یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۲۲:۵۳May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جامعه اسلامی»

ایسنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در هرجایی فعالیت قرآنی داشته باشیم نسبت به تهاجم فرهنگی مصون خواهیم بود. اگر بخواهیم در دولت به یک جامعه اسلامی برسیم باید سیر و سلوک قرآنی در کشور مستقر شود. این یک مساله فوری در دستور کار دولت و وزارت فرهنگ است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد سیاسی جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده فارابی دانشگاه تهران گفت: تحریم بسیج دانشجویی موجبات اتحاد امت حزب الله در دانشگاه ها را فراهم کرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ایلام ؛ حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در دیدار با مسئول گروه پزشکی محکم از حضور تیم های پزشکی موسسه محکم در استان برای جراحی ناهنجاری های مادرزادی تقدیر کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۲۰:۰۱    
دین مبین اسلام نگاه ابزاری به زن را از بین برد و حضور موثر زن در جامعه را تشویق کرد.
شهدای ایران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۱:۴۴    
اشاره: آنچه می خوانید گفت و گوی خبرنگار سرویس فرهنگی پایگاه خبری شهدای ایران با همسر گرامی شهید مدافع حرم "سعید کمالی" از رزمندگان لشکر 25 کربلا می باشد که پیرامون رعایت عفاف و حجاب از نظر آن شهید والامقام انجام شده است: بسم الله الرَّحمن الرَّحیم *ابتدا خود را معرفی فرمایید.... ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب غرب کربلا گفت: خون مطهر شهدا تکلیف امروز ما را در مسائل مختلف کشور از جمله حجاب، معیشت و اقتصاد، بیکاری و دیگر معضلات روشن می کند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۰۱:۰۱    
مرتضی آقاتهرانی، نماینده مجلس: با فروپاشی حجاب، بسیاری از رذائل بر جامعه اسلامی سایه خواهد افکند
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه اجتماعی - رئیس جمهور پس از موافقت با استعفای وزیر آموزش و پرورش، اکنون در عمر کمتر از دو سال دولت خود، پنجمین وزیر پیشنهادی برای تصدی آن وزارتخانه را به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد. ...
موج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هدف اصلی این وزارتخانه در دولت سیزدهم عبور از مرحله سوم یعنی دولت اسلامی و رسیدن به جامعه اسلامی است که فرهنگ شکل گیری تمدن نوین اسلامی را پیش روی خود دارد، است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان امام جمعه رشت گفت: جمهوری اسلامی امروز با داشتن موشک های دوربرد نقطه زن و سلاح های پیشرفته توانسته دشمن را وادار به عقب نشینی کند تا جایی که جرات حمله نظامی به جامعه اسلامی را نداشته باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۴:۰۲   + ۹ سایت دیگر  
عضو مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پاسداشت شعائر الهی تجلی تقوا در فرد است، گفت: حجاب از والاترین شعائر الله و صیانت از حرمت دین است؛ دشمن به خوبی می داند، حجاب نه تنها جزء احکام جدی اسلام، بلکه حریم دین الهی است که با فروریزی آن، بسیاری از رذائل بر جامعه اسلامی سایه خواهد آفکند.
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۱    
رئیس شورا هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه امام رضا (ع) بیشترین عمر با برکت خودرا در راه اسلام و معرفی آن به جهان صرف نمود گفت: امام رضا (ع) اسوه علم و اخلاق در جامعه است.
عصر امروز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۰:۵۲    
سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز؛ در دوران اپیدمی کوید 19، که به حکم وظیفه و انجام تکلیف شرعی به تیمم و تغسیل اموات بانوی کرونایی افتخار یافتم، یک اتفاق تلخ موجب شد نسبت به قصورات و ضعفهایی که در طول این سالها درباره تبیین احکام شرعی و تاثیر رعایت آن در زندگی و فضای اجتماع داشته ایم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اگر بخواهیم به تمدن نوین اسلامی برسیم باید به جامعه اسلامی برسیم و لازمه جامعه اسلامی محلات اسلامی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اراک- استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تمام مشکلات در سایه انسجام ملی رفع می شود، گفت: عزم فراجا در دفاع از امنیت جامعه اسلامی قاطع، خدشه ناپذیر و استوار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
رشت - نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به سیره کریمه اهل بیت (ع) گفت: حضرت معصومه(س) الگوی دختران جامعه اسلامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: صداوسیما از همه جناح های سیاسی و همه تفکراتی که عاشق ایران و انقلاب هستند، دعوت کند تا در میزگردهای مختلف انتخاباتی نقطه نظرات خود را بیان کنند و با یک برخورد پدرانه فضای شور و مشارکت در انتخابات را راه بیندازد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۰:۵۲    
محمد نبوی با اشاره به این واقعیت که مسلمانان اکنون نیاز بیشتری به ایجاد وحدت در بین جامعه اسلامی و حتی کشورهای اسلامی دارند، گفت: اسلام در زمان پیامبر اکرم در سرزمین حجاز بود و دشمنانش قوم یهود و قریش، ولی امروز دشمنان اسلام در جای جای این دنیای پهناور حضور فعال دارند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دادگستری شهرستان منوجان از سازش در دو فقره پرونده قصاص دراین شهرستان خبر داد و گفت: در جنوب استان کرمان ظرفیت های صلح و سازش بالایی وجود دارد و باید از این ظرفیت ها بهره جست و همه پای کار بیایند تا فرهنگ صلح و سازش را در جامعه اسلامی نهادینه کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۶:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
شهید عزت الله عسگری آرزو داشت مشکلات جامعه اسلامی را از ریشه حل کند، از نظر وی انتقاد کردن و اشکال گرفتن کاری آسان است، اما در صحنه عمل وارد شدن و حضور داشتن در صحنه مهم است .
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نهضت اسلامی، پیروزی انقلاب، تشکیل نظام اسلامی، دولت اسلامی و آنگاه جامعه اسلامی و بعد تمدن اسلامی همه در راستای حقیقت بزرگ انتظار است.
صدای زرند   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۲۰    
به گزارش خبرنگار صدای زرند سید رضا حسینی نژاد فرماندار زرند در نشست با جمعی از دختران و بانوان فرهیخته و نخبه در حوزه های مختلف قرآنی، اجتماعی، فرهنگی ، ورزشی ، علمی و.... بر لزوم فرهنگ سازی معارف دینی و آموزه های قرآنی در سطع جامعه بویژه نوجوانان و جوانان جامعه در طول دهه کرامت تأکید کرد..
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه ایستادگی و قدرت ایمان رمز موفقیت در فتح خرمشهر بود، گفت: کلام الهی بنیانگذار کبیر انقلاب، روح حماسه و ایثار را در جامعه متجلی می کرد و پیروزی ملت بزرگ ایران در فتح خرمشهر نمونه بارزی از تأثیر ولایت و رهبری در جامعه اسلامی است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۸    
سرهنک بیات کوهسار:امروز دشمن به دنبال ناامیدی و یأس مردم در جامعه اسلامی است و اگر جامعه را به این سمت سوق دهد نتیجه ی آن تسلیم و خواری است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۲۴    
محمدپور با بیان اینکه روز دختر بهانه ای است برای گرامیداشت مقام دختر و آشنایی آن ها با نحوه صحیح زندگی با بهره گیری از فرهنگ ایرانی و اسلامی، گفت: حضرت معصومه (سلام الله علیها) بارزترین نمونه در صبر و استقامت در مشکلات، عفت، حیا، اخلاق و تقوا برای الگوبرداری دختران هستند.
نبأپرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش نبأپرس ، آیت الله رئیسی رئیس جمهور در جمع مردم جاکارتا گفت: کسانی که به نام اسلام و دین در جامعه اسلامی اختلاف افکنی و خون ریزی می کنند و هیچ نسبتی با اسلام و قرآن ندارند. وی ادامه داد: کشورهای اسلامی امروز باید روابط بسیار صمیمی با هم داشته باشند. ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۵:۰۳    
موسس بنیاد علمی فرهنگی اشیانه جوان اظهار داشت: زمانی که در جوامع دینی از نقش زنان در توسعه اجتماعی صحبت می کنیم، در واقع یک اصل اولیه است که نباید از خط قرمز های آن عبور کنیم. جامعه باید به سمت رفاه، پیشرفت، ترقی حرکت کند اما در این حین باید کرامت زنان حفظ شود ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۹    
زنان در جامعه اسلامی مانند مردان زمینه تفریح، رشد در همه عرصه ها، زندگی اجتماعی و غیره را دارند اما اسلام به عنوان آخرین، کامل ترین و تحریف نشده ترین دین با اشراف کامل بر ویژگی های هر یک از دو جنس زن و مرد، احکام و قوانینی برای تعامل اجتماعی ایشان وضع کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان ، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیر با حضور امام جمعه ، فرماندار و اعضای این شورا در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان نیر با دستور جلسه (بررسی جمعیت و فرزندآوری) برگزار گردید. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آیه 10 سوره حجرات این نکته مهم را یادآوری می کند که ایجاد صلح، برادری و همبستگی در جامعه اسلامی یکی از بزرگ ترین مسئولیت های اجتماعی مسلمانان است و از این منظر باید إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ یکی از شعارهای اساسی و ریشه دار اسلامی تلقی کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
موصلی گفت: نهاد مقدس کمیته امداد در عرصه خدمت رسانی به جامعه اسلامی با توجه به هدایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی و مطالبات نخبگان که چراغ راه ما بوده از سنوات گذشته به سمت توانمندسازی جامعه هدف خود در زمینه های مختلف گام برداشته است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه جوان با روح الله دوستی، کارشناس علوم قرآنی و حدیث و مدرس دانشگاه درباره جایگاه دختران در اسلام و جامعه اسلامی گفت وگو کرده است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۸    
مرصاد نیوز: یک طلبه حوزه علمیه گگفت: حضرت معصومه (س) دانشگاهی است برای تربیت تمامی مادران و دختران جامعه اسلامی که با تأسی از آن حضرت می توان پله های انسانیت و معنویت را طی کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه گفت: دختران نعمت و رحمت الهی بوده و عنایت خداوند به جامعه اسلامی هستند، به شرطی که قدر آنها را بدانیم.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۹    
زراعتگر گفت: روز دختر بهانه ای برای گرامیداشت مقام دختر و آشنایی آنان با نحوه صحیح زندگی با الگوگیری از سیره حضرت معصومه (سلام الله علیها) و فرهنگ ایرانی اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان سقز با بیان اینکه برای جبران عقب ماندگی ها به جد تلاش خواهیم کرد، گفت: انتظار داریم که با جهاد تبیین و با نقد سازنده، مسیر خدمت هموارتر شود.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان؛ آیت الله محسن حیدری؛ نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری امروز دوشنبه 1 خردادماه 1402 در آییم گرامیداشت آغاز دهه کرامت با اشاره به جایگاه فرهنگ رضوی در بین مردم ...
موج رسا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۹:۲۲    
کارشناس مذهبی با بیان اینکه یکی از الگوهای بانوان و دختران اسلامی حضرت معصومه(س) می باشد گفت: سیره حضرت معصومه(س) بهترین الگو برای بانوان جامعه اسلامی است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
زارعی کوشا با بیان اینکه یکی از اهداف جشنواره شمیم رضوی باید حفظ، حراست و تقویت این سرمایه معنوی و تبلیغ و ترویج هرچه بیشتر فرهنگ رضوی باشد، گفت: امام رضا (ع) زیباترین الگوی اخلاق اسلامی در جامعه اسلامی بوده است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۰۸    
در بخشی از وصیت نامه شهید سید سیف الله حسینی آمده است: همسرم دخترانم را زینب(س) گونه درس درستی و استقامت بیاموز و آنان را انسان های نیکوکار به جامعه اسلامی تربیت کن و همیشه در حفظ عفت و حجاب خود و فرزندانت کوشا باش که حجاب شما مشت محکمی است به دشمنان اسلام است.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۷:۰۶    
حجت الاسلام مهدوی در اجتماع برزگ دختران آفتاب الوند گفت: دختران و زنان جامعه اسلامی، از حجاب بعنوان میراث حضرت زهرا(س) صیانت کنند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۶:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان البرز گفت: از نظر اسلام، زن ستون معرفتی و تربیتی خانواده و یکی از اصول اساسی روابط اجتماعی در جامعه و از مقدس ترین ارکان تشکیل جامعه اسلامی است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۱۷    
نماینده مردم ورامین، پیشوا و قرچک در مجلس در جلسه شورای فرهنگ عمومی قرچک گفت: امروز جامعه اسلامی برای مقابله با شبیخون فرهنگی دشمنان قسم خورده نظام، به نمادسازی نیاز دارد و 15 خرداد به عنوان یک نماد می تواند به مقابله باتوطئه فرهنگی دشمن آید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله عبادی جهل و نادانی را از موانع رسیدن به آرمان های انقلاب دانست و گفت: مسجد در طراز انقلاب باید آگاهی صحیح و بصیرت به جامعه بدهد و اولین شرط در هر جامعه ای آگاهی است و برای تشکیل جامعه اسلامی هم شرط اول آگاهی دادن است چون آسیب هایی که می بنیم به خاطر ناآگاهی است.
صبح خرد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
بی شک دختران امروز بعنوان مادران فردا با تاسی از الگوی علم و عفاف، حضرت فاطمه معصومه(س)، نقش بسیار مهمی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری آینده سازان جامعه اسلامی خواهند داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۱۳    
بیرجند- نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: اگر بخواهیم جامعه اسلامی ایجاد کنیم شرط اول آن آگاهی است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کردستان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: در دوران کنونی توجه به جایگاه دختران و تأسی به سیره بزرگوارانی همچون حضرت فاطمه معصومه(س) به عنوان یک الگوی متعالی، داروی شفابخشی برای جامعه اسلامی ما خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۱    
ایسنا/زنجان رئیس عقیدتی سیاسی تیپ 216 زرهی ارتش زنجان گفت: حضرت معصومه(س) آن گونه زندگی و رفتار کرد که حضرت زهرا(س) زندگی و رفتار کرده بود و برای همین ایشان به فاطمه معصومه ملقب شده است.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بسم الله الرحمن الرحیم ایام خجسته ولادت حضرت فاطمه معصومه (س)، در کنار ایجاد شور و نشاط معنوی، زمینه و فرصتی برای پرداختن به سیره و فرهنگ انسان ساز اهل بیت (ع) و تبیین و ترویج باورها و آموزه های منیع رضوی و معارف غنی فاطمی در جامعه اسلامی است. اینجانب فرا رسیدن ایام ولادت [...]
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۱۱    
حوزه/ امام جمعه دیّر گفت: دختران و آینده سازان انقلاب اسلامی با الهام از حضرت معصومه(س) راه درست خود را پیدا کرده و تحت تأثیر تبلیغات سوء دشمن قرار نگیرند.