چهارشنبه ۱۰ خردادساعت ۰۳:۴۹May 2023 31
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وزارت راه»

هرمزبان   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
هرمزبان – علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از احداث پتروپالایشگاه های بزرگ در بندر مکران با همکاری وزارت نفت خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمزبان به نقل از ایسنا ...
تیتر برتر   ۵ ساعت پیش   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس آژانس حمل و نقل و ارتباطات وابسته به کابینه وزرای ترکمنستان ضمن تقویت حضور آن کشور در تکمیل زنجیره کریدور شمال-جنوب از پیگیری برای راه اندازی بازارچه های مرزی دو کشور خبر داد. ...
مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در گردهم آیی های روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی، اطلاع رسانی را به منزله ترویج، تشویق و ترغیب مردم برای حرکت جدی در حوزه نهضت ملی مسکن توصیف کرد.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره با یکی از روش های در پیش گرفته شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن مبنی بر ارائه زمین به مردم برای ساخت واحدهای یک طبقه گفت: این اقدام بی سابقه در سالیان گذشته، تاثیر قابل توجهی در شکستن احتکار و سوداگری دارد.
در حالیکه چند روز پیش سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه افزایش وام ودیعه مسکن را منتفی اعلام کرده بود روز گذشته نمایندگان مجلس با پرداخت وام کمک ودیعه مسکن 200 میلیون تومانی موافقت کردند. ...
وزیر راه و شهرسازی در گردهم آیی مدیران و کارکنان روابط عمومی های وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه روابط عمومی ها مشاوران امین مدیران و منشا تحول و تغییر هستند، اظهار کرد: روابط عمومی وظیفه ارتباط با مردم و ایجاد منزلت اجتماعی برای کارکنان را دارد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۲    
روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان در حوزه تولید محتوای خبری و اطلاع رسانی سریع و به موقع به عنوان روابط عمومی برتر معرفی امروز طی مراسمی در مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی توسط مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی مورد تقدیر ویژه قرار گرفت.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۴۶   + ۴۱ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر فعال سازی توافق نامه ترانزیتی عشق آباد و تردد روزانه 600 واگن در مرزهای سرخس و اینچه برون از تدوین سند جامع حمل و نقلی جامع بین ایران و ترکنستان خبر داد. ...
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۳۳   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی گفت: وجب به وجب 30 هزار هکتار اراضی که به طرح نهضت ملی مسکن الحاق شده در کمیته های کارشناسی و فنی مورد بررسی قرار گرفته، اما حتی یک متر مربع از زمین های پروژه مسکن مهر که مصوبه شورای عالی را اخذ کرد در جلسات کارشناسی بررسی نشده بود.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۴:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، ظرفیت معادن کوهی و رودخانه ای گیلان را برای تامین مصالح پروژه ملی راه آهن رشت – آستارا ناکافی دانست و گفت: برای تامین مصالح گیلان مشکل جدی دارد و وزارت راه و شهرسازی و شرکت ساخت و توسعه باید از استانهای اردبیل ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس سازمان هواشناسی از رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در 6 استان کشور طی بعد از ظهر امروز خبر داد. به گزارش میزان، به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی ...
براساس اعلام سخنگوی دولت با سامانه جدید وزارت راه و شهرسازی در خصوص ثبت رایگان اجاره مسکن، دیگر موجران و مستأجران نیازی به مراجعه به بنگاه ها نخواهند داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۲:۰۲    
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه وشهرسازی گفت: زیرساخت های حقوقی و فنی سامانه املاک و مستغلات به صورت کامل فراهم شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت رونق ساخت و ساز مسکن، از طریق جذب نقدینگی مردم و هدایت تسهیلات بانکی به سمت تولید، موجب کاهش تورم می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۷   + ۲۱ سایت دیگر  
رییس شورای شهر گفت: در وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه رسوباتی مبنی بر اینکه کار نکنیم و اجازه ندهیم دیگران نیز کار کنند، وجود دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس با اشاره به مفاد قانون جهش تولید مسکن، گفت: اماکن مازاد ارگان های نظامی و دانشگاهی باید در اختیار حوزه مسکن وزارت راه و شهرسازی قرار گیرد اما وزیر علوم و رئیس دانشگاه صنعتی خمینی شهر مانع اجرای قانون در این شهرستان شده اند.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۱:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس اداره برنامه ریزی مسکن و بازآفرینی راه و شهرسازی استان زنجان،گفت: امکان ثبت رایگان قرار داد اجاره و کد رهگیری برای موجرین و مستاجران زنجانی در سامانه املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی فراهم شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۹   + ۶۱ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از افزایش وام مسکن ملی برای 4 دهک درآمدی خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
فرارو - سهم مسکن از هزینه های هر خانوار تهرانی توسط مدیرکل راه و شهرسازی این استان 70 درصد اعلام شده است. خلیل محبت خواه در حالی از این هزینه سرسام آور برای پایتخت نشین ها صحبت کرده که از سال 98 آمار رسمی جدیدی توسط وزارت راه وشهر سازی درباره سهم مسکن از هزینه های خانوار های ایرانی منتشر نشده و ...
برترین ها / ایلنا   ۴ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
جواد سادات، مشاور مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: گشت میدانی برای تشخیص خانه های خالی در 22 منطقه تهران هم شروع شده است به طوریکه یک بخشی از اطلاعات خانه های خالی از طریق دیتای سامانه به دست آمده و یک بخشی از اطلاعات هم تجمیعی به صورت چشمی به دست می آید.
شرکت فرودگاههای کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر گفت: از سوم خرداد، تا امروز 39 پرواز انجام شده که دو پرواز آن مربوط به خدمه حجاج و 37 پرواز مربوط به زائران بوده است. همچنین هزینه جابجایی زائران ایرانی یک سوم کشورهای همسایه است. ...
شرکت فرودگاههای کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل فرودگاه های هرمزگان گفت: یک هزار و 380 زائر خانه خدا در قالب 9 کاروان درحالی از هرمزگان اعزام می شوند که پنج سورتی پرواز از فرودگاه بندرعباس در روزهای 24 و 25 خرداد انجام خواهد شد. ...
شرکت فرودگاههای کشور   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که معاون وزیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از افتتاح فرودگاه سقز در شهریور ماه امسال خبر داد، رییس مرکز امور مجامع وزارت راه و شهرسازی نیز ساماندهی بیش از 50 فرودگاه را امر خطیری دانست که تحقق آن نشانگر مدیریت مدبرانه است. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۴۳   + ۲۷ سایت دیگر  
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی طرح نهضت ملی مسکن بر طبق نظرات کارشناسی و با بهره گرفتن از تجربیات و رفع اشکالات قبلی در حال انجام است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۲۰   + ۱۶ سایت دیگر  
به گفته معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، حدود 10 درصد زمین های شهری احتکار شده است و دولت به دنبال ساخت و ساز در زمین های احتکار شده است. ...
اعتدال   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۷:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
ساماندهی اجاره بهای مسکن، رایگان کردن دریافت کدهای رهگیری اجاره نامه ها در سامانه املاک و مستغلات وزارت راه و شهرسازی ، برخورد با بنگاه ها و املاکی های غیر مجاز و افزایش تسهیلات و وام های مسکن و همچنین نظارت و مالیات بر خانه های خالی و قانون جهش تولید مسکن که هزاران قطعه اراضی را در اختیار دولت ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در خانه ملت با توجه به اهمیت ثبت اطلاعات املاک در سامانه ملی املاک و اسکان شرایط دریافت ارائه این اطلاعات توسط نهادهای مختلف به وزارت راه و شهرسازی را تعیین و جریمه متخلفان را تعیین کردند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۹   + ۱۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - شورایعالی شهرسازی و معماری ایران در دو مصوبه جداگانه "سیاستهای محرک عرضه زمین و جلوگیری از احتکار اراضی مسکونی در محدوده شهرها" و "سیاستهای باز تنظیم نظام پهنه بندی تراکم ساختمانی شهر ها" را به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرد. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۳۸    
مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان سمنان گفت: این آزمایشگاه در راستای اهداف کلان دولت مردمی سیزدهم و وزارت راه و شهرسازی در ارتقاء کیفیت پروژه های عمرانی، در سال گذشته موفق شد با ثبت انجام 43 هزار مورد آزمایش فنی و تخصصی نقش آفرینی موثری در ارتقاء کیفی پروژه های ملی و استانی داشته باشد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۰۱    
مدیرکل راه و شهرسازی گلستان از برگزاری 18 جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی استان طی یک سال گذشته، با هدف هم افزایی بیشتر بین دستگاه های تابعه وزارت راه و شهرسازی در گلستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون معماری و شهرسازی با اعلام این که 10 درصد زمین های مسکونی محدوده شهرها احتکار شده است،گفت: مقاومت هایی برای ساخت مسکن در زمین های بزرگ مقیاس وجود دارد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۵:۱۱    
نصر: مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: تکمیل راه آهن میانه تا ایستگاه اصلی راه آهن تبریز مورد تاکید مسئولان وزارت راه و شهرسازی و دولت است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۱۴   + ۳۷ سایت دیگر  
سرپرست بانک مسکن همچنین در رابطه نوع توافق وزارت راه و شهرسازی با بانک ها و این که آیا امضای توافقنامه لازم بود، افزود: قانون جهش تولید گفته بانک ها باید برای نهضت ملی مسکن تامین منابع کنند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت: حداقل بیش از 10 درصد با کاربری مسکونی در چرخه ساخت قرار نگرفته اند و فریز شده اند و در برخی از شهر ها این عدد به 25 درصد می رسد.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس همه دستگاه ها از جمله بانک ها، سازمان ثبت، وزارت ارتباطات، شهرداری ها و فراجا را مکلف به اشتراک گذاری رایگان اطلاعات ملکی، سکونتی، هویتی و سیم کارت های خود با وزارت راه و شهرسازی کردند.
شادا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۰   + ۴۴ سایت دیگر  
شرکت های دولتی دارای بیشترین تعداد نیروی انسانی عمدتا بانک ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی هستند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۰    
زیبایی شیراز فقط به سعدی و حافظ و... نیست به کوچه های دوستی قدیمی آن است که وقتی وارد این کوچه ها می شوی تو را به اعماق تاریخ می برد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: در پیش نویس برنامه هفتم توسعه پیشنهاد داده شده وزارت راه و شهرسازی مکلف است میزان ترانزیت سالانه را افزایش دهد.
به منظور استفاده حداکثری از ظرفیت های پیش بینی شده در احکام تبصره های قانون بودجه سال 1402 کل کشور مربوط به وزارت راه و شهرسازی، جلسه ستاد بودجه به ریاست معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی برگزار و در این جلسه بر فرهنگ سازی برخی از تبصره های قانون جهت توسعه زیرساخت های حوزه حمل و ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۵    
براساس توافق صندوق اعتباری هنر با وزارت راه و شهرسازی، امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن برای اعضای صندوق اعتباری هنر و دارندگان هنر کارت فراهم شد.
کاشف اسرار   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۵۱   + ۲۵ سایت دیگر  
کاشف اسرار – معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن رشت- آستارا، فصل نوینی در کریدور بین المللی شمال-جنوب است که می تواند منافع اقتصادی به همراه داشته باشد. ...
پارس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گفته مسئولان وزارت راه هم اکنون 60 هزار واحد خالی قطعی شناسایی شده که با تاکید رئیس جمهور در صورت عدم عرضه به بازار، مشمول مالیات خواهند شد.
تجارت گردان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه با برنامه های در دستور کار قرار گرفته با هدف ساخت زمین و پاسخگویی به نیاز مردم، حبس و احتکار زمین حذف می شود، گفت: بیش از 10 درصد از اراضی با کاربری مسکونی در شهرهای کشور در چرخه ساخت قرار نگرفتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
در پیش نویس برنامه هفتم توسعه پیشنهاد داده شده وزارت راه و شهرسازی مکلف است میزان ترانزیت سالانه را افزایش دهد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - طی شبانه روز گذشته، براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2578 ترددشمار فعال در محورهای برون شهری، نسبت به روز قبل 3.6 درصد کاهش را نشان می دهد. ...
بازار نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی ضمن تشریح برنامه های این وزارتخانه برای جلوگیری از حبس اراضی مسکونی، از تعیین ضرب الاجلی 6 ماهه برای مالکان این زمین ها خبر داد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۲   + ۷۸ سایت دیگر  
شهرداری های شهرهای دارای بیش از 100 هزار نفر جمعیت مکلف هستند واحدهای مسکونی خالی از سکنه واقع در شهرها را شناسایی کنند و اطلاعات آن را در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و وزارت راه و شهرسازی موظف است بر اساس اطلاعات سامانه ملی املاک و اسکان کشور ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۸۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرد با همکاری سازمان ثبت و اسناد و با استفاده از اطلاعات اسناد رسمی موجود نسبت به تکمیل سامانه ملی املاک و اسکان اقدام کند.