سه شنبه ۰۴ مهرساعت ۰۸:۴۷Sep 2023 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تولید دارو»

همشهری   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۸:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
خودکفایی ایران در بخش تولید دارو به درمان سکته مغزی ایسکمیک حاد رسید. داروی بیولوژیک آلتپلاز با نام تجاری آلتیلاز در واقع تنها داروی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان سکته مغزی ایسکمیک حاد است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۲    
محمد مهدی برادران معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از داخلی سازی 72 درصدی مواد اولیه تولید دارو در کشور خبر داد و گفت: تامین مواد اولیه صنعت دارو، راه برون رفت از خام فروشی محصولات پتروشیمی است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۱۰:۳۷    
تولید سلاح های شیمیایی و استفاده از آن علیه انسان، یکی از تلخ ترین جنایت های بشر است. جنایتی که قوانین انسانی و اجتماعی و معاهدات بین المللی هم نتوانسته به طور کامل سدی در برابر تولید و استفاده از آن شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: محققان کشور در زمینه تولید دارو های بیماران نادر کار های خوبی را شروع کرده اند.
شهر بورس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شرکت داروسازی تولید دارو که چندی پیش یکی از ملک های خود را به مزایده گذاشته بود، اعلام کرد که مزایده دتولید نتیجه نداشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۷:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
توسعه گردشگری سلامت، همکاری های مشترک در تولید دارو و تجهیزات پزشکی، آموزش نیروی انسانی در علوم پزشکی و همکاری های دانش بنیان در حوزه سلامت از زمینه های متعدد همکاری ایران و قطر است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- سرپرست معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: حدود 30 هزار داروساز در کشور فعالیت می کنند که از این تعداد، حدود 2 هزار داروساز در بخش های دولتی و خصوصی از جمله داروخانه ها، بیمارستان ها ...
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اکوایران: شرکت داروسازی تولیددارو اعلام کرد: با پایان یافتن مهلت برگزاری مزایده، پیشنهادی از شخص و یا اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت نشده و مزایده نتیجه ای در بر نداشته است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
قیمت گذاری دستوری دارو باعث شده تا تولید این گروه کالایی در ایران زیان ده شود. از این رو اکنون بسیاری از تولیدکنندگان فعال در بخش خصوصی ضمن پذیرش قطع یارانه دارو، خواستار آزادسازی قیمت ها و کناره گیری دولت از نرخ گذاری دستوری شده اند.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۶   + ۲۱ سایت دیگر  
سالم خبر: محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهوری، گفت: رئیس جمهوری بر تشکیل قرارگاه دارو در کشور تاکید دارد. باید در بخش غذا و دارو کمترین وابستگی به خارج وجود داشته باشد که با برنامه ریزی و تصمیم گیری های انجام شده در زمینه تشکیل این قرارگاه باید ماموریت تولید دارو در داخل ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۴:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور گفت: با تصمیم گیری ها و برنامه ریزی های انجام شده قطعاً بخش بسیاری از مشکلات طرح دارویار در نیمه دوم سال جاری مرتفع خواهد شد.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به کاهش کمبودهای دارویی از 420 قلم در سال 1401 به 81 قلم در سال جاری، از روند رو به رشد تولید دارو در کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
براساس اطلاعات رسیده به تسنیم، مدیرعامل شرکت داروسازی الحاوی از سازمان غذا و دارو خواستار رفع انسداد کارتابل محصولات شرکت شد و التزام عملی خود را به رعایت قیمت های ابلاغی سازمان اعلام کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۳:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
پروفسور دو استروپر می گوید کشف این که مسدود کردن مولکول MEG3 می تواند مرگ سلول های مغز را متوقف کند، می تواند به خط تولید دارو های جدیدی برای مبتلایان به آلزایمر منجر شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۶    
تا همین چند سال پیش صدای بنگ بنگ حلاجی لحاف دوزها یا فریاد لحاف دوزی از اغلب کوچه وخیابان های محله های مختلف منطقه به گوش می رسید و حالا به دلیل توسعه صنعت نساجی و تولید انواع پتوها یا لحاف های صنعتی رنگارنگ این حرفه روبه فراموشی می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۳۸   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیأت مدیره انجمن داروسازان ایران، خواستار نگاه ویژه به صنعت داروسازی کشور شد.
بورس نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین گفت: شرکت توفیق دارو یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین در حال حاضر 25 مولکول درمان ضدسرطان را در دست بررسی دارد.
معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: حمایت از طرح های تولید نیمه صنعتی دارو، تجهیزات پزشکی و همچنین ظرفیت سازی برای پروژه هایی با سطوح فناوری بالا از جمله اهداف و برنامه های بلند مدت موسسه نیماد است.
حمایت از طرح های تولید نیمه صنعتی دارو، تجهیزات پزشکی و همچنین ظرفیت سازی برای پروژه هایی با سطوح فناوری بالا از جمله اهداف و برنامه های بلند مدت موسسه نیماد است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران گفت : وقتی قیمت ها واقعی شود قاچاق دارو کاهش و تولید دارو افزایش می یابد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۹:۳۷    
جک پنوماتیک، یکی از اصلی ترین و کاربردی ترین اجزای سیستم های پنوماتیک می باشد. سیلندر پنوماتیک به کمک هوای فشرده عمل می کند و در صنایع مختلف، از جمله تولید خودرو، فرآیندهای تولید مواد غذایی،کارخانجات تولید دارو و خطوط تولید الکترونیکی، به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۰:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
دادستان کرمان در بازدید از کارخانه تولید دارو های گیاهی، در جریان مشکلات این کارخانه قرار گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۶:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از راه اندازی پژوهشکده شیمی دارویی این سازمان در راستای خودکفایی در تولید دارو های خاص خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۱    
ضرورت تمرکز بر دیپلماسی سلامت بعد از همه گیری کووید ابعادی جدید یافته و همه کشورها به این باور رسیده اند که روابط بین المللی در حوزه سلامت باید فراتر از مرزها ترسیم و پیگیری شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
پس از اعلام حذف ارز ترجیحی و قیمت گذاری های دستوری در نظام تولید دارو در کشور، داروسازان با چالش های عمده ای مواجه شدند که تولید دارو را سخت و ادامه کار را با ورشکستگی آنها همراه کرده است
تیتر نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۰:۳۰    
پس از اعلام حذف ارز ترجیحی و قیمت گذاری های دستوری در نظام تولید دارو در کشور، داروسازان با چالش های عمده ای مواجه شدند که تولید دارو را سخت و ادامه کار را با ورشکستگی آنها همراه کرده است
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تحقیق بر روی گیاهان دارویی، موفق به تولید داروی آنزیمی هضم گلوتن و آزمایش موفق و اثربخش آن بر روی بیماران مبتلا به سلیاک شدند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۵۱    
به گزارش داروخانه جهان درمان داروسازی یکی از حوزه های بسیار مهم و تأثیرگذار در زمینه سلامت و بهداشت است که تاریخچه ای طولانی دارد. این عرصه به دوران های قدیمی بازمی گردد، زمانی که داروسازان به عنوان شیمی دانان و اهل تولید دارو شناخته می شدند.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۱۲:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه جهان صنعت نوشت: این روزها کمتر کسی است که نداند صنعت دارو ملتهب شده و مُسکن هایی که سیاستگذار برای رفع این التهاب تجویز می کند علاج مشکلات این صنعت نیست ...
اقتصاد آنلاین / رویداد 24   ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ - ۱۳:۲۰   + ۳۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید: ان شاءالله مسئولانی که مسئول این موضوعات هستند و توجه نمی کنند، خودشان و بچه هایشان گرفتار بیماری بشوند تا بفهمند کسی که بیماری سرطان دارد و برای تهیه دارو ها باید 400 تا 500 میلیون تومان هزینه کند چه حالی دارد و چه می کشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۰۹:۲۴   + ۳۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، در جمع سفرای کشورها و نمایندگان سازمان های بین المللی، ضمن تشریح دستاوردهای نظام سلامت کشورمان، بر آمادگی ایران برای انتقال تجارب ارزشمند جمهوری اسلامی در حوزه سلامت تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از فعالیت 300 کارخانه تولید دارو در کشور خبر داد.
مدار اقتصادی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۰:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تولید دارو درنظر دارد با توجه به عدم حصول نتیجه دو مزایده قبلی، برای بار سوم از طریق آگهی در تاریخ هفتم شهریورماه 1402، نسبت به برگزاری مزایده اقدام کند.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۰۳:۴۱    
روز گذشته یک بار دیگر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت و درمان به مناسبت روز داروساز در نشستی از موفقیت های وزارتخانه متبوعش در راه اندازی 31 خط تولید دارو در کشور خبر داد. به گفته او این کار باعث شده تا 159 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در این میان صورت گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو انجمن تولید کنندگان و صادرکنندگان دارو های بیوتکنولوژی گفت: ایران از لحاظ تعداد قلم داروی تولیدی رتبه اول آسیا و از نظر تولید دارو های بیوتکنولوژی رتبه چهارم آسیا و بیستم دنیا را دارد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که به رغم همه مشکلات و تحریم ها هم اکنون 99 درصد بازار دارویی کشور توسط شرکت های تولیدکننده داخلی تأمین می شود، گفت: با برنامه ریزی و بازنگری برنامه های درسی در دانشکده های داروسازی امیدواریم به اهداف خود در خصوص افزایش تولید و صادرات دارو دست پیدا کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 31 خط تولید دارو در دولت سیزدهم راه اندازی شد و 69 داروی جدید به بازار آمد و 159 میلیون دلار صرفه جویی ارزی در حوزه صادرات داشتیم.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۶:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
31 خط جدید تولید دارو در چند ماه گذشته راه اندازی و 69 داروی جدید نیز وارد بازار شده است. داروهای جدیدی هم که وارد فهرست دارویی کشور مشکل بخشی از بیماران از جمله مبتلایان به CF را برطرف کرده است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس هیات مدیره تولید کنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی با بیان اینکه ما روزی را به عنوان روز داروساز جشن خواهیم گرفت که همه مجموعه های دولتی به تعهداتشان نسبت به سیستم دارویی کشور متعهد باشند گفت: یکی از بزرگترین مشکلات داروخانه تاخیر در پرداخت از طرف بیمه ها به ویژه سازمان تامین اجتماعی است.
مرصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیر نظارت و ارزیابی بر مواد و فرآورده های دارویی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به فعالیت دو کارخانه داروسازی در سطح استان مشکلی از نظر تولید دارو نداریم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۳    
به گفته برخی کارشناسان، اصلی ترین دلیل اثربخش نبودن داروهای ایرانی، ناشی از کیفیت مواد اولیه است و ارتباطی با نوع دستگاه های تولید و فرآیند آزمایش دارو ندارد.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۴۱    
وزیر بهداشت با بیان اینکه 31 خط تولید در کشور راه اندازی شده است، گفت: 31 خط تولید دارو در کشور راه اندازی شد و 69 داروی جدید نیز به تولیدات دارویی اضافه شد که در همین راستا 159 میلیون دلار صرفه جویی ارزی را داشتیم.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر بهداشت، بر ضرورت افزایش ظرفیت تولید دارو در کشور و توجه به صادرات تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۴۸    
داروسازی در ایران برابر با 5 شهریور و مصادف با زادروز محمد زکریای رازی شیمی دان و دانشمند بزرگ ایرانی است. دوربین ایکنا به انگیزه روایت تولید دارو در ایران به شرکت داروسازی راموفارمین رفته است و از نزدیک با مراحل مختلف تولید در این شرکت دارویی آشنا شده است. با ما همراه باشید.
موج   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۱:۱۷    
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تولید دارو در کشور به 99 درصد رسیده است، گفت: این موضوع نشان از حمایت تولید دارد.
حیات   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرات محصولات بیوتکنولوژی ایران با تاکید بر اینکه نباید محصولاتی که مشابه داخلی دارند وارد کشور شود، گفت: تولیدات بیوتکنولوژی ایران جزو 20 کشور برتر جهان است. ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن داروسازان ایران با تاکید بر اینکه: کمبود دارو در کشور به دلیل عدم توانمندی کارخانجات در تولید دارو نیست بلکه متاسفانه قیمت گذاری های غلط منجر به این شده که کارخانجات دارویی، خطوط تولید خود را به حداقل برسانند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۶/۰۴ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مهدی برادران معاون صنایع عمومی وزیر صمت گفت: چهار وزارت خانه نفت، علوم، صمت و بهداشت در راستای جلوگیری از خام فروشی و خلق ارزش افزوده وارد میدان شده اند و از زنجیره تولید دارو حمایت خواهند کرد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۶/۰۳ - ۲۲:۴۲    
رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، در نشستی که در محل انجمن داروسازان ایران برگزار شد، به گزارش و تشریح وضعیت داروسازی در کشور پرداختند.