یکشنبه ۰۹ مهرساعت ۱۳:۳۳Oct 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ناو جنگی»

خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۲:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
پارتیزان نوشت: ناو کوروت (corvette) کلاس الزبارة (Al Zubarah) یا نام دیگر آن کلاس دوحه، یک شناور چند منظوره، اما با وظیفه تخصصی دفاع هوایی است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ناوهای جنگی کلاس یاماتو شامل دو کشتی نیروی دریایی امپراتوری ژاپن می شد که یاماتو و موساشی نام داشتند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
بخش دفاعی نیروی دریایی ژاپن در آستانه دریافت یک ناو جدید است؛ ناوچه موگامی کلاس JS Niyodo اخیرا در مراسمی در ناکازاکی به آب انداخته شد.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۱۱    
حمله نظامی عراق به ایران، فرصتی مناسب بود تا دریادلان ایرانی پس از تجربه ناموفق دفاع از حدود آبی کشور در جنگ بین الملل دوم، یک بار برای همیشه خود را اثبات کند. خریداری ناو جنگی پرسپولیس توسط ناصرالدین شاه را باید سرآغاز تشکیل نیروی دریایی نوین ایران قلمداد کرد ...
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۱۲    
شفقنا- منابع خبری در لیبی امروز(جمعه) با انتشار تصاویری از ورود یک کشتی جنگی مصری به شهر سیل زده درنه این کشور، خبر دادند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ به نوشته وبگاه آرتی عربی؛ به نظر می رسد که این کشتی برای انتقال اجساد قربانیان سیل و طوفان اخیر در درنه ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
طبق دستور رئیس جمهور مصر برای کمک به لیبی، یک ناو جنگی از ارتش این کشور وارد شهر درنه شد تا در عملیات های امداد و نجات و خدمات پزشکی به مردم سیل زده کمک کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۹    
موشک کروز کالیبر | Kalibr Cruise missile یکی از کارآمدترین و پرتعدادترین موشک های کروز عملیاتی ارتش روسیه است که نقش کلیدی در جنگ اوکراین ایفا کرد. این موشک که از زیردریایی، ناو جنگی و سکوهای زمینی قابل پرتاب است، با هدایت پذیری بالا و امکان تغییر ارتفاع و مختصات در طول مسیر ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۷:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: آزمایش موشک های کروز راهبردی روی یک ناو جنگی نیروی دریایی با حضور و نظارت رهبر کره شمالی با موفقیت انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۰۵:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
با ساخت هر اسلحه، ناو جنگی و گلوله توپ، حق محرومان است که به سرقت می رود. در جنگ تنها پول خرج نمی شود، بلکه نیروی کارگران، نبوغ دانشمندان و امید کودکان هم نابود می شود. با این اوصاف، ایالات متحده نمی تواند تا ابد به حمایت تمام و کمال از اوکراین در برابر روسیه ادامه دهد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۲:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
یک کشتی جنگی روسیه شب گذشته با شلیک گلوله های هشدار، یک کشتی فله بر را که در حال حرکت در دریای سیاه بود متوقف کرده و آن را تحت بازرسی قرار داده است.مسکو ادعا می کند این کشتی باری که سوکرا اوکان نام داشته ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۰:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه از ناوگان این کشور در قطب شمال دیدن کرد و تعدادی ناو جنگی مسکو هم در اقیانوس منجمد شمالی دست به عملیات نظامی زدند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۳:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
3 هزار نظامی امریکایی با دو ناو جنگی برای آنچه بازدارندگی مقابل اقدامات بی ثبات کننده ایران خوانده شده، وارد منطقه تحت پوشش فرماندهی مرکزی امریکا، معروف به سنتکام شدند ولی این بار به جای خلیج فارس در دریای سرخ مستقر شده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۲:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-ایرنا- مایکل کوریلا، فرمانده مرکز فرماندهی تروریستی ارتش آمریکا درحالی که در ناو جنگی "یواس اس توماس هادنر" حضور داشت, پس از عبور از تنگه هرمز به پایگاه نیروی دریایی آمریکا در امارات رفت و پس از آن با حمید بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین دیدار کرد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۲۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مایکل کوریلا، فرمانده مرکز فرماندهی تروریستی ارتش آمریکا درحالی که در ناو جنگی "یواس اس توماس هادنر" حضور داشت, پس از عبور از تنگه هرمز به پایگاه نیروی دریایی آمریکا در امارات رفت و پس از آن با حمید بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین دیدار کرد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۰۱:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا سوار بر ناو جنگی یواس اس توماس هادنر با عبور از تنگه هرمز به پایگاه نیروی دریایی آمریکا در امارات متحده عربی رفته و پس از آن با حمید بن عیسی آل خلیفه، پادشاه بحرین دیدار کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۵:۳۸   + ۱۷ سایت دیگر  
همزمان با ورود ناوگان آمریکایی به دریای سرخ، معاون وزیر امور خارجه یمن به نیروهای آمریکایی هشدار داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۴:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه امروز از دفع حملات قایق بدون سرنشین اوکراینی که کشتی های جنگی ناوگان دریای سیاه را مورد هدف قرار داده بودند، خبر داد. منبع: چندثانیه
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: کشتی جنگی روسیه که دیشب مورد حمله یک شهپاد اوکراینی قرار گرفت شناوری آبی خاکی از کلاس راپوچا یا رودوچا به نام اولنگورسکی گورنیاک بود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سرویس امنیتی اوکراین (SBU) و عملیات نیروی دریایی اوکراین می گویند یک قایق بدون سرنشین مملو از 450 کیلوگرم TNT را به یک ناو ترابری کلاس-راپوچا در بندر نووراسییسک در دریای سیاه کوبیده اند. روسیه در مقابل گفته این حمله به یک کشتی غیرنظامی و با دو شهپاد بوده که هر دو نابوده شده اند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۲:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
حمله ارتش اوکراین به یک فروند ناو جنگی روسیه ، خسارت های بسیاری را به این کشتی وارد کرده است.
برترین ها / بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
دیروز چهارمین و آخرین ناو کوروت کلاس بابور/Babur از پروژه کلاس MILGEM ساخت ترکیه با نام طارق برای نیروی دریایی پاکستان به آب انداخته شد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
کانال خبری پارتیزان نوشت: دیروز چهارمین و آخرین ناو جنگی کوروت کلاس بابور / Babur از پروژه کلاس MILGEM ساخت ترکیه با نام طارق برای نیروی دریایی پاکستان به آب انداخته شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۶:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
رزمایش نظامی روسیه در دریای بالتیک با مشارکت حدود 6 هزار پرسنل و 30 ناو جنگی برگزار شد؛ اقدامی که در پاسخ به تحرکات اخیر ناتو برگزار شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تقویت توان نیروی دریایی این کشور از اهداف کلان نیروهای نظامی روسیه است.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
هدف پنتاگون صدور پیغامی است که نشان بدهد، ایران قوی تر از گذشته نشده و آن ها همچنان می توانند با سیاست های ایران مقابله کنند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۰:۲۸   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه به نقل از ایسنا؛ خبرگزاری آناتولی در گزارشی با اشاره به رونمایی از موشک کروز ابومهدی از تولیدات صنایع هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۵:۴۴   + ۵۰ سایت دیگر  
سرلشکر موسوی در واکنش به اعلام آمریکا برای اعزام تعدادی جنگنده و یک ناو جنگی به منطقه گفت: آمریکایی ها سالیان سال با خیالات واهی در منطقه حضور پیدا کرده و رفته اند اما امنیت منطقه فقط با مشارکت کشورهای منطقه پایدار خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۲:۰۶    
استرالیا نخستین کشوری است که می تواند از یکی از ناو های نیروی دریایی آمریکا، در سرویس نظامی خود استفاده کند و همین مسئله نشانه تشدید رقابت با چین در منطقه ایندوپاسیفیک است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۳۰ - ۰۵:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
آمریکا در ادامه سیاست های خود برای ایجاد تنش و ناآرامی در منطقه قصد دارد به بهانه نظارت بر کشتیرانی در آب های خلیج فارس ناوهای نظامی بیشتری به منطقه اعزام کند.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۶:۵۳   + ۴۱ سایت دیگر  
گروه سیاسی: فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به سالگرد توقیف نفتکش متخلف انگلیسی در تیرماه 98 گفت: این اقدام در پاسخ به خباثت انگلیسی ها صورت گرفت و هنگامی که شناورهای ما به سمت آن نفتکش رفتند بالگرد اسکورت به محدوده و بالای نفتکش آمد که به آن اخطار دادیم درصورتی که فرود نیاید آن را می زنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۱۷   + ۲۰ سایت دیگر  
امیر آشتیانی درخصوص اعلام اخباری مبنی بر اعزام جنگنده و ناو جنگی آمریکایی به تنگه هرمز گفت: آمریکا که کارهای خودش را دنبال می کند اما اساساً جمهوری اسلامی در مرحله ای از اقتدار است که اصلاً کسی نمی تواند آن را تهدید کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۲۲:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
پنتاگون اعلام کرده که ایالات متحده جنگنده های F35 و نیز یک ناو جنگی خود را همراه با جنگنده های F16 به خاورمیانه خواهد فرستاد. ایران به شدت از این تصمیم انتقاد کرده و آن را عامل بی ثبات کننده امنیت منطقه دانسته است. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
ایالات متحده یک ناو جنگی جدید به همراه چندین جت جنگنده را به تنگه هرمز و دریای عمان ارسال می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
وزرات دفاع آمریکا اعلام کرد که قصد دارد یک ناو جنگی و جنگنده های جدید به خلیج فارس ارسال کند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۴/۲۷ - ۰۰:۴۹   + ۹ سایت دیگر  
المانیتور روز دوشنبه در گزارشی از تقلای آمریکا برای حضور بیشتر در منطقه و مقابله ایران و روسیه در خاورمیانه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۲۰:۰۶    
33 شهید سهم سیستان بلوچستان در حمله تروریستی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۹:۵۴    
نمایشگاه نقاشی کودک با موضوع سالگرد شهادت سرنشینان هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی در آب های خلیج فارس توسط ناو جنگی آمریکای جنایتکار با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرلنگه در فرهنگسرای گوهر این شهرستان برگزار شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۰۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان سیستان و بلوچستان گفت: 33 نفر از کشته شدگان حمله موشکی ناو جنگی آمریکا از استان سیستان و بلوچستان است
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۲۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب، گفت: در دوازدهم تیرماه سال 67 ناو جنگی آمریکا هواپیمای مسافربری ایرانی را هدف قرار داد. همین پرونده چهره حقوق بشری آمریکا را نشان می دهد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
امروز دوازدهم تیر سالروز حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافری ایرباس ایران بر فراز آب های خلیج فارس است.
سفیر افلاک   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۱۲    
نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران که خارج از همه قوانین دنیا بود، حقوق بشر آمریکایی را افشا کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - 35 سال از سرنگونی هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی بر فراز آب های خلیج فارس می گذرد اما شدت فاجعه و پُررویی آمریکایی ها که به فرمانده ناو جنگی خود مدال دادند، باعث شده ملت ایران خصوصا خانواده های شهدای پرواز 655 هنوز هم آن داغ را بر دل داشته باشند.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
یکی از کاربران توییتر به دوازدهم تیرماه سالگردحمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی اشاره کرده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۰:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
از مهمترین وقایع هفته دوم تیرماه که استکبار جهانی به طور مستقیم دست به جنایت علیه مردم ایران زد، حمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی در آبهای نیلگون خلیج فارس در 12 تیرماه 1367 برابر با سوم ژوئیه 1988 میلادی است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
ناوجنگی آمریکایی وینسنس که از بندر سان دیه گو وارد خلیج فارس شده بود، به قصد یک ماجراجویی هوایی به آب های مرزی ایران نزدیک شد. ایچنرمارک قلب این رزم ناو به شمار می رفت ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۹:۱۰    
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: بی تردید حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی و ترور هولناک 290 انسان بی گناه هیچ گاه از حافظه تاریخ محو نخواهد شد.
سراج24   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بیش از سه دهه پیش در چنین روزی ناو جنگی وینسنس آمریکا با شلیک به هواپیمای مسافربری ایران، بزرگترین جنایت قرن را رقم زد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان 17 روز قبل از پذیرش تاریخی ترین قطعنامه قرنِ بیستم توسط رهبر 87 ساله انقلاب اسلامی، فرماندهٔ ناو جنگی امریکایی با قلدری حریم آبهای سرزمینی کشورمان را هتک کرد و با توهم تهاجم هواپیمای مسافربری ایران به ناو جنگیش بیش از 290 مسافر و خدمه این هواپیما را بر فراز کهن ترین خلیجِ فارس جهان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
12 تیر سال 67 هواپیمای مسافربری ایرباس ایران در خلیج فارس مورد اصابت 2 فروند موشک ناو جنگی آمریکا قرار گرفت و 290 مسافر این هواپیما به شهادت رسیدند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
شبکه رادیویی تهران امروز از برنامه انعکاس موضوع ترور در آسمان را از ابعاد مختلف حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای 655 مسافری ایرباس ایران، روایت کند. ...