شنبه ۲۲ مردادساعت ۰۴:۲۸Aug 2022 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پرورش ماهی»

سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در راستای خدمات رسانی به مردم سیل زده شهرستان فیروزکوه امروز پنجشنبه 20 مرداد ماه دکتر صادق گلزاری رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان به همراه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه از استخرهای پرورش ماهی که در جریان سیل روزهای گذشته آسیب دیده اند بازدید کردند
راک نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۸:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز،حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موحد نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه،بهمئی،چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی در سفری یک روزه از مناطق روستایی و عشایری منطقه طسوج شهرستان چرام سرکشی و بازدید میدانی کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۰۴:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رییس اداره شیلات شهرستان ایذه از خسارت 2میلیارد و 850 میلیون ریالی ناشی از بارش های مونسون به مزارع ماهیان سردابی این شهرستان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۷:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه کارشناس مسئول ماهیان سردابی اداره کل شیلات استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه یکی از قطب های پرورش ماهی قزل آلا در کشور است، گفت: این استان چهارمین تولیدکننده ماهی قزل آلا در کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۲۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- مدیرکل دامپزشکی لرستان گفت: در پی وقوع سیلاب روز گذشته، هشت مزرعه پرورش ماهی شهرستان الیگودرز دچار خسارت شدند.
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 19   مدیرکل شیلات مازندران از شرکت پرورش ماهی درقفس های دریایی سمام گستر شهرستان عباس آباد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان شیلات ایران ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
شیراز - مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: در جریان سیل اخیر به 13 مزرعه تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی، خسارتی به ارزش 237 میلیارد و 500 میلیون ریال وارد آمد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳    
الیگودرز- براثر بارش های بامداد امروز، استخرهای پرورش ماهی مناطق دورک، گیلان و کاکلستان شهرستان الیگودرز خسارت دیدند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/قم مدیر شیلات و امور آبزیان جهاد کشاورزی استان با بیان این که در سال گذشته میزان 2128 تن انواع آبزیان گرمابی، سردابی، خاویاری، تیلاپیا و بیش از 6 میلیون قطعه ماهیان زینتی در 347 مرکز پرورش ماهی استان تولید گردید ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همدان-ایرنا- سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان استان همدان گفت: هشت واحد جدید پرورش ماهی با اعتبار 34 میلیارد تومان و ظرفیت تولید 400 تن ماهی قزل آلا به بانک معرفی شده اند که در صورت دریافت تسهیلات، تا پایان سال به بهره برداری می رسند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
به گفته مدیر شیلات خراسان جنوبی، پیش بینی می شود تا پایان شهریور ماه امسال 500 تن ماهی گرم آبی و سردآبی در خراسان جنوبی تولید شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۵:۱۴    
همدان- استان همدان یکی از مراکز پرورش ماهی قزل آلا است و امسال رهاسازی 2.5 میلیون بچه ماهی قزل آلا در استخرهای پرورش ماهی همدان انجام شده است.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۱:۴۱    
کمیته تامین بچه ماهی مورد نیاز طرح های پرورش ماهی در قفس استان هرمزگان با حضور مدیرکل شیلات هرمزگان ، معاون آبزی پروری شیلات هرمزگان ، رئیس گروه پرورش ماهی در قفس شیلات هرمزگان و جمعی از بهره برداران در سالن جلسات اداره کل شیلات هرمزگان برگزار گردید.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۴ - ۰۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کشور با توجه به خسارت های در حوزه کشاورزی و پرورش ماهی گفت: این خسارت ها قابل جبران است و دولت کمک خواهد کرد، مردم نگران نباشند، دسترنج شما اصلاح خواهد شد. وزیر کشور: مردم نگران نباشند ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۳:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 95 معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران گفت: استمهال وام آبزی پروران و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت در راستای حمایت از مزارعی که بر اثر سیل متحمل خسارت شده اند را در دستور کار داریم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۳:۱۱   + ۲۵ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: برخی از مشکلات مربوط به تخلفاتی است که صورت گرفته مانند پرورش ماهی ها و همچنین در بخش کشاورزی که مسؤولان اعلام کرده اند مجوزهای لازم را نداشته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۲۱:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس سازمان شیلات کشور از خسارت سیلاب به 284 مزرعه پرورش ماهی در سطح کشور خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۸:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج- معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان قطب تولیدماهی کشور و روستای کره قطب تولیدماهی استان است که خسارت زیادی به مزارع پرورش ماهی، باغات و شالیکاری این منطقه وارد شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۸:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک؛،سید علی معتمدی پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز صبح نماینده ای از وزارت جهاد کشاورزی وارد استان شد تا به صورت ویژه میزان خسارات وارده به بخش کشاورزی را برآورد و برای جمع بندی به تهران ببرد. ...
سفیر افلاک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
حسینی گفت: 284 مزرعه پرورش ماهی در 9 استان سیل زده خسارت دید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۶:۴۰    
احمد وحیدی وزیر کشور با حضور در منطقه سیل زده کره از توابع شهرستان دنا جویای وضعیت مردم مزارع و باغات آنها شد. در این دیدار مردم با بیان مشکلات خود از وزیر کشور خواستند هر چه زودتر مشکل آبرسانی به باغات و کشاورزی خود را برطرف کنند ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۲:۰۱    
حسینی با اشاره به سامانه بارشی مونسون و جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق کشور، گفت: مزارع پرورش ماهی خسارت دیده از سیل حمایت می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان شیلات کشور گفت: باتوجه به فعالیت سامانه بارشی مونسون و جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق کشور، خسارات زیادی به مزارع پرورش ماهی وارد شده که در راستای حمایت از فعالان این حوزه، تسهیلات آبزی پروران متضرر استمهال می شود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۰:۵۳    
پرورش ماهی در مازندران یکی از بخش های اشتغالزای در استان است که از چند سال پیش در محدوده آب های ساحلی دریای خزر به اجرا گذاشته شد ولی افرادی که در این بخش فعالیت دارند می گویند که این طرح و روش پرورش ماهی نیازمند حمایت جدی تر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت مناسب برای مزارع پرورش ماهی یکی از مطالبات ما و فعالان این حوزه است ، گفت: مقرر شد اطلسی از مزارع پرورش ماهی الیگودرز در پهنه جغرافیایی مشخص شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: با توجه به بروز سیل ناشی از سامانه بارشی مونسون و خسارت آن به مزارع پرورش ماهی استان، تسهیلات کم بهره به آبزی پروران متضرر از این پدیده پرداخت می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - فرماندار الیگودرز گفت: خسارت سیل اخیر به مزارع پرورش ماهی در این شهرستان 100 میلیارد تومان برآورد شده است و در سایر حوزه ها به ویژه در بخش کشاورزی و راه های ارتباطی میزان خسارت در حال بررسی است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۰:۱۵    
پرورش ماهی در قفس جزو صنایع نوپا در مازندران محسوب می شود اما این استان دارای بیش از 400 کیلومتر نوار ساحلی بوده و توسعه رویای اقتصاد دریامحور، نیازمند رونق آبزی پروری دریایی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خسارت سنگین بارش های مانسون گفت: میزان خسارت سیل بعد از ارزیابی دقیق، به هیات دولت ارائه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان در بارش های اخیر در بخش های زیرساخت، راه های روستایی و عشایری، آب شرب، کانال های کشاورزی، مزارع پرورش ماهی و باغات دچار خسارت زیادی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
در سیلاب های اخیر چهارمحال و بختیاری 80 تُن ماهی در مزارع بروجن تلف شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۰:۱۷    
دنیای اقتصاد : انواع ماهی و آبزیان جایگاه مهمی در تغذیه دارند، اما افزایش قیمتی که برای این محصولات به وجود آمده، باعث شده تا خریدار کمتری داشته باشند ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۳:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
قفس متحرک دریایی با قابلیت پرورش 30 تن ماهی دریایی در هر دوره، توسط بخش خصوصی ساخته و در بندر امیرآباد شهرستان بهشهر به آب انداخته شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۲۱:۰۶    
صنعت نوین و پرسود پرورش ماهی در قفس که چندسالی است با رویکرد ایجاد فرصت تنفس برای دریا، احیای زیستگاه ها و باز تولید ذخایرآبزیان دریایی مطرح شده، حالا گرفتار مشکلاتی است که فعالان این عرصه را به تنگ آورده و برای بهبود وضع، چشم امید به حمایت های دولت دوخته اند
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - فرماندار هلیلان با تاکید بر اجرای طرح های حوزه کشاورزی در راستای توسعه و اشتغال منطقه، گفت: بنیاد علوی 4.5 میلیارد ریال برای طرح پرورش ماهی در روستای دارپروشه این شهرستان تسهیلات ارائه داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
نجفی با بیان اینکه در حال حاضر 7 استخر پرورش ماهی سرد ابی در جلگه رخ فعال است، گفت: از این تعداد استخرهای کشاورزی سالانه 200 تن ماهی سردآبی تولید می شود
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - سرپرست اداره کل شیلات گلستان گفت: بزرگترین قفس متحرک دریایی کشور با قابلیت پرورش 30 تن ماهی در هر دوره که توسط بخش خصوصی ساخته شده است به زودی در سواحل گلستان در شهرستان گمیشان به آن انداخته می شود.
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش بازارکار و به نقل از ایسنا علی اصغر امانیان مدیر جهاد کشاورزی سبزوار، در خصوص صنعت پرورش ماهی در شهرستان سبزوار اظهار کرد: با توجه به اینکه سبزوار در یک منطقه کویری واقع شده ...
سازمان شیلات ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
تعداد بازدید: 28 سرپرست اداره کل شیلات گلستان با حضور در حوزه نوار مرزی استان، از مزارع پرورش ماهیان گرمابی حاشیه رود اترک، از جمله مجتمع پرورش ماهیان گرمابی آلاگل بازدید کرد و مسائل و مشکلات پرورش دهندگان ماهی در این بخش را مورد بررسی قرار داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۰:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
عباس آباد- پرورش ماهی در قفس جزو صنایع نوپا در مازندران محسوب می شود اما این استان دارای بیش از 400 کیلومتر نوار ساحلی بوده و توسعه رویای اقتصاد دریامحور، نیازمند رونق آبزی پروری دریایی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های آبزیان اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی با اشاره به شرایط اخیر و وقوع سیلاب های مهیب در برخی استان ها توصیه ها و هشدارهایی به پرورش دهندگان ماهی در اقصی نقاط استان داد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۱۱   + ۳۰ سایت دیگر  
سیل به 2 شکل متفاوت می تواند به مزارع پرورش ماهی آسیب وارد می کند؛ نخست، سیل مزارع را کاملا تخریب و از بین می برد و دوم، سیل باعث گل آلود کردن آب مزارع می شود.
سلام نو / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۰۱   + ۲۰ سایت دیگر  
سیل های مهیب ایران این بار به شهرستان الیگودرز در استان لرستان رسید و موجب مفقودی 3 تن در شب گذشته شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۳:۱۷    
خرم آباد - ایرنا - مدیرکل شیلات لرستان گفت: حدود 40 مزرعه پرورش ماهی استان در جریان سیل های اخیر خسارت دید که همگی این مزارع فاقد بیمه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۰    
سیلاب به سه مزرعه ی پرورش ماهی قزل آلا رنگین کمان و سالمون در روستای امام آباد پشتکوه فلارد خسارت صد در صدی وارد کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- پرورش ماهی در قفس در شرایط همسایگی با دریا و برخورداری از ظرفیت های ممتاز خلیج فارس تاکنون به خوبی مد نظر قرار نگرفته و باید بیش از پیش از این فرصت استفاده شود.
قفس متحرک دریایی با قابلیت پرورش 30 تن ماهی در هر دوره، توسط بخش خصوصی ساخته و در بندرامیرآباد به آب انداخته شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون سلامت دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 6 تیم واکنش سریع دامپزشکی برای برآورد خسارت به مناطق سیل زده استان اعزام شدند.
سیل خسارت های زیادی به واحدهای پرورش ماهی شهرستان فریدونشهر وارد کرد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان فریدونشهر با اشاره به بارش بیش از 40 میلمتر باران در روز های اخیر در این شهرستان گفت ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
شهرکرد- رئیس جهادکشاورزی چهارمحال وبختیاری از خسارت 21 میلیارد تومانی سیل به شیلات های استان خبر داد.