دوشنبه ۱۵ خردادساعت ۲۰:۰۳Jun 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جشنواره فیلم کوتاه تهران»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۱۷:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
براهیمی دبیر علمی جشنواره فیلم کوتاه تهران می گوید که بومی گرایی در ژانر بحثی است که برای توجه به موضوع ژانر در سینمای فیلم کوتاه باید مورد بحث و پژوهش علمی قرار بگیرد.
سینما جریان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
سینما جریان | مسابقه کتاب و سینما بخش جنبی و ویژه چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، با همکاری انجمن سینمای جوانان ایران و خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۰   + ۳۵ سایت دیگر  
فراخوان چهلمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران منتشر شد و بر اساس آن، این رویداد از 27 مهرماه تا 2 آبان ماه 1402 در تهران برگزار خواهد شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۶:۲۲    
پس از انصراف تعدادی از فیلمسازان سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تصور بر این بود که سازمان سینمایی با برخورد قهری و حذفی با آثار فیلم سازان انصرافی برخورد کند و در بخش داوری این آثار را به طور کلی قلع و قمع کند
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
فیلمبرداری فیلم کوتاه اَبله به کارگردانی میثم محمدخانی و تهیه کنندگی فاطمه السادات مختاری و نویسندگی محمد رحمتی به پایان رسید. به گزارش رسیده، میثم محمدخانی و فاطمه السادات مختاری که با فیلم کوتاه هَناسه در سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور داشتند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۷:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
فراخوان بخش بین الملل چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران به دو زبان انگلیسی و عربی منتشر شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۶:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی محمد خزاعی، رئیس سازمان سینمایی کشور؛ مهدی آذرپندار دبیر چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۵:۴۸   + ۲۲ سایت دیگر  
با حکم محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، اعضای شورای سیاست گذاری چهلمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران منصوب شدند.
سینما پرس   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۶:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: آقای سخنگو، رئیس هیئت داوران جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران هم بوده است که کمتر از یک ماه پیش یعنی در اوج ناآرامی های اخیر برگزار شده بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۳:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
خزاعی گفت: از 30 کارگردان جوان که آثارشان در بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه تهران پذیرفته نشده است، در ساخت اثر جدیدشان حمایت می کنیم.
سینما خانه   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
پردیس سینمایی ملت که میزبان برگزاری شانزدهمین جشنواره سینماحقیقت است، این روزها آماده پذیرایی از مخاطبان این رویداد می شود. به گزارش سینماخانه و به نقل از ستاد خبری شانزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
شانزدهیمن جشنواره سینما حقیقت همانند جشنواره فیلم کوتاه تهران در پردیس سینمای ملت برگزار خواهد شد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۴:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
طبق وعده ای که پیش از این در جریان سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران مطرح شد، انجمن سینمای جوانان ایران 9فیلمنامه را برای ساخت و حمایت معرفی کرد.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۱۲:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت قرار است طی روز های آینده، فهرست فیلم های منتخب خود را اعلام کند تا یکی از محبوب ترین جشنواره های سینمایی کشور، روند اجرایی خود را آغاز کند. ...
سینما خانه   ۱۴۰۱/۰۸/۱۱ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پس از برگزاری موفق سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در پردیس سینمایی ملت، به نظر می رسد انتخاب این مجموعه برای میزبانی از جشنواره فیلم مستند نیز قطعی شده است. پس از برگزاری جشنواره سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران که از بیست و هفتم مهر تا دوم آبان ماه در پردیس [...]
مهرصبا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۹:۴۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری مهرصبا مرجع اخبار شهرستان میانه با پایان سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران مدیریت انتشارات و پژوهش این مجموعه از فروش بیش از 1600 نسخه کتاب مرتبط با سینما، عکاسی، تئاتر و ادبیات داستانی در نمایشگاه تخصصی کتاب و سینما و فروش بی سابقه این رویداد خبر داد. ...
سینما پرس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
سینماپرس: فیلم کوتاه یک تکه از تو عنوان یکی از تولیدات به شدت سیاه در عرصه فیلم کوتاه است که رسما به ترویج خودکشی می پردازد و حالا با پایان جشنواره فیلم کوتاه تهران و دریافت جایزه در سه رشته توسط چنین اثری ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۴:۲۳    
در آیین نامه اختتامیه سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از تعهد و نقش مثمر ثمر محمود نظر علیان در تربیت نسل متعهد به سینما تجلیل شد. در آیین نامه اختتامیه سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران از تعهد و نقش مثمر ثمر محمود نظر علیان در تربیت نسل متعهد به سینما تجلیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران گفت: سینماگرانی بودند که می گفتند خیلی فحش خوردند و با قرص خوابیدند. شما فکر می کنید تجمع یک روز قبل از اختتامیه برای چه بود؟ برای چه یک شبکه سعودی اسم داوران و عکس هایشان را برمی دارد و می گوید آن ها با نظام جمهوری اسلامی همکاری می کنند؟
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
پس از انصراف تعدادی از فیلمسازان سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران تصور بر این بود که سازمان سینمایی با برخورد قهری و حذفی با آثار فیلم سازان انصرافی برخورد کند و در بخش داوری این آثار را به طور کلی قلع و قمع کند اما ظاهرا راهبرد کلی محمدخزاعی و سازمان سینمایی درباره نگاه پدرانه و فراگیر به سینمای ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۰۲:۳۵   + ۳۹ سایت دیگر  
اسامی نامزدهای دو بخش ملی و بین الملل جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام شد.
سینما خانه   ۱۴۰۱/۰۸/۰۵ - ۱۲:۰۸    
به گزارش سینماخانه؛ دوم آبان ماه مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد و طی آن برندگان بخش های مختلف مشخص شدند. سینماخانه / عکاس: ایمان غلامزاده
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۱۳:۴۵    
کارگردان فیلم کوتاه تکه ای از تو پس از اتمام سی و نهمین دوره اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران نسبت به نامزد نشدن فیلمش در بخش بهترین فیلم اعتراض کرد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه روز دوشنبه برگزیدگان خود را شناخت. این دوره از جشنواره در حالی برگزار شد که به دلیل مسائل اخیر کشور صحبت هایی مبنی بر تحریم جشنواره، یا تغییر زمان برگزاری آن از سوی عده ای مطرح شده بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ - ۰۷:۴۸    
فیلمسازان حاضر در جشنواره فیلم کوتاه تهران در یک ارزیابی کلی به نکاتی چون تنوع موضوعات و ضعف در فیلمنامه آثار دوره سی ونهم و همچنین نقش بودجه در کیفیت فیلم ها اشاره کردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۲۰:۱۰    
اختتامیه سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در محل برج میلاد تهران با حضور وزیر ارشاد، رئیس سازمان سینمایی و دیگر مدیران سینمایی کشور برگزار شد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۶:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار از 27 مهر تا 2 آبان برگزار شد و شب گذشته در مراسم اختتامیه برندگان خود را اعلام کرد.
فیلمسازان منتخب دبیر جشنواره فیلم کوتاه تهران برای کسب اعتبارنامه ساخت فیلم اول بلند سینمایی شان با حمایت بنیاد سینمایی فارابی معرفی شدند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران امسال در آستانه برگزاری خود دچار چالش هایی شد اما رویکرد متفاوت جشنواره مبنی بر تنوع ژانر و همچنین اتحاد سینماگران جوان مانع نفوذ دشمن و تحریم این جشنواره که نقطه عطفی برای سینمای بلند ایران محسوب می شود، شد و تمام تهدید ها را به فرصت تبدیل کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۰    
استقبال از سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با وجود سنگ اندازی، قهر و تحریم های گاه و بی گاه، نشان داد که پدیده های هنری نمی توانند تابعی از این گونه رویکردهای سلبی باشند.
فرنوش عابدی کارگردان سمپاش برگ زرین سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران را برای بهترین کارگردانی پویانمایی در بخش مسابقه سینمای ایران به دست آورد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران در اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه تهران اثری به نام آقا مهدی زین الدین را به عنوان اثر برگزیده شناخت. اثری که جلد پنجم کتاب نیمه پنهان ماه و تنها زیر باران منابع تحقیقاتی ساخت اثر بودند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
جشنواره فیلم کوتاه تهران در آستانه برگزاری خود دچار حواشی غیرمترقبه ای شد اما رویکرد جشنواره مبنی بر تنوع ژانر، منجر به ایجاد فضایی باز شد و از سویی دیگر، هم زبانی میان مدیران و فیلم سازان باعث شد یک جشنواره با اتمسفر سینمایی شکل بگیرد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این که بنای جدی وزارت فرهنگ، تقویت انجمن سینمای جوان است، گفت: انجمن سینمای جوان به واسطه پهنه وسیع جغرافیایی و مخاطبان گسترده از مهمترین ابزارهای گسترش عدالت فرهنگی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۹:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران، با بررسی آثار سی و نهمین دوره جشنواره کتاب تهران، فیلم آقا مهدی زین الدین را به دلیل بهره مندی از دو کتاب تن ها زیر باران و نیمه پنهان ماه به عنوان اثر برگزیده خود معرفی کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۸:۱۲    
تهران- ایرنا- جشنواره فیلم کوتاه تهران شب گذشته در حالی به پایان رسید که تعدد آثار و تنوع ژانرها از ویژگی های این دوره از جشنواره بود. آثار فیلم سازان جوانی که جسارت پرداختن به موضوعات مختلف و نقدهای سیاسی - اجتماعی داشتند، در این دوره خودنمایی می کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۳ - ۰۷:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شامگاه دوشنبه (2آبان) در مرکز همایش های برج میلاد برگزار و برگزیدگان این دوره از جشنواره مشخص شدند. همچنین در این دوره از جشنواره از چند پیشکسوت این حوزه تقدیر شد.
سینما سینما   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۳:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
آیین اختتامیه سی وهشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران با حضور فیلمسازان و علاقه مندان در برج میلاد تهران برگزار شد. به گزارش سینماسینما ، سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری مهدی آذرپندار، امشب دوشنبه دوم آبان ماه و با معرفی برگزیدگان در برج میلاد به کار خود پایان داد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۳:۱۳    
برگزیدگان بخش های مختلف سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در اختتامیه این جشنواره که امشب در برج میلاد برگزار شد، معرفی و تجلیل شدند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
برگ زرین بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران به امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان ایران برای فیلم اندروا اختصاص پیدا کرد. جایزه بهترین فیلم داستانی بخش بین الملل به پنجره های قدیمی به کارگردانی میتهم ریدا از انگلستان اهدا شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۲:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
برگ زرین بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران به امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان ایران برای فیلم اندروا اختصاص پیدا کرد. جایزه بهترین فیلم داستانی بخش بین الملل به پنجره های قدیمی به کارگردانی میتهم ریدا از انگلستان اهدا شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
آیین پایانی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در مرکز همایش های برج میلاد برپا شد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۲:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
برگ زرین بهترین فیلم در بخش مسابقه سینمای ایران به امیر پذیرفته و انجمن سینمای جوانان ایران برای فیلم اندروا اختصاص پیدا کرد. نوشابه مشکی ساخته محمد پایدار از نگاه مردم بهترین اثر جشنواره سی ونهم فیلم کوتاه تهران شد.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - برگزیدگان سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در مراسم اختتامیه این رویداد معرفی و تجلیل شدند. مراسم اختتامیه سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران عصر دوشنبه دوم آبان ماه با تاخیر حدود یک ساعت ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
آیین اختتامیه سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران امشب در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
آیین اختتامیه سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با حضور فیلمسازان و برخی مسئولان فرهنگی و سینمایی کشور امشب در برج میلاد تهران برگزار شد.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه سی و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در سال همایش های برج میلاد برگزار شد و طی آن برندگان بخش های مختلف مشخص شدند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۰۲ - ۲۱:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
آخرین روز اکران فیلم های راه یافته به سی ونهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران با انتشار فهرست نامزدهای بخش های مختلف به پایان رسید.