یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۰:۳۰Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حوزه ریلی»

شفقنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر راه و شهرسازی از بهره برداری آزادراه 230 کیلومتری شیراز – اصفهان در مهر امسال با حضور رئیس جمهور خبر داد. به گزارش شفقنا، مهرداد بذرپاش گفت: تردد آزمایشی از این آزادراه آغاز شده، اما این طرح در مهرماه بطور رسمی افتتاح می شود. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سردار ملکی گفت: هزار و 600 نفر از نیرو های این پلیس در سراسر کشور با آمادگی کامل، وظیفه حفظ امنیت حوزه ریلی در ماموریت اربعین حسینی را بر عهده داشتند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۶:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
در حالی که جمع فروش نفت در 1396 تا 1400، 7700 میلیارد تومان بوده، اما صالحی می گوید که سازمان برنامه و بودجه به حوزه ریلی پول نداده و حوزه ریلی را فقیرتر کرده است.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
قطار اربعینوزارت راه و شهرسازی برای تسهیل سفرهای اربعین در حوزه ریلی امکان سیر مستقیم قطار از خرمشهر به شلمچه را فراهم کرده و قطارهای فوق العاده به مقاصد خرمشهر، کرمانشاه و شلمچه از سوی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- رضا دهقان : سال هاست که بیشترین تمرکز و سرمایه گذاری در حوزه حمل ونقل جاده ای بوده و بیشترین سوخت و یارانه به این حوزه تخصیص داده شده است. این در حالی است که حمل ونقل جاده ای سالانه جان 17 هزار نفر را می گیرد ...
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۳:۱۸   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرعامل راه آهن با بیان این که قانون رفع موانع تولید در پستوهای بروکراسی کشور خاک می خورد، گفت: حمل 10 میلیون تن بار از طریق ریل 200 میلیون تومان عایدی برای کشور دارد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۸:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت:با مصوبه کمیسیون تلفیق، سهم زیرساخت های حوزه حمل و نقل ریلی 3200 کیلومتر در نظر گرفته شد.
تمدن لر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۲:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
استاندار لرستان با بیان اینکه بافت زندگی عشایری و گردشگری روستایی علاقه مندان بسیاری را به خود جذب می کند، گفت: احیای مسیر گردشگری آبشار نوژیان در دستور کار قرار گرفته است. ...
هشدار نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۵:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش هشدارنیوز به نقل از مهر، فرهاد زیویار روز جمعه در بازدید از پروژه های در دست اقدام حوزه ریلی اداره کل راه آهن لرستان با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری روستایی، اظهار داشت: گردشگری روستایی زمینه ای برای پویایی اقتصاد در روستاها است و لرستان نیز، یکی از استان های بهره مند از این ظرفیت است. ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۹:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گفته وزیر راه و شهرسازی، در ناوگان اتوبوسرانی داخلی حدود 7000 اتوبوس، در حوزه هوایی حدود 2000 پرواز و در حوزه ریلی حدود 600 هزار بلیت رفت و برگشت برای خدمت رسانی به زائران اربعین تدارک دیده شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۹:۲۰   + ۳۳ سایت دیگر  
به گفته وزیر راه و شهرسازی، در ناوگان اتوبوسرانی داخلی حدود 7000 اتوبوس، در حوزه هوایی حدود 2000 پرواز و در حوزه ریلی حدود 600 هزار بلیت رفت و برگشت برای خدمت رسانی به زائران اربعین تدارک دیده شده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۷:۰۴   + ۱۶ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران، یکی از مشکلات ریلی تفاهمنامه ها بوده که به دلایلی اجرایی نشده است. بر اساس قانون باید سهم حمل و نقل ریلی مسافری و باری به ترتیب به 20 و 30 درصد افزایش یابد. اما در عمل این اتفاق نیفتاد ...
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۲:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به اینکه اولویت مدهای حمل ونقل در برنامه ششم توسعه با حمل ونقل ریلی است تصریح کرد: طی 5 سال حدود 7 هزار و 700 میلیارد تومان سهم حوزه ریلی از سوی سازمان برنامه و بودجه پرداخت نشده و راه آهن با عقب ماندگی در حوزه بهسازی و بازسازی خطوط ریلی مواجه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۱:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر راه گفت: وقتی که نرخ بلیت در قیاس با سایر مدل ها ارزان تر است طبیعی است انتخاب اول مردم حوزه ریلی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه دولت روحانی 7700 میلیارد تومان سهم ریل از فروش نفت را پرداخت نکرد، گفت: حوزه ریلی به استضعاف کشیده شده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار داشت: طبق قانون باید یک درصد از فروش نفت سهم دولت به حوزه ریاست تخصیص داده می شد اما هر سال سازمان برنامه این موضوع را خط زده است. سازمان برنامه و جود در سالهای گذشته از این محل 7هزار و 700 میلیارد تومان سهم حمل و نقل ریلی را نداده و کمر حوزه ریلی را خم کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۷ - ۰۹:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: از سال 96 تا 1400 سازمان برنامه و بودجه دولت دوازدهم 7 هزار و 700 میلیارد تومان سهم حوزه ریلی را پرداخت نکرد و کمر راه آهن را خم کرد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۹:۰۱    
در راستای همکاری وتعامل و افزایش مراودات بین المللی و استمرار فعالیتهای شرکتهای بازرگانی جلسه مشترک با حضور سرپرست اداره کل راه آهن شمال شرق2 و مدیران شرکتهای بازرگانی و تجاری و شرکتهای تخلیه و بارگیری برگزار شد . ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۱    
نماینده علی آباد کتول فاضل آباد در مجلس شورای اسلامی با سرپرست اداره کل راه آهن شمالشرق 2 دیدار و در راستای فعالیتهای حوزه ریلی مطالبی عنوان و به گفتگو پرداختند . ...
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۵:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
گزارش برنامه رهیافت رادیو اقتصاد با حضور عباس خطیبی معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه ها، رحمت الله پور بابایی دبیر انجمن صنایع ریلی و مسعود ذهبیون کارشناس حمل و نقل و مدیر مسئول تین نیوز به حوزه ریلی و چالش های آن اختصاص داشت.
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به توافق ایران و آذربایجان برای افزایش سرمایه گذاری در بارانداز ریلی و بهره برداری از فاز اول راه آهن همدان- سنندج اشاره کرد.
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به بهره برداری از راه آهن اردبیل- میانه در نیمه دوم سال و ممانعت از سیر قطارهای فاقد ایمنی در شبکه ریلی اشاره کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۱۰:۳۵    
سرپرست اداره حمل ونقل مسافر اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان به ظرفیت های مشخص حوزه ریلی و اتوبوسی اشاره می کند و می گوید: ظرفیت حوزه ریلی نیز افزایش نداشته است؛ بنابراین سرریز این مسافر به سمت ناوگان مسافربری اتوبوس است.
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به امضای موافقنامه اجرایی راه آهن رشت_ آستارا و رشد 30 درصدی جابه جایی بار و مسافر از راه آهن شمال2 اشاره کرد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که برخی فعالان بخش حمل و نقل ریلی در شبکه های اجتماعی برکناری مدیرکل راه آهن جنوب را به سفر استانی رئیس جمهور و تاکید دولت سیزدهم بر تغییر مدیران ناکارآمد و همچنین معاون اجرایی دولت مرتبط دانسته اند، شماری از فعالان حوزه ریلی از واقعیت های این اقدام پرده برداشتند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۲۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، سید جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه در شورا تأکید داشتیم که بازسازی واگن ها ضرورت است و برای رونمایی 6 رام قطار از شهرداری تقدیر می کنیم ...
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
:در بین بخش های مختلف حمل ونقل، حوزه ریلی به دلایل مختلف ازجمله حمل انبوه با قیمت مناسب، افزایش نظم و ایمنی، کاهش تصادفات، قابلیت افزایش سرعت مطمئن، کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی زیست محیطی بسیار مورد توجه کشورهاست.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۴/۰۹ - ۱۱:۳۲    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به راه اندازی قطار تندرو اصفهان-تهران-مشهد و انعقاد قرارداد طراحی شبکه بهینه ریلی اشاره کرد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
توسعه زیرساخت های حمل و نقل کشور و نوسازی ناوگان در حوزه ریلی از جمله اولویت های وزارت راه و شهرسازی به عنوان پیشران پیشرفت کشور است.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز سه شنبه ششم تیرماه در ادامه سفر استانی به اصفهان به بازدید از پروژه قطار سریع السیر اصفهان-تهران پرداخت و گفت: قطعاً راه اندازی قطار های سریع السیر از جمله اولویت های دولت سیزدهم است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۱:۱۴    
سرپرست اداره کل لجستیک راه آهن ج.ا.ا بهمراه مدیرکل و معاون اداره کل راه آهن شمالشرق2از پایانه ریلی اینچه برون مراکز تخلیه و بارگیری بندر ترکمن و حوزه استحفاظی ریلی استان گلستان بازدید نمودند . ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۱۰:۱۱    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به بهسازی بیش از 3 هزار و 400 متر از خطوط ریلی و اتصال سنندج به شبکه ریلی کشور در آینده نزدیک اشاره کرد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های فعال در حوزه ارائه لکوموتیو و خدمات کشنده بخش خصوصی به دلیل پرداخت نشدن مطالبات از سوی شرکت راه آهن، دچار بحران مالی شده و 50 درصد از لکوموتیوهای خود را غیرفعال کرده اند. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۵    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به راه اندازی قطار مسافری خاش-زاهدان و رشد 19 درصدی مسافران ریلی در فروردین 1402 اشاره کرد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۹ - ۱۲:۴۵    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به افتتاح راه آهن بستان آباد-خاوران و حرکت اولین قطار مسافری خاورانِ تبریز به تهران از شنبه اشاره کرد.
ایمیدرو   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۸:۱۸   + ۲۲ سایت دیگر  
بخش معدن و صنایع معدنی همواره یکی از حوزه های پیشرو در توسعه کشور بوده است. این بخش علاوه بر سرمایه گذاری هایی که در توسعه ظرفیت های تولید فلزات اساسی داشته، مسیری برای تقویت زیرساخت ها به ویژه برق، جاده، بنادر و حوزه ریلی بوده است ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت راه آهن بااشاره به امضای موافقت نامه با سازمان بهینه سازی مصرف سوخت از فراهم شدن زمینه برای تخصیص 7.5 میلیارد دلار مشوق صرفه جویی مصرف سوخت به سرمایه گذاران حوزه ریلی خبر داد. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۰۸:۰۱    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به پیشرفت 88 درصدی راه آهن میانه- اردبیل و امکان تخصیص 7.5 میلیار دلار مشوق صرفه جویی سوخت به سرمایه گذاران ریلی اشاره کرد.
مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به امضای موافقت نامه با سازمان بهینه سازی مصرف سوخت از فراهم شدن زمینه برای تخصیص 7.5 میلیار دلار مشوق صرفه جویی مصرف سوخت به سرمایه گذاران حوزه ریلی خبر داد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۸:۳۶    
تعدادی از کارشناسان حوزه ریلی معتقدند بدون کمک دولت راهبرد توسعه بخش مسافری راه به جایی نخواهد برد و کمک های دولت به توسعه راه آهن های سریع نیز می تواند از محل کاهش سوبسید به بخش جاده و کاهش سوانح جاده ای و ... محقق گردد.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۵    
در لایحه برنامه هفتم توسعه اقتصادی کشور چند حکم در ارتباط با حوزه ریلی آمده است. حکم ماده 108 آن محتوای خوبی دارد که در صورت تصویب و صد البته اجرای درست و دقیق در مشورت با بخش خصوصی و کارشناسان مستقل می تواند باعث تحول در بخش حمل ریلی بار داخلی کشور شود.
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به گفت وگوی وزرای راه ایران وعراق درباره پروژه ریلی شلمچه به بصره و آغاز پیش فروش بلیت قطارهای مسافری خردادماه اشاره کرد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
شهردار تهران با اشاره به اینکه افق بهره مندی از صنعت ریلی در کشور ما روشن است، گفت: در شهرداری تهران به دنبال افزایش قدرالسهم حوزه ریلی در حمل و نقل های شهری هستیم .
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۲۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، هشتمین کنفرانس بین المللی پیشرفت های اخیر در مهندسی راه آهن صبح امروز (سه شنبه دوم خرداد 1402) در دانشگاه علم و صنعت با حضور شهردار تهران برگزار شد. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۰۶    
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به امضای توافقنامه احداث راه آهن رشت – آستارا بین ایران و روسیه، استقبال امارات از سرمایه گذاری مشترک برای دوخطه کردن محورهای ریلی در ایران و اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر تا تیرماه اشاره کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر راه وشهرسازی گفت: در دیدار امروز ایران با مقامات کشور امارات، تمامی ظرفیت های ایران در حوزه ریلی وبندری به سرمایه گذاران این کشور معرفی خواهد شد.
مدیر عامل شرکت راه آهن با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بر لزوم اجرایی سازی آن در بخش های مختلف تاکید کرد و گفت: راه آهن به عنوان یک دستگاه از منظر اقتصادی بیشتر مخاطب بخش اقتصادی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است و ما وظیفه داریم این بیانیه را در حوزه ریلی طراحی و عملیاتی کنیم.
از مهم ترین اخبار حوزه ریلی هفته گذشته می توان به امضای قرارداد ساخت راه آهن رشت- آستارا و بهره برداری از راه آهن شلمچه- بصره تا 2 سال آینده اشاره کرد.