یکشنبه ۰۲ مهرساعت ۱۰:۲۳Sep 2023 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موزه ها»

روزنامه 19 دی   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ساعت بازدید از کاخ ها، محوطه های تاریخی و موزه های زیر نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در نیمه دوم سال کاهش یافت. ساعت بازدید از اماکن و موزه های تاریخی از 8 صبح تا 17 بعدازظهر است، این در حالی است که ساعت بلیت فروشی این مکان های تاریخی از 8 صبح تا 16 بعدازظهر است. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
درگذشت حسن شرف الدین، افتتاح 4 پردیس سینمایی در تهران، مستانه مهاجر داور جشنواره ای در الجزایر، اعلام سریال های پاییزی و پخش سریال عاشورا ، ماجرای حذف صدای محسن چاوشی از زخم کاری ، تصمیم جدید یونسکو درباره پرونده ماسوله ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۴:۵۹   + ۲۶ سایت دیگر  
همزمان با آغاز نیمه دوم سال، ساعت بازدید از موزه ها تغییر کرد.
نصر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۳    
نصر: انسان امروزی در جهانی هدف محور زندگی می کند که دغدغه نیازهای عمومی برهمه چیز تقدم یافته است و قرار است موزه ها هم در “خدمت “همین نیازهای عمومی باشند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه موزه های دفینه به منظور انجام امور تعمیر و نگهداری موزه ها به مدت سه روز تعطیل خواهند بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت : موزه های پراکنده ای در استان ها داریم که نیاز به سامان دهی و بررسی دارند. به دنبال تشکیل یک سازمان تخصصی در بنیاد شهید با هدف سامان دهی موزه ها هستیم.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۴   + ۲۵ سایت دیگر  
فرناندو بوترو که بیشتر برای خلق تابلوهای نقاشی با تصویر شخصیت های تپل و گِرد شناخته می شود، در سن 91 سالگی درگذشت. فرناندو بوترو مشهورترین هنرمند کلمبیایی که بیشتر برای خلق نقاشی هایی با شخصیت های حجیم و تاحدی سورئال شهرت داشت، در سن 91 سالگی درگذشت. ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۲۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تعدادی از عکس های قدیمی حرم رضوی، در موزه ها و گنجینه های فرهنگی کشورمان نگهداری می شوند که سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و آستان قدس رضوی از جمله این مراکز است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
تعدادی از عکس های قدیمی حرم رضوی، در موزه ها و گنجینه های فرهنگی کشورمان نگهداری می شوند که مروری بر فضای حرم از گذشته های دور دارند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
تاریخ نقاره خانه رضوی بر اساس اسناد در موکب بارقه های خدمت سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی، بررسی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۲۰ سایت دیگر  
نشست تخصصی سینما و صلح با حضور مدیرعامل موزه سینما، مدیر شورای بین المللی موزه ها و تعدادی از کارگردان ها و نویسندگان حوزه سینما در محل موزه سینما برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۱:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - معاون توسعه و منابع انسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور گفت: آثار تاریخی و موزه ها نقش مهمی در حفظ و انتقال میراث و فرهنگ دارند و تخصیص اعتبارات لازم به تحقق برنامه های این بخش کمک می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۱۸    
همزمان با سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، موزه های چهارمحال و بختیاری تعطیل شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۰:۳۱    
اماکن ورزشی، موزه ها و سینماهای خراسان جنوبی به مناسبت فرارسیدن دهه آخر صفر تعطیل شدند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۰۷:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کوسه ی Apristurus ovicorrugatus بیش از یک دهه پس از کشف نخستین تخم های مرموز در کلکسیون موزه های استرالیای غربی، بالاخره به عنوان یک گونه جدید شناسایی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
اماکن ورزشی، موزه ها و سینماها خراسان جنوبی به مناسبت فرا رسیدن دهه آخر صفر تعطیل شد.
تمام اماکن تاریخی، موزه ها، کاخ ها و پایگاه های ملی و جهانی همزمان با رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن (ع) و همچنین شهادت امام رضا (ع) تعطیل هستند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
تمامی اماکن تاریخی، موزه ها، پایگاه های ملی و جهانی تحت مجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز پنجشنبه، مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) تعطیل است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرگروه موزه ها و اموال منقول میراث فرهنگی استان کرمانشاه گفت: فردا(23 شهریور) مصادف با سالروز رحلت پیامبر اسلام(ص) تمام موزه ها و اماکن تاریخی استان تعطیل است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۵:۱۵   + ۲۷ سایت دیگر  
تمامی اماکن تاریخی، موزه ها، پایگاه های ملی و جهانی تحت مجموعه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز پنجشنبه، مصادف با رحلت پیامبر اکرم(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) تعطیل است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- اسناد مصارف وقفی در ایام عزاداری اهل بیت(ع) روز سه شنبه طی مراسمی در موکب خدمت سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در مشهد رونمایی شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان - ایرنا - رییس گروه موزه ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: هم اکنون 11 مجموعه دار در این استان مجوز دارند که تعداد آنها تا پایان سال به 13 مورد خواهد رسید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۳۷    
خراسان رضوی - رئیس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی گفت: سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در دهه پایانی ماه صفر با برگزاری موکب های بارقه های خدمت به زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی خدمات ارائه خواهد داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۳:۲۹    
مصطفی حسنی مسئول امور موزه ها ویادمان های دفاع مقدس اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام با سفر به شهرستان چرداول از مراحل ساخت و تکمیل یادمان های این شهرستان بازدید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۸:۱۱   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- به مناسبت روز ملی سینما مصادف با 21 شهریور ماه بازدید از موزه ها و کاخ موزه های سعدآباد برای هنرمندان و اهالی سینما یک هفته رایگان خواهد بود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۸    
نشستی با حضور مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران و کارشناسان اداره کل موزه ها به منظور تکمیل محتوای مجموعه و راه اندازی موزه عصر انقلاب روز شنبه 18 شهریورماه 1402 در این مجموعه فرهنگی تاریخی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۱۱:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دارایی ها و اموال موزه های استان سمنان شناسنامه دار و ساختمان های موزه ها هم مرمت می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
یکی از کشورهای عضو ناتو اذعان کرد که برای آموزش کار با تانک های آلمانی لئوپارد به سربازان اوکراینی، از تانک های نگهداری شده در موزه استفاده کرده است!
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۱:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
دانمارک اذعان کرده که از تانک های مستقر در موزه ها برای آموزش اوکراینی ها برای کار با تانک های لئوپارد1 ساخت آلمان استفاده کرده است. طبق بیانیه دانمارک، حداقل شش دستگاه تانک از چندین موزه برای رفع نیازهای آموزشی در اوایل سال جاری قرض گرفته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی خراسان رضوی در روز 28 صفر (23 شهریور) هم زمان با سالروز رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع)، تعطیل است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۳۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کاخ گلستان به همراه تعدادی از مدیران موزه ها، امین اموال ها و راهنمایان کاخ از موزه های دفینه دیدن کرده و به تبادل تجربه با مدیران و راهنمایان این پردیس موزه ای پرداختند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۲۸    
مقدمات راه اندازی بانک اطلاعاتی پیمانکاران حقیقی و حقوقی فعال درحوزه حفاظت و مرمت آثار منقول فرهنگی و تاریخی توسط اداره کل موزه ها فراهم شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۳:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مشهد معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از تعطیلی موزه ها و اماکن فرهنگی خراسان رضوی در 28 صفر خبر داد.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۹:۰۱    
برای افرادی که به تاریخ و گذشته علاقه فراوانی دارند، موزه ها بهترین جاذبه ها و مکان های دیدنی محسوب می شوند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۰۸:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون موزه ها و ترویج میراث فرهنگی سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی از ثبت ملی 5 اثر منقول تاریخی موجود در کتابخانه و موزه وزیری یزد خبر داد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۲۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند (پانا)-مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان جنوبی گفت همزمان با روز ملی مردم شناسی بازدید از موزه های مردم شناسی استان در دوشنبه سیزدهم شهریوماه رایگان است . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
در پژوهشی با عنوان طراحی و اعتبار سنجی الگوی آموزش میراث معنوی در موزه ؛ بهترین شیوه آموزش میراث ناملموس در موزه ها روش قصه گویی و نمایش خلاق مشارکتی اعلام شد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۰    
در پژوهشی با عنوان طراحی و اعتبار سنجی الگوی آموزش میراث معنوی در موزه ؛ بهترین شیوه آموزش میراث ناملموس در موزه ها روش قصه گویی و نمایش خلاق مشارکتی اعلام شد. بهره گیری از روش های کارآمد در جهت یادگیری بهتر در موزه ضرورتی است که امروزه بیش از گذشته در آموزش دانش آموزان دبستانی احساس می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نشست خبری سالانه موزه ها و کتابخانه های چین توسط وزارت فرهنگ و گردشگری چین و انجمن موزه های چین و انجمن کتابخانه های چین در پکن برگزار شد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۳:۱۵   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مصطفی ده پهلوان در نشست نقش برجسته ساسانی استردادی از لندن در موزه ایران از اداره کل موزه ها و اموال منقول تاریخی-فرهنگی در استرداد این اثر هنری ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۹:۰۰    
عکس های دیدنی موزه هنرهای 3بعدی در فیلپین,موزه هنر های 3بعدی در فیلیپین اجازه می دهد تا شما بخشی از این هنر سه بعدی باشید. اکثر موزه ها دوست ندارند بازدید کنندگان، از محیط موزه عکس بگیرند.
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
موزه ها یکی از مهمترین مراکز اجتماعی و علمی محسوب می شوند که مردم در آن امکان تماس و مشاهده پدیده هایی را دارند که در حالت عادی امکان پذیر نیست. در این میان به نظر می رسد دوره مشاهده ساده اجسام و اشیا در موزه ها به پایان رسیده و فناوری های جدید می تواند تجربه ای متفاوت از تعامل بین انسان و اشیا ...
فوت وفن   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۷    
اردن یکی از کشورهای جالب و جذاب خاورمیانه به شمار می رود که پر از مکان های دیدنی تاریخی و همچنین مدرن است. از موزه ها و پارک ها گرفته تا بناهای تاریخی همچون پترا، در اردن می توان جاهای دیدنی بسیار تماشایی و خیره کننده ای را از نزدیک شاهد بود. در ادامه با راهنما و نکات سفر به اردن همراه با ما باشید ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۷:۰۴    
باغ موزه های دفاع مقدس، بهترین فضاها برای ارائه روایت های متفاوت و ملموس تر از آن سال های حماسه و یادگاری از دوران تجاوز دشمن به خاک ایران است، این موزه ها تلاش می کنند با بهره گیری از بهترین و آخرین تکنولوژی های روز، بهترین فضا را برای معرفی فرهنگ پایداری به نسل امروز مهیا کنند.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۶:۳۳    
با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر جهانگیری در سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در ضمن مسئله شناسی این نهاد فرهنگی، زمینه های همکاری علمی و پژوهشی با دانشگاه علوم اسلامی رضوی بررسی شد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
مسئول امور موزه ها و بناهای تاریخی استان همدان گفت: از یکم شهریورماه تا روز گذشته 10 هزار نفر از محوطه باستانی هگمتانه بازدید کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مدیران دو اداره ثبت آثار و موزه ها را تغییر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۵۵   + ۱۷ سایت دیگر  
طی حکمی از سوی قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی، مدیر جدید اداره کل ثبت آثار و حفظ و احیای میراث معنوی و طبیعی و سرپرست جدید اداره کل موزه ها منصوب شدند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته ملی موزه ها با بیان اینکه موزه ها می توانند نقش آموزش مادری داشته باشند، گفت: موزه های علم و فناوری می توانند علم را به نسل آینده منتقل کنند و آنچه مورد نیاز نسل آینده است، می تواند از طریق موزه علم منتقل شود.