پنجشنبه ۰۹ تیرساعت ۲۲:۱۰Jun 2022 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرکز پژوهش ها»

رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
حسین خزلی، مشاور کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در برنامه صبح و گفتگو رادیو گفت وگو اظهارکرد: مرکز پژوهش ها و کمیسیون اقتصادی مجلس پس از گذشت 17 سال از تصویب قانون بازار سرمایه و اوراق بهادار نهایتاً در زمستان سال قبل، پیش نویس جدیدی را برای اصلاح قانون ارائه و از همه نظرخواهی کردند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته تشکل های اجتماعی کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس و رییس مرکز پژوهش ها در مراسم رونمایی از پیش نویس قانون تشکل های اجتماعی بر ضرورت مردمی سازی این تشکل ها تاکید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش ها و توسعه آینده نگری گفت: سازمان برنامه و بودجه قصد دارد پیش از مهر، برنامه هفتم توسعه را پس از ابلاغ سیاست های کلی تدوین کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری ضمن بیان این که شعار اصلی اندیشکده ها حل مسئله با دستان خالی است، گفت: ما در مرکز پژوهش ها تلاش داریم تا به سمت فعالیت اندیشکده ای حرکت کنیم و مسئله را در عمل حل کنیم و در انجام این ماموریت نقش رسانه ها و روابط عمومی ها می تواند به بهترین شکل جانمایی شود ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۲۱:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
ارشیا حیدریان مدیر حقوقی کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در گفتگو با خبرنگار بورس تابناک گفت: با عنایت به تغییرات پیاپی شرایط بازار سرمایه در سال های اخیر و جذب خیل عظیمی از سرمایه گذاران به این بازار اصلاح قانون بازار مصوب 1384 ضروری می نمود و بر همین اساس اصلاح قانون بازار در مجلس شورای ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، علی خضریان در توضیح نشست روز دوشنبه کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی به خبرنگاران گفت: کمیسیون با دعوت از وزیر جهاد کشاورزی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
دفتر مطالعات مدیریت مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به اظهارنظر کارشناسی درباره طرح تبدیل وضعیت پذیرفته شدگان آزمون های استخدام ادواری پرداخت.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به تازگی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی گزارشی با عنوان تاثیر استخراج رمزارز بر پایداری شبکه برق ایران منتشر نموده است که در آن با استناد به مطالعه داده های دانشگاه کمبریج و سهم ایران از ظرفیت کل استخراج بیت کوین جهان استدلال می کند که میزان برق مصرفی برای استخراج این رمزارز در کشورمان در سال ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۴    
عضو هیأت رئیسه مجلس به همراه جمعی از مدیران قوه مقننه به مناسبت سالروز حادثه تروریستی مجلس به دیدار خانواده شهید احسان آقاجانی از کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی رفتند.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۶:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
امیرآبادی، نماینده مجلس گفت: علیرضا زاکانی، نیروی انسانی این مرکز را افزایش داده و بدون تصویب هیئت امناء، تغییرات ساختاری ایجاد کرده است. به گفته این عضو هیئت رئیسه، ریاست جدید مرکز پژوهش ها هنوز نتوانسته اقدامات زاکانی را اصلاح کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۲:۱۵    
عضو سابق مرکز پژوهش ها از روش مالیاتی خاندوزی انتقاد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۲۳:۲۰   + ۱۹ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی پژوهشی دلایل موفقیت اقتصادی کشورهای شرق آسیا را مورد بررسی و واکاوی قرار داده است.
جهان نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۸:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
سیاست گذاری و تعیین اولویت های کاری مرکز پژوهش ها به عهده هیات امنای مرکز است که همان هیأت رئیسه مجلس هستند و طبیعتا هیأت رئیسه باید این روند را اصلاح کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس آخرین وضعیت طرح 2 فوریتی جلوگیری از تعطیلی کارخانجات تولیدی را تشریح کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۰:۴۳    
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیرامون مهم ترین اولویت های هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در دوره جدید گفت: مهم ترین اولویت مان این است که فرصت های مجلس را به سمت اولویت های مطرح از سمت رهبر معظم انقلاب و طرح های اساسی اولویت دار کمیسیون ها که توسط مرکز پژوهش ها بررسی شده است، هدایت کنیم.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۶:۴۶   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه این مرکز یک مجموعه سیاست پژوهی در کشور است، گفت: مرکز پژوهش ها به منظور تقویت بنیه نخبگانی و ظرفیت کارشناسی خود از توان مراکز علمی و دانشگاهی، انجمن های علمی و اندیشکده های کشور استفاده می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۲۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان رئیس مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای شهر خرم آباد گفت: باغ شهر خرم آباد، آب شهر خرم آباد و خرم آباد به روایت اسناد تاریخی در دست اقدام برای چاپ هستند.
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۴:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس ضمن اشاره به اینکه کار بررسی برنامه هفتم را از چهار ماه پیش در مرکز پژوهش های مجلس آغاز کرده ایم، گفت: براین اساس این مرکز چهار پنجره سیاستی را با توجه به توانمندی نهاد دولت، ظرفیت جامعه ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب به نمایندگان ساده زیستی، مردمی بودن و احساسی نشدن را توصیه و بر ضرورت تقویت بدنه کارشناسی مرکز پژوهش های مجلس و اصلاح ساختار بودجه تاکید کردند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۳:۵۱   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری ادامه داد: رسیدن به تصویر مطلوب افق 1424 که در سند ملی آمایش تصویب شده در حوزه هایی نظیر آب، برق و انرژی تجدیدپذیر مورد تاکید قرار گرفته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده مردم رفسنجان در مجلس خواستار تقویت مرکز پژوهش ها و مرکز تحقیقات قم شد.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۸:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در هفته آتی نشست تخصصی برگزار می کنند که برنامه این نشست ها به شرح زیر است: شنبه 31 اردیبهشت ماه: ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس طی هفته آینده با حضور نگاهداری رئیس و مدیران مرکز پژوهش های مجلس به استماع گزارش عملکرد و برنامه ریزی این مرکز خواهد پرداخت.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۱۸    
رکنا : هادی طحان نظیف که به عنوان سخنگوی شورای نگهبان فعالیت می کند، پیش از این سوابقی همچون دبیر کمیته فرهنگی- اجتماعی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری، عضو مجمع مشورتی حقوقی شورای نگهبان، و نیز کارشناس حقوقی مرکز پژوهش ها مجلس را در کارنامه خود داشته است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۷    
نشست هم اندیشی اندیشکده های منتخب با عضو هیات رئیسه مجلس و ریاست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی به منظور دعوت از نخبگان درخصوص مشارکت برای حل مسائل حکمرانی در آینده برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۵:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد: در واقع با افزوده شدن کارشناسان مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات، تحقیق و تفحص ها عمق پیدا می کند و نمایندگان می توانند از بدنه کارشناسی برای علمی کردن گزارش ها استفاده کنند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۳:۱۷    
پژوهشگر دفتر مطالعات سیاسی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی درباره ویژگی های طرح تشکیل سازمان ملی مهاجرت که مرکز پژوهش ها آن را تدوین کرده توضیح داده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۰:۰۵    
نماینده مجلس از ورود دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها در پروسه تحقیق و تفحص ها استقبال کرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس گفت: حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها در جلسات کمیسیون های مختلف در شش ماهه دوم سال گذشته نسبت به نیمه ابتدایی 1400 حدود 59 درصد رشد داشته است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۰   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پیش نویس اولیه قانون اداره روابط خارجی کشور را تهیه و در نامه ای به مجلس ارسال کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۰:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رسیدگی به طرح نمایندگان درباره الزام مشارکت دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس در تحقیق و تفحص های مجلس در دستورکار کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس قرار دارد.
یافته   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
چاپ ایمیل توضیحات بخش: مطالب مهم کتاب بافت تاریخی شهر خرم آباد فیلی به قلم محمد محمدی اصل و مژگان هادی پور مرادی در 164 صفحه در قطع خشتی و چاپ رنگی نفیس از سوی انتشارات هاویر خر م آباد، به سفارش مرکز پژوهش ها و مطالعات راهبردی شورای شهر خرم آباد در 1000 نسخه منتشر شده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۷:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-پیش نویس طرح اصلاح قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور مصوب سال 1382 توسط معاونت پژوهش های اجتماعی و فرهنگی مرکز پژوهش های مجلس تدوین و به مجلس ارسال شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۵:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- پیش نویس طرح جرائم و تخلفات انتخاباتی با پشتوانه 850 نفر ساعت جلسه کارشناسی توسط دفتر مطالعات حقوقی مرکز پژوهش های مجلس تهیه و به مجلس ارسال شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به مزایای اقتصادی اسقاط وسایل نقلیه فرسوده پرداخته است. آن طور که کارشناسان بازوی پژوهشی مجلس عنوان کرده اند توجه به اسقاط خودروهای فرسوده می تواند سالانه حدود 575 میلیون دلار صرفه جویی ارزی از محل کاهش مصرف سوخت ایجاد کند ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۸:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی طرح تشدید مجازات جاسوسی و همکاری با دولت های متخاصم را در 17 ماده تدوین و به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۸:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
پیش نویس اولیه اصلاح قوانین کیفری اقتصادی توسط دفتر مطالعات حقوقی مرکز پژوهش های مجلس تدوین و طی نامه ای به مجلس ارسال شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۸:۰۶    
به گزارش قم پرس :جلسه برخی اعضای شورای اسلامی شهر قم با حضور سیدمحمدحسین دهناد رئیس مرکز پژوهش ها و معصومه آمره عضو شورای اسلامی شهر قم و علی مؤمن حجازی سرپرست سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری قم با سیدحسن اخوان علوی رئیس پارک علم و فناوری استان قم برگزار و زمینه های همکاری های مشترک طی آن ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی پس از طی 15 جلسه و 350 ساعت کار کارشناسی پیش نویس اصلاح قانون توزیع عادلانه آب را تدوین و به مجلس ارسال کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس از بازگشت دوباره طرح حمایت از کارخانجات تولیدی به دستورکار جلسه علنی قوه مقننه در آینده ای نزدیک خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از تدوین پیش نویس طرح ساماندهی اتباع خارجی در مرکز پژوهش ها خبر داد و گفت: پیش نویس این طرح با تاکید بر جامعیت، روزآمدی، انسجام وظایف و شفافیت در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار گرفته است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۰:۵۹   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی از تدوین پیش نویس طرح ساماندهی اتباع خارجی در مرکز پژوهش ها خبر داد و گفت که پیش نویس این طرح با تاکید بر جامعیت، روزآمدی، انسجام وظایف و شفافیت در دستور کار کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها قرار گرفته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۰۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اختصاص سهام به جاماندگان عدالت موضوعی بود که نمایندگان مجلس دوازدهم با آغاز به کار در بهارستان، آن را مطرح و طرحی هم تدوین کردند. در ابتدا هم صحبت 20 میلیون جامانده بود که نمایندگان مجلس به دولت روحانی اصرار داشتند باید به آنها سهام عدالت دهد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۸    
دنیای اقتصاد : مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی عملکرد مراکز تحت پوشش سازمان بهزیستی موسوم به مثبت زندگی را آسیب شناسی کرد. بیش از 20 سال است که این طرح را بخش خصوصی با نظارت سازمان بهزیستی اجرا می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۸:۴۹   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از بررسی پرونده مرتبط با نهاده های دامی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مسئولان گمرک، سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها گزارش هایی را ارایه کردند، آن ها به موضوع افزایش ذخایر استراتژیک کشور از جمله جو ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۵   + ۱۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس جلسه این کمیسیون درباره طرح اصلاح جدول حوزه های انتخابیه و افزایش تعداد نمایندگان را تشریح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۲:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
پیش نویس طرح اصلاح قانون تقویم آموزشی توسط مرکز پژوهش ها در تعامل با کارشناسان دستگاه های مختلف و معاونت قوانین مجلس آماده شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ - ۱۱:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی تأکید کرد که سیاستگذاری دستوری در بازار گوشت، نتیجه ای جز نارضایتی تولیدکننده و مصرف کننده به دنبال نداشته است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - نمایندگان عضو کمیسیون امور داخلی مجلس در هفته پیش روی ابعاد واقعه مشهد را در نشست کمیسیون بررسی می کنند. اعضای کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در هفته پیش رو نشست و جلسه دارند که به شرح زیر اعلام شده است: شنبه 20 فروردین ...