سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۳:۵۱Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جیره بندی»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی، گفت: دفاع مقدس به جوانان ما خودباوری و استقلال را آموخت چراکه در روز های اول دفاع مقدس تسلیحات ما به قدری کم بود که جیره بندی می کردیم و در حد تعویض قطعات مدیریت می کردیم، اما الآن در امنیت و تکیه به توان داخلی تجهیزات بازدارنده تولید می کنیم.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال محیط زیست گفت: کوه زباله سراوان، 7 لیتر در ثانیه شیرآبه تولید می کند که وارد زردرود و گوهررود می شود و در نهایت به تالاب انزلی می ریزد، مردم منطقه بارها اعتراض کردند اما نتیجه ای حاصل نشده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
شهروندان اروپایی که پس از پایان جنگ جهانی دوم به چندین دهه رفاه فزاینده و با ثبات نسبی عادت کرده بودند، در معرض جیره بندی مصرف انرژی، قطع برق و خاموشی قرار گرفتند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۹:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
مهرداد سپه وند (کارشناس مالی و بانکی) در سرمقاله روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: برای آنان که بانکداری را نمی شناسند و به آن تنها به چشم واسطه گری ساده می نگرند، درک جایگاه بانک در اقتصاد دشوار است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اظهارات یکی از نمایندگان مجلس درباره عملکرد سلیقه ای بانک ها در پذیرش ضمانت های لازم برای پرداخت تسهیلات، با تحقیقات میدانی دنیای اقتصاد تایید شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به اینکه نباید در سیاست گذاری به بهانه جیره بندی اعتباری، به تولیدکنندگان فشار وارد شود، گفت: هدفگذاری 25 درصد رشد نقدینگی امسال، به نحوی باید همراستا با رشد تولید باشد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
یعنی الان که هنوز نه به دار است و نه خبری از جیره بندی آب، یک بطری آب معدنی وسط شهر زیر باران، هفت هشت ده هزار تومان فی می خورد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۵۷    
ساکنان اقلیم کردستان عراق علیه جیره بندی شدید برق اعتراض کردند.
نامه نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۸:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
بحران های معیشتی در دولت سیزدهم با شدت بیشتری مواجه شده و طبقه متوسط و فرودست را ناچار به مصرف محدود کرده است. این مصرف محدود تاثیر مستقیمی نیز بر سلامتی مردم به خصوص کودکان دارد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۲۱:۱۶    
اسپانیا خشک ترین شروع سال را در چهار ماه نخست 2023 (سال جاری میلادی) از زمان ثبت رکوردهای خشکسالی در دهه 1960 تجربه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اسپانیا خشک ترین شروع سال را در چهار ماه نخست 2023 (سال جاری میلادی) از زمان ثبت رکوردهای خشکسالی در دهه 1960 تجربه کرده است.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
تامین برق مورد نیاز شرکت های خودروساز به چالش جدید این شرکت ها تبدیل شده است. با توجه به اینکه تابستان به نیمه رسیده و مصرف برق نیز رکوردهای جدیدی به ثبت رسانده، نبود زیرساخت های کافی متناسب با نیاز، سیاست گذار را به سمت جیره بندی برق سوق داده است.
سلام نو / عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۶:۳۵   + ۱۴ سایت دیگر  
بنابر گزارش ها از وضعیت منابع آب، ایران هم از نظر سرانه آب تجدیدپذیر و هم از نظر میزان برداشت نسبت به آب تجدیدپذیر وارد مرحله تنش آبی شده است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۳:۴۷    
مدیرکل دفتر اطلاعات و داده های آب کشور پیرامون وضعیت ذخایر آبی کشور توضیحاتی ارائه کرد.
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۱:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
برخی رسانه ها از قطعی مکرر برق در برخی مناطق تهران خبر داده اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ساکنین شمال شرق شهران تهران پاسداران خبر از قطعی برق و خاموشی کامل این منطقه را دادند. منبع: خبرآنلاین
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۸:۱۲    
شهرستان باخرز از نظر تامین آب شرب در وضعیت قرمز قرار دارد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
طی سال های گذشته با کاهش سرمایه گذاری در صنعت برق، شاهد ناترازی در شبکه برق هستیم. به گفته مدیران توانیر کسری شبکه برق به حدود 12 هزار مگاوات رسیده و پیش بینی شده که این رقم در سال 1405 به 18 هزار مگاوات خواهد رسید، با توجه به اولویت دولت برای تامین برق بخش خانگی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مهر : طی روزهای اخیر و با حاکم شدن جبهه هوای گرم میزان مصرف آب به شکل چشمگیری افزایش یافته، به گونه ای که در هفته گذشته میزان مصرف لحظه ای آب در تهران رقم بی سابقه 57 هزار لیتر در ثانیه را تجربه کرد.
با ثبت رکورد عجیب و جدیدی در مصرف آب تهران، مصرف روزانه آب شهر تهران در حدنصابی بی سابقه از مرز سه میلیارد و 800 میلیون لیتر در شبانه روز عبور کرد
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۸    
نقطه هشدار مصرف آب برای تهرانی ها ادامه مذاکرات آبی ایران و افغانستان، تزریق روزانه 311 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه ها از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۲   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، نقطه هشدار مصرف آب برای تهرانی ها / احتمال جیره بندی آب بالا رفت، ادامه مذاکرات آبی ایران و افغانستان، جایگزینی4میلیون و 100 هزار بخاری با راندمان بالا در طرح 5 ساله و تزریق روزانه 311 میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه ها از مهمترین اخبار آب و انرژی در هفته جاری بودند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۹:۱۰    
افت فشار آب در برخی نقاط شهرستان کوهچنار موجب جیره بندی آب در چند روستای این شهرستان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۲:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
افزایش دما مصرف روزانه آب شهر تهران به رکورد بی سابقه سه میلیارد و 800 میلیون لیتر در شبانه روز رساند که گویای نقطه هشدار برای پایتخت نشینان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۰۰:۳۴    
دنیای اقتصاد: 26ژوئیه1946 یک سال پس از پایان جنگ جهانی دوم، نان در بریتانیا جیره بندی شد. برداشت کم و خشکسالی، دلیل این تصمیم عنوان شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۳:۴۶    
وزارت دفاع انگلیس اعلام کردن که نیروهای روسیه در جنوب اوکراین مجبور به جیره بندی مهمات توپخانه ای خود خواهند شد.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۴:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در برنامۀ رادیویی شهر ما، حضور به عمل رساند وضمن تشریح عملکرد شرکت، در خصوص مصرف بهینه آب شرب با مردم سخن گفت. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا ؛ مازیار علی پور روز شنبه 24 تیر ماه سال جاری در برنامه شهر ما ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۲:۵۱    
از شهروندان درخواست شده است که برای جلوگیری از قطعی آب، در مصرف آب صرفه جویی کرده واز هرگونه مصارف غیرضروری و جیره بندی آب خودداری کنند.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: بنا به گفته اهالی منطقه امامزاده عبدالله هندیجان، 4 روستای این منطقه 23 روز جیره بندی آب داشتند و 6 روز است که حتی یک قطره آب ندارند و این مساله وضعیت را به حالت طاقت فرسایی رسانده است.
معاون امور مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: تاکنون و از ابتدای طرح برخورد با مشترکان بد مصرف، آب 30 هزار خانوار به طور موقت قطع شد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص قطعی آب، احتمال اعمال جیره بندی و سهمیه بندی آب در تهران اطلاعیه ای صادر کرد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۶:۳۶   + ۲۶ سایت دیگر  
محمدرضا شمسایی فر ، با تأیید قطع چند روزه آب در برخی محلات شهریار اظهار داشت: منابع آب در شهرستان شهریار بسیار محدود است و فقط از آب های زیرزمینی بهره برداری می شود.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۴۲   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درباره علت قطعی آب برخی شهرستان های خوزستان، سیستان و بلوچستان و کرج در چند روز گذشته، گفت: این قطعی ها در حال برطرف شدن هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۰۵:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک چهره حامی محیط زیست در انگلیس با بحرانی دانستن وضعیت تامین آب آشامیدنی پایتخت این کشور اجرای طرح جیره بندی آب را قریب الوقوع دانست.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۷:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده شهرستان های بندر لنگه، بستک پارسیان و جزیره کیش در مجلس با بیان اینکه کم آبی در شهرهای ساحلی استان هرمزگان گفت : لحظه ای تعلل از سوی وزارت نیرو برای اختصاص بودجه های مورد نیاز جهت رفع مشکل بی آبی شهرستان های غربی استان هرمزگان پذیرفته نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۴:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان: سال 1400 حدود 155 روستا و در سال 1401 حدود 99 روستا با کمبود آب و جیره بندی مواجه بودند که امسال این تعداد به 79 روستا رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۷:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
برنامه جهانی غذا کمک های خود به هشت میلیون شهروند افغانستان را قطع یا جیره بندی کردده است.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
آمارهای بانک مرکزی از میزان تسهیلات پرداختی بانک ها در سال 1401 نشان می دهد که علی رغم رشد 45 درصدی این متغیر نسبت به سال قبل، مانده آن نسبت به این سال کمتر افزایش یافته است.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۷:۱۱    
شرکت آب و فاضلاب استان تهران در خصوص قطعی آب، احتمال اعمال جیره بندی و سهمیه بندی آب در تهران اطلاعیه ای صادر کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۲:۰۶    
ساوه - ایرنا - کاهش سطح ذخیره آب سد الغدیر، شهر ساوه را در شرایط بحرانی قرار داده و احتمال می رود در کنار انجام تدابیر اساسی برای تامین آب از منابع اضطراری از سوی متولیان، در صورت عدم مشارکت مشترکان در اصلاح الگوی مصرف، آب جیره بندی شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۰:۳۶    
فرماندار مشهد گفت: چیزی به نام جیره بندی آب نداریم. اگر در محله ای هم قطعی آب اتفاق افتاده است، به دلیل اشکالاتی در شبکه آب رسانی یا مشکلات فنی بوده است. ممکن است فشار آب کم شود که پیش از این هم اتفاق افتاده است، اما اینکه قطعی برنامه ریزی شده داشته باشیم، درست نیست.
پانا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۴    
کرج (پانا) - با توجه به شروع فصل تابستان و موج گرما در سطح کشور و کمبود آب، آبرسانی شهید چمران واقع در حسین آباد راه آهن کرج از اواسط خرداد شروع به جیره بندی و قطع آب کرده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۱۷ سایت دیگر  
به گفته مسئولان امر همراهی مردم در مصرف آب یکی از راهکار های جلوگیری از قطعی و جیره بندی آب است این در حالیست که طی روز های گذشته مصرف آب در تهران رکورد زد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۱:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای استان ایلام با اشاره به کمبود جدی آب و مصرف سه و نیم برابری آب امسال مشترکان استان نسبت به سال گذشته گفت: تداوم این روند موجب جیره بندی آب در استان می شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۱:۳۰   + ۳۵ سایت دیگر  
با شروع فصل تابستان، افزایش دما و استقرار هوای گرم در پایتخت میزان مصرف آب نیز در این کلانشهر افزایش چشمگیری یافته است، به گونه ای که در روز جمعه دوم تیرماه مصرف لحظه ای آب در شهر تهران از 55 هزار لیتر در ثانیه عبور کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
علیرغم راه اندازی آب شیرین کن، شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از جیره بندی آب شرب در بوشهر، خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
اردکانی مدیر عامل شرکت آبفای استان تهران از کاهش 40 درصدی بارندگی ها خبر داد و گفت: تهران از لحاظ ظرفیت تأمین آب، به هیچ وجه توان بارگذاری جمعیت بیشتر از این را ندارد و این مساله را بارها اعلام کردیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
کرمان- فرماندار کرمان با اشاره به موضوعات کم آبی و قطع مکرر آب در بخشهایی از شهر کرمان گفت: طرح جیره بندی آب در کرمان اجرا نخواهد شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۰:۲۳    
کرمان- شهر کرمان با بحران بی آبی مواجه شده و این در حالیست که دستگاه های ذی ربط برای وضع پیش آمده توضیحی ارائه نمی کنند و مشخص نیست چرا برای جلوگیری از این وضعیت برنامه ریزی قبلی نشده است.
مشهد فوری   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: به هیچ عنوان جیره بندی ناشی از کمبود آب در بهار نداشتیم و ادامه این روند در تابستان نیز مستلزم همراهی شهروندان و بخش های صنعتی و تجاری است. ...