جمعه ۱۲ خردادساعت ۰۷:۵۵Jun 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازیافت پسماند»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۸:۴۲    
بازیافت پسماند های الکتریکی به یکی از معضلات دهه های اخیر مبدل شده است که یکی از محققان کشور با تولید محصولات زیستی ارزشمند از آن ها و تولید جاذب هایی با کارآیی بالا در صنایع مختلف به مقابله با آن رفته است..
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۲۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از جمع آوری بیش از 20 واحد آلاینده و غیرمجاز تفکیک و بازیافت پسماند در شهرری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۶:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور مدیر کل و رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از جمع آوری بیش از 20 واحد تفکیک و بازیافت پسماند در شهر ری خبر داد.
شهر بیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: قم به عنوان قطب موفق بازیافت پسماند در کشور، تنها کلان شهری است که 100 درصد پسماندهای آن بازیافت می شوند.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه 22 از برخورد با عواملی که به صورت غیرمجاز و غیربهداشتی اقدام به جمع آوری، تفکیک و بازیافت پسماند های شهری می کنند، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
یک شرکت دانش بنیان استفاده از فناوری بومی،توانسته زمینه را برای تسهیل بازیافت پسماند های کارخانجات روی فراهم کند و از این طریق به استحصال عناصر کاربردی دست یابد.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۸:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
شهردار منطقه 10 به مناسبت هفته زمین پاک از رشد 41 درصدی بازیافت پسماند خشک در نیمه دوم سال گذشته خبر داد و حذف انهار و تبدیل آن را به کانیو از برنامه های این منطقه در سال جاری عنوان کرد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۷:۳۰    
جام جم آنلاین - خوزستان، وحیدی، وزیر کشور با حضور در کنار کارخانه بازیافت پسماند ساختمانی شهر اهواز از آن بازدید به عمل آورد . وزیر کشور گفت: ساخت این کارخانه به همت متخصصان ایرانی و شرکت های دانش بنیان اقدامی ارزشمند و غرور آفرین است و ان شاالله بهره گیری از توان داخلی در تمام حوزه های تامین ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری قزوین از آغاز تولید کود کمپوست از بازیافت پسماند های خانگی در مجتمع دفن و پردازش پسماند پاکسار خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: عملیات احداث مرکز بازیافت 1200 تنی پسماند ساختمانی آغاز شده است که با کامل شدن این مرکز، بازیافت پسماند ساختمانی در روز به 11 تن خواهد رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند در گفتگو با شبکه دو سیما از افتتاح مرکز تخصصی بازیافت پسماند در منطقه سرخه حصار خبر داد و گفت: با راه اندازی کارخانه های تخصصی بازیافت 30 درصد از هزینه های شهرداری کاهش می یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۴ - ۱۶:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
استاندار فارس با بیان اینکه بازیافت پسماند در راستای کاهش زباله و ایجاد ارزش افزوده امری غیر قابل انکار است، گفت: یک گروه علمی توانمند با حضور افراد صاحب نظر و باتجربه در قالب کمیته علمی بازیافتِ پسماند ویژه استان فارس تشکیل شود و تنوع و کیفیت کار را در حوزه های مختلف پسماند مشخص کند و به موازات آن ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۲۱ - ۲۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
جوان دانش بنیانی قزوینی موفق به طراحی ساخت دستگاه بازیافت زباله پلاستیکی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با هدف ارتقاء شاخص های محیط زیستی مکانیزه سازی فرآیند بازیافت پسماند در مجتمع بندری امام خمینی (ره) انجام شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شرکتی فناور، دستگاه هایی را برای بازیافت پسماندها و تبدیل آن به مواد قابل استفاده در منازل و صنایع مختلف طراحی و تولید کرده است.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
نصر: رزین های گیاهی و الیاف سلولزی، همان چیزی است که در عناصر تولید شده برای پشت بام ها توسط استارت آپ فرانسوی یافت می شود. این اولین برندی است که محصولی با منبع زیستی را ارائه می دهد که بخشی از یک طرح ساخت و ساز سازگار با محیط زیست است.
اقتصاد ملت   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۶:۱۴    
دستگاه و تجهیزات تفکیک و بازیافت پسماند بدون آلایندگی برای محیط زیست در کشور به همت یک مخترع جوان ایرانی ابداع شده اما چون این اختراع بساط واردات دستگاه های زباله سوزی را جمع می کند ذینفعان واردات، در مسیر به کارگیری این اختراع مانع ایجاد می کنند. ...
تمدن لر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر لزوم بازنگری در کمیسیون ماده 100 شهرداری ها تاکید کرد. به گزارش تمدن لر، دکتر احمدرضا دالوند در نشست تخصصی رییس و اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی که با حضور استاندار، شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر های لرستان تشکیل شد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۰۹:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دماوند - ایرنا - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: اگر به پسماندها به صورت علمی نگاه شود می توان در این حوزه درآمدزایی نیز ایجاد کرد، درآمد حاصل از بازیافت پسماند خشک امروزه بیشتر شده به گونه ای که در یکی از شهرهای استان درآمد آن از 500 میلیون به 95 میلیاردریال رسیده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۲۲:۰۴    
ایسنا/لرستان معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به مزایای استحصال انرژی از پسماند، بر جذب سرمایه گذار جهت بازیافت پسماند و همچنین تفکیک پسماند از مبداء توسط شهرداری های استان تأکید کرد.
تقریب   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۳:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
عملیات اجرایی ساخت کارخانه و برنامه ریزی برای تولید کود کمپوست از طریق بازیافت پسماند های تر آغاز شد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندرعباس گفت: از مهرماه و همزمان با بازگشایی مدارس، آموزش تفکیک پسماند از مبدأ توسط واحد آموزش این سازمان در مدارس آغاز شده است.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۸/۰۷ - ۱۰:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در زمینه ی پسماند تاکنون توانسته اند با ارائه راهکار جدید و تولید محصولات ایران ساخت در جهت مدیریت پسماند گام های مؤثری در کشور بردارند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
بسیاری از شهرهای جهان بر اهمیت بازیافت زباله واقف شده اند و روش های جالبی را از راه اندازی کمپین های محیط زیستی تا اعطای امتیازهای مالی در نظر گرفته اند، تا بتوانند حداکثر استفاده را از زباله ها داشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۱۹ - ۰۸:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین گفت: طرح های بازیافت پسماند در روستاهای استان قزوین در اولویت دریافت تسهیلات اشتغال روستایی قرار گرفتند و از اجرای چنین طرح هایی استقبال می کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ - ۰۹:۴۹    
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر اهواز گفت: بخش قابل توجهی از حدود 900 تن زباله تولید شده روزانه در این کلان شهر قابل بازیافت است، لذا این امکان وجود دارد که سرمایه گذار بخش خصوصی بتواند زنجیره بازیافت زباله را در سایت صفیره به وجود آورد و علاوه بر آن، ایجاد اشتغال را نیز داشته باشیم.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۱۵:۱۱    
در پنج ماه نخست امسال بیش از 6 تن شیشه بازیافتی از سایت بازیافت به خارج از جزیره کیش منتقل شده است.
نبض بورس   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۱    
جلسه هم اندیشی با حضور شرکت های دانش بنیان و با هدف تبادل نظر و بررسی راهکارهای اقتصادی بازیافت پسماند تولیدی کارخانه (اسلج) و همچنین تکمیل فرآیند تصفیه و بازچرخانی پساب با همکاری شرکت سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (PIIC) در مجموعه لطیف صورت پذیرفت .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۲۲ - ۱۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
سامانه جداسازی و بازیافت پسماند های نفتی و فولادی در شرکت دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری طراحی و اجرا شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۱۸:۱۶    
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان بر افزایش سطح بازیافت پسماند به عنوان ضرورت ارتقای سلامت محیط زیست تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۸ - ۱۳:۳۳    
غلامرضا ساکتی گفت: با توجه به شعار سال، بیشتر برنامه های امسال این سازمان با تمرکز بر جلب همکاری شرکت های دانش بنیان تعریف شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۰۰:۰۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از برپایی موکب های بازیافت پسماند در مسیر راهپیمایی اربعین حسینی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده رشت و خمام در مجلس، با اشاره به لزوم افزایش ظرفیت کارخانه های کود آلی و ضرورت خرید دستگاه زباله سوز برای تکمیل چرخه بازیافت در جهت رفع مشکل پسماند زباله بر تسریع بخشیدن به روند کار تاکید کرد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۶:۲۵    
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری تیران و کرون از جداسازی و بازیافت پسماند مناطق روستایی و شهری کرون توسط نجف آباد و لنجان خبر داد. شهرام آذرپی افزود: پس از دفن زباله مناطق روستایی و شهری کرون، گونه های گیاهی مناسب در آن مکان کاشت می شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
وزیر کشور گفت: کرمانشاه به لحاظ بازیافت پسماند از خیلی از شهرهای دیگر جلوتر است و کارهای خوبی در این زمینه انجام شده و مشکل عمده ای در این زمینه وجود ندارد.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۰۸:۴۴    
مطالب مرتبط زباله های کرونایی در آرادکوه انباشته شده اند مطالب مرتبط زباله های کرونایی در آرادکوه انباشته شده اند مطالب مرتبط زباله های کرونایی در آرادکوه انباشته شده اند مطالب مرتبط زباله های کرونایی در آرادکوه انباشته شده اند مطالب مرتبط در مورد زباله ها بیش تر بدانیم ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۰۰:۵۶    
مرکز مدیریت بازیافت پسماند ابوظبی برنامه کاری جامع عید سعید قربان را برای مدیریت افزایش حجم زباله مورد انتظار در تعطیلات عید اعلام کرد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۲۰    
مدیر منطقه سه شهرداری یزد با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم امسال برنامه های مرتبط با حفاظت از محیط زیست در شهرداری به یک روز خاص محدود نشود، گفت: اگر شهروندان در تمیزی شهر، بازیافت پسماند و حفاظت از محیط زیست مشارکت کنند، نمی توانیم بهترین وضعیت را داشته باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
تبریز - ایرنا - مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه سالانه حدود هفت هزار تن ضایعات ماهی در استان تولید می شود که بخش عمده آن قابلیت بازیافت دارند، گفت: از سرمایه گذاری در زمینه بازیافت پسماند محصولات آبزی حمایت می کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۷:۱۴    
شهردار نیامی در جریان سفر خود به اصفهان امروز _بیست و یکم خردادماه_ از سازمان پسماند و مراکز بازیافت پسماند شهرداری اصفهان بازدید کرد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهرانی ها روزانه بین پنج هزار و 500 تا 6 هزار تن زباله تولید و روانه مجتمع بازیافت آرادکوه می کنند؛ زباله هایی که طی یک فرایند دشوار و طاقت فرسا تفکیک، بازیافت و دفع می شوند تا شهروندان در تهران محیطی امن و پاک را تجربه کنند ...
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۲۰:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون امور مناطق سازمان مدیریت پسماند از برنامه مهم این سازمان برای بازیافت پسماند توسط شهروندان خبر داد و از دوستداران و حامیان محیط زیست خواست تا پس از تهیه خشکاله از زباله تر، آن را به غرفه های بازیافت تحویل داده و پول نقد دریافت کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایده بازیافت پسماند صنعتی سرامیک در لالجین و طرح بی نظیر بازیافت گچ به همت جواد گرشاسبی تولیدکننده و پژوهشگر لالجینی جان گرفته و ضمن حل مشکلات زیست محیطی، سودآوری بسیاری برای کشور دارد؛ طرحی که از تولید به تولید رسیده است، فکرش را بکنید ...
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۰:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: شهردار کرمانشاه با اشاره به اینکه شورای شهر و شهرداری کرمانشاه تیم 12 نفره خدمت به شهروندان کرمانشاهی هستند، افزود: لوایح ارسالی از سمت شهرداری به صحن شورای اسلامی در کمترین زمان به نتیجه می رسد.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۳۴    
شهردار یزد بر استفاده از ظرفیت سازمان های خصوصی از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی در راستای هم افزایی و حل مشکلات موجود بویژه در زمینه فضای سبز شهری و بازیافت پسماند تاکید کرد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
تمامی تولید کنندگان مشمول ماده12 آئین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماند می بایست نسبت به بازیافت پسماند تولید خوداقدام نمایند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۵:۴۴    
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواستار راه اندازی کارخانه بازیافت پسماند در شرق استان تهران شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۰۹:۳۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند گفت: شهرداری تهران برای کاهش مشکلات محیط زیستی و ایجاد درآمدهای پایدار اقدام به تولید برق از زباله خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۷    
اصفهان- ایرنا- ضرورت اصلاح ترانشه ها توسط دستگاه های خدمات رسان برای رفع نارضایتی مردم، دفع و بازیافت پسماند شهری و روستایی و جمع آوری سگ های بدون صاحب سه خبر کوتاه از شهرستان تیران و کرون است.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
جمعی از خبرنگاران با حضور در سایت پسماند البرز قم از نزدیک با فرآیند تفکیک و بازیافت پسماند آشنا شدند.