سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۱۰:۱۴Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سوره حمد»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۲۲:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه یزد تحول در سیستم آموزشی را همین امسال به صورت عملی انجام دهد، بر لزوم برپایی کلاس های درس با محوریت نماز و سوره حمد در مدارس تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
اسامی سوره ها مانند تعداد آیات هر سوره، توقیفی است، و با صلاح دید شخص پیامبر اسلام(ص) نام گذاری شده است. بیشتر سوره ها یک نام دارد و برخی دو یا چند نام ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۵:۵۵    
آن لحن آهنگین سوره حمد و آن دعای فرج قنوت های نیاز به درگاه بی نیاز و بغض هایی که گاهی میانه آن می شکست و اشک جاری می شد، همه و همه از اخلاص مردی بود که درحقیقت ناصر دین بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
در روز نهم محرم، عمر سعد و دیگر سران نظامی تصمیم گرفتند که با یک حمله عمومی کار را یکسره کنند، اما در این میان امام حسین(ع) به حضرت عباس(ع) فرمود: به سوی آنان بازگرد و تلاش کن جنگ را به فردا واگذاری تا ما امشب را نماز بخوانیم و به دعا و استغفار بگذرانیم ...
سایت قنوت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۰۳    
نماز یک مکتب تربیتی در اسلام است و در نماز یکی از واجبات، قرائت سوره می باشد و قرائت سوره حمد بدون اختلاف واجب است و اگر با دقت و معرفت به مضامین سوره حمد بنگریم خواهیم دید که واقعاً سوره حمدخلاصه قرآن است و امّا قرائت یک سوره بعد از حمد، که مورد اختلاف بین علما قرار گرفته است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۸:۰۲    
رضا نباتی، کارشناس برنامه درسی قرآن دفتر تألیف کتب درسی به منظور آشنایی بیشتر و بهتر با هجانویسی و هجی خوانی آن را در قالب فیلم آموزشی و بامحوریت سوره های حمد و توحید آموزش داده است.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۲۱:۳۴    
عبدالرحمن سلمی، سوره حمد را به فرزند امام حسین(ع) آموخت، وقتی که آن فرزند سوره حمد را نزد امام حسین(ع) به خوبی خواند، امام هزار دینار و هزار حله به معلم او جایزه داد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رضا بذری مداح معروف مازندرانی در واکنش به ماجرای قرآن سوزی در حین مراسم مداحی برای اباعبدالله حسین (ع) خواستار برخورد جدی دستگاه دیپلماسی به این مسأله شده است و با قرائت سوره حمد به نیت سفر امام حسین (ع) یاد ایشان را گرامی داشتند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۸:۱۶    
نماینده ولی فقیه در همدان با بیان نکات تفسیری سوره حمد گفت: رب العالمین یعنی مالک و مدبر عالم های مختلف؛ مالکیت دو حالت دارد یکی اعتباری است و دیگری حقیقی که مالکیت خداوند در عالم حقیقی است.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۸:۰۳    
مادر سردار شهید حاج کاظم نجفی رستگار در روایتی از فرزندش می گوید: در محافل هفتگی جلسات قرآن شرکت می کردم اما از آنجایی که قادر به خواندن قرآن نبودم فقط سوره حمد را قرائت می کردم. شبی پسرم را در خواب دیدم، از من پرسید چرا حالت خوب نیست. گفتم در جلسات قرآن که شرکت می کنم نمی توانم قرآن بخوانم ...
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۲۲:۵۱    
برکات بیشمار قرائت سوره حمد در سخنان آیت الله بهجت رحمة الله علیه را در پادکست مذهبی زیر خواهید شنید.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۷    
استاد درس خارج حوزه قم در ادامه بررسی مسائل فقهی پیرامون سوره حمد به بررسی این پرسش پرداخت که آیا قرائت بسمله سور عزائم توسط انسان جنب و حائض حرام است یا خیر.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۳    
معاون میراث فرهنگی قزوین گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی قطعه خوشنویسی سوره حمد رقم میرعماد در موزه خوشنویسی قزوین واقع در کاخ چهلستون به نمایش درآمد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله حبیب الله شعبانی با تفسیر کلمه رحمان و رحیم در سوره حمد گفت: رحمت خداوند گاهی رحمانیه است و گاهی رحیم؛ رحمان رحمت فراوانی است که شامل همه انسان ها اعم از خوب و بد می شود، رحمت رحمتی ماندگار، مستمر و رحمت خاصه الهی است که در دنیا و آخرت شامل انسان های مؤمن می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۹:۲۳    
استاد حوزه علمیه قم در ادامه مباحث تفسیری سوره حمد به بررسی این مسئله پرداخت که آیا قرائت بسم الله سوره ها در نماز لازم است یا لازم نیست.
رهیاب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۰۱    
یکی از شاگردان شیخ مرتضی انصاری می گوید: آن روز از پای منبر درس با شیخ بسیار صحبت کردم و اشکال گرفتم. پس از ختم درس، شیخ آهسته در گوش من فرمود: آن که بسم الله را در گوش تو خوانده، تا و لا الضالین را در گوش من خوانده است!
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۱    
یک مربی قرآن با اشاره به اینکه نتیجه حمد و سپاس در سوره حمد باید ما را به عبودیت محض ایاک نعبد برساند، گفت: این عبودیت بدون کمک خدا امکان پذیر نیست؛ ایاک نستعین عبودیت محض یعنی چشم گوی خدا بودن، و این نیز مرحله انتهایی این سوره نیست، بلکه بعد از آن از خدا می خواهیم که ما را به صراط مستقیم هدایت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
هنرمند خوشنویس زواره ای برای اولین بار در کشور اقدام به نگارش 114 مرغ بسم الله همراه با آیات قرآن کریم کرده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دختر هفت ساله که در سن سه سالگی حافظ کل قرآن شده، با حضور در برنامه تلویزیونی محفل باعث بهت و حیرت داوران این برنامه شد.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
ثنا نظری، دختری که 3 سالگی حافظ کل قرآن کریم شد. ثنا در 7 و نیم سالگی سوره حمد را به 5 زبان(عربی، فارسی، انگلیسی، ترکی استانبولی و فرانسوی) می خواند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۰۹:۳۳    
رساله نماز و روزه ، مطابق با آخرین فتاوای مرجع عالی قدر، آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) در مسائل مربوط به ابواب فقهی نماز، روزه و اعتکاف در قالب 1009 مسئله شرعی تنظیم شده که از جمله موضوعات آن بحث واجبات نماز است.
تجارت امروز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۱۶:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
غسل و دو رکعت نماز که در هر دو رکعت یک بار سوره حمد و هفت مرتبه سوره توحید خوانده و بعد از نماز هفتاد بار ذکر استغفرالله و اتوب الیه گفته شود در این شب سفارش شده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۰۰:۱۴    
برای شب هفدهم ماه مبارک رمضان دو رکعت نماز مورد سفارش قرار گرفته که در رکعت اول پس از خواندن سوره حمد هر سوه دلخواه و و در رکعت دوم حمد و صد مرتبه توحید و بعد از سلام صد مرتبه ‬ " لا إلهَ إلی الله" خوانده شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۸ - ۱۷:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
تمام کتاب در سوره فاتحه گرد آمده و سوره فاتحه خود به اعتبار وجود جمعی در بسم الله الرحمن الرحیم و آن در بای بسم الله و آن در نقطه زیر باء گرد آمده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۲۲:۰۰    
این شب دومین شب از شب های ایام البیض است. خواندن نمازی 6 رکعتی به گونه ای که در هر رکعت سوره حمد و 30 مرتبه سوره قدر خوانده شود، در شب چهاردهم ماه مبارک رمضان مورد سفارش قرار گرفته است. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
برای شب سیزدهم ماه مبارک رمضان چهار رکعت نماز مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس بیست و پنج مرتبه توحید مورد تاکید است. حضرت علی (ع) د رابطه با کسی که این نماز را بخواند فرمود: عبور کند بر صراط مثل برق جهنده.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۱ - ۲۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
برای شب دهم ماه مبارک رمضان بیست رکعت نماز مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس و سی مرتبه سوره توحید مورد تاکید است. حضرت علی (ع) در رابطه با ثواب کسی که این نماز را بخواند فرمود: خدای تعالی رزق او را توسعه می دهد و از رستگاران می باشد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
برای شب نهم ماه مبارک رمضان نمازی شش رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس هفت مرتبه آیة الکرسی و پس از نماز، پنجاه مرتبه "اَللّهمّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد" گفته شود مورد تاکید است. ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۲۱:۳۰    
برای شب هشتم ماه مبارک رمضان نمازی دو رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس ده مرتبه سوره توحید و پس از سلام نماز، هزار مرتبه "سبحان اللّه" گفته شود مورد تاکید است. ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
عطیه همتی در ایسنا نوشت: در سال های ابتدایی برگزاری نمایشگاه قرآن کریم همواره محصولات قرآنی عرضه می شد که قرار بود شکل شگفت انگیزی و اعجازگونه ای به قرآن بدهد ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۱:۳۰    
برای شب هفتم ماه مبارک رمضان نمازی چهار رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس سیزده مرتبه سوره قدر مورد تاکید است. حضرت علی (ع) در رابطه با ثواب این نماز برای خواننده آن فرمودند: خداوند بنا کند از برای او در بهشت عدن قصری از طلا ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - حجت الاسلام اسلامی تبار گفت: سوره مبارکه حمد مهمترین و بالاترین سوره قرآن بوده و خداوند خلاصه معارف و پیام های خود را در این سوره گنجانده است.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۱:۴۰    
برای شب ششم ماه مبارک رمضان نمازی چهار رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس سیزده مرتبه سوره قدر مورد تاکید است. حضرت علی (ع) در رابطه با ثواب این نماز فرمود: کسی که این نماز را بخواند، مثل آن است که مصادف با شب قدر شده باشد. ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - حجت الاسلام اسلامی تبار بندگی، اطاعت و عبودیت را از پیام های سوره حمد دانست و گفت: عبودیت و بندگی خدا از مهم ترین ویژگی های جامعه اسلامی و قرآنی است.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
باقی ماندن در راه هدایت سخت و دشوار است از این جهت باید هر روز بارها از خدا طلب کنیم که ما را به راه درست هدایت کند؛ تا بتوانیم بر دشواری باقی ماندن در صراط مستقیم غلبه کنیم.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۲:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
برای شب دوم ماه مبارک رمضان نمازی چهار رکعتی مورد سفارش قرار گرفته که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس 20 مرتبه سوره قدر مورد تاکید است. حضرت علی (ع) در باب ثواب این نماز فرمود: خدای تعالی تمام گناهان او را می آمرزد و رزقش وسیع میشود و کفایت کرده می شود کار سالش.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
لحظاتی از تلاوت سوره تین توسط حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر انقلاب را ببینید.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۰:۰۷    
شفقنا – علامه طباطبایی در تفسیر المیزان برای طلب هدایت نمازگزاران توضیحاتی ارایه داده است. به گزارش شفقنا در تفسیر سوره حمد امده است: آیا طلب هدایت توسط نماز گزار تحصیل حاصل نیست ؟ ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۱:۰۲    
آیت الله علیدوست در ادامه تفسیر سوره حمد به توضیح در این رابطه پرداخت که چرا در میان همه صفات خداوند، دو صفت رحمن و رحیم در بسمله ذکر شده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۱    
استاد دانشگاه تهران گفت: آیت الله ری شهری در احادیث مرتبط با حمددرمانی و شفابخشی سوره حمد بحث مفصلی دارد و چون از نظر سند، حدیث صحیح است، وارد مفهوم محتوا شده و مفهومی قابل انطباق با عقل ارائه کرده است و به تأثیر فی الجمله به نحو اقتضای سوره حمد در شفا قائل هستند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۱۵:۵۲    
سوره فاتحه یا حمد نخستین سوره در ترتیب سوره های قرآن ملقب به ام الکتاب دارای هفت آیه و در جزء یک قرآن قرار دارد، چون در این سوره خداوند متعال حمد و ثنا شده، این سوره حمد خوانده شده است. ترتیل و ترجمه سوره فاتحه با صدای استاد منشاوی تقدیم مخاطبان ایکنا می شود.
سایت قنوت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۳    
نماز امام هادی (علیه السلام) دو رکعت است، در رکعت اول سوره حمد و سوره یس و در رکعت دوم سوره حمد و سوره الرحمن خوانده می شود. دعای بعد از نماز آن حضرت: یا بارُّ یا وَصُولُ یا شاهِدَ کُلِّ غاَّئِبٍ وَ یا قَریبُ غَیْرَ بَعیدٍ وَ یا غالِبُ غَیْرَ مَغْلُوبٍ ...
سراج24   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۲    
قرائت سوره مبارکه حمد را با صدایی خاطره انگیز و ماندگار بشنوید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۷:۴۲    
یکی از مؤلفان کتاب های درسی قرآن وزارت آموزش و پرورش اقدام به تهیه و انتشار 51 قطعه فیلم با موضوع آسیب شناسی قرائت جزء 30 و سوره حمد با هدف ارائه روش تدریس 37 سوره جزء سی ام و سوره حمد به آموزگاران مقطع ابتدایی کرده است.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۱:۵۱    
سوره حمد در نخستین جزء واقع شده است و مشتمل بر 7 آیه می باشد. این سوره که از آن به نام سوره فاتحه نیز یاد می شود، ملقب به ام الکتاب می باشد.
سایت قنوت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۳۲    
روش خواندن نماز امام جواد (علیه السلام) در روز چهارشنبه برای رفع گرفتاری ها نماز امام جواد (علیه السلام) دو رکعت است که در هر رکعت سوره حمد یک مرتبه و سوره توحید هفتاد مرتبه خوانده می شود و بعد از پایان نماز، دعای زیر که در مفاتیح الجنان آمده است، خوانده شود. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۰    
استاد درس خارج حوزه قم ضمن تفسیر سوره حمد به بحث شناخت پروردگار اشاره کرد و توضیح داد: روایتی از امام باقر(ع) هست که مضمونش این است مردم خیالتان راحت باشد ما خداشناس نداریم ولی تا بخواهید خدانشناس داریم.
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۰۰:۳۶    
پارسینه: برای هر حاجتی دوازده رکعت خوانده شود در شب باشد یا روز ( فرقی نمی کند ) بین هر دو رکعت تشهد نیز خوانده شود زمانی که آخرین تشهد خواندی خداوند را مدح کن ( مثلا بگوید ...