دوشنبه ۲۹ اسفندساعت ۱۷:۰۸Mar 2023 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «درآمدهای نفتی»

ایسنا   ۳ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کشورهای غربی با هدف کاهش درآمدهای نفتی کرملین، تحریم های گسترده ای را علیه صادرات نفت و فرآورده های نفتی روسیه که از طریق دریا حمل می شوند، به اجرا گذاشته اند.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/ایلام دکتر نصرت الله حیدری استادیار علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام در یادداشت ارسالی خود به ایسنا، چند سوال را درباره ملی شدن صنعت نفت مطرح کرده و معتقد است: راهبرد "اقتصاد مقاومتی" بستر مناسبی برای ملی شدن درآمدهای نفتی و خروج از اقتصاد دولتی ورانتی نفت است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۰:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
رکورد زنی در برداشت برداشت گاز از مخازن ، افزایش 50 درصدی ظرفیت تولید گاز ایران تا سال 1408، افزایش 700 درصدی وصول درآمدهای نفتی از مهمترین اخبار نفتی در سال جاری بودند.
برترین ها / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
بر اساس لایحه بودجه سال 1402 فروش 43 میلیارد و 435 میلیون دلار برای درآمدهای نفتی در نظر گرفته شده است. رقمی که تقربیا مشابه امسال است و بیش از 67 درصد آن محقق نشد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- فاطمه نصیری : از روز 5 خرداد سال1286 که نخستین چاه نفت خاورمیانه در ایران به مخزن نفتی رسید چگونگی استفاده از درآمدهای حاصل از فروش آن همواره یکی از چالش های سیاستگذاری در ایران بوده است. کارشناسان اقتصادی همواره هشدار داده اند که استفاده مستقیم از این درآمدها تبعات زیادی خواهد داشت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مشاور رسانه ای نخست وزیر عراق اعلام کرد که تفاهم میان دولت فدرال عراق و دولت اقلیم کردستان اجازه می دهد که درآمدهای نفتی اقلیم کردستان در یک حساب مشخص و با نظارت دولت باشد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۲۳:۲۱    
شفقنا- مظهر محمد صالح ، مشاور مالی نخست وزیر عراق نسبت به کاهش قیمت نفت هشدار داد. به گزارش سرویس ترجمه شقفنا به نقل از الفرات، صالح اظهار داشت: قیمت های نفت مژده بخش نیست و به خصوص در معاملات کوتاه مدت در حال کاهش است و نمی دانیم در روزهای آتی چه اتفاقی خواهد افتاد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۲۳:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: امیدواریم این موضوع به عنوان رقیبی بسیار جدی برای درآمدهای حاصل از صادرات نفت مطرح شود و نتایج آن را در پایان این دولت شاهد باشیم.
شانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۳   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری با اشاره به اقدام هایی که از سوی وزارت نفت به منظور صدور خدمات فنی و مهندسی به کشورهای دیگر در حال انجام است، گفت: امیدواریم این موضوع به عنوان رقیبی بسیار جدی برای درآمدهای حاصل از صادرات نفت مطرح شود و نتایج آن را در پایان این دولت شاهد باشیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
شرکت نفت آرامکوی سعودی به سود سالانه 161.1 میلیارد دلاری دست پیدا کرده که افزایش تقریبا یک ونیم برابری را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی به 42 درصد افزایش یافت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز - چهارشنبه - ایرادهای شورای نگهبان به مصوبات مجلس در لایحه بودجه 1402 را بررسی کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۲۰ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا با افزایش سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و میعانات گازی از 40 درصد به 42 درصد موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس سازوکار هزینه کرد درآمدهای نفتی مازاد دولت را مشخص کردند.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۰:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در آغاز دهه 1980 چین کشور فوق العاده فقیری بود. در سال 1980 که چند ماه بعد از انقلاب ایران است کشور ما در اوج درآمدهای نفتی و وضعیت خوب اقتصادی بود و چین در عمق فلاکت و فقر. درآمد سرانه چین در سال 1980 کمتر از یک دهم ایران بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۲۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق از توافق بر سر حل مشکلات بغداد و اقلیم کردستان در رابطه با درآمدهای نفتی حاصل از صادرات نفت از منطقه اقلیم کردستان خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۵۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون تلفیق بودجه 1402 مجلس گفت: با مصوبه امروز این کمیسیون، سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در بودجه سال آینده به 42 درصد افزایش یافت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
عربستان در توافق با ایران از نظر اقتصادی به دنبال تکمیل زنجیره دلارزدایی در منطقه و افزایش درآمدهای نفتی با بالا نگه داشتن قیمت نفت است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۰:۴۸    
دنیای اقتصاد : تحلیل گزارش مرکز آمار ایران از رشد اقتصادی پاییز یک نکته نگران کننده دارد. رشد اقتصادی بدون نفت در فصل سوم سال جاری به 6/ 1درصد رسیده است. این رقم در 8فصل اخیر کمترین سطح بوده است. رشد اقتصادی بدون نفت، درحقیقت نشان می دهد که وضعیت تولید بدون درآمدهای نفتی چقدر تغییر کرده است ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: برای اولین بار در تاریخ نزدیک به 60 درصد بودجه کشور در سال آینده بر پایه درآمدهای مالیاتی خواهد بود و این می تواند در سالهای بعد اتکای بودجه کشور به درآمدهای نفتی را به صفر برساند.
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بخشی از بزرگی شوک اقتصاد به دلیل وفور درآمدهای نفتی در دهه 80 بود. اصل مسئله ما از وفور شروع شد نه تحریم. در این دوره اقتصاد ما بی مهابا وارد دهان کوسه شد.
عصر اترک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۲:۵۱    
نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، گرمه، جاجرم، رازو جرگلان و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی گفت: سهم خراسان شمالی برای توسعه نیافتگی از محل درآمد 3 درصد نفتی 300 میلیارد پیش بینی شده بود که با تغییر و اصلاح جدول طی روزهای گذشته این میزان به 600 میلیارد تومان رسید.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۸:۰۴   + ۲۳ سایت دیگر  
نماینده داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی از افزایش دوبرابری اعتبارات سهم سه درصد نفت و گاز استان فارس در قانون بودجه سال 1402 خبر داد و گفت: با افزایش اعتبار سهم استان فارس نفت و گاز از بودجه ملی به میزان 20 هزار میلیارد تومان امید به تحول و جهش مناسب در تکمیل پروژه های عمرانی و خدماتی در سطح ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۷:۱۳    
مشکل اصلی اقتصاد ایران وابستگی به درآمدهای نفتی نیست، زیرا در طول این سال ها درآمدها همیشه از بی ثباتی بازار آسیب دیده است؛ بنابراین همگام با درآمدهای نفتی، لزوم توجه به درآمدهای جایگزین مانند درآمدهای مالیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۱۶    
عضو کمیسیون انرژی درمجلس شورای اسلامی در توئیتی مطرح کرد؛ تمام درآمدهای نفت،گاز و زنجیره آنها با سهم توزیعی تمام ذینفعان،به صورت شفاف به مجلس گزارش می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد-شیرین جمشیدیان : محسن زنگنه، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت وگو با دنیای اقتصاد تاکید کرد: در بودجه1402 قیمت ارز شفاف نیست. یعنی درآمدهای نفتی به صورت پیش بینی در نظر گرفته شده است و این موضوع می تواند هم تبعات مثبت برای رفع کسری بودجه داشته باشد و هم تبعات منفی ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۰۰:۱۵    
صبا نوبری : طی سال ها نام ونزوئلا همراه با ابرتورم آن همواره بر سر زبان ها بوده است. تکیه بر درآمدهای نفتی و ایجاد هزینه های پایدار بدون توجه به منابع آن در اقتصاد این کشور باعث شد زمانی که درآمدهای نفتی ونزوئلا کاهش یافت، این کشور با بحران روبه رو شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی استفاده هزینه ای دولت از منابع 3 درصد مناطق نفت خیز، گازخیز و توسعه نیافته از منابع حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز را غیر مجاز اعلام کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با اختصاص 3 درصد از درآمدهای حاصل از فروش نفت، گاز و فرآورده های نفتی به مناطق نفت خیز و توسعه نیافته موافقت کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تکلیف هزینه کرد 3 درصد سهم مناطق نفت خیز، گازخیز و توسعه نیافته غز منابع حاصل از صادرات نفت خام، میعانات گازی و خالص صادرات گاز را تعیین کردند.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۷:۵۵    
نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روز شنبه ششم اسفند1401، وارد بررسی گزارش شور دوم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 در سه شیفت شدند. به گزارش شبکه رادیویی ایران، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق در گفت و گو با علی رشیدی گزارشگر رادیو ایران در این باره گفت: در اولین روز جلسه ...
یکتا پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۷:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی مخالفت کردند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۵:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
نقدینه - عضو ناظر مجلس در هیات امنای صندوق توسعه ملی با بیان اینکه تنها بخش خصوصی می تواند از صندوق توسعه ملی استفاده کند گفت که دولت 100 میلیارد دلار به صندوق توسعه ملی بدهکار است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو ارشد حزب اتحادیه میهنی گفت که مردم اقلیم کردستان از عدم شفافیت درآمدهای نفتی ناراضی هستند و حزب مسعود بارزانی، اقلیم را با بدهی های مالی بیش از 24 میلیارد دلار درگیر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۲۱   + ۳۳ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی سهم دولت از درآمدهای نفتی در سال 1402 را مشخص کردند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۱۱:۰۵   + ۲۷ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی مخالفت کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی وزارت نفت در اصفهان گفت: با افزایش تولید، تا سال 1404 درآمدهای صنعت پتروشیمی کشور به درآمدهای نفتی می رسد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۷:۳۷    
فرزانه طهرانی دولت می خواهد هر طور شده کسری های بودجه را تامین کند تا از بحران های مالی به سلامت عبور کند و در مضیقه ارزی و کمبود درآمدهای نفتی چه چیزی بهتر از فروش دارایی ها ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اویل پرایس در گزارشی با استناد به یادداشت اخیر بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد واردکنندگان نفت روسیه بیشتر از قیمت های اعلام شده برای این کالا پرداخت کرده اند تا تاثیر تحریم های غرب را خنثی کنند.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۲ - ۱۱:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یک فعال اقتصادی با بیان اینکه درآمدهای نفتی به واسطه عواملی مانند تحریم ناپایدار است اما دولت برای آنها هزینه پایدار ایجاد می کند، گفت: کارکرد صندوق ثروت ملی به ویژه در دوره شوک های دائمی برجسته است.
علی رحمانی گفت: معتقدم اگر دولت تمایل به اجرای سیاست کنترل نرخ ارز به منظور مهار تورم دارد، باید ارز ترجیحی از محل درآمدهای نفتی دولت تامین گردد؛ نه درآمد صادراتی صنایع و شرکت ها!
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۱۱/۲۸ - ۱۳:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
سید حمید حسینی در گفت وگو با ایران اکونومیست با اشاره به سفر آیت الله سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهور کشورمان و هیات همراه به چین، افزود: این سفر از نظر سیاست خارجی مهم است، زیرا چین یکی از بازیگران اصلی سیاست دنیا به شمار می رود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۳:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس آژانس بین المللی انرژی با اشاره کاهش تقاضا برای نفت در بلندمدت، هشدار داد که کشورهای وابسته به درآمدهای نفتی باید وابستگی خود را کاهش دهند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس آخرین آمار بانک مرکزی، درآمد نفتی کشور در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 60 درصد افزایش یافته و به بیش از 29 میلیارد دلار رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق آمار جدید بانک مرکزی، درآمدهای نفتی ایران در 6 ماهه نخست سال جاری به 29.4 میلیارد دلار رسید که این عدد تقریبا معادل میانگین درآمد نفتی 6 ماهه نخست در سه سال اجرای برجام بوده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۶ - ۰۰:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- رضا دهقان : موضوع ترانزیت می تواند جزو درآمدهای نفتی بسیار مطلوب برای کشور باشد اما متاسفانه زیرساخت های لازم برای توسعه تجارت در ایران وجود ندارد. با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه ای که کشور دارد می توانستیم از این موقعیت در دوران تحریم ها استفاده کنیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- رضایی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در کمیسیون تلفیق مصوب شد که درآمدهای نفتی و هزینه های آن شفاف شوند.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۷:۱۱    
ترجمه: محمود نوال مطلق برای مصرف درآمد های سرشار و تاریخی شرکت های چند ملیتی نفتی در سال 2022 (1401) راهبرد مشخصی اتخاذ نشده است. صرف نظر کردن ازاین منافع به دوران گذار زیست محیطی کمکی نخواهد کرد. ...