شنبه ۰۱ مهرساعت ۱۱:۵۹Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «موج سرما»

جام جم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
از همان ابتدا نگاه بی تفاوت مجلسیان نسبت به جبر اقلیمی حاکم بر ایران در تنظیم بودجه به خوبی مشهود بود؛ به خصوص آنجا که هیچ اثری از سازگاری با کم آبی در آن دیده نشده و فقط به جریمه ها و افزایش آب بها بسنده شد. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۱۶:۰۶    
موج سرما و فعالیت سامانه بارشی در کشور موجب شد 22 استان کشور در نیمه فروردین ماه دمای صفر و زیر صفر درجه را در سردترین ساعات تجربه کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۱۳ - ۱۰:۳۸   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش پراکنده در برخی نقاط کشور و انتقال کاهش دما و هوای سرد به نیمه شرقی کشور و همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۲ - ۱۰:۲۹    
با بازگشت موج سرما به کشور، ناپایداری جوی در اراک به صورت وزش باد شدید احساس می شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۶:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی روزهای 11 و 12 فروردین موج سرما به استان وارد شود و احتمال دماهای زیر صفر و خسارت به باغات و مزارع وجود دارد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۵:۲۳    
اصغری،کارشناس هواشناسی : هزارکانیان واقع در استان کردستان سردترین شهر کشور با دمای منفی 24 درجه بود. در میان مراکز، دمای شهرکرد به 14- رسید. دمای هوای پایتخت به منفی یک رسید. موج سرما امشب به نیمه شرقی کشور منتقل می شود. کشاورزان خراسان جنوبی مراقبت کنند. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۲/۰۳ - ۰۱:۵۵    
موج سرما اواخر پنجشنبه و صبح جمعه تشدید خواهد شد
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۷:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
جت استریم، پدیده هوایی که این روزها اسم آن سر زبان ها افتاده است، می تواند علت آتش سوزی جنگل ها، موج سرما و سیل های ویرانگر در نقاط مختلف جهان و حتی توسعه سلاح های نظامی عجیب و غریب شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
شاید تعجب کنید که یک پدیده هوایی می تواند علت آتش سوزی جنگل ها، و موج سرما و سیل های ویرانگر در نقاط مختلف جهان باشد. برای بهتر فهمیدن این موضوع باید با جریان های هوایی آشنا شویم که به طور کلی به آن جت استریم گفته می شود. پدیده ای که غیر از چالش های آب و هوایی ، یک تکنیک نظامی و ناوبری هوایی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۳ - ۱۹:۲۵    
براساس اعلام سازمان هواشناسی به تدریج از امشب شاهد کاهش بارش ها و ورود موج سرما به کردستان هستیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
هوای مازندران امروز سرد و همراه با بارش برف و باران پیش بینی می شود.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ان جی ال 1000 از جمله تأسیسات شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری است که چندی پیش هم زمان با موج سرما و افزایش مصرف گاز در کشور با تکمیل تعمیرات اساسی آن 10 میلیون مترمکعب به تولید گاز کشور اضافه شد ...
سازمان دامپزشکی کشور با توجه به هشدارهای هواشناسی و سرد شدن هوا و افت محسوس دما طی چند روز آینده، خطاب به دامداران، مرغداران و زنبورداران، توصیه های لازم برای مقابله با مشکلات ناشی از هوای سرد اعلام کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
میلیون ها نفر در مناطق شمال شرقی آمریکا و شرق کانادا در حال تجربه کردن یکی از سردترین جبهه های هوای سرد فعلی در جهان هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۴ - ۰۸:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به تداوم موج سرما و افزایش مصرف گاز در کشور،خواستار اهتمام مردم نسبت به مسئله صرفه جویی شد.
اقتصاد آنلاین / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
دقیقاً مشخص نیست آقای وزیر با چه رویکردی سخن از مدیریت ناترازی گاز می کند. آیا تعطیلی کارخانه ها، ادارات، مدارس، دانشگاه ها و شرکت ها به دلیل محدودیت گاز را می توان مدیریت صحیح نامید؟
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
بارش برف سنگین برف تا دو روز آینده در بسیاری از ولایات افغانستان به ویژه کابل ادامه خواهد یافت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ - ۰۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
هوای مازندران امروز به ویژه در مناطق غربی با بارش برف و باران و هوای سرد پیش بینی می شود.
جماران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دمای هوا در افغانستان از 10 ژانویه تا کنون به 33 درجه زیر صفر رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
باتوجه به برودت هوا و تداوم موج سرما، نیروگاه ها ی تولید انرژی با کاهش تولید مواجه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۳۶    
موج سرما و یخبندان، جان سه نفر را در ژاپن گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
سازمان مدیریت بحران کشور به گزارش دنیای اقتصاد با عنوان قربانی عبور از هشدار نارنجی که در 25دی ماه منتشر شده بود، پاسخ داد. در این جوابیه تاکید شده است این سازمان از ابتدای دی ماه، قبل از شروع موج سرما و بارش ها در کشور، متناسب با اطلاعیه ها ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۹:۲۲    
بیرجند- موج سرما که وارد خراسان جنوبی شد موجب تعطیلی بسیاری از سالن های ورزشی و استخرهای استان هم شد که مسئولان بازگشایی آنها را منوط به استفاده از سوخت جایگزین کرده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
دمای هوا شنبه شب در بخش هایی از انگلیس تقریباً به منفی 10 درجه سانتی گراد کاهش یافت و کارشناسان نیز هشدار داده اند که این موج سرما تا هفته آینده در این کشور ادامه خواهد داشت.
پانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند (پانا) - سخنگوی ستاد مدیریت مصرف انرژی خراسان جنوبی گفت همکاری و همراهی مردم در صرفه جویی مصرف گاز خانگی منجر به بازگشایی مدارس و البته با اولویت در نظر گرفتن سوخت جایگزین شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
موج سرما و یخبندان اخیر 434 میلیارد تومان به بخش کشاورزی خراسان جنوبی خسارت وارد کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در اثر موج سرما در دو هفته اخیر در نقاط مختلف افغانستان، ده ها نفر جان باخته، شماری از جاده ها مسدود شده و هزاران راس احشام تلف شده اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
تایباد رئیس جهادکشاورزی تایباد گفت: موج سرما و یخبندان اخیر 576 میلیارد تومان به بخش کشاورزی شهرستان تایباد خسارت وارد کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۳    
ایسنا/البرز مسئول گرمخانه های شهرداری کرج با اشاره به اینکه گرمخانه آقایان از 5 عصر تا 8 صبح به مراجعان خدمات ارائه می دهد ولی در روزهای سرد سال این خدمات 24 ساعته می شود، گفت: یک وعده شام گرم، یک وعده صبحانه، لحاف و متکای تمیز، لباس زیر ...
شهر فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۲۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بر خلاف روزهای ابتدایی هفته قبل که اقتصاد کشور تحت تاثیر موج سرما و بارش های گسترده قرار گرفت و محدودیت هایی در برخی فعالیت ها برای مدیریت مصرف انرژی انجام گرفت، در هفته جاری اقتصاد کشور فعالیت خود را به شکل عادی شروع کرد، هرچند معضل آلودگی کلان شهرها همچنان ادامه دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۸:۴۸   + ۹ سایت دیگر  
بر خلاف روزهای ابتدایی هفته قبل که اقتصاد کشور تحت تاثیر موج سرما و بارش های گسترده قرار گرفت و محدودیت هایی در برخی فعالیت ها برای مدیریت مصرف انرژی انجام گرفت، در هفته جاری اقتصاد کشور فعالیت خود را به شکل عادی شروع کرد، هرچند معضل آلودگی کلان شهرها همچنان ادامه دارد.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۷:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، محمدحسن نامی روز شنبه در جلسه مدیریت بحران و مخاطرات آذربایجان شرقی افزود: دشمنان پیش بینی کرده بودند که در موج سرما و یخبندان اخیر کشور تعداد زیادی از مردم جان خود را از دست می دهند اما با مدیریت مردم و مسوولان آنان بهت زده و انگشت به دهان ماندند. ...
پارسینه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، طی هفته گذشته موج سرما در بسیاری از نقاط کشور حکمفرما شد و چهره ای زمستانی به کشور بخشید. به تازگی ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می شود که یک شب برفی زیبا را در شهر ماسوله به تصویر می کشد. در ادامه می توانید این ویدئوی دیدنی را تماشا کنید. کد ویدیو دانلود ...
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۰:۳۱    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل ابراهیم آقابیگی معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری شهرستان آران و بیدگل در نشست ستاد مدیریت مصرف انرژی این شهرستان گفت: با ماندگاری موج سرما از هفته گذشته و به تبع آن افزایش مصرف گاز ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در روزهای اخیر موج سرما در کنار وقوع طوفان منطقه سیستان شرایط زندگی را برای مردم منطقه دشوار کرده در چنین شرایطی گرانی و کمبود کپسول گاز موجب گلایه مردم شده که در این راستا انتظار ورود جدی دستگاه های نظارتی بر بازار توزیع کپسول گاز از جانب مردم وجود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۹:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- مدیرعامل شرکت گاز خراسان شمالی از نزولی بودن روند مصرف گاز در استان خبر داد و گفت: با توجه به احتمال ورود مجدد موج سرما به استان، تداوم صرفه جویی امری ضروری است.
باز خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه هرمزگان گفت: با توجه به موج سرما در کشور و نیاز مبرم در نیروگاه ها و دیگر مبادی مصرف، ارسال مواد نفتی از بندرعباس شبانه روزی شده و به طور میانگین در 2 شیفت کاری، یکهزار و 400 تانکر مواد نفتی از انبار شهیدرجایی بارگیری و به سراسر ایران اعزام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۰:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل در مجلس گفت: موج سرما و یخبندان روزهای اخیر خسارات قابل توجهی به مردم پنج شهرستان منطقه سیستان وارد کرده و مردم از عدم توجه و رسیدگی مسئولان ملی ابراز گلایه دارند.
سلام نو / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد در گزارشی به معظل افت فشار و قطعی گاز در سرمای روزهای گذشته در کشور پرداخته و در این زمینه با عباس اعظمی سخنگو و مدیرکل روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران گفت و گو کرده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۱:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نفت سفید و سیلندر گاز در منطقه گفت: مردم مجبور هستند در روستا ها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متأسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۲۱:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی با توجه به تداوم سرما و برودت هوا نسبت به جلوگیری از بروز خسارت در مرغداری ها هشدار داد.
مرصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۲۱    
مرصاد نیوز: به دنبال ورود سامانه بارشی اخیر به جو استان کرمانشاه روزهای گذشته شاهد استقرار موج سرما در استان بودیم که منجر به شکست رکورد مصرف گاز شد، برهمین مبنا تصمیماتی چون تعطیلی و تاخیر در آغاز به کار ادارات و مدارس اتخاذ شد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۵:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
موج سرما کشور را فرا گرفته و زمستانی سخت را برای ایران رقم زده است، و خبرهایی از لغو یک پرواز، گیر افتادن یک قطار به واسطه ژله ای شدن گازوئیل در میانه راه منتشر می شود. در کنار آن کاهش فشار گاز در یک یا چند استان و تعطیل شدن استان های دیگر به واسطه صرفه جویی در مصرف گاز را هم شاهد هستیم.
برترین ها / فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۳:۲۰   + ۴۷ سایت دیگر  
نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبود نفت سفید و سیلندر گاز در منطقه گفت: مردم مجبور هستند در روستاها برای گرم کردن خود از هیزم و فضولات حیوانی استفاده کرده و متاسفانه مسئولان توجهی به مردم منطقه در این شرایط سخت ندارند.
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
پایگاه خبری جماران: چند ماه قبل محمد مرندی مشاور رسانه ای تیم مذاکره کننده هسته ای گفته بود، در زمستان سخت اروپا، این کشورها به دلیل جنگ روسیه و اوکراین به ایران وابسته خواهند بود و ایران می تواند از اهرم گاز برای تحمیل خواسته های خود به اروپایی ها استفاده کند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
در یک هفته اخیر موج سرما در مشهد بازار بسیاری از کالا ها و خدمات شهر را تحت تأثیر قرار داده است. در این میان، یکی از کالا های اساسی که تحت تأثیر سرمای هوا قرار گرفته، نان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
با ورود موج سرما به برخی از استان های کشور در هفته گذشته، خراسان رضوی کاهش دمای بی سابقه ای در سال های اخیر را تجربه کرد؛ به نحوی که دمای چند شهر در این استان به کمتر از -20 درجه رسید ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۰:۲۰   + ۲۰ سایت دیگر  
تمامی امکانات و نیروی عملیاتی هلال احمر برای کمک به عبور کشور از موج سرما و حوادث جوی اخیر بسیج شده است. هم اکنون بیشترین مشکلات در استان های خراسان رضوی، شمالی و گلستان وجود دارد و در شبانه روز گذشته 1500 تخته پتو و 675 شعله چراغ والور در دو استان توزیع شده است. ...