی قابل ...
تحلیل بازار   ۴ ساعت پیش   + ۷ سایت دیگر  
سنندج – استاندار کردستان ضمن انتقاد از کم کاری بعضی از بانک های استان در راستای پرداخت تسهیلات، گفت: تسریع در پرداخت تسهیلات به ویژه اجرایی کردن مصوبات سفر استانی هیات دولت به کردستان ضروری است.
رحمتی گفت: فضای مجازی و رسانه فراگیر و گسترده بوده و بهترین ابزار برای جهاد تبیین است، امروزه فرصت استثنایی استفاده از آن در اختیار ماست، هیچ بهانه ای برای کم کاری نداریم و حتی اگر شبانه روزی نیز مشغول خدمت باشیم باز هم کم است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۵ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: رئیس اداره غدد و متابولیک وزارت بهداشت، از غربالگری تیروئید 21 میلیون نوزاد و کودک و درمان 60 هزار بیمار طی 18 سال اجرای برنامه برنامه کشوری غربالگری بیماری کم کاری تیروئید خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۵ ساعت پیش    
کارشناس بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در صورتی که بیماری کم کاری تیروئید نوزادان به موقع تشخیص داده شود درمان ساده و موثر خواهد بود.
شیعه نیوز   ۶ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
مرکز استان گیلان با 116 مسجد در سطح رشت، تنها در 11 مسجد و بقعه نماز صبح اقامه می شود و این در حالی است که یکی از شروط مساجد در تراز مسجد اسلامی، فعال بودن تمام وقت است، اما کم کاری متولیان مذهبی و فرهنگی وضعیت 90 درصد مساجد رشت را به خصوص برای اقامه نماز صبح به حالت تعطیل درآورده است.
آنا   ۷ ساعت پیش    
حجت الاسلام مجتبی عزیزی با توجه به عدم تحقق وعده ها در گرفتن حق آبه هیرمند تأکید کرد: مردم رنج کشیده سیستان طاقت کم کاری مسئولان در به نتیجه رسیدن مطالبات به حق خود را ندارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۸ ساعت پیش    
پوشش غربالگری کم کاری تیروئید در خراسان جنوبی به 99.7 درصد رسیده است.
گلستان ما   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: سالانه بیش از 30 هزار نوزاد سه تا پنج روزه، به منظور شناسایی بیماری کم کاری تیروئید غربالگری می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۲۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: پوشش غربالگری کم کاری تیروئید در خراسان جنوبی به 99.7 درصد رسیده و میزان بروز این بیماری در جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی 4.78 در هر هزار تولد زنده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: مسکن در کشور ما بخش پیشران بوده و ارتباط زیادی با سایر بخش ها دارد، یعنی صنعت مسکن به تنهایی باعث تحرک صنایع مختلف می شود؛ وقتی صنعت مسکن رشد کند، قطعا صنایع وابسته نیز رشد می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۵:۲۵    
بخشی از تحقق نیافتن مصوبات سفر اول رییس جمهور به استان کردستان به کم کاری بانک ها برمی گردد.
رئیس اداره غدد و متابولیک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از غربالگری تیروئید 21 میلیون نوزاد و کودک و درمان 60 هزار بیمار طی 18 سال اجرای برنامه برنامه کشوری غربالگری بیماری کم کاری تیرویید نوزادان خبر داد.
روزنامه همدان پیام   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۳۵    
سالانه از 20 هزار نوزاد زیر پوشش طرح غربالگری کم کاری تیروئید، 100 نوزاد مبتلا به این بیماری شناسایی و تحت مراقبت و درمان قرار می گیرند. مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های غیر واگیر مرکز بهداشت اصفهان گفت: بیش از 98 درصد نوزادان در استان اصفهان زیر پوشش غربالگری کم کاری تیروئید قرار گرفتند.
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق هنر به همراه معاونان و مشاورانش در سالروز تولد محمد کاسبی به عیادت این هنرمند رفتند و در جریان آخرین وضعیت جسمی و درمانی او قرار گرفتند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۶:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
سالم خبر: یک فوق تخصص غدد درون ریز و متابولیسم، گفت: برخی براساس یک باور غلط فکر می کنند کم کاری تیروئید چاق کننده است به همین دلیل نیز اقدام به مصرف خودسرانه قرص لووتیروکسین می کنند تا لاغر شوند در حالی که این قرص هیچ گونه نقشی در ایجاد لاغری ندارد و در صورت مصرف بدون نظارت پزشک ممکن است در سن ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرگروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: سالانه از 20 هزار نوزاد زیر پوشش طرح غربالگری کم کاری تیروئید، 100 نوزاد مبتلا به این بیماری شناسایی و تحت مراقبت و درمان قرار می گیرند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام پورمحمدی گفت: باید افسوس بخوریم که نتوانستیم به خوبی حرکت امام را جهانی کنیم و در این زمینه کم کاری کردیم و شاید بخشی از این کم کاری نیز به روحانیت و نیز دوستان و نزدیکان ایشان ارتباط داشته باشد.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۲۲    
مرصاد نیوز: امام جمعه اسلام آبادغرب گفت: نمایندگان این مجلس که در سال آخر فعالیت هستند با اقدام انقلابی کم کاری های احتمالی و مصلحت اندیشی های صورت گرفته را جبران نمایند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۸:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
کم کاری تیروئید می تواند افراد را در هر سن و جنسی تحت تاثیر قرار دهد که زنان بیشتر از مردان تحت تأثیر قرار می گیرند.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۶:۵۳   + ۱۲ سایت دیگر  
مهوش افشارپناه بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون ضمن مرور بخشی از خاطرات خود در دوران فعالیت از دلایل کم کاری اش در سال های اخیر و دوری خودخواسته اش از دنیای بازیگری گفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام امام جمعه ایلام گفت: دشمن به جای اتکا به توانمندی های خود، برای رسیدن به مقاصدش امید زیادی به اشتباهات و کم کاری های مسئولان ما دارد و مسئولان نباید با اهمال کاری و ترک فعل فضای سوءاستفاده را به دشمن بدهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
آرادان- امام جمعه آرادان با بیان اینکه اگر مشکل آب حل نشود کشاورزی آرادان در خطر جدی قرار خواهد گرفت، گفت: در حقابه از سد نمرود مشخصاً کم کاری و ترک فعل صورت گرفته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
خطیب جمعه کرمان با بیان اینکه مسئولان باید همت کرده و زحمات آنها در کف جامعه دیده شود، گفت: باید مراقب نفوذی ها، کم کاری ها و ناکارآمدی ها بود. برای مهار تورم باید وقت گذاشت و با مطالعه و طرح های اجرایی نگذاشت کلام رهبری بر زمین بماند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان نور با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع در ادارات، گفت: شلوغی روزهای ملاقات در فرمانداری یعنی وجود مشکلات در ادارات؛ زیرا اگر ادارات کارشان را درست انجام دهند، مردم به فرمانداری مراجعه نمی کنند تا از فرماندار دستور بگیرند و مشکل شان حل شود.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۵۱    
آیت الله شیخ بهایی با تاکید بر اینکه فشارهای اقتصادی خرمشهری است که باید با همکاری قوا و مردم فتح و زحمات مسئولین در کف جامعه دیده شود؛ نسبت به نفوذی ها، کم کاری ها و ناکارآمدی ها هم هشدار داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۱    
داوود بیگی نژاد در گفت وگو با ایران اکونومیست ، عدم تولید در حوزه مسکن را عمده دلیل مشکلات امروز کشور در این بخش عنوان کرد و افزود: دولت از هر طرح و برنامه ای که می تواند حتی به صورت حداقلی بخشی از مشکلات مربوط به صنعت ساختمان را حل کند، استفاده می کند. ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از اینکه وضعیت فعلی اقتصادی جامعه، سفره مردم را هر روز کوچک تر می کند، گفت: وجود مشکلاتی مثل تحریم ها باعث شده شاهد این وضعیت باشیم اما همه مشکلات جامعه به تحریم ها باز نمی گردد بلکه سوء مدیریت ها و کم کاری هایی وجود داشته است اما فرصتی باقی نمانده ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز بر اهمیت تشخیص به موقع بیماری کم کاری تیروئید از سال های اول عمر تاکید کرد. به گزارش سینا پرس فارس ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کاهش ضربان قلب، افزایش فشارخون، تپش قلب، کاهش وزن همراه با افزایش اشتها را از علائم کم کاری و پرکاری تیروئید برشمرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز گفت: باید افسوس بخوریم که نتوانستیم حرکت امام خمینی را جهانی کنیم. در این زمینه کم کاری داریم.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
شفقنا- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: متأسفانه برخی از ما روحانیون کم کاری کرده و احساس وظیفه نمی کنیم و حتی برای امامت جماعت یک مسجد هم رغبتی نشان نمی دهیم که اصلا مناسب نیست. ...
سراج24   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس مطالعات خانواده گفت: به دلیل کم کاری در تبیین عمومی فرهنگ ایرانی - اسلامی به ویژه برای نسل جدید که درگیر دنیای شبکه های اجتماعی و رسانه های تصویری و ماهواره و غیره هستند و فرصت چندانی برای کنکاش در تاریخ ندارند، طی سالیان گذشته متاسفانه از این فرهنگ اصیل دور شده ایم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل-معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: کم کاری تیروئید نوزادان در صورت عدم تشخیص به هنگام و یا درمان نامناسب، می تواند موجب بروز عقب ماندگی شدید و اختلال در رشد کودک شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- معاون شبکه بهداشت و درمان دیر از غربالگری کم کار مادرزادی تیروئید 23 هزار نوزاد دیری و شناسایی و درمان 117 بیمار از ابتدای اجرای طرح تاکنون خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۴۵    
غربالگری کم کاری تیروئید 5600 نوزاد در جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در یک سال گذشته انجام شده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه بیش از 80 درصد کودکان درگیر با کم کاری غده تیروئید در بدو تولد، بدون علائم هستند، گفت: از سال 1384 تاکنون، حدود 3900 نوزاد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شده و تحت درمان قرار گرفته اند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۰:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
کم کاری تیروئید با افزایش خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب و بروز عوامل خطر بیماری های قلبی عروقی مانند کبد چرب غیر الکلی، مرتبط است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۱:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
دروازه بان تیم نساجی گفت:یکسری بچه موبایل دست شان گرفته و در فضای مجازی چرت و پرت می نویسند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: برخی از بانک های استان در پرداخت تسهیلات بند ب تبصره 16 قانون بودجه کم کاری کرده اند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
غده تیروئید غده هورمونی حیاتی است که با توجه به اهمیتی که دارد یک روز یعنی روز پنجم خرداد (بیست و ششم می) به عنوان روز جهانی تیروئید نامگذاری شده است. این غده نقش مهمی در متابولیسم، رشد و تکامل بدن دارد و با ترشح میزان ثابتی از هورمون های تیروئید در خون به تنظیم عملکرد بدن کمک می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۴۸    
پایگاه علمی سیانس و آونیر (علم و آینده) خستگی مزمن، حساسیت به سرما، خشکی پوست، گرفتگی عضلات و افزایش وزن از جمله پیامد های کم کاری تیروئید است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
پدر شهید علیرضا افشار در حاشیه مراسم یادواره شهدای رسانه گفت: نه فقط فرزند من بلکه تمام خبرنگاران شهید، مظلوم واقع شدند بنیاد شهید برای شهدای رسانه کم کاری کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۳۰    
مادر شهید محمدمهدی رضوان در حاشیه مراسم یادواره شهدای رسانه گفت: رسانه ها درباره برخی شهدا صحبت می کنند، بازتاب می دهند، مصاحبه می کنند و وارد عمل می شوند، با این حال خیلی از شهدا همچنان مظلوم و گمنام مانده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۸    
روز گذشته هدیه نامتعارف برخی مسئولان در یکی از شهرهای اقماری کرج به سارا عبدالملکی ملی پوش پاراقایقرانی البرز و گلایه های وی حسابی خبرساز شد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
الهه رضایی: وقتی یک برنامه یا سریال برای تلویزیون تولید می شود، هزینه هایی دارد که خرج عوامل برنامه ساز می شود. فعالان حوزه کودک مدت هاست که یا بی کارند یا فعالیت محدود و اندکی دارند ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: شیوع کم کاری تیروئید در نوزادان در شهرستان های کاشان و آران و بیدگل سالانه حدود 1.1 درصد است.