شنبه ۰۱ مهرساعت ۰۲:۰۶Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دامداری»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان ری از دستگیری 2 سارق اتباع و کشف 200 رأس گوسفند سرقت شده در محدوده حسن آباد فشافویه خبر داد وگفت: سارقان از اتباع کشور همسایه هستند و در پوشش چوپان در دامداری ها استخدام و پس از چند روز اقدام به سرقت احشام می کردند.
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۲۵    
نماینده مردم ملایر در مجلس گفت: شرکت سرمایه گذاری شستا در شهرستان ملایر سرمایه گذاری خاصی نکرده بود که با پیگیری های انجام شده توانستیم مجوز ساخت یک واحد دامداری 6 هزار راسی مولد را اخذ کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۰    
دامداری که به صورت غیرقانونی اقدام به حضور در جنگل پروسره روستای وارمی شهرستان میاندورود کرده بود از جنگل اخراج شد
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
سیستان وبلوچستان، استانی که با داشتن ظرفیت های بی شمار حالا در فهرست محروم ترین مناطق ایران قرار دارد. شاید مهم ترین درد این منطقه کمبود آب باشد که کشاورزی و دامداری آن را تحت الشعاع قرار داده و مهاجرت های زیادی را از این نقطه به استان های دیگر رقم زده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- ستاد تسهیل و رفع موانع تولید همدان در بیست و سومین جلسه خود با بررسی کارشناسانه و رایزنی با بانک ها و برخی از دستگاه های مرتبط گره از مشکلات فرا روی 15 واحد شامل دامداری و تولیدی این استان گشود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار رشتخوار گفت: برای ایجاد، رونق و توسعه تولید و اشتغال باید موانع و مشکلات را از پیش پای سرمایه گذار برداشت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۸:۰۴    
دهگلان با تولید سالانه 81 هزار تن یونجه نقش مهمی در تولید دامداری و گوشت قرمز در کردستان و کشور ایفا می کند.
کلام تازه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۱    
کلام تازه | رئیس جهاد کشاورزی شهرستان چناران گفت: چندین پروژه فنی زیربنایی، عمرانی و دامداری در شهرستان به تازگی افتتاح شده است.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
استاندار بوشهر در بازدید از یک واحد دامداری اعلام کرد که سالانه بیش از 8 هزار تن گوشت قرمز در استان بوشهر تولید می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان چناران، کارشناس نظام دامپزشکی خراسان رضوی در حین بازدید دامداری جهت تمدید پروانه بهداشتی، مورد حمله یک قلاده سگ نگهبان مهار نشده دامداری قرار گرفت و از ناحیه دست و پا دچار جراحت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۴ - ۲۰:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
164 هزار تن شیر در دامداری های استان زنجان سالیانه تولید و روانه بازار می شود.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۵:۰۸    
رئیس جمهور در دو سفر به سیستان و بلوچستان تاکید دارد طرح های مهم آبرسانی، راه آهن و جاده ترانزیت بعنوان طرح های زیرساختی با جدیت در استان دنبال شود دستاورد دو سفر رئیس جمهور به استان سیستان و بلوچستان ایجاد اشتغال پایدار بود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - جوجه ریزی 2 میلیون و 300 هزار قطعه در مرغداری های شهرستان کرمانشاه، اجرای آبیاری تحت فشار در 76 هکتار در این شهرستان و امهال تسهیلات دریافتی دامداری ها و مرغداریهای استان از جمله اخبار کوتاه حوزه جهاد کشاورزی در هفته جاری است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
عشایر بیشترین دوستی و قرابت را با طبیعت خداوندی دارند و همه دگرگونی های طبیعت را در فصول مختلف سال از نزدیک مشاهده و با آن زندگی خود را تطبیق می دهند. عشایر کوچ رو حداقل سه ویژگی ساخت اجتماعی قبیله ای، اتکای معاش به دامداری و شیوه زندگی مبتنی بر کوچ را دارا هستند.
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۵۵    
محتویات گزارش مرکز رسانه ای قوه قضاییه نشان می دهد در سیلوی اسدآباد همدان، از شهریور ماه سال گذشته 23 هزار تن نهاده دامی ذخیره شده بود که 10 هزار تن آن توزیع شد و 13 هزار تن باقی مانده نیز باید به تولیدکنندگان، دامداری ها و مرغداری ها داده می شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۹:۲۱   + ۱۴ سایت دیگر  
از ابتدای امسال 15 هزار و 366 تن گوشت قرمز در واحد های صنعتی دامداری فعال استان تولید شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۸:۵۹    
ویدئویی جالب از پخش شیر میان گوساله ها در یک دامداری پیشرفته را مشاهده کنید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۶:۱۴    
ویدئویی جالب از پخش صبحانه میان گوساله ها در یک دامداری پیشرفته را مشاهده کنید. منبع: برترین ها
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی از تصمیمات اتخاذ شده در راستای امهال تسهیلات دریافتی دامداری ها و مرغداری های استان خبر داد.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
ویدئویی جالب از پخش صبحانه میان گوساله ها در یک دامداری پیشرفته را مشاهده کنید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان نماینده رفسنجان و انار در مجلس گفت: علی رغم آسیب هایی که شرکت ملی مس به آب، هوا، خاک، کشاورزی، دامداری و سلامت مردم غرب شهرستان رفسنجان وارد کرده، کوتاهی که در برابر مسئولیت های اجتماعی دارد، برای ما قابل تحمل نیست.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۰۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
دامداری سبک طی سالهای اخیر به خاطر صرفه اقتصادی رو به استفاده از گونه های چند قلوزا و درشت جثه آورده است ولی توجه نداشته که خوراک و اقلیم نقش مهمی در تداوم کار داشته و نژاد خارجی با ایران سازگار نیست.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۲:۴۳    
استاندار مازندران، رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران، فرماندار میاندورود و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی از مجتمع شیر و گوشت مهدشت " شرکت زراعی دشت ناز بازدید به عمل آوردند.
19 شهریورماه، تیم بازرسی مهندسی بهداشت محیط مرکز بهداشت شماره یک اصفهان در پی گزارش واصله، اقدام به کشف و ضبط 4 تن سبزیجات خشک غیر بهداشتی از یک گاوداری در روستای تیمیارت واقع در شرق اصفهان نمود و پرونده متخلفین به دستگاه قضایی نیز ارجاع شد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۳    
شاهرود- در ادامه مستند یک علم یک تجربه در قسمت هفتم به ساختمان سیلو برای دامداری ها و گاوداری ها می پردازیم.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی خوسف: مهمترین و اساسی ترین روش پیشگیری و کنترل بیماری تب برفکی بکارگیری اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای است.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۹:۰۶   + ۱۵ سایت دیگر  
خوشینان علیا روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان کرمانشاه با جمعیتی حدود یک هزار نفر بوده و فعالیت عمده مردم این روستای اکثراً دامداری و کشاورزی است.
پایگاه خبری استناد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۰۰:۰۵    
استاندار مازندران با اعلام اینکه می طلبد تا تمام روستاهای این استان به شهرک صنعتی کشاورزی و دامپروری تبدیل شود ، گفت : با تبدیل شدن روستاها به این شهرکها علاوه بر آنکه قدرت اقتصادی مردم و ثروت روستائیان افزایش می یابد بلکه منجر به ایجاد اشتغال پایدار هم می شود .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تسهیلات دریافتی دامداری ها و مرغداری ها در استان کرمانشاه به مدت یکسال امهال شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۹:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار کرمانشاه گفت: با عنایت ویژه مدیرعامل بانک کشاورزی، تسهیلات دریافتی دامداری ها و مرغداری ها از محل مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه ها، به مدت یکسال امهال شد.
خبر ماکو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
رییس اداره امور عشایر ماکو گفت: عشایر این شهرستان سالانه 17 هزار و 600 تن شیر و بیش از یک هزارو 300 تن گوشت قرمز تولید و روانه بازار می کنند. به گزارش خبر ماکو به نقل از خبرنگار ایرنا شهرستان ماکو و ییلاقات این منطقه یکی از مهمترین مناطق آذربایجان غربی از نظر پوشش گیاهی و مرتعی است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
طی بازدید مورخ 14/06/1402 کارشناسان محترم دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های دامی سازمان دامپزشکی از اداره کل دامپزشکی قم، ضمن برگزاری جلسه با مدیر کل، معاونت سلامت و کارشناسان اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی از چند واحد دامداری نیز بازدید بعمل آمد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی فردوس دکتر اسماعیلی رئیس شبکه دامپزشکی گفت: از ابتدای سال جاری، 106 مجوز بهداشتی-قرنطینه ای حمل دام برای تعداد 1672 راس از انواع دامهای سبک و سنگین دامداری ها و مراکز پرورش دام شهرستان به مقصد کشتارگاه های داخل و خارج استان و همچنین واحدهای دامداری به منظور پرورش ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۶/۱۵ - ۱۳:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: فعالیت های ترویجی باید نوآورانه، برنامه محور و بومی سازی شده باشد و به صورت مستمر مورد ارزیابی و آسیب شناسی قرار گیرد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف 151 دستگاه ماینر فعال به ارزش 50 میلیارد ریال در عملیات مأموران پلیس آگاهی شهرستان تیران و کرون خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یکی از شرکت های دانش بنیان با عرضه سامانه دامداری هوشمند، زمینه هوشمندسازی دامداری ها را برای پایش بیماری ها و ارتقای تغذیه دام فراهم کرد.
فودنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۹:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
نرخ تورم نقطه به نقطه تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در بهار امسال 45.1 درصد بوده که نسبت به تورم 86 درصدی زمستان سال گذشته، کاهش 40.9 واحد درصدی را نشان می دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۰۷:۴۶   + ۴۷ سایت دیگر  
فعال سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی نوشت: متاسفانه یکی از مهم ترین نقاط ضعف این دولت وجود طرفدارانی است که از منظر منطقی و رسانه ای بسیار ضعیفند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۷:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
نرخ تورم نقطه به نقطه تولیدکننده زراعت، باغداری و دامداری سنتی در بهار امسال 45.1 درصد بوده که نسبت به تورم 86 درصدی زمستان سال گذشته، کاهش 40.9 واحد درصدی را نشان می دهد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۴:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، طبق آخرین داده های مرکز آمار نرخ تورم تولیدکننده نقطه به نقطه و سالیانه زراعت، باغداری و دامداری سنتی نسبت به فصل قبلی (زمستان 1401) به ترتیب 40.9 و 6.4 واحد درصد کاهش یافت. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان چناران؛ از ابتدای سال جاری تاکنون حجمی بالغ بر 3400 تن شیر خام در گاوداری های صنعتی شهرستان تولید شده که بعد از نظارت و انجام آزمایشات لازم توسط ناظرین بهداشتی مستقر در دامداری های صنعتی و مراکز جمع آوری شیر خام ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته دامداری های روستایی استان بوشهر نوسازی می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
آیین سنتی "شورینگا" ریشه در دامداری سبک در مناطق کوهستانی دارد . پس از حضور دام در مراتع ییلاقی ، دامداران در یک نقطه جمع شده دام های خود را با کمک هم در آب رودخانه می شویند ...
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
شرکت کشت و دامداری فکا از ایجاد شرکت پروژه ارس دام آرشام جهت تامین و تکمیل پروژه های در جریان ساخت شامل دامداری 3000 راس مولد ارس دام آرشام (زیر مجموعه شرکت کشت و دامداری فکا)، 3000 راس مولد دلفان ...
پایگاه خبری جامعه   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۵:۰۳    
به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، روزی روزگاری در کلان شهری به نام تهران دولت وقت تصمیم می گیرد تا دامداری های مزاحم آن شهر را به خارج شهر و در منطقه ای به نام فشافویه و در زمینی به مساحت حدود دو هزار هکتار مستقر نماید. ...
سینا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا از پرداخت 28 میلیارد و 880 میلیون ریال تسهیلات از محل اعتبارات بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 خبر داد. به گزارش سینا پرس فارس به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی فسا ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۰۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی ریگان در این دیدار بر لزوم انجام پوشش بیمه ای دامداری ها تاکید کردند و با اشاره به سنتی بودن دامداری ها و رغبت کم دامداران به انجام بیمه دامهای خود، بر افزایش اطلاع رسانی و آگاهی از مزایای انجام بیمه در دامها و پرداخت حمایتی دولت در انجام بیمه دامداری ها تاکید کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
22 گوسفند در یکی از دامداری های سنتی روستای مزرعه علی طزرجان، طعمه گرگ شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به مناسبت هفته دولت 7 طرح عمرانی، کشاورزی و دامداری با اعتبار بیش از 600 میلیارد ریال کلنگ زنی و افتتاح شد.