پنجشنبه ۱۱ خردادساعت ۲۰:۱۱Jun 2023 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سرانه مصرف آب»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان-رئیس شورای شهر اصفهان گفت: لایحه تشویق شهروندان اصفهان در حوزه بهره وری تصویب شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۲۳:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
ارومیه- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: سرانه مصرف آب در استان 200 لیتر در شبانه روز بوده که 70 لیتر بیشتر از استاندارد است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۸:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
با کاهش 87 درصدی ظرفیت آب سد دوستی، کارشناسان شرکت آب منطقه ای مشهد نسبت به سرانه مصرف آب شرب و آب کشاورزی در مشهد هشدار دادند.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
آژیر خطر برای منابع آب در ایران به صدا درآمده است. بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی، کشور های آسیایی تا سال 2040، با تنش آبی بسیار بالا مواجه می شوند. ایران یکی از این کشورهاست که بنا بر گزارش مرکز پژوهش های اتاق ایران از سال 85 وارد تنش آبی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۲:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه روزانه 450 هزار متر مکعب آب در استان توزیع می شود، گفت: سرانه مصرف آب شرب در این استان از میانگین کشوری بسیار بیشتر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۵:۵۷    
مشهد شهر زائر پذیر است. به نظر کارشناسان حوزه مصرف آب می توان گفت الگوی مصرف فرد در زمان سفر به صورت کلی افزایش پیدا می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: سرانه مصرف آب در برخی از روستا های استان بوشهر به یک هزار لیتر افزایش یافته است که این وضعیت زنگ خطری برای تامین آب شرب پایدار استان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: متوسط مصرف سرانه جهانی آب 150 لیتر در شبانه روز بوده در حالی که متوسط مصرف آب به ازای هر فرد در استان 220 لیتر در شبانه روز و در شهرستان تبریز 235 لیتر است و این میزان در پیک مصرف و فصل تابستان به 250 لیتر در شبانه روز نیز می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: متوسط مصرف سرانه جهانی آب 150 لیتر در شبانه روز بوده در حالی که متوسط مصرف آب به ازای هر فرد در آذربایجان شرقی 220 لیتر در شبانه روز و در شهرستان تبریز 235 لیتر است و این میزان در پیک مصرف و فصل تابستان به 250 لیتر در شبانه روز نیز می رسد.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۱:۳۸    
شاید این سوال به ذهن خیلی ها خطور کند که زمستان امسال بارندگی های خوبی داشتیم پس دیگر مشکل کم آبی نداریم در حالی که اینطور نیست چون میزان آب ورودی به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری نسبت به مدت مشابه در سال آبی گذشته 11 درصد کاهش را نشان می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
وزیر منابع آب کشور عراق گفت: سرانه مصرف آب در عراق بین 800 تا 850 لیتر در شبانه روز است که مصرف بسیار بالایی است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۲۰:۰۲    
درحالی که کشورمان طی سال جاری گرفتار خشکسالی شدیدی شده است سرانه مصرف آب هر ایرانی بازهم افزایش یافت و 53 لیتر بالاتر از متوسط جهانی شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب شرب هر اصفهانی بین 150 تا 160 لیتر در شبانه روز است. از مهرماه تاکنون ذخیره سد زاینده رود از 150 میلیون مترمکعب بالاتر نرفته در حالی که در ماه های آبان و آذر کاهش یافت و به 143 میلیون مترمکعب رسید و در پی بارش ها مجدد اکنون به مرز 150 میلیون مترمکعب رسیده است. ...
سلام نو / ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۰:۲۶   + ۲۸ سایت دیگر  
درحالی که سرانه مصرف آب هر نفر در کشور در پایان اسفند 1400 بالغ بر 200 لیتر بود، این رقم در پایان آبان ماه سال جاری به 203 لیتر افزایش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۳:۳۹   + ۱۹ سایت دیگر  
علیرضا الماس وندی گفت: میزان سرانه مصرف آب درایران بالاتر از متوسط جهانی است، درحالیکه سرانه مصرف آب 150لیتر برای هر فرد است این عدد در استان های مختلف متفاوت بوده و گاهی به 300 لیتر می رسد.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ - ۱۲:۳۲    
اگر سرانه مصرف آب در دنیا را 180 لیتر برای هر فرد در نظر بگیریم در کشور ما بالای 300 تا 350 لیتر است.
موج   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
محمد جوانبخت گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب کشور به یک پنجم رسیده است به همین دلیل باید بحث مدیریت مصرف و بهره برداری از آبهایی که تاکنون مورد توجه نبوده اند در دستور کار قرار گیرند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۲:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: با شروع دولت و با حضور افراد خوشنام مجامع خیرین آبرسان داشته و تاکنون 8 مجمع در 8 استان تشکیل شده که قرار است در تمام استان ها این مجمع تشکیل شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۶:۲۷    
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای خراسان رضوی سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در مناطق شهری استان را 173 لیتر در شبانه روز اعلام کرد و گفت: این میزان در روستاها با 26 لیتر افزایش به عدد 199 لیتر رسیده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در نیمه آذرماه، که باید بخشی از منابع مصرف شده آب سدها و ذخایر زیرزمینی از طریق بارش های پاییزی جبران می شد، این اتفاق رخ نداد و اگرچه در روزهای اخیر شاهد بارندگی های پراکنده هستیم، اما این بارندگی ها تغییر قابل توجهی در منابع سدها و ذخایر زیرزمینی ایجاد نکرده است ...
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۴    
عضو شورای شهر تهران با اشاره به سرانه مصرف آب مطرح کرد: طبق آمارهای رسمی، سرانه مصرف آب مردم تهران نسبت به کشور و سرانه مصرف آب در کشور نسبت به سایر کشورها به شدت بالا است و باید بتوانیم با برنامه ریزی های صحیح این میزان مصرف را به حد استاندارد و مطلوب برسانیم.
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مهندس ذوالفقار مهدی زاده مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز با اعلام این مطلب بیان داشت: با وجودیکه در شرایط کم آبی و خشکسالی و کاهش بارش های جوی قرار داریم، ساکنان استان البرز همچنان با سرانه مصرف 225 لیتر در شبانه روز75 لیتر بیشتر از الگوی استاندارد 150 لیتر برای هر نفر در شبانه روز آب مصرف می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۴:۲۱    
سرانه مصرف آب در استان مرکزی 30 درصد بالاتر از الگوی استاندارد است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه بررسی شرایط بارشی کشور در دهه های اخیر حاکی از کاهش میزان سرانه آب برای مردم در سال های گذشته است، گفت: سرانه مصرف آب هر ایرانی از 6500 متر مکعب در سال در سنوات گذشته، امروز به کمتر از 1200 متر مکعب در سال رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به افزایش سرانه مصرف آب در کشور، از آغاز اقدامات مشترک وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۲   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: امروز سرانه مصرف آب هر ایرانی از 6 هزار و 500 مترمکعب در سال به کمتر از یک هزار و 200 مترمکعب رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۹:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه در حال حاضر وضعیت آب در استان کرمان در شرایط بحرانی قرار دارد، گفت: طبق آمارها سرانه مصرف آب به ازای هر نفر در شرایط فعلی قابل قبول نیست و از لحاظ عقلی و علمی مردود است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۸:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: متوسط مصرف سرانه جهانی آب 150 لیتر در شبانه روز بوده در حالی که متوسط مصرف آب به ازای هر فرد در آذربایجان شرقی 220 لیتر در شبانه روز و در شهرستان تبریز 235 لیتر است و این میزان در پیک مصرف و فصل تابستان به 250 لیتر در شبانه روز نیز می رسد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین مصرف آب، آن هم در شرایط بحرانی را دارد. مطابق با آمار، سرانه مصرف آب بخش خانگی در ایران، 190لیتر به ازای هر نفر در شبانه روز است ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۸    
تماشاخانه ببینید| بی برقی با حال رمانتیک و شاعرانه در اوکراین ببینید| شهروندان روسیه در حال یادگیری آموزش های نظامی فیلم های دیگر کانال عصر ایران در تلگرام عضویت در اینستاگرام عصر ایران نظرات کاربران
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۴:۳۳   + ۱۱ سایت دیگر  
سرانه مصرف آب خانگی هر نفر در شبانه روز به حدود 191 لیتر رسیده است. در حالی که بر اساس اعلام شرکت آب و فاضلاب کشور، الگوی آب مصرف خانگی 150 لیتر عنوان شده و میانگین سرانه مصرف آب در کشور 41 لیتر از الگوی مصرف بیشتر بوده است، عبور بدون مشکل از شرایط کم آبی بدون تغییر رفتار در مصرف آب امکان پذیر نیست.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۷/۳۰ - ۱۰:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
پیش بینی ها نشان می دهد که پاییزی خشک و کم بارش داریم، معمولا 25 درصد بارش سالانه در پاییز رخ می دهد، اما امسال تاکنون فقط 8 دهم میلیمتر بارش داشتیم که بسیار ناچیز است، این در حالی است که سرانه مصرف آب در کشور نسبت به کشور هایی مانند آلمان که مشکلی در بارندگی و منابع آبی ندارند بسیار بیشتر است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سرانه مصرف آب در کشورمان حدود 2 برابر دنیا است، گفت: برای اصلاح سرانه مصرف آب اجرای پروژه های فرهنگی مدیریت مصرف آب حیاتی است.
موج   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر آبفای بهارستان گفت: هم اکنون مصرف سرانه آب در بهارستان 175 لیتر در شبانه روز است که نسبت به سال گذشته 10 درصد کاهش داشته است.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۲:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
محجوبی تأکید کرد: میزان سرانه مصرف آب برای هر فرد روزانه 200 لیتر آب است که یک سوم این میزان آب مصرفی، به زمان حمام کردن اختصاص دارد؛ بنابراین توجه به صرفه جویی در مصرف آب هنگام حمام کردن بسیار مهم است.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین البرز: مهندس داود نجفیان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای البرزدر جمع خبرنگاران با گرامی داشت و تبریک روز خبرنگار به همه فعالان عرصه فرهنگ و اهل قلم در استان البرز تصریح کرد: باید بهره وری در مصرف آب و حفظ این سرمایه ملی به یک مطالبه عمومی تبدیل شود. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۳:۱۱    
ایلام- ناصری، مدیرعامل آب و فاضلاب ایلام گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب در استان دو برابر میانگین کشوری است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۵:۵۳    
سرانه مصرف آب شرب در ایران هم اکنون 220 لیتر در شبانه روز به ازای هر نفر است که این رقم در برخی از کلانشهرهای کشور مانند تهران به بیش از 300 لیتر در شبانه روز می رسد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۶:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از روستاها از آب آشامیدنی برای مصارف دام و کشاورزی استفاده می کنند و سرانه مصرف آب در روستاها بالاتر از شهرهاست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۱:۳۵    
زنجان- جزءقاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب زنجان با بیان اینکه مصرف آب در ماهنشان بسیار بالا است، گفت: سرانه مصرف آب در استان بیش از 189 لیتر بوده ولی در ماهنشان این مصرف سه برابر است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۶:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: در حال حاضر سرانه مصرف آب استان بوشهر روزانه 170 لیتر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۹:۱۰    
براساس آمارها، سرانه مصرف شبانه روزی آب در کردستان، 19 لیتر بیشتر از میانگین کشوری است و این یعنی صرفه جویی در مصرف آب یک وظیفه ضروری است.
اهل کاشانم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۲۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کاشان با بیان اینکه هر نفر متوسط سرانه مصرف آب دارد، افزود: متوسط مصرف سرانه آب به ازای هر نفر در منطقه کاشان در یک شبانه روز بین 210 تا 220 لیتر است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۱۴:۳۳    
سرپرست امور آب و فاضلاب گناباد گفت: سرانه مصرف آب شرب در مناطق شهری و روستایی این شهرستان 60 لیتر بیشتر از سرانه تعیین شده است.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان در گفتگوی ویژه خبری ساعت 20 شبکه باران با بیان اینکه سرانه مصرف آب شرب در گیلان بیشتر از میانگین کشوری است؛ از مردم خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کردستان گفت: طبق بررسی های صورت گرفته، سرانه مصرف شبانه روزی آب در استان حدود 194 لیتر است که 19 لیتر از میانگین کشوری (175 لیتر) بیشتر است.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۰۸:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: مهندس علیرضا دائمی، پژوهشگر آب و قائم مقام پیشین وزیر نیرو با تاکید بر لزوم هماهنگ شدن وزارت نیرو، وزارت کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و هیات دولت برای پرداخت خسارت نکاشت به کشاورزان و جدی گرفتن طرح ممنوعیت کشت در مناطق دچار بحران آب در تابستان 1401 گفت: مطابق روند کنونی تغییرات اقلیمی ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی عمرانی استانداری گلستان از بالا بودن سرانه مصرف آب در گلستان گله کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گلستان گفت: سرانه مصرف آب در استان گلستان بیشتر از میانگین کشوری و جهانی است که این روند باید اصلاح شود.