شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۷:۲۷Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قدرت نرم»

همشهری   ۵ ساعت پیش    
محبوبیت کی دراما یا سریال های کره ای، با آن رنگ و لعاب خوب و داستان های پرفراز و نشیب، آنقدر جهانی شده که از آن با عنوان قدرت نرم و دارایی اقتصادی این کشور یاد می کنند؛ دارایی ای که اخیرا دردسرهایی جهانی و انتقادهایی گسترده به همراه آورده است.
بسیج   ۶ ساعت پیش   + ۲۹ سایت دیگر  
امام جمعه مشهد گفت: مسئولی که بخواهد به دنبال رفاه و کار روزمره بوده و به این روش به قدرت و ریاست خودش تکیه کند و با ورود در عرصه سیاست به مال و مقامی برسد، این مسئول، خادم نظام نیست، بلکه خائن به نظام، ملت و خون شهداست.
سمنان - استاندار سمنان گفت: اربعین حسینی و پیاده روی بزرگ آن فرصتی بسیار مناسب برای افزایش قدرت نرم در جهان اسلام بوده و باعث برجسته شدن ارزشهای دینی خواهد شد.
ایلنا   ۸ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون توسعه پایدار، محیط زیست و آب اتاق بازرگانی ایران گفت: هیچوقت دیپلماسی تنها جواب نمی دهد و قدرت نرم و سخت را باید پشت دیپلماسی اعمال کنیم تا به نتیجه برسیم. دیپلماسی باید محور باشد اما ما قدرت چانه زنی بهتری هم داریم.
آذرمغان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۰۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، محمود عباس زاده مشکینی عصر پنجشنبه در مراسم اختتامیه هنرواره عباس زمان در مشگین شهر اظهار کرد: استکبار جهانی با تمام توان و قدرت نرم افزاری خود به مقابله با جمهوری اسلامی ایران و رشد بالنده فضائل ارزشی و انسانی آمده و در این بین [...]
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تغذیه از سفره گسترده سینما برای تعاملات جهانی و تقویت جایگاه سیاسی و پیشبرد اهداف دپیلماتیک، از همان شروع به کار هالیوود در دستور سیاست ایالات متحده آمریکا قرار گرفت و حتی فراتر از دیپلماسی فرهنگی و تبیین نرم و جذاب افکار دولتمردان، کار را به یک حقنه فرهنگی و دیکتاتوری سینمایی رساند ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
این دو کلمه زمانی که در بستر فرسودگی روزمره عادت های زبانی ما شنیده شود، اصلا سخنی تکراری به نظر می رسد و تکرار شوندگی آن به بی اثری اش می افزاید. اما این دو کلمه در متن زندگی واقعی، وضعیت تاریخی، تکالیف کنش انقلابی، چالش توحید و کفر جهانی در عمق میدان ایران اسلامی، جنگ عیان و همه سویه فرهنگی ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزاری چنین رویدادهایی قدرت نرم ورزش است که در استان اصفهان با ظرفیت و پتانسیل بالایی وجود دارد. قطعا بازتاب این رویدادها می تواند در گرفتن میزبانی های دیگر در اصفهان و ایران به ما کمک کرده و تاثیرگذار باشد ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۲۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
کلیدواژه های مهم قدرت نرم افزاری امام راحل که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، قطعا رموز موفقیت آینده انقلاب نیز است.
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۲:۰۲    
از زمان تهاجم روسیه در فوریه 2022، اوکراین از جریانی قوی از کمک های فنی بهره مند شده است. مهم ترین عامل مؤثر در جذب این حمایت ها و پشتیبانی ها، قدرت نرم این کشور بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زنان حکومت داری نمی کنند، حکمرانی می کنند،گفت: در عصر کنونی جنس حکمرانی ها درحال تغییر است و رابطه ملت و حکومت در حال بازآفرینی است که اصطلاحا می گویند حکمرانی ها به سمت قدرت نرم و منعطف پیش می روند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
حسینی با تبیین اهمیت سواد رسانه ای در مقابله با جنگ نرم و جنگ ترکیبی دشمنان، گفت: آموزش سواد رسانه ای و کسب این مهارت توسط جوانان، نوجوانان و والدین قدرت نرم نظام را افزایش می دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۶:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
کتاب قدرت نرم نوشته اشکان پیرزاده و نوید کمالی توسط انتشارات دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به چاپ دوم رسید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس دانشگاه لرستان اقوام را قدرت نرم کشور در برابر جنگ نرم دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی ایران در برابر قدرت های اهریمنی دنیاست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل اروپا گفت: به دلیل شرایط مناسب جوی و دریافت حجم انبوهی از تسلیحات نظامی توسط اوکراین، احتمال دارد یک عملیات نظامی جدید در خاک این کشور علیه روس ها رقم بخورد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: حقوق بشر به عنوان مولفه قدرت نرم برای به انزوا کشاندن جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل بخشی از جنگ ترکیبی آنها است که با حضور در جایگاه های رسمی بین المللی این جنگ خنثی می شود.
رادیو ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۳۵    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، سید علیرضا آل داوود پژوهشگر ارشد فضای رسانه در برنامه سلام صبح بخیر به سفر دریایی ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش به دور دنیا پرداخت و گفت: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن دنا و ناوبندر مکران برای اولین بار یک رژه بزرگ دریایی را به انجام رساند ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۹:۵۴    
ریاض شدیدا تلاش کرد تا نشست اخیر سران اتحادیه عرب را به مثال جدیدی از اثربخشی قدرت نرم دیپلماسی عربستان تبدیل کند و به وسیله آن جایگاه رهبری این کشور در جهان عرب را نشان دهد.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۵۴    
دیپلماسی فرهنگی کشورها بر وضعیت اقتصادی و سیاسی آن ها نیز اثرگذار است. بر این اساس جمهوری خلق چین این امر را از طریق موسسات کنفوسیوس پیش گرفته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۲:۴۵    
در یادداشت قبلی به این اشاره شد که غفلت از قدرت نرم، سبب شده است که خروجی جریان اصلی سینما و رسانه در تقابل با فرهنگ عمومی و سیاست های کلان کشور باشد و کاستی های موجود در ساختار فرهنگی کشور به گونه ای است که باعث شده است بیشتر چهره های هنری و رسانه ای به سمت مخالف خوانی مداوم و همیشگی گرایش پیدا ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۸:۲۰    
حجت الاسلام ابوذر شاد گفت: روابط عمومی ها نقش برجسته ای در تقویت الگوی مدیریت جهادی و تبیین گام دوم انقلاب اسلامی دارند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
ارتقای قدرت فرهنگی موجب افزایش ضریب قدرت نرم و دیپلماسی عمومی کشور خواهد شد. جمهوری اسلامی ایران در زمره کشور هایی است که تمدن غنی چند هزار ساله بر پایه هویت ایرانی و اسلامی دارد و با وجود هجمه های تاریخی اقوام مهاجم به ایران و نابودی بخش هایی از میراث فرهنگی ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
سرویس سیاسی- روزنامه اعتماد روز دوشنبه در مطلبی با عنوان دیپلماسی علمی، راهی برای گشایش چالش های ایران نوشت: دیپلماسی علمی می گوید که در روابط بین المللی همکاری علمی می تواند روابط بین کشورها را تقویت کند، چرا که تسهیل همکاری می تواند پل هایی ایجاد کند و بر رفتار دولت ها اثر بگذارد ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رشد اسلام در دنیا با 6 اصل دیپلماسی پیامبر که در کتاب دیپلماسی اسلامی و قدرت نرم در سیره پیامبر اعظم (ص) آمده، چیز غریبی نیست زیرا پیامبر قبل از اینکه حرفی از اسلام بزند، از انسان و بشریت حرف می زد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۰:۴۴    
مطهری گفت: شهدای گمنام به خاطر شدت علاقه ای که مردم به آن ها دارند این قدرت را دارد که در جنگ شناختی و جنگ ترکیبی ازقطب های مهم تولید قدرت نرم برای انقلاب اسلامی شود
جماران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۰:۲۷   + ۴۸ سایت دیگر  
کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی تاکید کرد: ما در منطقه خودمان خواستار همکاری هستیم. تا به حال رقابت های زیادی در این منطقه وجود داشته و اغلب هم به دلیل دخالت های بیگانگان بوده که به دنبال ایجاد اختلاف بین کشورها و کسب سود خود بوده اند اما امروز یک بلوغی در منطقه در حال شکل گیری است که دست ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۱ - ۱۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز ایران برای سایر کشورها دانشگاه ایجاد می کند که این نشان دهنده قدرت نرم جمهوری اسلامی است و قطعاً دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز توان ایجاد دانشگاه در سایر کشورها را دارد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۳    
در دهه های اخیر، بهره مندی از قدرت نرم به عنوان یکی از نشانه های بلوغ و قدرتمندی حکومت ها برای پیشبرد امیال و اهداف سیاسی و فرهنگی مطرح شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۴:۰۲   + ۱۰ سایت دیگر  
سردار سرتیپ شکارچی تلاش برای امیدآفرینی در جامعه را از وظایف اصلی فعالان حوزه های فرهنگی و اجتماعی دانست و گفت: پیروزی در جنگ نرم در گرو داشتن قدرت نرم و توانایی در بهره گیری از این قدرت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۴   + ۱۳ سایت دیگر  
فرمانده کل انتظامی کشور از ایجاد انسجام در رسانه ها در فضای حقیقی و مجازی جهت هم افزایی میان قدرت نرم و سخت، در برابر تهدیدات خبر داد.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
افشارچی بر ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و گفت: دفاع مقدس به عنوان خاستگاه قدرت نرم کشور، باید به نسل جدید منتقل شود.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
استاندار زنجان با بیان اینکه در برخی مواقع از قدرت های نرم خود در جمهوری اسلامی غافل می شویم، گفت: دفاع مقدس، خاستگاه قدرت نرم کشور است و باید به این مولفه مهم توجه لازم را داشت.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۳    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: آستان مقدس امامزادگان، اماکن و بقاع متبرکه از مولفه های قدرت نرم جمهوری اسلامی هستند و دشمن با تخریب، تحریف و انتشار اخبار جعلی سعی دارد مردم را نسبت به مقدسات و مذهب بی اعتماد و بدبین کند.
پژوهشکده فضای مجازی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۰:۳۷    
اگرچه این قدرت نظامی است که سرنوشت حمله روسیه به اوکراین را مشخص خواهد کرد، قدرت ارزش ها، اقناع و جذب نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. علیرغم اینکه قدرت نرم معمولاً به صورت نامحسوس و در افق زمانیِ بلندمدت اثرگذاریِ خود را نشان می دهد ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۱۲:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مصطفی ملائی در نخستین نشست هم اندیشی رؤسای کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرهای مراکز استان کشور و چهارمین اجلاس شهرهای حماسه ساز انقلاب اسلامی در اصفهان اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما نماد قدرت نرم است ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۲۲:۳۴   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر دفاع در سخنانی تصریح کرد: ایجاد زیر ساخت ها و تقویت سامانه های ملی، ارتباطی، اطلاعاتی و سایبری به منظور جلوگیری از غافلگیری راهبردی و استمرار عملیات آفندی و پدافندی در فضای تهدید با هدف عمق بخشی راهبردی و به کارگیری قدرت نرم از اقدامات مهم وزارت دفاع است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
فرارو- "رژی دبره" فیلسوف فرانسوی در سال 1986 میلادی نوشته بود: "در موسیقی راک، ویدئو ها و شلوار جین آبی قدرت بیش تری نسبت به کل ارتش سرخ وجود دارد". قدرت نرم غربی که از طریق صادرات فرهنگی مانند موسیقی و سینما منتقل می شود به طور گسترده ای به عنوان عاملی کمک کننده در پایان دادن به اتحاد جماهیر شوروی ...
وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۶:۱۴    
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت با بیان اینکه دیپلماسی سلامت، قدرت نرم برای پیشبرد اهداف سلامت است،: ضمن تقدیر از دیپلماسی فعال سلامت در وزارت بهداشت، توسعه همکاری های اقتصادی بین المللی در حوزه سلامت را در وزارت بهداشت مورد تاکید قرار داد.
شوشان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۴:۳۰    
شوشان اکبر بهاری : استان خوزستان یکی از استانهای پر رسانه است که این مساله بعنوان یک ظرفیت بالقوه در زورآزمایی رسانه ی و چیرگی قدرت نرم می تواند در مدیریت استان بدان اتکا کرد ...
مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت با بیان اینکه دیپلماسی سلامت، قدرت نرم برای پیشبرد اهداف سلامت است،: ضمن تقدیر از دیپلماسی فعال سلامت در وزارت بهداشت، توسعه همکاری های اقتصادی بین المللی در حوزه سلامت را در وزارت بهداشت مورد تاکید قرار داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: آموزش و پرورش در کنار سایر نهادها باید نسل آینده را بیشتر با میراث دفاع مقدس و قدرت نرم تولید شده در این حوزه آشنا کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۹:۱۲    
ایسنا/اردبیل فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل در دیدار صمیمی با اعضای کمیته شهدای دانش آموزی و فرهنگیان کنگره ملی 3400 شهید استان گفت: میراث فرهنگی دوران دفاع مقدس زمینه ساز قدرت نرم انقلاب اسلامی شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۴:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
تنها در کشور پاکستان 50 درصد از افراد شرکت کرده در نظرسنجی ایران را به عنوان رهبر جهان اسلام تایید می کنند و در باقی کشورها میانگین حمایت و تایید کمتر از یک چهارم است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان بوشهر گفت: در این چهل و چهار سالی که از عمر بابرکت جمهوری اسلامی ایران می گذرد، بازتولید قدرت نرم جمهوری اسلامی همواره از مسیر فعالیت های فرهنگی و نرم افزاری ما بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۸    
رسانه های جریان اصلی غرب که همواره قدرت نرم صهیونیسم محسوب می شوند نمی توانند نسبت به درگیری ها و خشونتی که میان صهیونیست ها در تل آویو، حیفا و... دیده می شود ساکت باشند ...
موکریان بوکان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مکریان بوکان آنلاین | بختیار شاخی فعال سیاسی در یادداشتی نوشت: روز پنجشنبه 13 آوریل 2023 (24 فروردین 1402)، نیچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان، در شهر رم پایتخت ایتالیا حضور داشت ...
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۲۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
Osama Al Sharif در روزنامه گلف نیوز چاپ امارات نوشت: سیاست عدم مداخله و دستور کار شفاف پکن قلب ها و ذهن ها را از آن خود می کند. در واقع چین نه به پشتوانه ناوهای هواپیمابر، بلکه با استفاده از قدرت نرم خود به عنوان یک قدرت اقتصادی قفل ها را باز می کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
افسانه پرچکانی در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: در یکی از آن روز هایی که شاه طهماسب صفوی، عصبانی و توبه گویان، شاعران صله گیر و نقاشان و هنرمندان دربار را با تندی از کاخ بیرون کرد ...
امام جمعه کرمان با بیان اینکه هنر وقتی در جهت الهی و درست قرار بگیرد بازدارندگی و ضریب امنیت را بالا می برد، گفت: دستگاه های متعدد که بخشی از مأموریت های آنها در عرصه هنر است باید در یک هم افزایی قرار بگیرند زیرا این هم افزایی قدرت نرم قوی ایجاد می کند که همه دشمنان را به زانو در می آورد.