دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۰۷:۵۲Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تراز تجاری»

خبرنامه دانشجویان ایران   ۵ ساعت پیش    
از منظر اقتصاد ایران نیز نفت 80دلاری یک موقعیت رویایی برای دسترسی به درآمدهای ارزی در صورت احیای برجام فراهم کرده است. حتی در شرایط فعلی هم رشد قابل ملاحظه درآمد نفتی نسبت به سال گذشته از یک سو و تقویت درآمدهای عراق به عنوان یکی از بزرگ ترین وارد کنندگان کالای غیرنفتی از ایران ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی از افزایش دو برابری صادرات در شش ماهه نخست امسال خبردادو گفت: تراز تجاری استان در این مدت به +51 میلیون دلار رسید.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۲۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
فرهاد نوری در حاشیه نشست خبری رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با بیان این مطلب، افزود: در 6 ماه گذشته میزان صادرات 21 میلیارد و 800 میلیون دلار و میزان واردات 23 میلیارد و 100 میلیون دلار بوده است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون توسعه کالا و صادرات خدمات سازمان توسعه تجارت گفت: 85 درصد صادرات مربوط به کالاهای سرمایه و مواد اولیه مورد نیاز کارخانجات بوده و در همین راستا تراز تجاری کشور نیز 61 درصد رشد داشته است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون توسعه صادرات سازمان توسعه تجارت از ارتقای 61 درصدی صادرات کشور در شش ماهه نخست امسال خبر داد.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۵ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرخودرو، عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: به منظور حفظ تراز تجاری کشور استفاده از ارزهای صادراتی و بدون منشا برای واردات خودرو ضرورت دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۴ - ۱۱:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
بر اساس آمار وزارت بازرگانی آمریکا، کسری تجاری این کشور که به 73.3 میلیارد دلار رسیده است، رکورد قبلی خود در ماه ژوئن برابر با 73.2 میلیارد دلار را پشت سر گذاشته است.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۲۳:۳۴    
با وجود رشد صادرات اما تراز تجاری در نیمه اول سال منفی یک میلیارد و300 میلیون دلار ثبت شده است؛ چراکه آهنگ رشد سریع ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک در شهریورماه امسال، منجر به افزایش قابل توجه ترخیص کالاهای اساسی، ماشین آلات خط تولید و اقلام واسطه ای شده و تراز تجاری کشور را به نفع واردات تغییر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۳    
معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صمت استان زنجان گفت: در پنج ماهه امسال تراز تجاری استان از مرز 4 میلیون دلار عبور کرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۶:۲۸   + ۳۱ سایت دیگر  
در بررسی آمار های تجاری نیز تراز تجاری ایران با چین مثبت 1.5 میلیارد دلار بوده است و با ترکیه تقریبا صفر شده است. با این وجود تراز تجاری با امارات متحده عربی تقریبا پنج میلیارد دلار منفی است ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
فاطمی امین کاهش صادرات نفتی را فرصت بسیار مناسب و مغتنمی برای تحرک در بخش های مختلف اقتصادی خواند و تصریح کرد: تنظیم تراز تجاری کشور بیش از آنکه بر عهده نفت و بانک مرکزی باشد بر عهده صادرات و قشر صادر کننده است که این موضوع اهمیت صادرات غیرنفتی را افزایش می دهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس خانه معدن استان کرمانشاه گفت: اگر تراز تجاری خود را با کشور عراق متعادل نکنیم، امکان حضور پایدار در بازار این کشور طی سال های آتی فراهم نخواهد بود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۲۰    
فرزانگان، رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و امارات با بیان اینکه ایران از امارات وارد کننده است، گفت: اکسپو 2020 دبی فرصتی است تا تراز تجاری ایران با امارات متحده عربی مثبت تر شود.
صنعت ماشین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۲ - ۱۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
صنعت ماشین: در حالی کمیسیون صنایع در حال بازنگری در برخی از بندهای قانون آزادسازی واردات خودرو است که مسئولان اجرایی، مثبت شدن تراز تجاری را شرط اجرای آن می دانند در حالی که این تراز در سال گذشته و 4 ماهه ابتدایی سال مثبت بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۱۰:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در پنج ماهه امسال تراز تجاری استان مثبت 4 میلیون و 951 هزار دلار بوده است.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ - ۰۸:۱۵   + ۴۷ سایت دیگر  
وقتی تراز تجاری کشور مناسب باشد من مخالفتی با واردات خودرو نخواهم کرد و معتقدم بخشی از بازار باید با خودروی خارجی تأمین شود تا در رقابت، قیمت و کیفیت شاهد بهبود باشیم.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۹:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
شفقنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران اعلام کرد: حداقل تا پایان سال جاری و تا زمانیکه در ترازهای تجاری به توازن برسیم، واردات خودرو اشتباه است. به گزارش شفقنا از ایسنا، براساس آخرین اظهار نظرهای سیدرضا فاطمی امین در حاشیه جلسات اخیر ...
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با دستورالعملی که تا یک ماه آینده از سوی وزارتخانه های اقتصاد و صمت تدوین خواهد شد، مالیات بر ارزش افزوده صادرکنندگان حداکثر ظرف 30 روز عودت داده می شود، گفت: تعهد ارزی در سال آینده لغو می شود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۱۵:۰۶   + ۱۶ سایت دیگر  
سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، تجارت و معدن بیان کرد: صادرات غیرنفتی امسال خیلی مهم تر از سال های قبل است، زیرا صادرات نفت کاهش پیدا کرده است. تنظیم تراز تجاری کشور بیشتر از اینکه در حوزه نفت باشد، در اختیار صادرکنندگان غیر نفتی است. ...
صنعت ماشین   ۱۴۰۰/۰۷/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
صنعت ماشین: وزیر صنعت، معدن و تجارت واردات خودرو تا پایان سال را اشتباه می داند. درواقع وزارت صمت به عنوان مجری طرح ساماندهی صنعت خودرو چندان تمایلی برای واردات خودرو تا پایان سال ندارد و تلاش می کند در این زمان با افزایش صادرات غیر نفتی تراز تجاری را ارتقا و سپس زمینه برای واردات را فراهم کند.
در حالی که آزادسازی واردات خودرو تنها یک گام تا عملی شدن فاصله دارد، سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد است واردات در شرایط ارزی فعلی کشور اشتباه بوده و بهتر است حداقل تا پایان امسال انجام نشود ...
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۹ - ۱۹:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
دولت آب پاکی را روی دست مردم ریخت. روز گذشته سید رضا فاطمی امین ، وزیر صمت گفته بود در شرایطی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است، واردات خودرو می تواند مفید باشد، اما تا پایان سال جاری و تا زمانی که ما به یک توازن در تراز خارجی برسیم، اشتباه است. ...
اقتصاد آنلاین / عصر خودرو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس بنیاد شهید گفت: برای جانبازان ویژه و پر مشکل نیاز فوری به واردات 5 تا 6 هزار خودرو داریم. برای واردات خودرو نیاز به مصوبه و مجوز دولت داریم. متن درخواست واردات خودرو از دولت در حال تنظیم است.
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۸   + ۴۳ سایت دیگر  
فاطمی امین گفت: برنامه ویژه ای را در بحث صادرات شروع کرده ایم شنبه خبر آن منتشر خواهد شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر صنعت درباره واردات خودروها گفت: در شرایطی که تراز تجاری کشور متعادل است، واردات خودرو می تواند مفید باشد اما تا پایان سال اشتباه است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۶:۰۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی در همین زمینه: آزادی محدود واردات خودرو به ایران
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
وزیر صمت گفت: در شرایط عادی که تراز تجاری و ارزی کشور متعادل است، واردات خودرو می تواند مفید باشد. تا پایان سال واردات خودرو کار اشتباهی است زیرا حجم زیادی از منابع ارزی را درگیر و قیمت ارز افزایش پیدا می کند و باعث تورم می شود که به ضرر کل جامعه است ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۴:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی در مصاحبه با برنامه رویداد در رادیو گفت وگو ضمن ارزیابیِ کنونیِ بازار پولی اظهار کرد: دولت سیزدهم باید پیگیر سیاست های ارزی کشور باشد. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در آمار جدید گمرک ایران میزان واردات شهریور ماه امسال بیش از 6٫6 میلیارد دلار ثبت شده که این رقم در دهه 90 بی سابقه است. رشد سه برابری نسبت به مرداد ماه امسال و دو برابری نسبت به شهریور پارسال. علاوه بر این ثبت تراز تجاری منفی 2٫4 میلیارد دلاری نیز احتمالا برای قیمت دلار پیام هایی داشته باشد.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۸۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس به نقل از صدا و سیما، مهدی میراشرفی اظهار داشت: آهنگ رشد سریع ترخیص کالاهای وارداتی از گمرک در شهریور ماه امسال که منجر به افزایش قابل توجه ترخیص کالاهای اساسی، ماشین آلات خط تولید و اقلام واسطه ای شده، تراز تجاری کشور را به نفع واردات اقلام ضروری تغییر داد. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۹:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، با بیان اینکه ایران و برزیل در حوزه کشاورزی ظرفیت های متعددی دارند، گفت: تراز تجاری باید در یک سطح نزدیک به هم قرار گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، با بیان اینکه ایران و برزیل در حوزه کشاورزی ظرفیت های متعددی دارند، گفت: تراز تجاری باید در یک سطح نزدیک به هم قرار گیرد تا همان مقدار که کالا به برزیل صادر می کنیم، به همان میزان نیز واردات انجام دهیم.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر کشاورزی، با بیان اینکه سازمان شیلات ایران موفق شد در سال گذشته 93 درصد تکلیف برنامه ششم را محقق کند، ادامه داد: در بخش پرورش ماهی در قفس دریا عقب هستیم.
اقتصاد آنلاین / کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون اتاق تهران گفت: سرعت افت تولید صنعت ایران در مرداد ماه 1400 افزایش یافته و سطح کمتر از 50 شاخص به علت رکود تقاضا، نوسانات نرخ ارز و استمرار قطعی برق همچنان ادامه یافته است.
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۴    
کشور لبنان اقتصادی خدمات محور، شامل صنعت بانکداری و گردشگری دارد که طی سال های گذشته همواره تراز تجاری منفی داشته است و در حال حاضر با بحران ارزی روبرو است. نمودار زیر نشان دهنده آمارهای سالیانه تجارت و گردشگری این کشور است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۶    
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به ظرفیت های واردات خودرو، گفت: اگر واردات خودرو قانونی شود می تواند ظرفیت های خوبی برای تشویق خودروسازان و قطعه سازان داخلی برای صادرت و مثبت کردن تراز تجاری ارزی آنان ایجاد کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۰۷:۰۸    
سمنان- طباطبایی، کارشناس اقتصادی با بیان اینکه آمارها نشان از مثبت شدن تراز تجاری ایران می دهد، گفت: این شاخص ها نشان می دهد که تجارت در کشورمان به خصوص با کشورهای منطقه رو به رونق است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۲۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی کاردار سفارت مالزی در ایران گفت: کشور مالزی بزرگترین صادر کننده روغن پالم به ایران است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حسین علیمراد رئیس کل امور بین المللی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تراز تجاری کشور در سال 99 کاهش محسوسی داشته و به وضوح نشان دهنده اثرگذاری تحریم ها بر روند صادرات کشور است. این در حالی است که متوسط قیمت صادراتی هر تن محصولات پتروشیمیایی از 800 دلار در سال 1390 به 362 دلار در سال 1399 رسیده است ...
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
در مرداد ماه تلفن همراه با 239میلیون دلار با فاصله زیاد با سایر کالاها در صدر واردات کشور قرار گرفته و پس از آن دانه سویا با 147میلیون دلار، ذرت دامی با 112میلیون دلار، گندم با 72میلیون دلار و جو با 40 میلیون دلار قرار دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۶   + ۱۸ سایت دیگر  
دستیابی به اشتغال 146 هزار نفری مناطق ویژه اقتصادی بیش از 64 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به خود اختصاص داده و دستاورد آن تراز تجاری مثبت 99 میلیارد دلار بوده که در سایه تقویت زیرساخت ها بدست آمد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد: آمار تراز تجاری ماشین آلات صنعتی در کشور حاکی از وابستگی بالای صنایع کشور به واردات ماشین آلات صنعتی و وجود پتانسیل بالای تقاضا برای داخلی سازی محصولات این صنعت است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۲۰:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس کنفدراسیون صادرات گفت: تراز تجاری کشور هم اکنون مثبت شده و اگر دولت موضوع صادرات را جدی بگیرد، می تواند با اختصاص ارز حاصل از صادرات برای واردات، ارزهای نفتی را برای زیرساخت ها هزینه کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
تعدیل پیش بینی نرخ رشد اقتصادی آمریکا، کاهش نرخ بیکاری در کشورهای عضو OECD و مازاد تراز تجاری اتحادیه اروپا جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی-تجاری منتشر شده طی این هفته بوده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۰:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد: رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکیه گفت: افزایش 53 درصدی صادرات ایران به ترکیه چندان مطلوب نیست. مهرداد سعادت در گفت وگو با خبرگزاری ایلنا در مورد آخرین وضعیت تجارت ایران و ترکیه افزود ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر حمید زمان زاده، معاون پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و عضو هیئت علمی پژوهشکده پولی و بانکی با برنامه گفتگوی اقتصادی درمورد راهکارهای کنترل نقدینگی و افزایش ارزش پول ملی گفتگو کرد. ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۴۰    
پورابراهیمی می گوید: وقتی تجارت خارجی راه بیفتد، تراز تجاری ایران مثبت و در ادامه به درآمد ارزی می رسیم. این اتفاقات، هم می تواند بحران کسری بودجه را حل کند و هم، در تامین کالا های اساسی مردم راه را تسهیل کند.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۲۰:۴۳   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق اعلام گمرک ایران، تراز تجاری کشور در مرداد ماه مثبت یک میلیارد و 263 میلیون دلار شده است. طبق اعلام گمرک ایران، تراز تجاری کشور در مرداد ماه مثبت یک میلیارد و 263 میلیون دلار شده است. ...
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۳۴    
برچسب ها اقتصاد تجارت صادرات صنعت گمرک واردات برچسب ها
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
تراز تجاری کشور در مرداد ماه مثبت یک میلیارد و 263 میلیون دلار شد/موبایل صدرنشین اقلام وارداتی در مرداد ماه امسال هشت میلیون و 452هزار تن کالا به ارزش پنج میلیارد و 378 میلیون دلار بین ایران و کشور های جهان تبادل شد که سهم صادرات 3 ...