یکشنبه ۱۴ خردادساعت ۰۴:۰۱Jun 2023 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مکرون»

شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۹:۵۴    
شفقنا- امانوئل مکرون ، رئیس جمهوری فرانسه، اتحادیه اروپا را به کمک به اوکراین با همه ابزارهای ممکن برای انجام ضد حمله کارساز تشویق و تاکید کرد: غرب باید تضمین های امنیتی ملموس و صادقانه ای به اوکراین ارائه دهد. انتهای پیام شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۴۵    
شفقنا- منابع لبنانی امروز(سه شنبه) فاش کردند که بشاره راعی اسقف مارونی های لبنان در دیدار خود با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه لیست پنج نامزد پست ریاست جمهوری این کشور را به همراه خواهد داشت. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۰۰:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
جاستین تریت برنده نخل طلای کن گفت تظاهرات فرانسه در مورد تغییرات حقوق بازنشستگی به شیوه ای تکان دهنده سرکوب شد و وی سیاست های فرهنگی دولت را هم به چالش کشید.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۰   + ۱۸ سایت دیگر  
جاستین تریت برنده نخل طلای کن گفت تظاهرات فرانسه در مورد تغییرات حقوق بازنشستگی به شیوه ای تکان دهنده سرکوب شد و وی سیاست های فرهنگی دولت را هم به چالش کشید. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۲۰:۳۳    
امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه و سم آلتمن مدیرعامل اوپن.ای.آی طی دیداری که باهم داشتند دربارۀ آیندۀ آن و نحوۀ تنظیم گریش بحث و تبادل نظر کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
دفتر رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد او با سام آلتمن، مدیرعامل اوپن ای آی ملاقات خواهد کرد تا درباره جایگاه این شکور و اروپا در زمینه هوش مصنوعی (AI) صحبت کند.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: بر طبق گزارش های رسمی، بودجه نظامی کشور فرانسه برای یک دهه آینده، حدود 500 میلیارد یورو افزایش می یابد و این عدد، بدون در نظر گرفتن شرایط جنگی در شرق اروپاست و این، زمزمه فراموشی اوکراین توسط اروپایی ها را مطرح می کند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
جنگ اوکراین باعث شد که اروپا روی قابلیت های نظامی خود سرمایه گذاری کند. می توان انتظار داشت که آمریکا که همیشه از خودداری کشورهای اروپایی برای افزایش هزینه کرد دفاعی شاکی است، از این تغییر استقبال کند. اما گسترش توان دفاعی اروپا و حرکت آن به سمت حاکمیت استراتژیک آمریکا را نگران کرده است.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۴:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
در ادامه اعتراض ها به قانون اصلاحات بازنشستگی در فرانسه، شماری از اهالی این کشور نزدیک مکان برگزاری جشنواره فیلم کن در جنوب فرانسه تظاهرات کردند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
امانوئل مکرون سفری کوتاه و نمادین به مغولستان داشت، این اولین سفر رئیس جمهور فرانسه به کشوری است که بین چین و روسیه قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
امانوئل مکرون یکشنبه برای یک سفر کوتاه، اما نمادین به مغولستان می رود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۲۲:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
جورجیا ملونی نخست وزیر ایتالیا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در پی بروز تنش میان رم و پاریس برای بهبود روابط دیدار کردند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۸:۱۱    
شفقنا- رئیس جمهور فرانسه روز شنبه سفر رئیس جمهور اوکراین به ژاپن برای حضور در اجلاس گروه هفت را تغییرگر بازی خواند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، امانوئل مکرون گفت: فکر می کنم این فرصتی بی نظیر برای تبادل نظر با بسیاری از کشورهای جنوب و بیان وضعیت خود ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۲:۴۲    
فرانسه شاهد ماه ها تظاهرات بزرگ اجتماعی علیه اصلاحات اساسی در حقوق و سن بازنشستگی که دولت امانوئل مکرون (رئیس جمهور کمتر محبوب این روزهای فرانسه) رقم زده، بوده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۸:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه با بیان اینکه در حال حاضر به تماس های خود با فرانسه ادامه می دهیم تا سوءتفاهمات بین دو کشور را از بین ببریم، درباره آزادی اتباع فرانسوی بازداشت شده در ایران گفت که این موضوع در دست قوه قضائیه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
پس از سفر امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به پکن و اعلام مخالفت صریح او با رویکرد پُر هزینه آمریکا در شرق آسیا، مقامات کاخ سفید در صدد هستند همراهی مطلق لندن با خود را به رخ دیگر بازیگران ناتو بکشند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۰۱:۳۳    
تحریم های شدید آمریکا و اتحادیه اروپا باعث شده تا چین به یکی از واردکنندگان اصلی سوخت روسیه تبدیل شود و بالتبع امکان نفوذ دولت مردان چین بر این کشور افزایش یابد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۱    
رئیس جمهور فرانسه با امضای فرمانی و افزایش دو ساله سن بازنشستگی در این کشور، موجبات اعتراض مداوم مردم این کشور را فراهم کرده است.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۲:۳۳    
مکرون بعد از دیدار با علینژاد در کنفرانس مونیخ: من یک ثانیه به تغییر رژیم اعتقاد ندارم و وقتی می شنوم که بسیاری از مردم خواستار تغییر رژیم هستند، از آنها می پرسم: برای کدام تغییر؟ نفر بعدی کیست؟ رهبر شما کیست؟! ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۲۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا : وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد، گسترش ناتو منجر به تضعیف دورنماهای گفتگو در مورد امنیت اروپا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۸:۰۴    
وزیر خارجه روسیه ادعا های مکرون علیه مسکو را رد کرده و از روابط حسنه با چین سخن گفت.
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۵:۰۲    
اتحادیه برق کاران فرانسه تهدید کرده که به نشانه اعتراض به رئیس جمهور فرانسه امانوئل مکرون و اصلاحاتش قصد دارد که برق این جشنواره را قطع کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۱:۱۳    
دمیتری مدودف، رئیس جمهور سابق روسیه و معاون رئیس شورای امنیت این کشور به سخنان امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه مبنی بر شکست ژئوپلتیک روسیه پاسخ داد و تأکید کرد: سیاست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، شکست خورده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا نوشت: مقام های روسیه اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه مبنی بر اینکه مسکو در حال تبدیل شدن به تابعه ای از پکن است را محکوم کردند و گفتند کشورهای غربی باید به جهانی که زیربنای روابط نزدیک روسیه با چین است، عادت کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یک سیاستمدار فرانسوی ایده مکرون برای افزایش بودجه نظامیان اوکراین را حکم خودکشی فرانسه دانست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۰۵:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
امانوئل مکرون گفته است که فرانسه سلاحی به کی یف نمی دهد که اجازه حمله یا دسترسی به روسیه را بدهد.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۸:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
دبیر مطبوعاتی رئیس جمهوری روسیه با اشاره به اینکه پمپاژ انواع تسلیحات نظامی برای کی یف، تاثیر قابل توجهی بر روند درگیری نظامی در اوکراین نخواهد داشت، افزود: ادعای امانوئل ماکرون درباره وابستگی روسیه به چین، درک نادرستی از روابط دو کشور است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۳:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
درحالیکه ماه هاست فرانسوی ها درخیابان های این کشور مشغول اعتراض به سیاست های مکرون هستندحالا با حملات وحشیانه صهیونیست ها به غزه وکشتار زنان و کودکان پرچم فلسطین هم دراعتراضات این کشور به اهتزاز درآمد
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان_ کاخ ریاست جمهوری فرانسه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که امانوئل مکرون و ولودیمیر زلنسکی روسای جمهور فرانسه و اوکراین روز یکشنبه ضمن دیدار با یکدیگر در پاریس، پیرامون حمایت فرانسه در پاسخ به درخواست های فوری اوکراین در سطوح نظامی و بشردوستانه به گفت وگو خواهند پرداخت. ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه از اقدام انسان دوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی استقبال کرد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۷:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از اقدام انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی استقبال کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۰۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه از اقدام انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران برای آزادی دو تبعه فرانسوی استقبال کرد.
پرسش   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۲۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه، نیز در بیانیه ای جداگانه ضمن اشاره به گفت وگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، همتای ایرانی خود، تأیید کرد که این دو شهروند فرانسوی آزاد شده، هم اکنون، در راه بازگشت به فرانسه هستند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
رییس جمهور فرانسه در پیامی در صفحه توییتر خود از آزادی دو شهروند این کشور خبر داد که مدتی قبل به دلیل ارتکاب جرائم امنیتی در ایران بازداشت شده بودند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری بامداد جمعه گزارش دادند، رئیس امارات متحده عربی در سفر به فرانسه با امانوئل مکرون رئیس جمهور این کشور دیدار و درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کرده است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۰۸:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا : خبرگزاری امارات وام گزارش داد که محمد بن زاید، رئیس امارات و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه طی این دیدار درخصوص سطح توسعه شراکت استراتژیک دو کشور در عرصه های مختلف به ویژه فرهنگی، زیست محیطی، تغییر آب و هوا و علوم فضایی و انرژی تجدیدپذیر گفتگو کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۳:۳۰    
هنگام بازدید مکرون از شهر لیون بین 3 تا 5 هزار نفر علیه او در این شهر تظاهرات کردند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اظهارات جنجالی مکرون در جریان سفرش به چین در ماه آوریل مبنی بر آن که اروپا نباید دنباله روی ایالات متحده باشد نشان می دهد که این تلاش ممکن است موفق بوده باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۹ - ۰۹:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
جورجا ملونی گفت با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در خصوص اظهارات ژرار دارمنن وزیر کشورش که مدیریت مربوط به مهاجران را در ایتالیا زیر سئوال برده، گفتگو کرده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۱:۱۸    
ایوا ماسون فعال سیاسی فرانسوی با انتشار فیلمی که همزمان حضور امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و بشار اسد رئیس جمهور سوریه در میان مردم را نشان می دهد، محبوبیت این دو رئیس جمهور را مقایسه کرد ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – فرانسه در ماه های اخیر شاهد موجی بی پایان از اعتراض های ضد دولتی است؛ این اعتراض ها که از نیمه ماه مارس 2023 و در اعتراض به تغییر قانون سن بازنشستگی آغاز شد، اکنون به درخواست استعفای امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه تبدیل شده است. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
معترضان همزمان با روز کارگر علیه مکرون و سیاست های وی دست به اعتصاب و اعتراض گسترده زدند که با سرکوب نیروهای امنیتی مواجه شد. لحظه آتش زدن پلیس فرانسه توسط معترضان خشمگین را در ویدئو ببینید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
در روز کارگر دوباره فرانسویان بر طبل اعتراضات ضد سیاست های دولت مکرون کوبیدند، اما در مقابل با سرکوب پلیس مواجه شدند.
598   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
تظاهرات دیروز فرانسه بزرگ ترین تظاهرات 40 سال اخیر این کشور بود. کارگران فرانسوی در مخالفت با سیاست های اقتصادی دولت به خیابان ها آمدند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۱    
کریس پاتن، رئیس کنونی دانشگاه آکسفورد و آخرین فرماندار بریتانیایی هنگ کنگ در گفت و گویی کوتاه با پراجکت سیندیکیت اظهار کرد: گفته های جنجالی امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در سفر اخیرش به چین این تصور را ایجاد کرد که اروپا در مورد تایوان دچار تردید شده است و کشورهای اروپایی در صورت تهاجم چین ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۰۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
اتحادیه های کارگری به حضور گسترده معترضان برای تظاهرات اول ماه مه امیدوار بودند تا فشار بیشتری بر مکرون بیاورند که در حالی که برای دفاع از اصلاحات اقتصادی اش در حال سفر در کشور است، با ملاقه به قابلمه زدن و تمسخر مردم روبرو شده است. ...