پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۰۴:۴۸Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنترل اشتها»

سلام نو / آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مصرف صبحانه کامل موجب می شود تا دست کم 10 ساعت قند خون در حد طبیعی باقی بماند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۰۸:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
کربوهیدرات های پیچیده دو نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین دارند که تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند. این نوع کربوهیدرات ها باعث تولید بیشتر هورمون کنترل اشتها شده و به فرد احساس سیری طولانی مدت می دهد و سطوح پایین تر چربی های مضر و چربی احشایی که با خطر ابتلا به دیابت ...
برترین ها / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
با ما همراه باشید تا با چند خوراکی آشنا شوید که خوردن آن ها تاثیر مستقیمی بر کاهش اشتهای شما دارد. مصرف این نوع کربوهیدرات ها باعث تولید بیشتر هورمون کنترل اشتها شده و به فرد احساس سیری طولانی مدت می دهد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۰۹:۵۸   + ۷۴ سایت دیگر  
گروه سلامت: اگر تاکنون راه های زیادی را برای کاهش وزن انتخاب کرده و موفق نبوده اید باید بدانید کربوهیدرات های پیچیده حاوی 2 نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین هستند که برای رسیدن به هدف کاهش وزن به شما کمک خواهند کرد. ...
راه امروز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۰:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
پیچ و تیم همکاران اش در مطالعه ای که نتیجه آن اخیرا در مجله Physiology and Behavior منتشر شد نشان دادند که ترجیح مواد غذایی شیرین تر با افزایش فعالیت هیپوتالاموس بخشی از مغز که در کنترل اشتها نقش دارد در پاسخ به گلوکز مرتبط است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۳ - ۱۷:۰۸    
داروهای کاهش وزن یا محصولات ضد چاقی، داروهای تجویزی هستند که اشتها و میزان تمایل افراد برای غذا خوردن را کاهش می دهند. طی چند سال گذشته، سازمان غذا و دارو تعدادی از داروهای ضد چاقی را تأیید کرده است که به کنترل اشتها کمک می کنند ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۰۹:۱۰    
به احتمال زیاد از رابطه ی بین سلامت روان و عادات غذایی آگاهی دارید، اما استرس چگونه بر اشتها اثر می گذارد؟ نزدیک شدن به امتحانات یا گفتگوهای دشوار تا چند روزِ متوالی جلویِ اشتهایِ برخی افراد را می گیرد در حالی که برای برخی دیگر، مواجهه با مشکلات سلامت روان ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۷:۴۸    
اگر برای کاهش وزن و کنترل اشتها از راه های بسیاری استفاده کرده ولی نتیجه ای نگرفته اید به شما پیشنهاد می کنیم از روش هایی که لیندا آذربایجانی، کارشناس ارشد تغذیه داده است، استفاده کنید.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۳:۵۷    
مهندسان موسسه فناوری آمریکایی ام آی تی با استفاده از یک کپسول خوراکی جریان الکتریکی را به سلول های معده منتقل کرده و سلول های غدد درون ریز را برای تولید هورمون های خاص تحریک کردند. روشی که موجب بهبود برخی بیماران شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۱۶:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
مهندسان موسسه فناوری آمریکایی ام آی تی با استفاده از یک کپسول خوراکی جریان الکتریکی را به سلول های معده منتقل کرده و سلول های غدد درون ریز را برای تولید هورمون های خاص تحریک کردند. روشی که موجب بهبود برخی بیماران شده است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۹:۰۱    
محققان اولین دستگاه الکتروسیوتیک قابل بلعیدن را برای کنترل اشتها با مدولاسیون هورمونی ساخته اند تیمی از محققان دانشگاه NYU ابوظبی (NYUAD)، به رهبری خلیل رمادی، استادیار مهندسی زیستی در دانشگاه نیویورک تاندون و مدیر آزمایشگاه مهندسی عصبی پیشرفته و پزشکی ترجمه در دانشگاه نیویورک ابوظبی ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۷:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
صرف خرما در افطار علاوه بر این که در روایات و احادیث به آن بسیار توصیه شده است، سبب کنترل اشتها شده و از پر خوری در افطار جلوگیری می کند. خرما همچنین موجب تنظیم قند خون و بازیابی توان ذهنی و عضلانی می شود. نتایج تحقیقات نشان می دهد خرما بهترین غذا برای روزه داران در ماه مبارک رمضان است.
گیل خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۹:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
تغذیه متعادل، انجام تمرینات ورزشی، خواب کافی و نوشیدن مایعات فراوان اصول حفظ وزن ایده آل و پیشگیری از چاقی است. اما در کنار این اصول، رعایت بعضی نکات ساده اما جالب نیز می تواند بر کنترل اشتها تاثیر بگذارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۲۰:۱۰   + ۳۱ سایت دیگر  
بهداشت نیوز : هر نصف لیوان از نخود فرنگی، 4 گرم فیبر غذایی به بدن می رساند. معمولا توصیه می شود که براساس یک برنامه غذایی سالم، روزانه 21 تا 26 گرم فیبر غذایی دریافت کنید. فیبرهای نامحلول موجود در نخود فرنگی به افزایش حس سیری، کنترل اشتها و بهبود عمل هضم در بدن کمک می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۰:۳۴   + ۲۱ سایت دیگر  
خرما از ارزش غذایی فراوانی برخوردار است و علاوه بر کنترل اشتها و جلوگیری از پرخوری در افطار، موجب تنظیم قند خون و بازیابی توان ذهنی و عضلانی روزه داران می شود.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه علمی:این نکته ثابت شده که پیروی از رژیم های غذایی حاوی کربوهیدرات های تخمیر شده مانند جوی دو سر، کنگر فرنگی، قارچ، مارچوبه، پیاز و موز، حاوی دو نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین هستند که برای رسیدن به هدف کاهش وزن، شما را کمک خواهند کرد. ...
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۰۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
این نکته ثابت شده که پیروی از رژیم های غذایی حاوی کربوهیدرات های تخمیر شده مانند جوی دو سر، کنگر فرنگی، قارچ، مارچوبه، پیاز و موز، حاوی دو نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین هستند که برای رسیدن به هدف کاهش وزن، شما را کمک خواهند کرد ...
فرتاک نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۱۱:۲۱    
صبحانه باید 20 درصد انرژی روزانه بدن را تامین کند. صبحانه ای که از غلات کامل با فیبر غذایی کافی تشکیل شده باشد، می تواند از نوسانات قند خون در طول روز جلوگیری کند و به این ترتیب مانع از آسیب های ناشی از بالا بودن قند خون شود ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف بادام به عنوان میان وعده باعث سیری می شود و در عین حال، تاثیر قابل توجهی بر تعداد کل کالری مصرفی در وعده غذایی بعدی ندارد.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رژیم های غذایی حاوی کربوهیدرات های تخمیر شده مانند جوی دو سر، کنگر فرنگی، قارچ، مارچوبه، پیاز و موز، حاوی دو نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین هستند که برای کاهش وزن، کمک کننده هستند ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۲:۵۹   + ۴۹ سایت دیگر  
این نکته ثابت شده که پیروی از رژیم های غذایی حاوی کربوهیدرات های تخمیر شده مانند جوی دو سر، کنگر فرنگی، قارچ، مارچوبه، پیاز و موز، حاوی دو نوع ماده به نام های بتاگلوتان و اینولین هستند که برای رسیدن به هدف کاهش وزن، شما را کمک خواهند کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از عصاره گل راعی موفق به تولید فراورده دارویی موثر بر درمان چاقی و کنترل اشتها شدند.
انبه میوه ای با خواص و فواید بی نظیر برای سلامتی بدن انسان است اما در کنار فواید خاص انبه می توانید با این میوه کاهش وزن هم داشته باشید.
فرادید   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۰۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
به نظر می رسد استرس مزمن با مصرف غذا های پرکالری، پرشکر و پرچرب ارتباط بیشتری داشته باشد در حالی که استرس شدید با از بین رفتن اشتها و ایجاد حسِ سفتی شکم همراه باشد البته این قاعده قطعی نیست. کنترل اشتها کار پیچیده ایست ...
تغذیه متعادل، انجام تمرینات ورزشی، خواب کافی و نوشیدن مایعات فراوان اصول حفظ وزن ایده آل و پیشگیری از چاقی است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان داده است که درحالی که مصرف کالری نامتوازن ممکن است تأثیری بر کاهش وزن نداشته باشد، اما می تواند منجر به کاهش قابل توجه اشتها در طول روز شود و یک صبحانه سنگین و کامل به افراد چاق کمک می کند تا اشتهای خود را به منظور کاهش وزن سرکوب کنند ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
صبحانه ممکن است مهم ترین وعده غذایی در روز باشد، اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که نباید بزرگترین وعده غذایی در روز باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر گروه طب چینی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با استفاده از عصاره گل راعی موفق به تولید فراورده دارویی موثر برای درمان چاقی و کنترل اشتها شدند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۰۹:۳۹   + ۲۲ سایت دیگر  
حفظ یک رژیم غذایی سالم چالش برانگیز است. در کنار میوه ها و سبزیجات تازه، میوه های خشک نیز می توانند یک مکمل مفید و راحت در رژیم غذایی باشند، به خصوص که کنترل اشتها در طول رژیم غذایی می تواند سخت باشد
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۸:۴۳    
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت را در رفع مشکلات کبدی، کنترل اشتها و لاغری موثر دانست.
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
با برنا همراه باشید تا با چند خوراکی آشنا شوید که خوردن آن ها تاثیر مستقیمی بر کاهش اشتهای شما دارد. مصرف این نوع کربوهیدرات ها باعث تولید بیشتر هورمون کنترل اشتها شده و به فرد احساس سیری طولانی مدت می دهد.
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه "ویک فارست" آمریکا در مطالعه اخیرشان اظهار کردند، شبکه های مغزی می توانند در موفقیت افراد در کاهش وزن نقش داشته باشند.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۲۳:۵۹   + ۱۳ سایت دیگر  
محققان دریافته اند که نورون ها در ناحیه کنترل اشتها در مغز مستقیماً تحت تأثیر مولکول های باکتری هستند. تحقیقات جدید منتشر شده در ژورنال ساینس، کشف مسیر منحصر به فردی را گزارش می دهد که از طریق آن باکتری های روده می توانند مستقیماً با نورون های مغز که مسئول تنظیم اشتها و دمای بدن هستند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۱۲:۳۵    
خرما سبب کنترل اشتها می شود و از پُر خوری به هنگام افطار ممانعت می کند.
سلام نو / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۱/۱۲ - ۰۹:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهند عصاره لوبیا سفید ممکن است به کنترل وزن در افراد کمک کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۰۳ - ۱۶:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مطالعات علمی نشان می دهد که میان وعده ها و تنقلات سالم، می توانند بر کنترل اشتها، سلامت قلب و عروق، گوارش و استحوان ها موثر باشند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
در بخش نخست این مطلب با ضرورت مصرف صبحانه به عنوان وعده مهم غذایی در طول روز آشنا شدیم و یافته های علمی در زمینه تاثیر خوردن صبحانه در کنترل اشتها بیان شد. در این بخش نیز با مواد غذایی پیشنهادی برای صبحانه آشنا می شویم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۳:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
با عجله غذا خوردن باعث افزایش وزن و هضم ضعیف غذا می شود در صورتی که آهسته خوردن باعث کنترل اشتها و به هضم غذا کمک بزرگی می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۴:۱۱    
مطالعات علمی نشان می دهد که میان وعده های سالم، مثل آجیل، ممکن است برای کنترل اشتها موثر باشد. همچنین آنها می توانند به شما کمک کند در زمان وعده های غذایی به سراغ غذای پرکالری نروید.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۳:۳۷    
مواد و ترکیبات تاثیرگذار متعدد و با عملکردهای مختلف در مهار اشتها و پیشگیری از گرسنگی آن طوری که تبلیغ و توصیه شده و می شوند، چاره ساز نبوده و نخواهد شد، چرا؟
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۱:۰۱    
کاهش وزن و لاغری ریواس از سبزیجاتی محسوب می شود که دارای مقادیر غنی فیبر می باشد و به همین دلیل می تواند برای کنترل اشتها مفید باشد. بر اساس برخی تحقیقات مصرف ریواس باعث میشود که سوخت و ساز بدن افزایش یابد و به چربی سوزی بیشتر منجر شود. خواص ضد سرطانی ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۵۶   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: کشمش سیاه، یک خوردنی سالم و مفید به خصوص برای فصل زمستان است زیرا نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه برای کنترل سطح کلسترول و فشارخون نیز موثر است. ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۲:۴۸   + ۲۵ سایت دیگر  
هیچ گروهی از این مواد غذایی نمی توانند جایگزین گروه دیگر باشند؛ چراکه از لحاظ ارزش غذایی و میزان کنترل احساس گرسنگی تفاوت بسیاری دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و متخصص علوم تغذیه گفت: مصرف میان وعده سالم در طول روز از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که می تواند از نوسانات انسولین و قند خون طی روز جلوگیری کرده و باعث کاهش دریافت غذا و کنترل اشتها در وعده های غذایی اصلی شود.
اقتصاد آنلاین / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی درباره معایب و مزایای مصرف زیاد سبزیجات توضیح داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه یکی از علت های پرخوری در دوران قاعدگی تغییرات هورمونی است، گفت: هورمون های تخمدان نقش مهمی در این وضعیت دارند.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۱۶    
ژن ها نقش آفرینی زیادی در عملکرد بدن شما دارند مانند کنترل اشتها و...