دوشنبه ۰۴ مهرساعت ۲۲:۵۳Sep 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کتب درسی»

دانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال بیش از 200 عنوان کتاب درسی اصلاح، 20 تا 30 درصد محتوای کتاب های درسی بازنگری و 30 تا 40 درصد محتوای کتاب های درسی اصلاح شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به برنامه احداث 2 هزار و 100 فضای ورزشی درون مدرسه ای در طرح شهید سلیمانی، گفت: امسال بیش از 200 عنوان کتاب درسی اصلاح، 20 تا 30 درصد محتوای کتاب های درسی بازنگری و 30 تا 40 درصد محتوای کتاب های درسی اصلاح شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش از جبران کمبود معلمان مدارس در سراسر کشور خبر داد و گفت: از طریق دانشگاه فرهنگیان و همکاری نیروهای مختلف آموزشی، کمبود معلمان مدارس در کشور جبران شده است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد برای افزایش سواد محیط زیستی دانش آموزان باید در تمام کتاب های آموزشی مباحث محیط زیستی گنجانده شود و کتب درسی پیوست محیط زیست داشته باشند. ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا-وزیر علوم گفت: حال تکمیل شیوه نامه تألیف کتب درسی هستیم تا آنها را به دانشگاه ها ابلاغ کنیم؛ به اینصورت که از این به بعد کتب درسی بر اساس آن شیوه نامه نوشته شود تا بخشی از مهارت محوری در آن دیده شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در حال تألیف شیوه نامه تالیف کتب درسی متناسب با مهارت محوری هستیم تا آموزش های دانشگاهی بیشتر بر اساس نیازهای جامعه پیش برود. این شیوه نامه به زودی ابلاغ می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: کتب درسی بین مدارس توزیع و برنامه های هفتگی نیز تدوین شده، ان شاءالله با تلاش های صورت گرفته امسال هیچ کلاسی بدون معلم نخواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رهبر انقلاب در دیدار با پیشکستوتان دفاع مقدس فرمودند: بعضی از این راه کنش ها(تاکتیک ها) که در دفاع مقدس بود ابتکاری بود و باید در کتاب های درسی تدریس شود؛ این قابل نشان دادن به دنیا است.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
استاندار هرمزگان همچنین بر تامین به موقع کتب درسی تاکید کرد و گفت: مطابق گزارش دریافتی بر اساس ثبت سفارش انجام شده کتب مورد نیاز به استان رسیده از این رو باید در اول مهرماه هیچ دانش آموزی در استان بدون کتاب باقی نماند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۳:۰۴    
بهارستان یک (پانا) - با اعلام سرپرست آموزش و پرورش ناحیه یک بهارستان، توزیع کتب درسی سال تحصیلی جدید در بهارستان یک کلید خورد. در پی آغاز توزیع کتب مدارس در مدارس ابتدایی و متوسطه ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه لازم است برای هر کتاب درسی یک پیوست محیط زیستی داشته باشیم، گفت: برنامه درسی باید دقیق، به روز و برای دانش آموز جذاب باشد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۱۰:۲۴    
حوزه / معاون آموزش حوزه علمیه خواهران استان همدان گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه خواهران ،توزیع کتاب های درسی سال تحصیلی 1402-1401 بین مدارس علمیه همدان انجام شد.
فراز نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۹ - ۰۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
فرازنیوز : رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: هزینه بسته های کتب درسی متفاوت است و نسبت به سال گذشته میانگین 22 درصد افزایش قیمت داشته ایم.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در بسته زیر اخبار و محتوا های آموزشی پیرامون کدام مدارس کشور هفته اول مهر تعطیل است؟ ، راهنمای آدم بسیار حساس در مواجهه با آدمهای سمی ؛ نمونه سؤالاتی از هوش و استعداد تحصیلی ، نگران دریافت کتب درسی دانش آموزان نباشید ، شایع ترین سرطان در کودکان را می خوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۶:۱۵    
رئیس اداره آموزش و پرورش کیش با اشاره به ثبت بیش از 9 هزار درخواست کتب درسی در سامانه کتاب، گفت: توزیع کتب درسی دوره ابتدایی در مدارس کیش انجام شده است.
رسا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۳:۵۲    
چند روزی به آغاز رسمی سال تحصیلی حوزه های علمیه مانده است و قرار شده که طرحی آزمایشی در خصوص متون و نظام آموزشی اجرا شود. جزئیات این تغییرات در خبر ذیل آمده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: بیش از 75 درصد کتب درسی دانش آموزان تا امروز در مدارس استان توزیع شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت:کتب درسی به تمامی شهرستان ها و مناطق استان انتقال داده شده بنابرین خانواده ها نگران دریافت کتب درسی فرزندان خود نباشند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۰    
شفقنا- حجت الله بنیادی ، پژوهشگر و عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان گفت: فلسفه وجودی و مأموریت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی این است که پیوسته رصد کرده و محتوا را متناسب با اهداف و وضعیت روز بازنگری کند، اما ساختار و جایگاهی که این سازمان در وزارت آموزش وپرورش دارد، مناسب نیست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان 97 درصد کتب درسی دانش آموزان این استان تامین شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۸ - ۰۸:۵۰    
با شروع سال تحصیلی بیش از 255 هزار دانش آموز در استان به کلاس های درس می روند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۱۱:۴۸    
ملارد (پانا) - مدیر آموزش و پرورش شهرستان ملارد از دریافت بیش از 95 درصد از کتب و آغاز توزیع کتاب های درسی در شهرستان ملارد خبر داد. سعید تیموری راد در تشریح این خبر گفت: 95 درصد کتب درسی دریافت و توزیع آن آغاز شده است ...
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۷ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
تفاهم نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با وزارت آموزش و پرورش برای گنجاندن زندگی مفاخر فرهنگی کشورمان در کتب درسی منعقد شده است
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۶ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی عضو هیئت علمی دانشگاه بیرجند گفت: لازم است از گذرگاه اربعین استفاده کرده و پیام توحید زندگی امام حسین(ع) را از طریق ورود ادعیه به کتب درسی نشر دهیم.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۳:۵۵    
مؤلف کتب درسی قرآن وزارت آموزش و پرورش گفت: کارگاه آموزشی تربیت راهبران قرآنی استان هرمزگان برگزار شد و در این دوره راهبران قرآنی با مبانی و روش آموز قرآن دوره ابتدایی و همچنین 15 تغییر ایجاد شده در کتب قرآن آشنا شدند.
کرمان نو   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۱:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه همه مدارس استان کرمان برای سال تحصیلی جدید آماده شده اند و 650 هزار دانش آموز از دوم مهر به مدرسه خواهند رفت، بیان کرد: مدارس حتماً حضوری خواهد بود، توزیع کتب درسی آغاز شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۳ - ۱۰:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
70 درصد کاغذ چاپ و تحریر مخصوص کتاب های درسی کشور با همت کارخانه صنایع چوب و کاغذ مازندران تامین می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۱    
زنگ خطر افزایش مجردان سالمند ، کمبود 50 درصدی مراقبان بهداشتی در مدارس، گذرنامه های ویژه فقط تا روز اربعین اعتبار دارد، از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه ها، در روزهای پایان هفته به پیک بازگشت زوار می رسیم و ثبت سفارش کتب درسی مبتنی بر ثبت نام در مدارس است را مطالعه کنید.
روزنامه ابتکار   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۲۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بازار سرمایه - این روزها صحبت گران تمام شدن یک سال تحصیلی بر سر زبان ها افتاده است. البته در این میان بیشتر توجه بر سر گرانی لوازم التحریر بوده این در حالی است که هزینه ثبت نام مدرسه، لباس فرم، هزینه سرویس، کتب درسی و کمک درسی نیز از جمله چالش هایی است که خانواده ها با آن مواجه هستند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۹:۳۱    
در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، روئسای آموزش و پرورش استان ، برای بررسی میزان آمادگی مدارس، برگزاری مانور بازگشایی و جشن شکوفه ها و تامین کتب درسی تشکیل جلسه دادند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان از توزیع 96 درصد کتب درسی ابتدایی در مناطق و نواحی خبر داد.
استانداری گلستان   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار گالیکش در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت: متاسفانه بسیاری از همشهریان ما با کمبودهای اقتصادی، مشکلات خانوادگی و مسائل دیگر مواجه هستند و در تهیه لوازم التحریر، کتب درسی و پوشاک دانش آموزان خود مشکل دارند، لذا بر همین اساس در تلاش هستیم با جذب خیرین و نیکوکاران ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۸:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با اعلام جزئیات ثبت نام دانش آموزان در سامانه کتب درسی گفت: ثبت سفارش کتاب مبتنی بر ثبت نام در مدارس است و تاکنون نام نویسی بیش از 92 درصد دانش آموزان انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۰۰:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از درج و بارگذاری 6 هزار رمزینه سریع پاسخ در 706 کتاب درسی دانش آموزان خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۶:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
خرم آباد- رئیس اداره تدارکات و پشتیبانی آموزش و پرورش لرستان گفت: از 332 هزار و 204 دانش آموز لرستانی، تاکنون 92.82 درصد دانش آموزان در سامانه کتب درسی ثبت نام کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: توجه به اسناد تحولی مصوب و اجرایی سازی در حد مدرسه ماموریت اصلی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی است.
پانا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
92 درصد دانش آموزان ثبت سفارش کتب درسی خود را با موفقیت انجام داده اند / تلاش ما این است همه دانش آموزان اتباع خارجی کتاب درسی دریافت کنند
رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از ثبت سفارش نزدیک 150 میلیون کتاب درسی خبر داد و از والدین دانش آموزان خواست ثبت نام کتب درسی را سریع تر انجام دهند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت : هر سال 4200 تن مقوا برای جلد کتاب درسی نیاز بوده است که امسال به دست یک شرکت داخلی این نیاز تأمین شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۱۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی درباره چاپ و توزیع کتب درسی در سال تحصیلی پیش رو گفت: برای امسال و تا کنون 149 میلیون و 500 هزار جلد کتاب درسی سفارش چاپ داده بودیم که چاپ شده و آماده است و توزیع از مناطق به مدارس از 10 شهریور آغاز شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از تسریع انتقال کتاب های درسی در سال تحصیلی جدید در مناطق مختلف استان خبر داد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
بررسی رسانه ها نشان می دهد یک خانواده برای راهی کردن فرزند خود به مدرسه باید حداقل بین 800 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان برای خرید لوازم تحریر دست به جیب شود. البته این رقم به جز هزینه ثبت نام مدرسه، لباس فرم، هزینه سرویس، کتب درسی و کمک درسی است.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون آموزش مدرسه سفیران هدایت بیجار گفت: طلاب تنها به مطالعه کتب درسی اکتفا نکنند، بلکه همواره ذهنی پویا و جستجوگر داشته باشند و نسبت به مطالعه کتب دیگر بزرگان دین همانند آثار شهید مطهری و... تلاش کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۱ - ۱۰:۳۹    
مدیرآموزش وپرورش ناحیه 4 اهواز از استمرار توزیع کتب درسی مدارس ناحیه 4 اهواز خبرداد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۲۳:۲۰    
بررسی رسانه ها نشان می دهد یک خانواده برای راهی کردن فرزند خود به مدرسه باید حداقل بین 800 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان برای خرید لوازم تحریر دست به جیب شود. البته این رقم به جز هزینه ثبت نام مدرسه، لباس فرم، هزینه سرویس، کتب درسی و کمک درسی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۰ - ۱۰:۴۵    
169 هزار و 933 دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی استان برای کتب درسی خود در سامانه سفارش کتاب، اقدام به ثبت نام کردند.
دانا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۲۱:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
حسین معینی گفت: در آستانه سال تحصیلی جدید پویش هم کلاسی مهربان سه با هدف تامین لوازم التحریر ایرانی و اسلامی البسه و کفش و هزینه ثبت نام کتب درسی مدارس برای دانش آموزان نیازمند آغاز شده است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۶    
کتاب های درسی مختص هر مقطع تحصیلی که باشند به منظور ماندگاری و آسیب ندیدن جلدی که دارند باید از پوششی مناسب برای جلد خود بهره مند شوند. برای همین است که از مقطع ابتدایی تا پایان دوران تحصیلات متوسطه همیشه افراد به دنبال جلد کردن کتب خود هستند. چه بسا در دوران دانشگاه نیز این امر ادامه یابد ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۰۹:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
این درس به چه دردی می خوره؟ ؛ سوالی پرتکرار و ذهن آشناست که بسیاری از ما بارها در طول تحصیل از خودمان و معلمان مان پرسیده ایم و پاسخی درخور دریافت نکرده ایم ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۰۸:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: شاید برخی تصور کنند جاری شدن علم نافع در آموزش و پرورش صرفا با تغییر کتاب های درسی اتفاق می افتد ولی تجربه کتاب های تحولی قبلی نشان داده است اگر بهترین کتاب را تألیف کنیم اما دوره های آموزشی برای معلمان به درستی برگزار نشود، اتفاق مثبتی رخ نمی دهد.