چهارشنبه ۰۵ مهرساعت ۱۵:۵۵Sep 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس»

سردار علی محمد نائینی گفت: رویکرد ما حرکت در جهت تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمین صدبرابری آثار دفاع مقدس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۷ ساعت پیش    
مشاور رئیس مرکزاسناد و تحقیقات دفاع مقدس با بیان اینکه تاکنون بیش از 6 هزار ساعت از تاریخ شفاهی دفاع مقدس ثبت شده است، گفت: 30 درصد آن در قالب کتاب و اسناد مکتوب منتشر شده است و استخراج دانش از این اسناد مکتوب در دستور کار ماست.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۵:۵۵    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس همزمان با چهل و سومین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس، از تیزر پنجمین مراسم یاد ها و نام ها رونمایی و آن را منتشر کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس اقدام به انتشار صوت های منتشرنشده ای زده است که برای اولین بار در فضای مجازی انجام می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۹:۳۶    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت هفته دفاع مقدس کلیه آثار خود را با 20 درصد تخفیف عرضه می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۰:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
همایش یادها و نام ها همزمان با هفته دفاع مقدس چهارشنبه 5 مهر با حضور سردار سلامی توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار می شود.
راهیان نور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۱:۱۱    
شهید حسن باقری در عملیات محرم طی سخنانی که میان هم رزمان خود ایراد کرده است، بر تأثیر معنویت در عمل و نه در شکل ظاهر تأکید داشته است. مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اقدام به انتشار سخنانی از سردار سرلشکر شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) کرده است که برای رزمندگان در عملیات محرم ایراد کرده و در آن ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
سردار دکتر علی محمد نائینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با اشاره به برگزاری پنجمین دوره مراسم یادها و نام ها در هفته دفاع مقدس اظهار کرد: امسال این مراسم با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر حسین سلامی فرمانده محترم کل سپاه پاسداران در پنجم مهرماه 1402 برگزار می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۲۰:۱۵    
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی عروج شهادت گونه سردار سیدعلی صنیع خانی را تسلیت گفت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی شهادت سردار سیدعلی صنیع خانی را تسلیت گفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۱۴   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: پنجمین دوره یادها و نام ها در هفته دفاع مقدس با حضور سردار سرلشکر پاسدار دکتر حسین سلامی فرمانده محترم کل سپاه پاسداران 5 مهرماه برگزار می شود.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۷:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، متن این پیام بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون با نهایت تأسف و تأثر اطلاع یافتیم، مادر بزرگوار سرلشکر پاسدار شهید حاج علی هاشمی فرمانده قرارگاه نقش آفرین نصرت در دفاع مقدس، دار فانی را وداع و به شهیدش ملحق شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
مجموعه پنج جلدی سیری در جنگ ایران و عراق منبعی جدید درباره جنگ هشت ساله ایران و عراق است که توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر و روانه بازار نشر شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با صدور پیامی، درگذشت سردار حاج محمد خدابخش را تسلیت گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۸:۱۸    
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: علاوه بر چهار برنامه اصلی، حدود 200 اثر پژوهشی جدید داریم که تا پایان سال از آن ها رونمایی می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: 40 هزار کاست مجموع جلسات فرماندهان در جنگ است که 5 درصد آن در رده به کلی سری قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۸:۱۶   + ۹ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در مراسم تجلیل از فعالان رسانه اظهار کرد: امروز کار خبر دیگر صرف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی نیست و یک کار و جنگ حرفه ای است، در جنگ روایت نیز دشمن در پی بی اعتبارسازی روایت های تثبیت شده و منابع تولید روایت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۰    
کتاب فتح ارتفاعات غربی حمرین کاری از انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس راهی بازار نشر شد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
فاش نیوز - رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: در سه دهه اخیر شاهد تولید یک سری روایت های تحریف حوادث مهم جنگ از جمله شروع جنگ، ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر، عملیات های حساسی مانند کربلای 4 و قطعنامه هستیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
صبح امروز رئیس و مدیران بخش های مختلف حوزه هنری از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۵:۵۴    
در پی انتشار تصاویری از کارکنان طاقچه و عدم رعایت حجاب بانوان در این شرکت، دو انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و مرزوبوم با انتشار بیانیه ای ضمن مذموم شمردن این حرکت نا به هنجار، همکاری خود را با طاقچه قطع کردند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۵:۵۳    
خرازی با اشاره به اینکه بازدید از مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس گفت: اصل اینکه این مرکز اسناد الآن به این صورت توسعه پیدا کرده و منشورات زیادی را دارد ارائه می دهد واقعاً یک حرکت بزرگ تاریخی است برای دفاع از هویت ایران، دفاع از هویت رزمندگان و انتقال آن تجارب دوران جنگ به نسل های آینده.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۱۰:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
کمال خرازی رئیس ستاد تبلیغات جنگ در دوران دفاع مقدس و رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، روز گذشته از مخزن اسنادی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۴/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ،امروز از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مجموعه پنج جلدی نقد و بررسی مسائل اساسی جنگ در آثار منتشر شده ارتش و سپاه از محمد درودیان به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
کتاب نقبی بر درس ها و دستاوردهای جنگ ، نوشته محمد درودیان، گفت وگویی با فرماندهان و مسئولان جنگ است که انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۰۸:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت والده گرانقدر سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی، فرمانده لشکر 9 بدر در دوران دفاع مقدس را تسلیت گفت.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۲۰:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
تارنمای مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در گزارشی از عملیات کربلای یک نوشت: حوالی ظهر روز دوشنبه 16تیر 1365 (روز هفتم عملیات) بار دیگر مواضع لشکر 27 زیر آتش شدید دشمن قرار می گیرد و متعاقب آن، نیرو های پیاده عراق که به نظر می رسد به استعداد یک تیپ باشند، تظاهر به تک می کنند ...
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۱ - ۰۹:۲۲    
فاش نیوز - سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: مهدی خوش سیرت نوزدهم شهریور سال 1339 در روستای چورکوچان شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد. تحصیلات دوران ابتدایی ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۹:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
سایت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس نوشت: مهدی خوش سیرت نوزدهم شهریور سال 1339 در روستای چورکوچان شهرستان آستانه اشرفیه متولد شد. تحصیلات دوران ابتدایی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه مطالعات فرهنگی، اجتماعی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس مطرح کرد: زندگینامه مستند شهدای شاخص جهاد سازندگی در دوران دفاع مقدس تألیف خواهد شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
آیین رونمایی از پوستر سومین دوره دوسالانه جایزه شهید حاج حسین همدانی با حضور جمعی از دست اندرکاران سومین دوره دوسالانه جایزه شهید حاج حسین همدانی، در مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۸:۴۰    
کتاب صحیفه دفاع در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در آستانه چاپ دوم قرار گرفت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۲۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، ششمین همایش فصلی نهضت خاطره گویی با عنوان راهبردهای ایران و رژیم بعث عراق پس از فتح خرمشهر توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با حضور فرماندهان حاضر در دفاع مقدس و پیشکسوتان بسیج، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی و فراجا برگزار شد. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، ششمین همایش فصلی نهضت خاطره گویی با عنوان راهبردهای ایران و رژیم بعث عراق پس از فتح خرمشهر توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با حضور فرماندهان حاضر در دفاع مقدس و پیشکسوتان بسیج، سپاه پاسداران، ارتش جمهوری اسلامی، جهاد سازندگی و فراجا برگزار شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در ششمین همایش فصلی نهضت خاطره گویی گفت: تاریخ شفاهی حدود ششصد فرمانده گردان از دوران دفاع مقدس انجام شده است.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، دومین گردهمایی بزرگ قهرمانان خط شکن در سالروز فتح خرمشهر با حضور فرماندهان دوران دفاع مقدس و به همت مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شد. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
سومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر مدافع حرم و جبهه مقاومت به مناسبت هشتمین سالگرد شهادت حسین همدانی از سوی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه و با مشارکت مؤسسه فرهنگی شهید همدانی و انتشارات نشر 27 بعثت 16 مهرماه برگزار می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس یکی از رویکردهای اصلی و اولویت های مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس را گفت وگو با فرماندهان گردان ها در قالب تاریخ شفاهی برای ثبت روایت مستند و متقن از صحنه جنگ و تکمیل سایر روایت های اسنادی و شفاهی بیان کرد و گفت ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس اقدام به انتشار صوتی از شهید امیر سپهبد علی صیاد شیرازی کرده که در جمع رزمندگان لشکر 5 نصر و تیپ 58 تکاور ذوالفقار در 18 فروردین سال 1362 در مقر تیپ امام صادق (ع) در بحبوحه عملیات والفجر 1 سخنرانی کرده است. در این صوت می شنویم: ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۴:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با 400 عنوان کتاب در سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور یافته است که از این تعداد 23 عنوان جزو تازه های نشر انتشارات است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۰۷:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، حسن علایی فعال از فراخوان سومین دوره دوسالانه انتخاب آثار برتر شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت، جایزه قافله سالار شهدای مدافع حرم و شهید حاج حسین همدانی خبر داد و گفت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بخش نخست گفت وگو با مجتبی اخلاقی، مدیر انتشارات و روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با موضوع تازه های نشر و وضعیت استقبال مردم از نمایشگاه کتاب را در ادامه مشاهده می کنید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۵:۱۵    
اخلاقی گفت: کتاب های نفوذی و سیاوش در زمینه خاطرات، کتاب خاکریز های خط مقدم در زمینه نظامی، اطلس لشکر 11 امیرالمومنین در بخش اطلس و در بخش روزشمار روزشمار 26 دفاع مقدس که به عملیات های والفجر 2 و والفجر 3 پرداخته است، بخشی از کتاب های جدید این انتشارات است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
کتاب معمار حرم درباره نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران عرضه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۱:۳۴    
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت پدر سردار حاج حسین دقیقی و شهیدان حمید، مجید و مجتبی دقیقی را تسلیت گفت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت سردار حاج محمد کبکانیان را تسلیت گفت.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۲۱:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی درگذشت جانباز سرافراز سردار حاج حسین خالقی را تسلیت گفت.