پنجشنبه ۰۶ مهرساعت ۱۴:۰۸Sep 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصلحت نظام»

صبح مجلس   ۲ ساعت پیش    
چند روز پیش مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه ای به مجلس خواهان مستثنی شدن قوای مجریه و قضاییه و همچنین هیئت عالی نظارت این نهاد از طرح شفافیت شد؛ این درخواست در حالی از سوی این نهاد مطرح شده که همین حالا هم مجلس در مقایسه با سایر قوا از شفافیت بیشتری برخوردار است ...
واعظی پور در خصوص منابع تخصیص داده شده در راستای ایجاد زیرساخت های لازم برای ایجاد منطقه آزاد سیستان، در سال جاری مکاتبه ای از سوی معاون اجرایی رئیس جمهور با استاندار سیستان و بلوچستان انجام شده تا 50 میلیارد تومان اعتبار از منابع استانی برای ایجاد زیرساخت های اولیه منطقه آزاد سیستان اختصاص دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۴:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت سامان یافتن اموال مازاد بانک ها، گفت: انتظار می رود مجمع تشخیص مصلحت نظام هرچه سریع تر طرح الزام به ثبت رسمی اموال غیرمنقول را تعیین تکلیف کند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، علی اکبر صفایی در مراسم روز جهانی دریانوردی با تاکید بر اهمیت کنوانسیون مارپل به عنوان یک سند مهم بین المللی بر نقش کلیدی دریانوردان در اجرای این کنوانسیون تاکید کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی اثرات نظام ارزی شناور مدیریت شده بر تضعیف یا تقویت پول ملی را تحلیل کرد.
فرهیختگان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۶:۰۵    
بیش از 9 ماه از ارجاع طرح الزام به ثبت رسمی معاملات اموال غیرمنقول به مجمع تشخیص مصلحت نظام می گذرد؛ طرحی که تصور می شد با توجه به ضرورت و فوریت آن، به سرعت در دستورکار مجمع قرار گیرد ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
ولی اسماعیلی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت گفت: بلاقاصله بعد از ابلاغ ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام طرح ساماندهی کارکنان دولت اصلاح و نهایی می شود
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۶:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
سال هاست بحث اسناد غیررسمی یا همان قولنامه ها در کشور مشکلات حقوق زیادی برای مردم ایجاد کرده و ازطرفی بستر بزرگی برای فساد ساخته است در بسیاری از موارد یک فرد ملک یا زمینی را با همین قراردادهای قولنامه ای به چندین نفر می فروشد و پا به فرار می گذارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس می گوید: بنده اطلاع ندارم چه کسانی در مجمع تشخیص مصلحت نظام مخالف شفافیت هستند چرا که نظری که به ما می گردد این است که شورای عالی نظارت این طرح را رد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
اعتبار "اسناد عادی" به اذعان تمام کارشناسان از "منشأهای بزرگ فساد" در کشورمان است و مقام معظم رهبری نیز بر لزوم تعیین تکلیف نهایی آن در شورای نگهبان و مجمع تشخصی مصلحت تاکید کردند اما حالا اخبار بسیار نگران کننده ای از مجمع در این خصوص به گوش می رسد!
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بررسی مجدد طرح شفافیت در هیأت عالی نظارت مجمع گفت: ریشه این بررسی، مشکلاتی بوده که در اجرای آن طرح برای دولت ایجاد می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست اعضای شورای سیاستگذاری نخستین کنگره ملی آیت الله محمد کوهستانی(رحمت الله علیه) عالم وارسته اهل کوهستان شهرستان بهشهر که در دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران برگزار شد، گفت: این کنگره 12مهرماه با سخنرانی آیت الله صادق لاریجانی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۲۴   + ۳۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون شوراهای مجلس گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه اخیر خود به مجلس علاوه بر مجمع و هیات عالی نظارت، قوای مجریه و قضائیه را نیز از مصوبه مربوط به طرح شفافیت مستثنی کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۴:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: تمدید دوباره و 6 ماهه قانون برنامه ششم که توسط شورای نگهبان رد شده بود با تصویب امروز مجلس به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع داده شد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
دانستنی آنلاین: پافشاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه گذشته خود مبنی بر تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می گردد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
نمایندگان در جریان بررسی طرح اصلاح بند(ز) تبصره (20) ماده واحده قانون بودجه سال 1402 اعاده شده از شورای نگهبان بر مصوبه قبلی خود مبنی بر تمدید برنامه ششم توسعه تا پایان سال اصرار کردند لذا این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) سوم مهر ماه 1402 درحال بررسی گزارش کمیسیون تلفیق در خصوص کلیات لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران هستند که در گزارش زیر می توانید دنبال کنید.
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه طرح شفافیت مورد تایید هیأت عالی نظارت قرار نگرفته است، گفت: طرح شفافیت با گستردگی زیاد شدنی نیست اما ممکن است مجدد در هیات عالی نظارت مجمع تشخیص بررسی شود.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می شود.
دیار میرزا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
احدیان ضمن انتقاد از رویه مجمع تشخیص مصلحت نظام در مواجهه با طرح شفافیت قوای سه گانه مجمع را عامل تاخیر غیرمعقول 9 ماهه در روند بررسی طرح شفافیت قوای سه گانه دانسته و معتقد است در مجلس بعدی تنوع و تکثر بیشتری وجود دارد. ...
شمال نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
شمال نیوز : دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام جلوی قیر تهاتری را گرفته است با اینکار پروژه های عمرانی راه روستایی و شهری مردم همه تعطیل می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۳۹ سایت دیگر  
با اصرار نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر مصوبه قبلی خود در طرح تمدید قانون برنامه ششم، این طرح جهت رفع اختلاف میان مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۰۰:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
هاشمی رفسنجانی روز دوم مهر از یک نشست با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و بحث در مورد انتخابات نوشته است. او همچنین به برخی اخبار خارجی نیز اشاره کرده است.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
کاظم دلخوش، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس یازدهم، با انتقاد از عملکرد دولت و مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عدم همراهی با برخی مصوبات مجلس، ابتدا از هیئت رئیسه مجلس گلایه کرد و گفت: به اعتقاد من هیئت رئیسه مجلس در قبال نمایندگان و مجلس مسئولیت دارند و در مواقعی که شأن مجلس حفظ نمی شود ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۲ - ۰۹:۰۱    
سرویس اقتصادی انصاف نیوز: ریشه بحران تامین اجتماعی دخالت دولت است این جان کلام مهدی اسفندیار است که علاوه بر تحصیل در رشته سیاست گذاری بخش عمومی، در بخش های گوناگون حوزه اجتماعی هم فعالیت و کسب تجربه کرده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون قضایی مجلس، مجمع تشخیص مصلحت نظام را در خصوص معطل ماندن مصوبه بی اعتبارشدن قولنامه ها مورد انتقاد قرار داد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروز خود علاوه بر انتخاب چهار عضو جدید هیأت عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس در خصوص طرح بانک مرکزی را که شورای نگهبان به آنها ایراد گرفته بود، بررسی کرد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح _ مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد و علاوه بر انتخاب 4 عضو جدید هیات عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس درخصوص طرح بانک مرکزی که مورد ایراد شورای نگهبان واقع شده بود را بررسی کرد. آیت الله آملی لاریجانی پیش از دستور جلسه در سخنانی به افزایش تعداد اعضای [...]
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا : اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام چهار عضو جدید برای حضور در جلسات هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی را انتخاب کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۷۶ سایت دیگر  
مجمع تشخیص مصلحت نظام تشکیل جلسه داد و علاوه بر انتخاب 4 عضو جدید هیات عالی نظارت، مواد 22 و 66 از مصوبه مجلس درخصوص طرح بانک مرکزی که مورد ایراد شورای نگهبان واقع شده بود را بررسی کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
مجلس پس از کنار گذاشتن طرح شفافیت آرا، شفافیت قوای سه گانه را در دستور کار قرار داد. این طرح پس از کش و قوس های فراوان نهایتا به دیوار هیات عالی نظارت برخورد کرده و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دلیل مخالفت را گلایه مندی رئیس جمهور و نبود زیرساخت عنوان کرده است
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۰:۲۶    
عضویت روسای قوا در هیات نظارت مجمع: آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: روسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیات عالی نظارت پیوسته اند. / ایسنا
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۲۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر جلوگیری از فرار مغزها و استفاده از این سرمایه ها در راستای توسعه کشور تاکید کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۷:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد.
8 صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۳۸   + ۳۶ سایت دیگر  
پایگاه خبری هشت صبح _ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیات عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب روسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیات عالی نظارت پیوسته اند. آیت الله آملی لاریجانی و رئیس هیات عالی نظارت بر حُسن اجرای [...]
اطلاع با ما   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۳:۴۶    
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۲:۵۷   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از افزایش اعضای هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به 24 نفر خبر داد و گفت: رؤسای قوای سه گانه هم به ترکیب جدید هیئت عالی نظارت پیوسته اند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۰:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
خانه ملت نوشت:عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با انتقاد از عملکرد هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید فراموش کرد مجمع قرار بود محل حل اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان باشد اما امروزه بالعکس شده و هیات عالی نظارت مجمع به یک طرف مناقشه تبدیل شده است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۳:۳۴    
فروش چراغ خاموش نفت خام عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دولت سیزدهم توانسته بدون کوتاه آمدن در مذاکرات، با دیپلماسی اقتصادی، فروش نفت را به 2 میلیون بشکه در روز افزایش دهد و ادعای برخی رسانه ها در مرتبط کردن این دستاوردها به توافق با آمریکا، شعری ا ست که آنها سرودند اما در قافیه آن ماندند ...
صبح مجلس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۲۰:۰۸    
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مسکوت ماندن برخی مصوبات مجلس توسط هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این هیئت باید علت مخالفت و یا موافقت خود را به صورت شفاف بیان کند؛ توقف این مصوبات به صلاح مردم نیست.
اینتیتر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین تکلیف مصوبات مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام همچون طرح ساماندهی کارکنان دولت شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، اقتصاد کشور در دهه 90 شاهد بی سابقه ترین تکانه های خود در نیم قرن اخیر بود. اعمال تحریم های اقتصادی یکجانبه آمریکا، روی کار آمدن دولت یازدهم و از اولویت خارج شدن اجرای اصلاحات اقتصادی و منحصر شدن راه نجات اقتصاد به مذاکره و توافق ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده شبستر در مجلس در تذکری در خصوص قانون بیمه کارگران ساختمانی گفت: اجرای این قانون می توانست امیدی در دل مردم ایجاد کند اما در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف مانده است.
وقت نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
وقت نیوز - احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت طی نامه ای به رئیس جمهور و در پاسخ به واکنش های تند صورت گرفته علیه افشاگری وی نسبت به حق الزحمه هیات مولد سازی نوشت ...