یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۲۰:۰۷Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فعالیت های قرآنی»

ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی نهاد نماینده ولی در استان فارس با تأکید بر اینکه انتصاب مدیران باید با توجه به سابقه فعالیت های قرآنی آنان انجام شود، گفت: در انتصاب مدیران و متولیان امور قرآنی باید از سیاسی کاری پرهیز شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۲:۴۴    
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شاهرود در مقاله ای به ارائه راهکارهای ارتقای مشارکت مردمی در فعالیت های قرآنی پرداخته است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین، شاید بسیاری از کسانی که ماه رمضان امسال، پای تلویزیون نشستند و برنامه قرآنی محفل را تماشا کردند، با احمد ابوالقاسمی آشنا شدند درحالی که او چهار دهه است در ایران اسلامی فعالیت های قرآنی دارد و حتی طرفدارانی در هند و بوسنی و آمریکا دارد. از قدیم گفته اند مرغ همسایه غاز است ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۳:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی گلستان ضمن تأکید بر اینکه فعالان این مرکز هیچ حق الزحمه ای دریافت نمی کنند، گفت: اتحادیه تشکل های قرآنی درآمد مستقلی نداشته و صرفاً با هزینه مردمی اداره می شود لذا اختصاص بودجه به مراکز قرآنی زمینه را برای بهبود فعالیت های قرآنی مؤسسات فراهم می کند.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۲    
حجت الاسلام والمسلمین عظیمی در گفت وگویی، گفت: یکی از مهمترین فعالیت های قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم و دارالقرآن الکریم در سال جاری، رشد استعدادهای قرآنی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۰۸:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
متسابق رشته حفظ کل قرآن در چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف فارس با بیان اینکه فعالیت های قرآنی در سطح شیراز بسیار است اما فراگیر نیست، گفت: کرسی تلاوت بانوان در سطح شهر شیراز باید به شکل گسترده برگزار شود تا حفاظ و قاریان بانو فرصت قرائت داشته باشند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد از راه اندازی شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی به ریاست امام جمعه و نایب رئیسی استاندار در این استان خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۸:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
یزد – اجرای ویژه برنامه چاووشی خوانی با حضور معاون حقوقی امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی از جمله اخبار کوتاه فرهنگی استان یزد در این هفته بود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نشست صمیمی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان جهت هم افزایی فعالیت های قرآنی با مدیران جامعه القرآن گرگان روز گذشته، 22 شهریور در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۸:۱۳    
مسئول قرآنی پایگاه عقیله بنی هاشم قم از برگزاری مداوم فعالیت های قرآنی نوجوانان این پایگاه خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۰۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
قاری ممتاز استان فارس با گلایه از بی مهری هیئت امنای مسجد رسول اعظم(ص) شیراز نسبت به جوانان در حال فراگیری قرآن کریم گفت: با مانع تراشی و سنگ اندازی هیئت امنای این مسجد، جلسه آموزش قرآن کریم تعطیل و به منزل منتقل شد ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به فعالیت 42 مؤسسه قرآنی وابسته به ارشاد لرستان، بر لزوم حمایت مالی از مؤسسات قرآنی تأکید کرد و گفت: بودجه و اعتبارهایی که به فعالیت های قرآنی اختصاص می یابد، پایین است.
حجت الاسلام والمسلمین روشندل: رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی پدافند هوایی گفت: اثر فعالیت های قرآنی و فرهنگی در کارکنان نیروی پدافند هوایی ارتش در میدان عمل و ارایه خدمات بهتر و تامین امنیت هوایی کشور بسیار مشهود است . ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
استاندار کردستان گفت: در راستای ساماندهی و احیای فعالیت های قرآنی استان دارالقرآن اوقاف در اختیار جامعه قرآنی کردستان قرار می گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۴:۴۸    
مدیر مؤسسه خانه قرآن رحمت رضا آباد رامیان با بیان اینکه انجام اقدامات فرهنگی می تواند در علاقمندی کودکان به فعالیت های قرآنی تأثیرگذار باشد، گفت: امروزه تمام تلاش دشمنان مبنی بر کمرنگ جلوه دادن فعالیت های فرهنگی و قرآنی در جامعه بوده است ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۳:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
در راستای اجرای اسناد راهبردی منشور توسعه فرهنگ قرآنی، تفاهم نامه همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و جهاددانشگاهی به امضای حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه و دکتر حسن مسلمی نائینی رسید.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برنامه ریزی 5 ساله برای اجرای فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش خبر داد. میکائیل باقری، مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
با افتتاح پروژه های عمرانی و اقتصادی ذهن ها همه به این سمت می رود که آیا هفته دولت فقط به افتتاح و کلنگ زنی محدود می شود؟ با این تفاسیر سهم فعالیت های قرآنی در این هفته کجاست؟ با وجود اینکه اداراتی نظر ارشاد، آموزش و پرورش ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با اشاره به فعالیت های قرآنی این شرکت، گفت: با تأسیس دارالقرآن در شرکت گاز فارس، تاکنون 2 دوره کلاس های آموزش قرآن کریم در بخش مفاهیم و قرائت و همچنین کلاس های معارفی نهج البلاغه برای کارکنان و خانواده آن ها برگزار شده است که شاهد استقبال بی نظیر 150 نفری از این کلاس ها ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مهمترین اقدامات و برنامه های قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه را در اربعین حسینی اعلام کرد. به گزارش گروه فرهنگی حیات ؛ حمید مجیدی مهر ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۸:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
حوزه/ مسئول قرارگاه مردمی قرآنی اربعین با اشاره به فعالیت قرآنی 114 موکب در ایران و عراق گفت: علاوه بر قاریان و حافظان برجسته ای که به صورت رسمی در موکب های قرآنی برنامه خواهند داشت بیش از هزار قاری و حافظ قرآن که به صورت خودجوش در پیاده روی اربعین حضور دارند نیز اعلام آمادگی کردند تا فعالیت های ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
امسال با توجه به هتک حرمت به ساحت قرآن کریم، کارگروه فعالیت های قرآنی اربعین حسینی، با اعزام نخبگان قرآنی کشور برنامه های مختلف و متنوعی را برای مسیر نجف به کربلا تدارک دیده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر مؤسسه قرآنی مائده آسمانی گرگان به تشریح برنامه های این مؤسسه پرداخت و گفت: این مؤسسه از سال 1388 تأسیس شده و در دوره های تربیت معلم سطح یک و دو، مفاهیم تخصصی و کلاس های عمومی قرآن مانند تجوید، نهج البلاغه، حفظ خردسالان به فعالیت پرداخته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
منزل مسکونی خادم الحسین مرحوم حاج جلیل احمدیان برای انجام فعالیت های قرآنی در اختیار فعالیت های کانون های مهد قران المؤمنون قرار گرفت.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۴:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس سازمان دارالقرآن الکریم کشور گفت: تشکیل صندوق حمایت از فعالیت های قرآنی در حال پیگیری است تا از این طریق زمینه حمایت حداقلی از تشکل های قرآنی را فراهم کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
برگزیده سی وهفتمین جشنواره قرآن و عترت دانشجویان گفت: یکی از نقاط قوت این مسابقات، تنوع رشته هاست که موجب می شود افراد متناسب با توانمندی خود به سمت فعالیت های قرآنی جذب شوند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۳:۴۹    
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، توجه به فعالیت های قرآنی در این روستا را خوب ارزیابی کرد و گفت: کانون مهم گسترش برنامه های قرآنی مناطق محروم و حاشیه شهر ها هستند که باید مورد توجه ویژه قرار گیرند. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۰۸:۰۷    
رسالت اتحادیه قرآنی بر طبق اساسنامه، تقویت مجموعه های قرآنی استان از حیث فکری و مالی است تا فعالیت های قرآنی را تسهیل کند. اما باید دید آیا بسترها و زمینه های اجرای رسالت اتحادیه نیز فراهم است یا خیر؟ قاعدتاً به هر میزان امکانات که در اختیار مجموعه ای قرار می دهیم باید از او مسئولیت بخواهیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۹ - ۱۳:۱۹    
برنامه مسیر با هدف بررسی و تبیین فعالیت های قرآنی مساجد، مؤسسات و خانه های قرآنی چهارشنبه ها از رادیو قرآن پخش می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۴۱    
اراک- استاندار مرکزی گفت: فعالیت های قرآنی به افزایش نشاط معنوی جامعه می انجامد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ناظر سازمان اوقاف و امور خیریه در مرحله استانی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن در اصفهان گفت: ایجاد شرایطی برای ورود سازمان های مردم نهاد به عرصه فعالیت های قرآنی و استفاده از قابلیت آنها می تواند دستاورد بسیار خوبی به همراه داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۱۴:۵۲    
رئیس قرارگاه مردمی قرآنی اربعین از راه اندازی سامانه 30001442 ویژه مشارکت مردمی در فعالیت های قرآنی مسیر اربعین خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۷:۳۷    
داور اصول اجرا در دعاخوانی مرحله استانی چهل وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: لازم است در مساجد، حسینیه ها و مراسم مذهبی تبلیغات بیشتری در حوزه قرآن و دعاخوانی انجام شود، ضعف تبلیغات و فعالیت های قرآنی هم در حوزه رسانه ها و هم ارگان های متولی امر قرآن مشهود است.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۸ - ۰۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از گسترش فعالیت های قرآنی در استان بوشهر خبر داد. دریافت 58 MB به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرحیم افروغ عصر جمعه در حاشیه نشست مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت استان بوشهر در حسینیه حضرت علی اکبر علیه السلام محله شهر آب پخش از برنامه ریزی برای ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۲۱:۰۵    
بوشهر- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر از گسترش فعالیت های قرآنی در استان بوشهر خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۷:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هم افزایی در توسعه و ورود ویژه به موضوعات قرآنی، یکی از اولویت های همه مجموعه ها است که در شورای ششم نیز این موضوع مورد تأکید بوده و تأسیس دفتر توسعه فعالیت های قرآنی در کانون فرهنگی یکی از اقدامات انجام شده در این راستا بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۷ - ۱۱:۳۰    
اصفهان- نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: نهادهای فعال در حوزه قرآنی باید برای ترویج فرهنگ قرآنی در طول سال فعالیت های مستمر داشته باشند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۲:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر مجمع قرآنیان شهرستان طبس نیز گفت: همه کسانی که به هر نحوی در زمینه قرآنی در شهرستان طبس فعالیت دارند عضو مجمع قرآنیان محسوب شده و هدف اصلی فعالیت ها شبکه سازی فعالیت های قرآنی است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۱:۵۱    
در راستای مشارکت هنرمندان خراسان رضوی در پویش سراسری بسیج هنرمندان کشور با عنوان( حسین علیه السلام تصویرگر قرآن کریم) جمعی از خوشنویسان مشهدی به کتابت "سوره والفجر" پرداختند.
هنر صدا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۲۰:۳۴    
برنامه شبهای نورانی در شب های یکشنبه، سه شنبه و پنجشنبه تابستان سال 1402 ساعت 00:00 با محوریت معرفی قاریان استانها و شهرستانهای کشوربه روی آنتن شبکه رادیویی قرآن می رود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۹:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان، این استان را استانی قرآن خیز دانست و گفت: برای توسعه فعالیت های قرآنی نیاز به حمایت جدی مسئولان داریم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام سمیری، گفت: در هرجای استان که قدم می گذاریم چشمه قرآنی رحمت الهی سرازیر می شود، هرچند در این زمینه نبود حمایت و کمبود امکانات داریم، اما امیدواریم با حمایت مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، شاهد پیشرفت در فعالیت های قرآنی باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز دارالقرآن المهدی(عج) تالش با بیان اینکه طرح انجمن دارالقرآن مدرسه از جمله طرح های قرآنی بوده که بیش از هشت سال در مدارس این شهرستان در حال اجراست، گفت: برگزاری کارگاه معرفت قرآنی از دیگر طرح های قرآنی است که به همت این مرکز در حال برگزاری است.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
متسابق مرحله استانی چهل وششمین دوره مسابقات قرآن کریم گفت: برای جذب کودکان به قرآن باید از مربیان ممتازی استفاده کرد که دوره های تربیت مربی تخصصی کودک را گذرانده باشند و با تخصصی که در این عرصه کسب می کنند بتوانند کودکان و نوجوانان را به سمت فعالیت های قرآنی تشویق کنند.
آنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۱۷:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در اختتامیه سی و هفتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان که در ارومیه برگزار شد، گفت: هدف اصلی این جشنواره، تقویت انس و تدبر در قرآن در دانشگاه ها است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه فعالیت های قرآنی در بخش دانشجویی رشد خوبی داشته است، با طرح این سوال که چرا چنین سطحی از فعالیت در بین هیئات علمی وجود ندارد، گفت: امیدوارم در دوره آینده جشنواره ملی شاهد حضور حداکثر دانشجویان باشیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
کانون فرهنگی هنری حضرت علی اصغر(ع) با همراهی روستائیان که بخشی از درآمد باغداری خود را به فعالیت های قرآنی اختصاص می دهند توانسته در کاهش آسیب های اجتماعی در روستای ده عرب موثر باشد؛ تبیین و بصیرت آفرینی از دیگر فعالیت های این کانون مسجدی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در سالی که موارد متعدد اهانت به قرآن کریم در دنیا ثبت شده فعالیت قرآنی در اربعین باید نمود ویژه داشته باشد.
بازار کار   ۱۴۰۲/۰۵/۲۰ - ۰۹:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
رضامراد صحرایی در مراسم اختتامیه سی و هفتمین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان کشور با اشاره به اینکه قرآن قلب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، به برخی فعالیت های قرآنی دانشگاه فرهنگیان همچون پذیرش حافظان قرآن بدون کنکور و ... اشاره کرد و گفت: شعار دانشگاه فرهنگیان هر معلم یک مربی قرآن است.